IUI

Ahojte, chcem sa spytat, ake vysetrenia musim podstupit, ked chcem ist s manzelom na IUI. Musim ist aj na laparoskopiu kvoli zisteniu ci mam priechodne alebo nepriechodne vajecniky, alebo to je potrebne len pri IVF?
Dakujem.
garp776
23. mar 2010
delf..věřím, že si těhulka!! 😃
hopie
23. mar 2010
dakujem dakujem, prezradíte mi , čo ma čaká pri prvom IUI?je potreba sa pripravit aj na niejaku bolest?
hopie
23. mar 2010
delf 14
jenom se zeptám , který den jsi po ovulaci , nebo IUI?ještě jse rozkoukávam 🙂
A krevní testíky jsi už měla?Tam jeto pak jasné a víš na čem jsi...hlavně tfuj , tfuj , tfuj, at je to nakonec to , po čem tady toužíme všechny 😉
cisielko
23. mar 2010
Ahojte

Delf.. ešte nestrácaj nádej, vydrž ešte pár dní, držím palce 😉

Marad..ahoj, konečne ťa tu vidím..takže ideš do 2IVF? super teším sa stebou..a kde si sa túlala?

Kenya..držím palce 🙂

Garp..takže ideš do 3IUI..zajtra budeme na teba mysleiť a držať palce 😉

Bobi...oddychuj a netlač sa tak silno do IVF..máš čas a čo ty vieš možno nič nebude treba 😉

Hopie--vitaj medzi nami ..držím palce aby ste sa s mužíkom dočkali 😉 ja som na IUI nebola ale mylsím, že teda ten vklad je ako pri IVF..a je to v pohode, je to trošku neopríjemné ked ti tam vkladá zrkadlá ale inak pohoda 😉

Mon..takže na bud. mesiac ideš do toho?
monika0001
23. mar 2010
cisielko jasnéé... x-) x-) x-)

Hopie - vitaj 😉
bolesť nečakaj.. teda možno troška keď ťa dr otvorí kliešťami (lebo mňa t bolí 😃 ) 😃 ale inak nie.. 🙂
hopie
23. mar 2010
cisielko
tak to si ma ukludnila, dakujem, to nic nie je, hlavne byt v klude a uvolnena 😎 . Takze vy ste rovno isli na IVF?Moze sa spytat ako je to u teba? Ja sa priznam , stranky na konikovi chodim citat uz od novembra, vlastne ako sme zacali chodit do CARu, aby som si v Prahe vybrala podla mojho gusta, zatial sme teda pol roka podstupovali vysetrenia(pre mna strasne dlha doba), zacalo sa to , ze som tusila ze manzel ma asi blbe spermijky, tak som ho vyhnala k sexuologovi(no vies si predstavit to dohovaranie, chlapi su jesitkovia🙂)), co sa potvrdilo malo a aj velmi malo pohyblive, takze bolo jasne , ze musime do centra. Tam zacali samozrejme skumat aj mna (hoci som cyklus mala kazdy mesiac ale o nieco predlzeny-33-34 dní). A bac ho , podozrenie , na moju ovulku. Potom zistili , ze mam asi jeden PCO vajecnik, a ze asi ovulujem teda stale ale aby sme mali istotu a vylucili sme i endomrsku sla som na laparku a hysterku. Vsetko krasne a v pohode, ostatne vysledky z centra mame super dokonca aj posledne dva spermiogramy sa zlepsili , teda ta pohyblivost je taka na hrane ale po premyti a stoceni na centrifuge vraj super. takze u nas je to asi ovulka (testy mi vychadzaju na 17DC, ale kedze mam ten jeden PCO, tak mas v podstate LH hormon stale trosku vyssi a potvrdit ovulku je iste az na ultrazvuku a manzelovo spermio. Uz som stimulovala clostikom, ovulka krasne v pohode snazili sme sa prirodzene 3 mesiace, ale na to nam asi mrsky nestacia.Takze hned prvy menzes po laparke stimulujem gonalom , dnes ma caka folikulometria a myslim , ze koncom tyzdna ta prva IUI.
Konecne sa to niekam hybe , lebo uz som bola na dne , stale mesiac co mesiac menzes- cakanie a testovanie ovulky-bum bum snazenie-a potom to najhorsie cakanie ci sa podarilo a zase testovanie . Nervy v prdely, teraz aspon mam pocit, ze to moze vyjst.
fuuuuj ale sa mi ulavilo 😃 hned je cloveku lepsie , ked sa moze zdoverit. Ludia , co to nezazivaju ta sice vypocuju, ale velmi nechapu nasu psychiku😞(
hopie
23. mar 2010
jaj , nejak som sa rozpisala :-p
hopie
23. mar 2010
monika 0001

dakujem za privitanie, to bola len skor taka kontrolna otazka, aj keby ze to boli a viem to dopredu , tak na to kreslo letim. Myslim , ze cloveka nic nezastavi , ked po niecom tuzi , ani keby mu z paty odrezavali kusky koze, jak ja s oblubou hovorim , ked ma caka nieco neprijemne 🙂)
monika0001
23. mar 2010
hopie - mne môžu rezať z päty koľko chcú. len nech mi injekcie nepichajú 😃 😃 😃 😃
hopie
23. mar 2010
monika0001
😃 😃 😃 😃 to bola tiez show , jak som si dala prvy krat Gonal, manzel na sluzobke , vecer sama doma, na stole polozene pero , vedla panak domacej , ze bud pred na dodanie odvahy ale po na rozdychanie 😃 . Bola som prekvapena , ze je to strasne v pohode 😃 , panak zostal na stole nepouzity 😃
monika0001
23. mar 2010
juj tak perom by som sa pichala aj jedny radosť.... 😃 😃 😃
ja len nemozem tie obyc injekcie.. ale pri prvej skusenosti s perom som tiež ledva dýchala 😃 😃 😃 😃
hopie
23. mar 2010
monika0001
tak si teda idem po radu 🙂 po otvoreni a pouziti pri prvej stimulacii tu napln v pere musim vypotrebovat za 28dni?trosku je v tom skladovani chaoz, najprv tam pisu do 3 mesiacov po otvoreni a nakoniec do 28dni... neviem ci to nie je akoze 3 mesoace v chladnicke po otvoreni a 20 dni pri pokojovej teplote...trosku som v tom z toho holka magor :-S
hopie
23. mar 2010
teda 28dní..
monika0001
23. mar 2010
hopie juj tak ťa sklamem ale v tomto ti nepomozem. ja mam s tým perom troška inu skusenosť.. nie takuto.. nepicha som si toto .. :-N
Pjepáč...
hopie
23. mar 2010
tych 28 dni sa mi zda nejak blbost, to by som s tim perom predsa stimulovala jeden cyklus?
hopie
23. mar 2010
monika0001
-nevadí 🙂 aj tak dakujem, ale musim uznat nech je to akekolvek pero , tie hormoniky sa lepsie daju zniest nez ten clostik..po tom som bola uplne ocapena
monika0001
23. mar 2010
no ja som zvedavá čo dostanem teraz lebo dr nebola spokojná s clostilom u mňa.. vraj čakala lepšie zázraky 😉
hopie
23. mar 2010
monika0001
no uvidim ja , co mi dnes povedia po tom gonale, clostil sice urobil krasny folik ale potom aj jednu cystu. Tiez sa priznam moc to nie je moja kava 😉 . No a este ma aj ako pridavok mliecny cukor no a ten ja nemozem , lebo ho nerozkladam, takze tych 5 dni s nim som si "nesmierne"uzila. :-| Teraz pohodka v ramci moznosti(ale picham tu najmensiu davku).
monika0001
23. mar 2010
juj to počujem prvý krát mliečny cukor.. to čo je? :-N
vieš ja taký nevzdelanec... :-p
hopie
23. mar 2010
monika 001
laktoza-zlozeny cukor a nachadza sa vo vsetkom , co mam podstatu mlieka. No a ja mam intoleranciu laktozy, co je metabolicky problem na bazi imunologickeho zadrhelu(ked to niekomu vysvetlujem tak hovorim , ze je to skoro ako cukrovka, ale nie uplne , lebo u cukrovky je to hormonalny problem. Pichas si inzulin , enzym , ktory ti rozklada sacharozu na jednoduche cukry).Ja ale tento enzym , ktory by mu laktozu rozdelil na jednoduche cukry nemam , lebo autoimunologicky moje telo zabija latky , ktore by ho tvorili. Poviem ti nic moc , lebo mlieko je aj tam , kde to nikdo necaka. Lieky napr. davaju tam tu lakozu kvoli diabetikom no a vidis my s intoleranciou mame niekedy problem aby nam dali nieco , co nas neohrozi na chripku. A aj doktori o tom moc neviedia, stale si myslia .. jaaaaj vy mate alergiu na mlieko? 🙂 a to je nieco ine.
emers
23. mar 2010
ahoj holky IUIačky,
po delší době vás zdravím 😉 ani jsem vás nemohla napřed najít v té nové verzi koníka
koukám, že přibyly nějaké nové těhulky po IUI, paráda, moc gratuluju! x-)
všem moc držím pěsti ať vám jaro přinese štěstí!

u mě doufám vše vpořádku, akorát mám těhucukrovku, tak čekám na nějaký další vyšetření a mám absťák po sladkým 😃 ale dá se to vydržet 😉

ell: jak tvoji 2 broučci? že je zdravím!!! 😉
monika0001
23. mar 2010
hopie :-o :-o :-o :-o

emers - aaahhooojjj 🙂
hopie
23. mar 2010
Ahoj emers,

děkuji za přání, toho není nikdy dost 😉 Těhucukrovku fíha, máš PCO, nebo se prostě přineštěstilo při tom štěstíčku?
hopie
23. mar 2010
monika0001

až tak som ta vystrašit nechcela, urcite to nie je rozpravocka na dobru noc 😃
monika0001
23. mar 2010
nie nevystrašila si.. len.. ťa obdivujem..
hopie
23. mar 2010
monika0001

no nie je co 😞 skor su to omezenia, ved sme uz aj boli nestastni , ze ako budem stimulovat, ked to bolo skoro vsade. No a potom moja doktorka zistila, ze tu nie, som bola stastna ako blcha, asi by som musela potom vsadit na to , ze ovulku odhadneme , takto ju mam istu a vieme kedy presne bude
hopie
23. mar 2010
tak ja sa holky pomaly rozlúčim a padim do centra, prajem Vám pekný zvyšok aspon tu u nás krásneho dna a snad zajtra papa 🙂
monika0001
23. mar 2010
držím palce!!!!
emers
23. mar 2010
hopie: no jo, PCO mi taky diagnostikovali tenkrát... ale nám toho nadiagnostikovali, měli jsme s manžou skoro všechno a přitom jak kdyby nic, těžko říct ?! no prostě 2. IUI zabrala a tím pádem dál jsme to naštěstí řešit nemuseli 😉
moni: ahóóójky!

jinak máte tu moc pěkné fotečky v profilech! 🙂
delf14
23. mar 2010
hopie dnes jsem 11dpo.my jsme byli na kole se projet bylo venku tak pěkně.

Začni písať odpoveď...

Odošli