• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

IUI

29. novembra 2016 
to mozno aj preto beszia meska, lebo ked ju clovek caka tak ako na truc necha na seba cakat :unamused:
No dobre viem o com vravis. Ja ked som isla na prvu laparku tak sa mi to presuvalo na dva krat. Uz som z toho bola na prasky. Aj nervouita, lebo som nevedela co ma caka a ten nekonecky cas cakania. Tak nech uz sa rozbehne mrcha jedna a uz sa len opatruj a setri aby bolo vsetko v tom najlepsom poriadku.
Tak to v PI sa potom dve vyjadrime co a ako. Ja sice budem na vysledky cakat do cca 15-tej hod, ale tak skor ci neskor budu.
22. okt 2008 o 18:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak moja kus som aj ja vyplasen aale co uz uz to prezijem
22. okt 2008 o 18:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
verim ti, clovek ked nevie co ho caka tak pud sebazachovy klasika. Strach. A zbytocne ti tu budem vypisovat ze je to v poho, ono si to clovek aj tak musi sam zistit. Ale som si ista ze coskoro nam tu budes pisat ze uz mas po a ze mas tesne pre IUI a potom uz len dalsie dobre spravy :slight_smile:
22. okt 2008 o 18:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
marsula poznas dievcata co boli na IUI po laparke a otehotneli?
22. okt 2008 o 18:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ked som este bola na fore "priebeh IUI v centrach"alebo tak nejak sa to volalo, tak tak bolo par dobrych sprav. A niektore hned na prvy sup a to mali aj zly spermiogram napr. Len pravda je taka ze nie som si teraz ista ci niekto spominal ze bol na laparke pred tym. mne v Heliose povedali ze najvhodnejsi cas na uspesne otehotnenie je tie 3 mesiace po laparke. Tak hadam vedie pre to tvrdia. Tak im musime verit.
22. okt 2008 o 18:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak to musime uvidime len nech ta mrcha je tu
22. okt 2008 o 18:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak ja ti poradim, sadni k TV uvolni sa daj si pohar cerveneho vinka. Ja som si tak nahanala mrchu :grinning: uz neraz
Idem si aj ja sadnut k TV a relaxovat. Zajtra drzim palce na tfuj tfuj tfuj nech sa mrcha rozbehne
22. okt 2008 o 18:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
marsula idem si tak dat
22. okt 2008 o 19:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak na zdravie
Pa
22. okt 2008 o 19:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dakujem pa
22. okt 2008 o 19:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte
komarik tu dnes nebola?
No ja som bola dnes na konzultácii. Doktorka chcela vypisovať žiadosť na IVF ale som jej povedala, že ešte nie. Chcela som ab mi zopakovali vyšetrenia alebo aby ma poslala na laparku alebo iné vyšetrenie. Vobec mi to nedoporučila, vraj je si istá, že pb nie je vo vajcovodoch. Ako si môže byť taká istá? Veď som mala 2 krát neuspešné IUI? Povedala, že by mi doporučila IVF , lebo laparka vraj nepomože a pri laparke sú časté aj komplikácie, Neviete o čom to asi hovorila?
22. okt 2008 o 20:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte kocky :slight_smile:
aduska 222, do ktoreho CAR chodis? ja som zasa opacny pripad ako ty..laparke sa chcem vyhnut :slight_smile:
22. okt 2008 o 20:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jaaaj, uz som si vsimla , ze si z MT, tak asi Helios, vsak? :wink:
22. okt 2008 o 20:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aduska a jake mas za sebou vysetreni?
22. okt 2008 o 20:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte
swe ja chodím do Heliosu v MT
suzanna - ja mám za sebou hormonálny profil a vyšetrenie hlienu na krčku maternice a tiež mi z krvi kontrolovali chlamydie. hlien je OK a tiež test na chlamydie bol negatívny. Preto mi tú laparku nedoporučuje. Vraj nepriechodnosť v 80 % sposobujú chlamydie a zvyšok je vraj dosledkom operácii a zrastov po operáciách. Keďže som ani operácie žiadne nemala, vraj je laparka moc invazívna,
No ja som bola pred pol rokom rada, že sa vyhnem laparke, ale to som fakt myslela že IUI vyjde. Ono to však nevyšlo, a na IVF nechcem ísť. Preto hľadám možnosti, čo ešte zlepšiť a pod.
22. okt 2008 o 20:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aduska ja mela take chlamydie negativne na UTZ deloha krasne cista proste vse oke stejne vysetreni jake mas ty a presto me doktor jeste poslal na vysetreni pruchodnosti vejcovodu,protoze bez tohoto vysetreni nema pry IUI smysl.Ta tva doktorka se mi zda,ze to pekne flaka a mela by ti vazne zjistit tu pruchodnost at uz laparoskopii a nebo HSG vysetrenim. :unamused:
22. okt 2008 o 20:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
na Helios v MT som počula samé chvály ale ja osobne som trošku zmatená z toho, že to nenavrhla, ale naopak mi to nedoporučila zato mi navrhla to riešiť rýchlo a požiadať o IVF. Ja som trvala na svojom, tak ma poslala k svojej lekárke aby mi á dala lístok do nemocnice. Tak tam pojdem niekedy na budúci týždeň. Som sklamaná, že sa nesnažili vyriešiť moj problém, alebo si myslím, že to IF je oveľa horšie ako laparka.
22. okt 2008 o 20:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aduska nepodarena IUI jeste sice nemusi znamenat,ze mas najaky problem,ale mela by ti tu laparku doporucit tak budes pak na 100% vedet, jestli je vse v poradku a pak teprve muze tva doktorka delat zavery.Zda se mi to take moc brzy posilat te rovnou na IVF.Stuj si za svym! :wink:
22. okt 2008 o 20:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Muj doktor rikal,ze sance,ze me vejcovody nejsou pruchodne je mala ale presto me na HSG vysetreni poslal,aby mel vse kompletni a mohl se rozhodnout.No a u me je rozhodnuto vse v poradku a ted jen to sperma :frowning2: aby dopadlo dobre.
22. okt 2008 o 20:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Asi aj budem, lebo podľa hormonalneho profilu, síce mám nejaké ýkyvy, ale vraj sú zanedbateľné a manžel má tiež nie najlepší spg, no vraj na IUi stačí. Ona bola síce hodne milá, ale som videla, že to nechce moc rozvádzať, keď som povedala že na IVF teraz nie som pripravená a že chcem viac vyšetrení. Zarazila ma jej otázka, že ak to ani potom nevyjde, či si môže zapísať IVF na rok 2009.
22. okt 2008 o 20:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
A čo ma totálne dostalo, vobec mi nevysvetlila, že prečo mám cystu alebo čo s ňou ďalej. Ja som sa jej opýtala, že či to aspoň skontroluje, či tá cta po ms dišla a ona, že múôžem prísť keď skončí ms. Tak som sa rozhodla, že keď skončí ms, pojdem k mojej doktorke, nech ma pozrie a dá mi ten lístok na laparku.
22. okt 2008 o 20:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aduska ja bych se asi u ni necitila spokojena.Pripada mi,ze te do toho moc tlaci a to zbytecne.Ja nevim kolik mas roku,ale ja bych urcite chtela kompletni vysetreni.A jak dlouho uz se snazite o miminko?
22. okt 2008 o 20:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No tak po tomhle bych uz nemela chut s takovou doktorkou neco resit.Neni to dobra lekarka to co tady pises mluvi za vse.Pozadej o zmenu jestli to jde.
22. okt 2008 o 21:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
na mam 31 rokov a teraz sú to dva roky. Bolo to však s prestávkami a v centre sme len pár mesiacov. Na začiatku som mala aj ovulku niekoľko krát po sebe, a keď to nevyšlo, tak sme zvolili tú IUI so stimuláciou. Doktorka mi síce povedala, že ona na nikoho netlačí a že by to nemalo význam, ak sa necítim sIVF zmierená, ale vadilo mi, že sa vôbec nezaoberala mojou diagnózou. Veď nie je možné aby sa veci nedali zmeniť. Čo ja viem životospráva, vitamíny, lieky ja neviem čo všetko Jednoducho mi nejde do hlavy, ako je možné, že ovulka je, žlté telieska sa vytvárajú, spermie sú ako tak a predsa sa nedarí. Myslím, že laparka by mohla pomocť
22. okt 2008 o 21:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
To si myslim take ,ze laparka by mohla pomoct.Rika se ,ze se ti to tam vse procisti a pak se snadneji otehotni,ale samozrejmne,ze to neplati pro nas vsechny.Ja take doufala,ze po vysetreni HSG tam poplavou spermijky a naka se uchytne,ale je to jen takova utecha.Pravdou je,ze pro IUI je vazne potreba zjistit pruchodnost vejcovodu jinak IUI nema smysl ,takze je divne jen to,ze ti delali IUI aniz by ti to zjistili.
Neboj ono se urcite zadari jen to chce byt v klidu a tolik na to nemyslet, psychika je svine,ale ja vim lehko se to rika hure dela...
22. okt 2008 o 21:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
máš pravdu. Dnes mi manža navrhol, že by sme namiesto IVF mali ísť na dovolenku na Santorini. Celkom sa mi to pozdáva. Užijeme si to a možno sa to zadarí práve tam, kto vie.
inak nevieš náhodou, či po laparke môžu vzniknúť zrasty? Trápi ma, že ak o laparke napr nevyjde IUI tak či po niekoľkých mesiacoch nebude treba ďalšiu laparku
22. okt 2008 o 21:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak o tom jsem teda vubec jeste nic neslysela,ze by po laparce vznikali srusty.Vim,ze svagrova na tom byla,ale kvuli rozsahle endiometrioze ji poslali rovnou na iVf a vcera se ji narodil krasny chlapecek.Ale kdyz u tebe bude vse v poradku zkusila bych jeste IUI.
S tou dovolenou je to dobry napad chce to prijit aspon na chvilku na jine myslenky. :slight_smile:
22. okt 2008 o 21:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
veru hej, už sa teším až budem listovať katalogy a v januari niečo vyberieme.
22. okt 2008 o 21:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a nebo otehotnis a zadna dovca nebude :wink: To bych ti prala ze srdce nejvic :slight_smile: Tak hezky zbytek vecera uz se musim venovat manzelovi tady uz my rika pocitacovy maniak :grinning:
22. okt 2008 o 21:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aduska citam si to tu, a preco nechces ist na ivf, to je menej invazivna ako laparka....
22. okt 2008 o 21:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok