• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

IUI

22. augusta 2017 
to asi som a k tomu som aj anesteziologicka sestra takže mna laparka nevivedie z miery :grinning: :grinning:
26. mar 2010 o 09:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
V555

fííha...tak ty patríš k tým milým dámám , ktoré nás uspinkávajú, škoda len , že si s vami nestihneme moc pokecat::slight_smile:))
26. mar 2010 o 09:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak to hej,to je škoda :wink:
26. mar 2010 o 09:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte :slight_smile:
cisielko, cmuky :wink:
slavuli, ja dostanem cca 3 dni po vysadeni.
v555, mne robili laparku aj s chromotuberaciou, aj drilling ci ako sa to vola a v pohode... bala som sa strasne, ale uuuplne pohoda... a ty vlastne vies, co ta caka :slight_smile:
maticap, neboj sa toho, aspon budes vediet, ci je vsetko vnutri ok.
ostatne kocky, drzim palce a zelam krasny slnecny dnik :slight_smile:
26. mar 2010 o 09:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
v555
možno niektoré z nás , ked nás budíte , ale to asi nič moc , ak máme halušky :slight_smile:))
kaciatko81
aj mě robili ten drilling.. to je to prepichnutie cyst na PCO vaječníku, vraj to zlepšuje potom ovuláciu

Inak baby super, konečne sa tu s vami vraciam k slovenčine:slight_smile:))
26. mar 2010 o 09:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hopie, no ja som po narkoze videla asi stvormo :grinning: mne to dr vysvetlil ako dierky do vajecnikov, ale v sprave to mam napisane nejako inak, nie drilling, tak som si nebola ista, ze je to to iste... viem, ze sa robia aj ine zakroky
26. mar 2010 o 09:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kaciatko81
tak ešte by to mohla byt skarifikacia, ale me sa zdá , že skarifikácia a drilling je to isté, (tiež ma dierkovali)no vidiš a ja som nevidela nič, lebo neboli ani brýlky ani kontaktné čočky a ako som bola rada , že ani pred :slight_smile:))))))
Potom sme si s manžou ešte robili srandu , jak som mala stále brucho jak v 5 mesiaci(a to nekecám), však kúpme rovno tetoenské nohavice asi to vypadá , že pojdem z brucha rovno do brucha:slight_smile:)))
26. mar 2010 o 09:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hopie, myslim, ze ani to nie... ale je to jedno, hlavne aby to pomohlo :dizzy_face: o tom bruchu ani nehovor... naschval som si vzala volne nohavice a ani tie som nezapla :grinning: :sweat_smile:
26. mar 2010 o 09:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kaciatko, ja som volala manželovi , aby mi doniesol jeho tepláky, ked šiel po mna:slight_smile:))
a čurkanie bol tiež jeden velký zázrak:slight_smile:))
26. mar 2010 o 09:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte kočky,

prajem krásny dník. Ako sa máte???

Slavuli, v555 vy chodíte do Helíku ku dr. Gáťovej??? Ja chodím tiež ku nej a dokonca mi robila aj moje prvé IUI.
Slavuli ty si bola teraz na krvičke, však? Ja idem v pondelok a chcem sa Ťa opýtať či Ti robili aj kontrólny UTZ a či boli výsledky HCG hneď alebo si si volala až poóbede??? A čo ďalej? Predpísali Ti lieky na ďalšiu stimulku ?
26. mar 2010 o 11:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ano aj ku nej chodím záleži kde je menej ľudí,ale mne sa zda,že v heliku robí len ona IUI a doki väčšinou odbery oocytov.Ale aj ona to robí,len sa mi zdá že menej ako on.Neviem ale maju to podelene.Už mi robila vklad aj Gáťová a raz aj Krajko.Ale odbery mi robil len on.Je to vlastne jedno len nech to už konečne raz vynde a dotiahne do konca :wink:
26. mar 2010 o 11:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No to je pravda, nech to robí ktokoľvek hlavne nech je z toho pozitívny výsledok. Ale sú tam všetci veľmi zlatý. v555 ty si už mala aj IVF?
26. mar 2010 o 11:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ano 3 krát a raz sme si kupili darcovské embryo ale potratila som v 7.týždni :cry:
26. mar 2010 o 11:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak to mi je ľúto :frowning2: :frowning2: :frowning2: Čo máte za problém??? A ešte sa Ťa chcem opýtať za ako dlho Ti schválili žiadosť na IVF?
26. mar 2010 o 11:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
v555, prepac, asi si to uz pisala, ale vedia preco to nejde?
26. mar 2010 o 11:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nič nevedia len tápaju,ževraj aby sme skusili darcovske spermie,ale manželovi ani len nijaky vitamin proste nič neodporučili.Ani žiadne andrologické vyšetrenie,ja keby som nebola zdrav,sestra a keby som nechodila sem ani by som nevedela aké rozne sposoby a kolko vela liekov je na kvalitu a množstvo spermií.Proste riešia všetko len so mnou,stimulacie,odbery,teraz idem ma laparku ,bola som v Lučkach ale stale nič.A s manželom nikto nič.Ma malo pohiblivé spermie,to nam bolo povedane po spermiograme a ešte že ich je malo,no embryologička povedala,že sa da z nich v pohode povyberať na ICSI a nič.Takže asi tak.Ja som mu naordinovala :grinning: vitamin E,C,selén,zinok,bral pol roka maca vibe,2 krat vybral Profertil ale žiadna zmena,raz som mu vybavila od urologa aj nejake antibiotika ale teraz si nespomeniem na nazov a nič.Ja v ovulujem každy mesiac,minuly mesiac som brala Clost.2krat denne a vytvorilo sa mi 5 dominantnych oocytov tak som nemohla isť na iui a tento mesiac som si sama od seba znižila davku na 1 tabletku a vytvorili sa mi 2 oocyty a bolo to super.Ale doki mi nekázal unížiť,to ja som si sama.
26. mar 2010 o 11:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a žiadosť mi prvy krat schvalili za 7 týždňov ale potom už len za 4,to už potom išlo všetko rychlo :stuck_out_tongue_closed_eyes:
26. mar 2010 o 11:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
v555
toto ma inak tiež zaujímalo, že pre tých chlapov nič nepredpisujú. Manžel mal a má menej pohyblivé a mal aj málo spermijek.Mám skončenu biochemku , tak som sa hned pýtala, že ked mohli robit hormonálny profil mě , či by nebolo fajn aj jemu, bolo mi povedané , že bohužial s chlapmi sa nič robí nedá a že nech sa nestresuje a dobrá životospráva a bla bla.
Tak som nasadila hned jak ty píšeš E, Cečko, selém(Bio.activ-Selen-Zinok) , zinok, k tomu večer pekne tekvičné semienka z 18 mil/ml sme sa dostali na 60mil/ml, pohyblivost stále ale cca okolo 10-20%, ale po SWIM UP, celkovo pohyblivých 4,5mil a hraničná hodnota je na IUI vraj 1mil.(Dokonca mi tvrdila laborantka , že to stačí aj na prirodzenú cestu).Urologa sme absolvovali tiež hned , tam je všetko v poriadku, tak premýšlam , či pohyblivost a množstvo neovlivnuje predsa len hormonálna hladina testosteronu...
Tak sa mi zdá , že niekedy zkůšajů, mě doktorka povedala máte PCO lavy vaječnik, na tretom ultrazvuku, na prvých dvoch to nevidela?(zvetšenie, cystičky), tak som ju poprosila, či by mi neuribila profil FSH/LH, aby si to potvrdila. Tam to vyšlo na hraně, takže mi niekedy na lavej straně ak ovulujem tam folik nemusí prasknut.Ten mesiac som jej aj povedala , že som brala ibalgin na bolest zubu pred ovulkou a že ten metabolicky ovplivní jeho prasknutie...
Od tej doby tuk tuk tuk na čelo(lebo som jej už prestávala doverovat), je strašně fajn , aj ma odoperovala a teraz si už nemožem stažovat
Mám pocit , že je dobré sa pýtat na každu blbost a nehanbit sa, inak ludi niekedy odbiju a laik to nepozná
26. mar 2010 o 12:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
v555
ešte sme mali aj problem , ze v centru sme mali vyrazne lepší spg nez inde ...tak aj to som skúmala, ale potom mi vyvsetlila tu pohyblivost cez ten hustotny gradient a premyvanie(takže jasné)ale bežné centrum pohyblivost 1 spg0, druhý 15 a u nic zrazu 45 %?... Už som fakt chcela inde , ale ked som si predstavila , že by mse museli od začiatku všetky vyšetrenia, další pol rok... bola to dilema
26. mar 2010 o 12:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
v555, ja co som vsade citala, tak hovoria, ze liecba neplodnosti u muzov nebyva uspesna, kvoli tomu sa vraj tym ani nezaoberaju... ale mam pocit, ze sa da urobit geneticke vysetrenie spermii. predpokladam, ze vsetky vysetrenia cez inumo, hemato mas hotove...
hopie, mozes mi vysvetlit ako ibalgin ovplyvni prasknutie foliku? ide o to, ze pri stimulke ma dost bolieva hlava a dr vravel, ze lieky od bolesti mozem... ale podla toho, co hovoris asi radsej ani nie?
26. mar 2010 o 12:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kaciatko81
upresním odpoved , len ibalgin nie... paralen , panadol ano, ibalgin obsahuje látku, ktorá nabúra enzymaticky proces prasknutia folikulu(potvrdila mi to aj moja doki, aj doktori v nemocnici pri laparoskopii(vraj nepodavaju ibalgin ak je zena s niecim pred ovulaciou), ked su už ale bolesti pri menzese ale po ovulke , tak už je to jedno, folik je už prasknutý :slight_smile:
26. mar 2010 o 12:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kaciatko81
ale pri stimulácii pichnú pregnyl potom na prasknutie, ibalgin alebo brufen by som nebrala pred ovulkou , ked je cykus prirodzený :wink:
26. mar 2010 o 12:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hopie ip :wink:
26. mar 2010 o 12:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kaciatko81
a čím stimuluješ?
26. mar 2010 o 12:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hopie, pisala som ti internu postu. na vrchu stranky by ti mala svietit na cerveno :wink: a stimulujem merionalom
26. mar 2010 o 12:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kaciatko81
našla som ti to aj odborne, fakt tie lieky su hrozné humusíky
http://family.cz/scripts/journal/article.ASP?id=41878&from_fid=1294&from_kid=8216
26. mar 2010 o 12:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hopie, dostala si tu ip?
26. mar 2010 o 12:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kaciatko,
ano ano.. už som ti odpovedala, trošku sa tu ešte zorientuvávam
:sweat_smile:
26. mar 2010 o 12:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dala som to verejne sem naschvál , aby ste si to prečítali :wink:
26. mar 2010 o 12:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kocky pri IUI ste museli mat plny mocovy mechur tak ako pri KET?
26. mar 2010 o 13:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok