• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

IUI

29. novembra 2016 
To fakt?? :frowning2:
15. júl 2008 o 20:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Janula , ani ja som si nerobila nádeje pri tom hraničnom teste. A stále mám strach aby to dobre dopadlo, veď do konca mám ešte 34 týždňov. A to je veľmi veľa. Ale verím že to bude ok. Tak nám Pán Boh všetkým pomáhaj Pa
15. júl 2008 o 20:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Vieri jediné z čoho mám obavy ohľadne brania ATB je zhoršený spermiogram, kvôli ktorému by sa ďalšia IUI nemohla uskutočniť. Čakám už na bábo tak dlho, že už otehotnenie neodkladám ani kvôli pôžičke, práci, prerábke, dovolenke, ani kvôli liekom ani ničomu. Takže kedy to má výjsť, vtedy to výjde.
15. júl 2008 o 21:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Evacko, tak drzim palceky pocas celeho tehu, drz sa a staraj sa o seba, odrazi sa to aj na drobcovi, ak budes v pohode:slight_smile:Ved daj vediet ako sa vyvija :slight_smile:
15. júl 2008 o 21:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Zuzky, ty si teda cislo, pripominas mi samu seba, som tiez taky PC talent :slight_smile: A tiez som isla varit muzikovi aspon na 2dni vopred :grinning: :grinning: :grinning: Tak vela zdaru s tehu aj PC :wink: Idem byt zase inak uzitocna, pozehlila som s velkym sebazaprenim, tak sa idem vyvalit k muzikovi :wink: pekny vecer pa, zajtra sem zase mrknem a vselico sa dozviem :grinning:
15. júl 2008 o 21:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Janulka presne tak, a mna zehlenie este len caka, no ale mam ja cas???!!! :grinning: :grinning:
Ok, zajtra,pa
15. júl 2008 o 21:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dobre ranko kocky :grinning:

zuzky - neviem ci "to fakt?" malo byt mne, ale aj tak na to odpoviem :slight_smile:))) ano, doki sa presne takto vyjadril, ze tomu treba dopomoct, pretoze v tom hlieni nebola ani jedna jedina pohybliva ked sa to spojilo... a na oplodnenie sa aspon ta jedna jedina potrebuje a mozno niekedy (v prirodzenom oplodneni) tam bude :grinning:

darla - a ako dlho sa snazite??? mozno si to uz pisala, ale ja som motovidlo :grinning:
ja uz to tiez nechcem odkladat, i ked sa to odklada a posuva same, lebo vzdy sa nieco stane kvoli comu som sa napriklad este ani do CAR-u nedostala... a ja naposledy ked som mala antibiotika, tak som mala tak otrasneeeee vysledky, ze sa lekar zhorzil a ten mesiac sme si ani neskrtli :grinning:
16. júl 2008 o 06:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj vsetky snazilky, ktore skusate IUI.
S manzelom sa snazime o babo uz takmer 3 roky. Po troch mesiacoch manzelskeho zivota mi z nicoho nic zacali problemy s chrbrticou az som skoncila na mag. rezonancii, kde mi potvrdili dve vyskocene platnicky na 2mm.Jedna tlacila na nerv. Po mesiaci rehabilitacii sa vsetko vratilo do normalu, len som si musela davat vacsi pozor. Asi o pol roka neskor (a po roku snazenia) sa moje problemy vratili, ale este horsie. Bola som na PN viac ako 3 meisace a dva tyzdne som bola v nemocnici. Vyskusali na mne vsetko mozne, az mi nakoniec zistili, ze obe platnicky sa vysunuli. Jedna je 3 mm, druha 4mm po celom obvode a este je natrhnuta. Ostatne platnicky sa mi vsuvaju do stavcov. Musim pravidelne cvicit. To bolo minuly rok. Po mojom prichode sme uz mali dost snazenia a skoncili sme v abmulancii as. repr.,aby zistili preco nam to stale nevyslo. Po vysetreniach zistili u mna anovulacne cykly a u manzela niecoho bolo malo, nieco sa malo hybalo... Odporucili nam IUI. Suhlasili sme. Mala som prist po dalsom cykle pre Clostylbegyt. Lenze co si pamatam, moje cykly boli pravidelne asi ako mestska doprava. Chodili si kedy chceli a ako chceli. Opat meskali a ja nastvana po viac ako tyzdni isla k lekarovi pre vyvolavacku. Urobil mi sono a povedal, ze mam vysoko maternicu. Pichol vyvolavacku a poslal ma domov. tri dni na tom som dostala kasel a myslela som, ze mam zapal priedusnice. Rano som si spravila test, len pre istotu, keby nahodou dostane antibiotika. Boli tam //. Radost velka. Este stale ale nic nebolo vidiet. HCG v krvi bolo 353. Potvrdene. Mame vianocny darcek. Stravila som dva mesiace na rizikovom. Dostala som nadku, ze som tri dni nevedela dychat. Chrbtica ma riadne bolela. 3.1.2008 som isla na kontrolu, tesili sme sa,ze uvidime ruky, nohy,... Nevideli, nenarastlo. Potvrdili nam, ze sa nevivinulo srdiecko. 6.1.2008 som podstupila kiretaz. Nas vianocny darcek odisiel. :confounded: Podarilo sa nam to prirodzene, ale nevyslo. Po prvej mrche sme skusali opat. Vsetci tvrdili, ze uz mozeme. Skusali sme 5 mesiacov, uzivala som clostyl, chodila na folikulometriu kazdy mesiac a kazdy mesiac sa mrcha dostavila. Aspon som ju mala kazdych 28 dni. V maji sme skusili prvy krat IUI, brala som Utrogestan a bolo mi po nom strasne. Dostavili sa vsetky mozne tehu priznaky. Meskanie, slabo pozitivny test a dva dni po vysadeni aj mrcha. Poplakali sme. :confounded: 27.6.2008 bol moj 14.den a IUI c. 2. V piatok som bola na 28 den na krv. HCG 280, a pozitivny test. Najlacnejsi aky v lekarni mali. V pondelok HCG 1130 :grinning: , zajtra idem na sono. Mala by som byt 4tt +4. Ak to spravne ratam. Nevesajte hlavu vsetky snazilky a verte, ze sa to male babo podari. Neviem este ako dopadne pri tej mojej znicenej chrbitici, som este len na zaciatku, ale uz teraz chodim po styroch do schodov a rano by som radsej nevstala z postele. Inak teraz mi dali Duphaston a budem ho brat az do 20 tyzdna. Vedela som, ze sa nam to podarilo asi 5 dni po IUI. Zacali mi zvlastne tlaky v podbrusku a citila som sa tak celkovo inak. Boleli ma prsia, hlavne bradavky. 3 dni pred prichodom mrchy som si spravila test a bol slabo pozitivny, ale vylakalo ma, ze 27 DC som zacala slabucko krvacat, ale do rano to preslo. A na druhy den bol poz.test. Drzim vam vsetkym palce a verim, ze o chvilu budute mat aj vy // na teste. Inak, moj manzel papkal vitaminy Permen 2 mesiace a ten druhy mesiac bol uspeny. Je to na podpru kvality a mnozstva spermii. Stoji asi 400SK, a berie sa 2 krat denne. Ale tie prasky stoja za to.... Sorry, ze som sa tak rozpisala. Verim, ze moj pribeh pride do statsneho konca a v marci budem drzat maly batoztek. Pekny den
16. júl 2008 o 09:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ejima - fuha, tak to ste mali riadny pribeh a riadne ste behali... takze ta obdivujem a podla mna si silna zena a drzim palceky aby bolo vsetko len v tom najlepsom poriadku a aby sa vam pekne darilo a aby si v marci drzala ten vas krasny darcek... pekne sa o vas staraj a davaj si pozor :grinning: drzim palceky nech a dari :grinning:
16. júl 2008 o 09:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Vierka, dakujem. No nemali sme to jednoduche. Hlavne minule leto. Zazila som toho teda dost. Nemusela som podstupit ziadne bolestive gynek. vystrene (HSG, laparku,...), ale ani tie infuzie a injekcie neboli bez bolesti.
Po tyzdni infuzii na uvolnenie mojej chrbtice sa rozhodli skusit kaudalny blok. Nieco ako kostrcak.
Do kostrce pichnu nejaky roztok, ma to vsunut naspat vsetko co trci von. (platnicky atak). Citila som tlak az niekde v palcoch. Neprajem nikomu. Od polpasa som cely den nic necitila. Umrtvilo mi to takmer vsetko. Nevedela som ani ci chcem ist na WC alebo nie. Tak som radsej akzdu hodinku isla. Stvornozky, kedze ma nohy neudrzali. Cele to pichanie trvalo asi 20 minut. Ta najvacsia a najhrubsia striekacka. Chceli to o dva zopakovat, ale ked zistili, ze ani ten prvy krat to nepomohlo, iba zhorsilo stav, poslali ma lezat. A tam mi konecne aspon trochu pomohli. Muzicek sa o nas krasne stara. Vozi ma do prace aj pre mna pride, len aby som necestovala busom. Zakazuje mi robit, dokonca aj sam upratuje. Sme mooooc stastny, ale stale tam mame trosu obavu, aby sa nam nestalo to co minule. Ratame kazdy tyzden, a magicka hranica 9 tyzdnov sa blizi. Tak dufame, ze ju prekrocime a vsetko dobre dopadne.
16. júl 2008 o 09:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ejima - nemas za co, sak si to z manzelickom zasluzite... no tie injekcie a tak to musi byt vazne nechutne - to ti nezavidim, ze si taketo nieco musela podstupit... my zeny sme riadne silne, ze??? :grinning:
a muzicek je urcite zlaty, ked sa o teba tak vzorne stara, mas to ty doma ale péokladika... ale urcite je rad a este s vecsou radostou bude na vas davat pozor :grinning: pevne verim, ze tu magicku hranicu prekrocite a potom si budes uz len bezstarostne uzivat krasne tehotenstvo :grinning:
16. júl 2008 o 10:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj ejima, tak musim ti povedat, ze ked som si to cele precitala, tak mi teraz stekaju slzy po tvari, cim si presla.Nechcem ta lutovat, ved ty to nepotrebujes, na to si velmi silna, ale chcem sa ti podakovat, ja sa tu lutujem a to nemam ani desatinu z toho za sebou ako ty, ak neratam Vianoce 2006 a autonehodu s manzelom :frowning2:a tam boli tiez desne procedury, napravy kosticiek, dlahy a srobiky, potom vyberanie....a este sme neskoncili, manzela este caka operacia, ale ja to uz nejak nevnimam, aj ked sa stale tesim, ze sme to prezili a k uplnemu stastiu nam uz chyba len drobec :slight_smile:
Ja som po prvej IUI, neuspesne, aj ked na par stastnych jednorazoviek som tu natrafila, ale tak dufam v dalsie pokusy, aj ked augustovy nam prepadne, Dr,Behunova ma vraj dovcu, tak mi neda clostyl na stimulaciu, tak dufam, ze september to isti :sunglasses:
Velmi ti drzim palce a verim, ze uz to bude mat happyend:slight_smile:zasluzite si to.
16. júl 2008 o 16:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a este sa chcem pochvalit, dnes som si robila zase test, nevydrzala som :astonished: a to som 9den po IUI, a negativnejsi ani nemoze byt :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak zajtra to mozem roztocit na damskej jazde, uz sa to zrejme nezvrtne, dufala som aspon v tienik a nic, tak sa pojde na dalsi pokus.Je tu niekto, kto je na tom ako ja, ze sa pojde na 2 IUI?
16. júl 2008 o 17:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
janulka13 a vsetky kocky ahojte,
janulka13 no ty si ale cislo!!! :grinning: :grinning:
Kiezby ja som to takto brala, ale je mi to luto, naozaj.
Inak , predstavte si kocky, ze dnes mi lekar povedal a vypisal papier na laparku!!! Takze HSG sa nekona, tak neviem, ci to sa mam tesit teraz alebo nie... :confused:

Emija, tentokrat vsetko dobre dopadne :wink:
16. júl 2008 o 18:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj Zuzky, tak zase tu? :slight_smile: Vypisujem strasnu byrokraciu na PC a popritom mrkam sem, co nove.Vidis, ja som sa chcela laparke vyhnut, mam alergiu po nehode na nemocnice, ale keby mi gynekologicka povedala, ze je to lepsie, tak idem.Ta moja ma hned objednala na HSG, vyhovovalo mi to, ze to bolo ambulantne, nijake vylihovanie v nemocnici.A povedala ze priechodnost uvidi tak isto, aj pripadne deformacie maternice, co laparka neukaze, tak som to riskla.Kamoska, lekarka ma skor nahovarala na laparku, lebo ak by tam nieco bolo zle, takto jednym supom aj napravia a mas pokoj.Tak som isla s tym, ze pripadne po HSG budem musiet na laparku.Vdakabohu, nemusim :grinning: Kedy tam ides?A kam vlastne?
16. júl 2008 o 18:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Neviem, len dnes mi to dr.povedal, no budem kontaktovat svoju gyn, neviem kam pojdem na tu laparku, ja som z Kosic, Ty nie?
16. júl 2008 o 19:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Janulka, nechcem ti vnucovať myšlienku že si tehotná, ale na 9 DPO ukáže test naozaj // výnimočne.
Snažím sa otehotnieť už niekoľko rokov a myslím, že čo to už som vyskúšala, prečítala, i overila na vlastnej koži.
Pokiaľ vieme, kedy bola ovulka, čo vieme, lebo sme boli na iui tak testovať 12 DPO a tam už sa dá vidieť tienik, aj to pri rýchlom stúpaní Hcg, takže ešte by som to nevidela tak čierne. :wink:
Chodíš do gynfivu, že? Kto ti robil insemináciu? Mne Behúňová.

Zuzky, kľudne sa môžeš tešiť, laparka sa prežiť dá, a zistia pri nej všetko, nielen priechodnosť, ale aj celkový stav orgánov v brušnej dutine, pri HSG sa nič iné nerobí , len ti zistia či ich máš priechodné. A to že vraj nehorázne bolí, ale tiež to opisoval každý inak.
16. júl 2008 o 19:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Zuzky, skoda, ja chodim do Gyn Fivu v Bratislave..a to som ta chcela pozvat na kafe :grinning:
16. júl 2008 o 19:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
darli, tak a ja som si myslela, ze ked na teste pisu ze uz po 5dni, tak som uz hodila flintu do zita a popijame s manzelikom cervene vinko :astonished: Ale uz citim ako sa mrcha ku mne blizi, vzdy tyzden vopred mam vykyvy nalad, prsia bolia a rumazgam aj pri reklamach na pracie prasky :grinning: vtedy viem, ze uz sa plizi :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak myslis, ze poharik mam odlozit? :wink:
16. júl 2008 o 19:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ozaj a chodim do Gyn Fivu, som rada, ze uz niekde, rok sme sa snazili a uz aspon vieme, kde je problem.Priradili ma Behunovej, ale prvu IUI mi robil na moje prekvapenie Drabek.Najblizsie ma k Behunovej objednali vcera, ked som tam bola osobne na 21.8, akurat na meniny :slight_smile: Pregnyl mi pichli 7.7, na nase vyrocie sobasa a 8.7 hned IUI.Vsetko sa spaja s vyznamnymi datumami, najblizsiu ovu nestiham, nemam clostyl, ale manzel ma v septembri narodky, ktovie...musim prerata, co mi na vtedy vychadza, to by bol originalny vzajomny darek :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. júl 2008 o 19:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
janula13 :grinning: :grinning: :grinning:
jasne, ten poharik este odloz, ale zase, ked to ma vyjst, urcite tomu ppoharik vina neuskodi :wink:
a ja ze len ja som taka zarevana :grinning:
janulka, skoda, ze nie sme z jedneho mesta, citim, ze by sme si rozumeli :wink: nech zije internet!!
Inak, my sme mali vyrocie sobasa 9.7 :grinning:

darla27 dakujem, a mozem sa opytat, ja viem, ze asi taku hlupu otazku, ale oni prezru aj ine organy, nie len maternicu a vajcovody? A ako dlho sa snazite? Hovoris, ze dlho, ale dlho uz za pocomi lekarov?
16. júl 2008 o 19:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Janulka, každopádne ti môžem povedať, že tehotenské príznaky sú také isté ako predmrchovské. :wink:
Kedysi som sa aj ja od ovulky omedzovala vo všetkom, ale s tým je koniec, keď mám otehotnieť otehotniem.
Ja chodím k Drábekovi , tiež do GF, tak mne to robila tvoja dokina a tebe môj doki. :grinning: Dobrééé :grinning:
Takže pokiaľ ti teraz iui nevýjde, nejdeš hneď na ďalšiu?
Ja by som chcela.. Aj clostil mám, len pregnyl len 1 amupulku a krabičku utrogestanu-čo je málo.
Keď pôjdem na krv, niekoho sa tam musím spýtať , či môžem hneď na 5 dc nasadiť clostil.
Aký bol Drábek na iui? Názory naň sa tu dosť rôznia.. :sweat_smile: Ale mne sa zdá zatial v pohode, videla som ho raz. :grinning:
16. júl 2008 o 19:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Zuzky prezrú celú brušnú dutinu, trebárs mne povedali takú pikošku, že okolie slepého čreva mám ako bábätko a to mi ho ako malej chceli stále vyberať. :grinning:
Pozrú sa na vaječníky, či sú zdravé, či niesú polycystické, či tam nieje zápal ktorého tekuitna by zmenšovala aj úspech umelého oplodnenia atď..

Snažím sa 3 roky, za pomoci lekárov 2, v centre som od ani nie mesiac a som už po inseminácii.
Doki v centre po rozhovore povedal, že som veéééľmi trpezlivá. To som si nikdy nemyslela... :grinning:
Inak my sme mali výročie sobáša deň na to, čo som prvý krát prekročila prah gynfivu. :wink:
16. júl 2008 o 19:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Zuzky nech zije internet :slight_smile: nechces prejst do Gyn Fivu v BA?Ved to mas na skok :grinning: :grinning: :grinning: To by ta kafe bola realna :slight_smile: ale to si nemysli, ja tu nebalim baby cez internet, len sa mi zda, ze si moja krvna skupina :slight_smile: No vidis, este sme sa aj vydavali v podobnom case :slight_smile: To nebude len tak :slight_smile:
16. júl 2008 o 19:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Darli, tak to dobre vinko odlozim :slight_smile: este aj zajtr sa mi nieco ujde, mam stretko s klebetnicami :slight_smile: Vies, tehotenske priznaky este nemam odsusane :grinning: :grinning: :grinning: tie mrcha priznaky uz excelentne :grinning: Ved sa uvidi, v utorok idem na krv, tak to necham na doktorov, a v stredu na dovolenku aj s mrchov, vysadim utrogestana aj tak je to presny datum mojej dochvilnej mrchy, ako svajciarske hodinky...hahaha, ideme na dovcu do Svajcu :slight_smile:
16. júl 2008 o 19:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a este zuzky, nemysli si, aj mna to depta, ale snazim sa to prekonat, psychika vselico narobi a chcem aby sa aj manzel uvolnil, on to berie ako dalsiu ulohu muza, ktoru sa mu nedari splnit, tak sa to snazim aj pred nim zlahcit, lebo viem, ze urobi vsetko aby sa to podarilo.Nestazujem sa, nemozem mat super manzelika a hned aj super deturence :slight_smile:
16. júl 2008 o 19:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
darla27 , takze len mesiac, co si zasla do centra? A predtym Vam pomahal obvodny gynekolog? A laparku Ti robili davno? Viem, mam vela otazok :confused:
16. júl 2008 o 20:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ani nie mesiac, dnes je to presne 3 týždne. :grinning: V jeden deň som vybavila hormonálny profil - bola som 4 DC, manžela som telefonicky objednala na spg. na ten deň ráno a hneď sme odchádzali s papiermi do lekárne pre lieky, k notárovi pre overenie podpisu a tak. Teraz čakám na krvný test, bohužiaľ už viem že je negat. lebo som dostala mrchu napriek utrogestanu. Laparku mi robil môj doki v nemocnici u nás, bolo to koncom minulého roku.
Viac menej mám za sebou meranie BT, ovu testy, liečiteľov, rehabilitácie...takže teraz to beriem míľovými krokmi už v centre s jasným postupom. :grinning:
16. júl 2008 o 20:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Darli, keby je to na mne, tak sa hned vrham na dalsiu stimulaciu, ale nemam s cim, kedze Behunova je vraj na dovolenke, niekedy mam pocit, ze je viac na dovolenke, ako v praci :angry: Ale to je len ta moja netrpezlivost...a to mi ziaci tvrdia,ze mams nimi bozsku trpezlivost :wink: asi ako v com :confounded: mam pregnyl 2ampulky a skatulku a pol utro, ale clostyl nic, tak to hadam v auguste skusime aspon prirodzene, aspon sa manzel nebude stresovat dalsim spg.ja som citala chvaly na Drabeka, bol mily, ja som ani netusila, ze je tolekar, ja ze nejaky mlady asistentik :grinning:
Ozaj darli a ty teda ako, mas po prvej IUI a ...precitala by som dozadu, ale som leniva :grinning:
16. júl 2008 o 20:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak precitala som si, darli, tak si drzme palce na 2IUI, aj clovek nikdy nevie, ci ti v piatok motyka nevystreli, holky tu pisali, ze mali mrchu aj pocas tehu...hm, hm...tak kedy sa chystas na dalsiu IUI, nech si ta odsledujem :stuck_out_tongue_closed_eyes: :wink:
16. júl 2008 o 20:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok