• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

IUI

29. novembra 2016 
misik, podľa mna to iVF nie je menej invazívne. Operáciu pod narkózou máš tam aj tam, no pri IVF berieč kopu silných hormonov. Ja myslím že tie ma zničia . baby sú pri IVF častokrát na PN a ako tu čítam články tak takmer polovica bám mala nejaký mis abord ( dieťatko sa prestane vyvíjať po pár týždňoch ) alebo sa m to nepodarilo a pod. Je to veľmi náročné
22. okt 2008 o 22:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj Aduska.Tak som ťa našla.Je to divné,lebo každý pár,čo má dobré spermie posielajú automaticky na laparoskopiu.To dám ruku do ohna.Mám známe aj z roboty čo tam chodia. :unamused: Tak tomu nerozumiem,prečo to u vás takto neriešili. :frowning2: Inak,to že sa tu po pár týždnoch prestalo bábo vyvýjať je len náhoda.To sa často stane aj babám,čo otehotnejú prirodzenou cestou,len ked prídu vo včasnom štádiu o bábo oni,častokrát ani nemusia vedieť,že boli tehulky. :frowning2: A kedže berieš pri stimulácii na IVF silnejšie hormony,tak preto treba chodiť 2 krát,alebo 3 krát v priebehu týždna na odber krvy a dávky sa tak regulujú-prípadne v tom najhoršom prípade zastavia. :unamused: V každom prípade je len na tebe a tvojom mužovi,ako sa rozhodneš a ja ti budem držať palce nech vám to výjde-nech sa rozhodneš akokolvek.No a pre istotu ti posielam kopec tehu výrusíkov:TTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT Vela šťastia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :slight_smile: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
22. okt 2008 o 22:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aduska - mne sa zda, ze by si miesto laparky mala ist na to HSG, lebo to je zakladne vysetrenie pred IUI. Aj mna na to hned poslali. A inak, zda sa mi, ze tu baby strasne stresujete po dvoch zmarenych pokusoch IUI. Ved to je metoda, predurcena skôr na opakovanie, doki vravel, ze 4 pokusy su bezne a normalne, ale dokonca opakuje sa to az do 6 pokusov, az po nich sa da IUI pokladat za zbytocne a ide sa na IVF. Tak nebudte netrpezlive, i ked samozrejme to chcema mat vsetky cim skôr za sebou a netahat sa furt po vysetreniach a lekaroch. Lepsie urobit seriu viaserych IUI, aj prirodzenych jeden cyklus za druhym ako sa trapit v IVF. Nie je to sice nic strasne, ja som nemala skoro ziadne problemy, napriek konskym davkam hormonov, ale bola to otrava chodit na kliniku ako na hodiny klaviru... :sunglasses: Co sa tyka tych abortov, je pravda, ze su castejsie ako pri prirodzenom otehotneni, ale na druhej strane, ked normalne otehotnieme ani o tom dlho nevieme a ten abort v 7, ci 8. tyzdni si ani nevsimneme. Lenze pri IVF vies hned, ze si tehotna, tak aj vsetko viac sledujes, aj to treba brat do uvahy, ze statistiky nezohladnuju aborty, o ktorych sa ani nevedelo...
22. okt 2008 o 23:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aduska, suzanna -

čítala som si váš rozhovor. Z osobnej skúsenosti môžem povedať že z laparky zrasty vznikajú, len sa o tom nehovorí. Ja som mala laparku kôly prasknutej cyste. Po nutnej prestávke sme sa znova začali snažiť. Dr. predpísal clostyl. a otehotnela som. Lenže bolo to mimomaternicové. Pred tým som zrasty nemala lebo som otehotnela prirodzenou cestou. Dr. mi potvrdil že zrast vznikol na zákl. laparoskopie, tak mi je veľmi čudné ako sa všetky snažíte dostať na laparku. A vôbec sa mi tie laparky nepáčili. Možno to u mňa prebiehalo inak, lebo som bola ohrozená na živote a mala som krvácanie do brušnej dutiny a z toho aj zlý krvný obraz - čiže otravu krvy, ale laparku už nechcem zažiť. Viem že chcete vedieť či sú priechodné vajcovody ale asi si neuvedomujete riziká. Aj narkóza sa pri nej používa celková a to je tiež poriadny záhul na telo. Preto som sa rozhodla pre IVF. Včera sme sa objednali na konzultáciu, ale až na 5.11., lebo drahý skôr nemôže. V práci toho teraz bude mať veľa, ale utešujem sa že sú to len 2 týždne. Už komunikujem aj z babami na téme IVF-dlhý protokol. A mám dosť zaujímavé info o cenách a celom priebehu IVF.
Mimochodom testy na chlamídie mám negatívne. Hrooooooooozne som sa bála že sa na ne budem musieť liečiť.
Pozdravujem aj iné dievčatá. :slight_smile:
23. okt 2008 o 07:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte,
baby čo je to za vyšetrenie - HSG ?
23. okt 2008 o 08:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
už viem, našla som si to na nete. :slight_smile:
23. okt 2008 o 08:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj holky :slight_smile:
komarik tak to je skvele.Dva tydny utecou jako voda :wink:
Ja se jen divim,ze aduska nemela pred IUI to zakladni vysetreni jako je HSG a laparoskopie by nebyla ani potreba,protoze tam vidi nejen jestli jsou pruchodne vejcovody ale posoudi i delohu.
23. okt 2008 o 09:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
suzanna, keby som nemala také skúsenosti ako mám tak by som tiež nástojila na HSG alebo laparoskopii. Asi každá sme iná a máme aj niečo iné za sebou a podľa toho treba ku každej pristupovať individuálne.
23. okt 2008 o 11:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mas pravdu komarik...ale stejne je divne,ze nekomu udelaji IUI aniz by zjistili pruchodnost vejcovodu...
My jdeme zitra k doktoru snad to dobre dopadne a konec rijna se budeme pripravovat na IUI a doufam,ze ms dorazi na cas :angry: protoze kdyz na ni cekam prijde opozdene...
23. okt 2008 o 12:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kdepak je dnes pani_haf???
23. okt 2008 o 12:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja idem na IUI na budúci týždeň a o laparke mi nikto nič nehovoril, že by som ju mala podsúpiť.
ja neviem, moc sa tom unerozumiem,ale nemala by laparku podstupiť len tá ktorá mala nejaké operácie? že potom su problémy s vajicovodmi?
lebo ja som /musím zaklopať/ nemala žiadne zákroky, tak asi preto mi nikto nič nehovoril, či nie? :unamused:
23. okt 2008 o 12:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj lusina :slight_smile: Ten kdo podstupuje IUI by mel na 100% vedet,ze vejcovody jsou pruchodne jinak je cele IUI zbytecne.Jestlize doktor se jen podle jinych vysledku domniva,ze vejcovody pacientky jsou pruchodne neni to stejne nikdy na 100%. Samozrejmne,ze ke zjisteni pruchodnosti vejcovodu neni potreba hned laparoskopicke vysetreni. HSG vysetreni je dostacujici.
23. okt 2008 o 13:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Intrauterinní inseminace (IUI) může mít terapeutický efekt při zhoršené plodnosti muže, v případech imunologicky podmíněné neplodnosti, ale i v dalších indikacích. Podstatou této metody je usnadnění cesty spermií k vajíčku tím, že je po speciální laboratorní přípravě vstříkneme v době ovulace tenkou trubičkou do děložní dutiny.

Základní podmínkou realizace tohoto postupu je zachovaná průchodnost vejcovodů. Proto rozhodně doporučujeme před provedením IUI vyšetřit průchodnost vejcovodů. Při oboustranném uzávěru není šance na úspěch. Stejně tak by měl být předem vyšetřen spermiogram. Při extrémně vážných poruchách na straně muže nemá intrauterinní inseminace očekávaný efekt. Je-li přítomna ovulace, doporučujeme nejprve zkusit IUI v cyklech bez hormonální léčby. Při neúspěchu nebo není-li ovulace prokázána, užíváme hormonální léky k jejímu vyvolání. V obou případech časujeme uvolnění vajíčka jednorázovým podáním HCG - opět viz léky. Inseminace následuje obvykle za 30 - 48 hodin.

Jak vše probíhá? Partner přichází o cca 2 hodiny dříve. Získá spermie stejným způsobem jako k vyšetření spermiogramu, tedy masturbací. Pak probíhá úprava spermatu. Pro ženu nepřináší IUI prakticky žádné riziko a samotný výkon je zcela nebolestivý. Nejde vlastně o nic jiného něž běžné gynekologické vyšetření v zrcadlech. Zavedení tenkého katetru ani aplikaci upravených spermií absolutní většina žen vůbec necítí. Po provedení intrautreinní inseminace nejsou třeba žádná omezení, je tedy možná plná fyzická i sexuální aktivita.
23. okt 2008 o 13:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
diki suzanna, je to od A po Z. :wink:
23. okt 2008 o 13:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lusina, zrasty na vajcovodoch nevznikajú len operačným zákrokom ale aj neliečenými zápalmi o ktorých žena veľa krát ani netuší a aj chlamídie spôsobujú zrasty. :fearful:
23. okt 2008 o 14:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
díki za vysvetlenie
chlamídie mám negatívne.a tie zápaly? no občas nejaký bol :unamused: ,podľa dr. nič vážne......no veď uvidíme
23. okt 2008 o 14:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
děcčata! jsme zde, všechny zdavím! Byla jsme teta hlídací 3leté holčičky, tak jsme nebyla na netu :slight_smile:
tady se to úplně rozvášnilo :slight_smile:
23. okt 2008 o 15:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pani_haf ahoj
takova trileta holcicka je dobra terapie na zal co??To bych braka takyyy :slight_smile:
23. okt 2008 o 15:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jinak jsem 7 den po iui a necítím nic zvláštního, občas mě bolí levé prso, ale těhu nejsem, to by se poznalo.
23. okt 2008 o 16:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aale prdlajs by se poznalo po 7 dnech nemuzes jeste nic citit az mezi 10-12 dnem nekdo i dele tak myslet hlavne pozitivne! :slight_smile:
23. okt 2008 o 16:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
už mlčim :slight_smile:
23. okt 2008 o 16:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Šestý den opouští blastocysta vejcovod a poprvé se dostává do kontaktu s mateřskou tkání. Ve vyústění vejcovodu jsou na sliznici dělohy umístěné speciální řasové záhyby, které směrují oplozené vajíčko do nejvhodnějšího místa k jeho uchycení. Přibližně v sedmém dnu má blastocysta průměr 0,2 mm a nastává proces zahnízďování (nidace).Postupně dochází k zanořování blastocysty do děložní sliznice, která ji přeroste a mezi 11. a 12. dnem vývoje se nad ní zcela uzavře. Buňky syncytiotrofoblastu se zaměřují na narušování cév sliznice dělohy a po vyvinutí placenty se jejich hlavním úkolem stává získávání živin a tvorba hormonů.
23. okt 2008 o 16:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
děkuji, už budu hodná a trpělivá.
Jedu pro manžu na nádraží, tak se stavím později. Každopádně doufám, že večer tu budeme celá sestavva :slight_smile:
pěkné odpoledne všem holkám snažilkám
23. okt 2008 o 16:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No a az se zacnou tvorit vice ty hormony tak pak teprve muze matka neco citit.Takze klidek :wink:
23. okt 2008 o 16:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jsem zpět :slight_smile:))
23. okt 2008 o 18:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jsem si vsimla... :grinning:
cetla jsi muj prispevek takze budes ted hezky v klidu jo???? :slight_smile:
23. okt 2008 o 18:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ale za to ja, uz se pripravuji na zitrek a mam trochu nerviky a manza taky :unamused: snad uslysime pozitivni zpravy...
23. okt 2008 o 18:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ano, četla. V klidu budu!
Zítra vám budu držet palce, dopadne to dobře :slight_smile:
23. okt 2008 o 18:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dekujeme :wink:
23. okt 2008 o 18:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
teda se dívám na to tvoje foto a říkám jen jedno - jsi fešanda :slight_smile:
23. okt 2008 o 18:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok