• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

IUI

22. augusta 2017 
Zdravím kočky :slight_smile:

mě to zatím celkem utíká..o víkendu čekám ovulku, tak to zkusíme doma :dizzy_face:

Vítám Dasty :dizzy_face: kampak chodíš do CARu? Já na IUI nikdy nestimulovala a vždycky jsem měla jeden folík, jen jednou dva :wink:

Zábrany dělat si testy mám čím dál tím větší..radši se udržuju v nevědomosti než ztratit naději :pensive: takže testovat dřív jak v den očekávané MS, nebudu :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Holky, jsem zvědavá jak všechny tenhle měsíc dopadnete...doufám, že všechny s // :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
23. feb 2010 o 10:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
cisielko, netestikujem - aspon zatial som rozhodnuta vydrzat na krv 3.3. ak do vtedy nedorazi MS.
A tie krize ma bolia zase... asponze ziadne spinenie. Podbrusko som citila vcera vecer, ale len trosililinka (to presviedcam samu seba :slight_smile: ).
Niekto sa pytal na vkladanie - asi utrosu - bolo by dobre polezat cca 10-15 min., nech sa stihne rozpustit a nieco aj vstrebat, skor ako to vytecie.
Tak radsej laparka, hovorite? Hm, tak asi hej. Necham si poradit. :wink:
23. feb 2010 o 11:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dasty, o sarapisu jsme slyšela taky samou chválu a mám kolegyňku, která taky tvrdí, že po něm otěhotněla...snažili se rok a je jí 37 let, pak po 2 měsících braní sarapisu byla těhu, ale já si myslím, že to byla náhoda....ale zkusila jsem ho :grinning: :wink: na 3 měsíce a u mě teda nic :frowning2:

holky, na IUI se nestimuluje nebo jen clostilem? já myslela, že před IUI jsou už injekce?
23. feb 2010 o 12:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Matica, aby mi nebolo luto, zacala som aj ja prave citit krize...ale nahovaram si, ze ma bolia z toho, ze mame v praci taku zimu :slight_smile:
23. feb 2010 o 12:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Já tedy na Sarapis pět chválu nemůžu. Mě cyklus ještě víc rozhodil :unamused: .

Sedmitečko, když holky normálně ovulují tak dělají IUI i v přirozeném cyklu. Ale většinou se stimuluje Clostilbegytem a většinou až když ten nezabírá tak injekcemi. Myslím že většinou Menopuru :wink: .
23. feb 2010 o 12:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sedmitecka, tak ako ti napisala vendulak, iui sa da v prirodzenom cykle, moze sa stimulovat clostilom, ale aj injekciami... ja si picham merional :slight_smile:
23. feb 2010 o 12:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Kocky a aky je rozdiel medzi clostylom a tymi injekciami? Lebo mne Dr. povedal, ze skusime najprv 3 cykly s clostilom a ked nic, tak dame injekcie...
23. feb 2010 o 12:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No já přesně nevím, ale řekla bych že to bude v tom že injekce jsou mnohem silnější dávky hormonů...?...
23. feb 2010 o 12:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Maticap...tak ked chceš vydražťa tak vydržaj :wink:
23. feb 2010 o 12:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
injekcie sa podľa mňa dávajú vtedy, ak sa po clostile folíky netvoria tak ako by mali... clostil je tá jemnejšia forma, ak tá nezaberie, tak potom injekcie...myslím si teda
23. feb 2010 o 12:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
clostilbegyt-ucinna latka klomifen citrát-Klomifen citrát stimuluje uvolňování GnRH, který dále stimuluje hypofýzu k sekreci FSH a LH, které podněcují růst a zrání folikulů v ovariích.
injekcie-to uz je priamo fsh a lh
23. feb 2010 o 12:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
díky holky :wink: taky myslím, že injekce jsou silnější než clostil.....ale když už na IUI půjdu, chtěla bych asi co nejlepší stimulku, a co když clostil stačit nebude? tak "vyplýtvám" třeba dva pokusy, než se na to přijde a nasadí se injekce? omlouvám se, jsme v tomto začátečník :slight_smile: :wink:
23. feb 2010 o 12:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Sedmitečko - já měla ovulku v poho, ale stejně mi dal injekce Menopur.

Ode dneška začínám stimulovat opět Menopurem před 2 IUI, naháněla jsem telefonicky doktora, do caru mám jít až ve čtvrtek, jenže mrcha přišla dřív než se předpokládalo. Naštěstí mi nějaký Menopur zbyl z minula, zak po dohodě s doktorem začnu píchat dnes a ve čtvrtek mi dá další.

Jinak Sarapis jsem zkoušela, sice jsem otěhotněla,ale potratila. Zkouším Calibrum babyplan.
23. feb 2010 o 12:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sedmitecka, podľa mňa treba začať s miernejšou formou, až potom prejsť na injekce... lebo môže nastať aj hyperstimulácia a to tiež nie je dobre... to by ti IUI určite nerobili
23. feb 2010 o 12:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Sedmitečko, oni ti budou před IUI folíky kontrolovat přes ultrazvuk. A pokud uvidí že na něj dobře nereaguješ a folíky nejsou, tak IUI vůbec nebude důvod dělat. Takže pokus zbytečně nevyplítváš :wink: .
23. feb 2010 o 12:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sedmitecka, podla toho, co som sem dala, ak spravne chapem, tak clostil je latka, ktora by mala prinutit tvoje telo, aby si vytvorilo same dostatok hormonov na peknu ovulku. v injekciach ti tie hormony proste daju... clostil je vraj jednoduchsi zasah a preto sa zacina nim. ale ano, moze sa stat, ze budes 2 cykly stimulovat a k iui sa ani nedostanes lebo reakcia nebude taka ako ma byt...
bobi, nebala by som sa hned hyperstimulacie :wink:
23. feb 2010 o 12:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kaciatko, viem, to už by bol extrém, ale poznám tu na koníku pár báb s hyperstimulačným syndrómom, a to už po clostile... :pensive:
23. feb 2010 o 13:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bobi, ja viem... dokonca pri pco je vraj riziko vyssie... ale netreba sa hned bat... myslim, ze rozumny lekar to davkuje opatrne a snazi sa tomu predist :slight_smile:
23. feb 2010 o 13:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Holky já mám PCO. A přiznávám se, že v CAR jsem dostala 1 tabletu Clostilu denně, ale já už věděla že to na mě nezabere a měla jsem doma ještě jedno balení Clostilu od svého lékaře tak sem si vzala každý den tabletky dvě :pensive: . A na UTZ jsem měla krásné folíky na každém vaječníku jeden :slight_smile: .
23. feb 2010 o 13:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Holky prosím vás, mám taky dotaz...Beru Utrogestan 3tbl. denně (2x polykám a večer zavádím), Dr. mi řekl, že ho mám brát dokud nedojde ms (nebo samo v případě těhotenství pořád a že to by mi vystačil ještě do kontroly krve a napsal by mi další :grinning: ), no ale teď jsem četla že i když není těhotenství tak Utrogestan ms oddaluje a nepřijde až do jeho vysazení. Tak sem z toho úplně jelen :confused: . Dojde případně ms tak jak mi říkal Dr. i přes Utrogestan??? :confused:
23. feb 2010 o 14:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vy ste toho zas popísali :angry:
idem vás dočítať... :sunglasses:
23. feb 2010 o 14:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vendulak, tiez mam pco a vidis, skoncila som na injekciach... kedy mas ist na krv?
23. feb 2010 o 14:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kaciatko na krev mám jít 10.3. pokud do té doby ms nedojde...
23. feb 2010 o 15:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak pockaj a uvidis... kazda na to reagujeme inak... mrcha moze prist aj napriek utrosu, ale na druhej strane nemusi a potom prijde az po vysadeni...
23. feb 2010 o 15:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vendu - mne dr povedala, že ho mám stále brať a podľa krvi sa dohodneme ako ďalej. ak bude krv negatívna tak vysadím, ak bude pozitívna tak do 12tt ho mám potom brať...

kačiatko už to mám..
cisielko je maskot a ty si naša dr :grinning:
23. feb 2010 o 15:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vendul, ano, utrogestan oddaluje menses, protože je to čistý progesteron a menses přijde až když hladina progesteronu v těle poklesne :wink:
díky holky za rady, tak jsem zvědavá, jak dopadnu...já teď dostala clostil a utrouš na 3 cykly a máme ještě makat doma :wink: ale zaráží mě, že na ultrazvuk chodit nemusím, takže v podstatě vůbec nevím, jak na clostil reaguju, vím jen to, že mě děsně bolí břicho a ovulu čekám už 3 dny :frowning2:
23. feb 2010 o 15:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jééé holky tak to mi asi nervy už fakt prasknou :frowning2: . Já vůbec nechápu co to se mnou je, ale sem z toho tak šíleně nervózní až je mi z toho opravdu špatně :frowning2: . Připadám si jako úplně totální blázen. A normálněi kdyby to nemělo vyjít tak bych to chtěla už vědět, protože tohle je hrozný. A jako ještě mít týden navíc, kdy nebude ani ms a třeba ani těhu to mě asi zabije :frowning2: . No fakt blázen už :frowning2: .
23. feb 2010 o 15:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
som zjedla niečo ako penokrém- puding a taaak mi ostalo zle.. pomoooc..... :fearful:
23. feb 2010 o 15:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Sedmitečko mě taky můj Dr. gyndař dal Clost (a Proveru) a taky sem tam nešla na UTZ a nezajímal se jak folíky rostou. A všichni se tomu divili a že by to tak rozhodně být nemělo. Clostil by se měl hlídat. Hlavně kvůli cystám. Ale budiž já na ně netrpím a byl to jen jeden jediný cyklus, ale 3? :confused: To už mi přijde fakt moc a divný! :confused: To ti dal tvůj gyndař nebo lékař z CAR? :confused:
23. feb 2010 o 15:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vendu - ja som mala teraz tooľko roboty, že som si na to ani len nespomenula. ale celkovo to akosi dobre znášam zatiaľ.. ono to na mňa príde tak v piatok.. neboj ono to prejde.. :slight_smile: jedno alebo druhé bude.. a my čo??? veríme, že tehu :wink:
23. feb 2010 o 15:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok