• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

IUI

29. novembra 2016 
ahojte
mala by som otazočku
čím stimulujete na iui, clostilom alebo injekciami :sweat_smile:
12. feb 2010 o 19:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja sa tiež čudujem,prečo mi to stopol a nenavrhol nativ ale v mojom centre nativ nerobia.
o odsati som sa s nim nerozpravala ja som sama prekvapena ako som na Clostilbegyt zareagovala.Je to strašna škoda že ich len tak premarnim a nedam im šancu,totižto my sme preto hned išli na IVF lebo manžel ma velmi zly spermiogram a ani po liečbe nezareagoval pozitivne,ale ani negativne.Takže u nas od začiatku nebola reč o IUI.Som však v šoku z tejto reakcie.Doki mi povedal.že v žiadnom pripade to nebude teraz robit lebo velmi lahko by som mohla zostat tehu ale so štvoričkami,aj ked je to len malilinka pravdepodobnos-podla mna..Ja som už z toho jelen ale moc vam dakujem abjuska a sysysy :wink:
12. feb 2010 o 19:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jerryjanka-ja Clostilbegytom 3.-7.dc 2krat 1
12. feb 2010 o 19:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
v555 - co to máš za doktora? Vždyť pokud bys otěhotněla se čtyřčaty, tak si můžeš ty "přebytečné" nechat odsát. Já jsem s mojí doktorkou probrala všechny alternativy, i tu, že kdybych měla mít 3-5čata, tak rozhodně bysme se bavili o odsátí těch "přebytečných", neb je to riziko i pro matku. Jasně, že je tam vždycky i riziko, že se při odsátí přebytečných může stát, že odpadnou i ty zdravé....ale to je tuším malé procento...ale je:frowning2:(

jerryjanka - já budu na IUI stimulovat injekcemi neb vůči clostilu jsem imunní :slight_smile:
12. feb 2010 o 19:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja to nechapem čo doktor to iny nazor ale dnes som spadla na hubu riadne,IUI je len 15% uspešnosť, prosila som doktora aby sme to aspon vyskušali ale nechcel o trom ani počuť,že nie v žiadnom pripade.
12. feb 2010 o 19:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte,
kaciatko,pozdravujem ta... :slight_smile:
hujer,aj mne to tak robili,najprv HP-krv,potom folikulometria a potom IUI,oni by mali mat vysledky HP na druhy den max a na antispermaticke protilatky kym pojde sna IUI,tesne predtym podpisuje s ci ides takze je cas odmietnut z tvojej strany aj z ich strany podla vysledkov...kedy mate IUI???
sysysy mas pravdu,aj ja ked som mala 5domin folikov tak nas lekar upovedomil o viacpocetnom tehu a my sme sa rozhodli koli zdraviu mna i deti nechat iba dve...ale nebolo treba lebo z 5folikov sa neujal ani jeden..
13. feb 2010 o 07:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bobi ako dalej pokracujete???
13. feb 2010 o 08:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte :slight_smile:
tak dorazilaaaaaa, hned v pondelok volam do car, ze ci mozem hned prist alebo v utorok... a potom, juuj, bojim, ale zvladnem :sweat_smile:
v555, tak ako pisu baby, je tam vela inych rieseni ako to, ze sa to stoplo... mrzi ma to... kam chodis?
jerryjanka, ja som mala najprv clostil, teraz by som mala ist na injekcie
13. feb 2010 o 10:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kaciatko to je supr tak se jede dál :wink:
13. feb 2010 o 10:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no já stále zjištuji vše o ivf a co mi tak holky řekli že injekce by se měli píchat v intervalu přesně+-15minut a uchovávat injekce v ledničce tak to bude ještě zajímavé protože v práci to apsolutně nepůjde za prvé tam nemáme ledničku a za druhé píchnout si to přesně v práci je šance mizivá ,ale totálně mizvá
13. feb 2010 o 10:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
takže ak to spravne chapem stimulacia zavisi od toho ako telo reaguje na clostil - ak zareaguje dobre injekcie sa nedavaju
a ak nič tak sa ide na injekcie
a ešte pre tie čo stimuluju injekciami - ake ste mali doplatky - aj za iui a hlavne za ti inj.
13. feb 2010 o 11:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kaciatko tak drzim palceky.... :slight_smile:
13. feb 2010 o 12:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte

jerryjanka ja osm stimulovala injekciaimi, jedna stala 11 eur priblizne a potrebovala som ich tusim 8, IUI same stalo 33 eur
13. feb 2010 o 12:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, mne clostyl nepomohol, vytvaral sa mi iba 1 dominantny folikul...tak som dnes zacala s injekciami merional. kedze som v CARe, kde nemaju zmluvu so ziadnou poistovnou / :unamused: /, tak som si za 4 injekcie platila 50 €...a zakrok bude stat 40 €...a to bola zatial iba pociatocna davka injekcii...uvidi sa, ako na nu zareagujem, viem, ze su babule, ktore museli brat 12-16 injekcii...
13. feb 2010 o 12:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak to su ine sumy
to už sa da uvažovať aj nad tym či človek nepojde rovno na ivf :rolling_eyes:
13. feb 2010 o 12:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pekny den kočky,vidim,že každa stimuluje inak.Ja som na IVF stimulovala Decapeptylom teraz sa to vola Diphereline /asi tak sa to piše/a Menopurom vo velmi vysokych davkach a o tri dni viac ako vačšina a mala som ledva 7 folikov.Teraz na IUI som stimulovala len Clostilbegytom a prekvapko 7 folikov z toho 5 fantastickych no ešte zajtra idem na folikulometriu a uvidim ako dorastli,zajtra som 13 dc.
Tie injekcie su sakra drahe ja som si musela dokupovavat pri každom IVF a stalo ma to navyše 15000.-Sk okrem toho čo som mala z poistovni.Nie je to lacna hra.
13. feb 2010 o 13:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jerryjanka a u vas je kde problem? IUI aj s tymi injekciami je stale lacnejsie a pre telo menej narocnejsie ako IVF - aspon to je moj nazor.

ja som tiez stimulovala Merionalom - a myslim ze tie nepreplaca ziadna poistovna - ja osm tiez hradila plnu sumu. Ale pri stimulacii merionalom - sa nam to podarilo :slight_smile:

V555 tak drzím palce aby to vyslo - folikov mas neurekom :slight_smile:
13. feb 2010 o 13:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dakujem alienka,ja viem,že raz sa mi to podari :slight_smile: trpezlivost ruže prinaša,ale ja nachcem ruže ale miminko :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
13. feb 2010 o 14:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj holky, my jdeme na IUI někdy koncem tohoto měsíce. Mám předepsaný Clostilbegyt 3.-7.DC 2x1 tbl. Už mám s Clostilem zkušenosti, nebyl nikdy problém, tak jsem zvědavá jak zareaguju tentokrát.
Jinak my v našem Caru platíme akorát za cesty tam a zpět, 30 Kč za Clostil a 80 Kč Duphaston, Pregnyl mám ještě z minula. Nic víc se neplatí. Všechno proplácí pojišťovna. Na nějakých stránkách jsem četla /už nevím, co to byl za Caru/ jen za IUI 3.000 kč!!! Nechápu, že někde se neplatí nic a někde ano! Co je to za bordel??? :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. feb 2010 o 14:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
v555,drzim palceky tolko folikov,krasne....kedy mate IUI?
13. feb 2010 o 14:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
xena1,ja bohužial nejdem lebo doktor ma stopol,že je tych folikov veľa a mohla by som mat štvorčata :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ja s mojim šťastim by som bola rada keby to aspon chcel skusit ale nedal sa zlomit,proste mi to stopol,že na buduci mesiac.Tak som zvedava čo bude nabuduce.Dnes sa na tom smejem,ale včera som prerevala cele poobedie :angry: :angry: :angry:
13. feb 2010 o 14:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jaaj to si ty... :slight_smile: ja som mala minuly mesiac 5 dominantnych folikulov a neujal sa ani jeden...a kam chodis do centra?
13. feb 2010 o 14:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak naštěstí u nás v Česku se za IUI neplatí - hradí to pojišťovna. Připlácí se jen na léky/injekce, ale i tak je to malá částka. Clostili - tam je to otázka stovky a injekce Menopur nebo Fostimon cca 1200Kč/cyklus. Takže v poho. Dá se stimulovat i s injekcemi Gonal nebo Puregon, ale ty už pojišťovna nehradí a stojí to cca 3500,- Kč/cyklus. A je velký rozdíl chodit do soukromého caru a státního. Ve státním se plátí málo a jen to nejnutnější, my jsme třeba ani neplatili za spermiogram...
ver555 - a ještě mi Dr. řekla, že i když vyroste např. 5 folíků, tak všechny nejsou dominantní a je tudíž velká pravděpodobnost, že ty menší (12-16mm) nebudou schopné oplodnění. Pro doktory je při IUI ideální, když vyrostou na každém vaječníku 2 folíky - takže celkem 4 :slight_smile:
13. feb 2010 o 15:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sysysy-viem že nie všetky su dominantne ale na 11dc som mala jeden 19,17,17,15,15 a to by este možno dorastlo takže tak.A mala som este zopar malych asi tri-toto bolo v ľavom a v pravom som mala jeden 18mm.Takže asi naozaj veľa.Už je to takto uvidim nabuduci mesiac ak sa to zopakuje tak potom mi zniži davku,škoda ale že nerobia Nativ :frowning2:
13. feb 2010 o 15:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, tak si tu citam o idealnom pocte folikov pri IUI a rozmyslam, ze ci by som z clostilu nemala prejst na tie drahe injekcie? Totiz, pred IUI pri clostile som mavala striedavo 1 až 2 foliky a pri IUI som mala iba jeden. Ze by sme akoze zvysili sance??? :grinning: Alebo radsej nemam vymyslat? Ach jaj, to je dilema :grinning:. V pondelok idem na folikulymetriu a podla vysledkov uvidime, ze ci bude 2. IUI.....
13. feb 2010 o 15:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Baby, poculi ste o tom, ze vraj cim viac IUI, tym vacsia sanca na otehotnenie? Ze vraj je organizmus potom viac "nachylnejsi" na graviditu? Asi je to somarina, co? :wink:
13. feb 2010 o 15:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
v555, drzim palciaky - neboj, buduci mesiac to bude idealne. Ja by som skusila nastvat doktora, tym, ze by som sa snazila doma a "natruc otehotnela" :grinning: . Asi by pozeral ako puk :wink:
13. feb 2010 o 15:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
verim tomu,že by bol aj on rad pretože tam chodim ako na klavir už treti rok a stale nič.
Maš pravdu Maticap.,niekomu zaberie Clostil,niekomu Menopur.Treba vyskušať všetko ak ti to penaženka dovoli a nervy tiež.Ale ten vysledok tvrdej prace myslim,že stoji za to :wink:
A čo bude idealne v mojom pripade to ukaže čas :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
13. feb 2010 o 15:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
u nas je problemov viac, pco , nepriechodny vajcovod a terato - ja viem že iui je menej naročne ako ivf
ale zasa aj % uspechu je ovela nižšie - a ked človek ma stimulovať injekciami a pojde na 3-4 iui tak to ma rovnako drahe ako jedno ivf v podstate
ale tak ja tiež chcem isť cestou menšieho zla a toto je menšie zlo - toto myslim iui
13. feb 2010 o 15:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
já si říkám, že co se má stát to se stane...... a pokud mi nevyjde IUI 3x, tak jdu do IVF - no, ono mě taky nic jiného nezbyde, neb ty stimulační injekce se dají při IUI napsat jen 3x za život :dizzy_face:...pak bych si je musela platit v plné výši...
13. feb 2010 o 16:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok