IUI

Ahojte, chcem sa spytat, ake vysetrenia musim podstupit, ked chcem ist s manzelom na IUI. Musim ist aj na laparoskopiu kvoli zisteniu ci mam priechodne alebo nepriechodne vajecniky, alebo to je potrebne len pri IVF?
Dakujem.
kenya83
16. apr 2010
Iriel pokiaľ sa Ti pekne tvoria folíky v NATIV cyklu tak Ti je zbytočné podávať clostyl. O tom musí rozhodnúť dr. Niektoré z nás berú clostyl preto lebo sa buď folíky netvoria alebo sa vytvorí max. 1 DF - a clostyl napomáha tvoreniu viacerých dominatných folikulov.
kenya83
16. apr 2010
Tým pádom je väčšia šanca na otehotnenie - môže teda dôjsť k viacpočetnému tehotenstvu 🙂
iriel
16. apr 2010
Kenya - diky, ja si to rikala, byla jsem 10DC na hysterosonografii a mela jsem prave prirozene hodne vajicek, nejvetsi melo 15mm, coz je hezke na 10DC, takze asi proto mi nic nedali 🙂 Zitra jdu v 10.45, ani poradne nevim, co se bude dit, to se dela jen na koze? jak dlouho to trva? Jsem se asi mela ptat driv, co 🙂))
iriel
16. apr 2010
Vicecetne tehotenstvi by mi nevadilo, kdyz to nebudou patercata 🙂) Mam za sebou jedno GEU, takze uz jen jeden vejcovod a jedno zamlkle tehu, snazim se s prestavkami od r. 2002, takze... noo, klidne trojcata 😉
iriel
16. apr 2010
Jo a jeste - krvacely jste po hysterosonografii? BYla jsem na ni v utery a krvacim lehoucce porad, tak z toho mam trochu vitr...
kenya83
16. apr 2010
iriel nemusíš sa báť, je to úplne bezbolestný zákrok, ktorý trvá max. 2 min a potom si chvíľku poležíš na koze a pôjdete domov.Niekto to trošku cíti niekto nie. Ja som cítila len také tlaky keď mi to tam vstrekovala katétrom a potom už v pohodičke. Môžeš po zákroku troška aj špiniť tak sa nezľakni.
Ráno keď prídete do CAR tak manžel odovzdá spermie tie sa budú 2 hodiny spracovávať a potom po 2 hodinách prídete a urobia Ti IUI. Nie je to nič hrozné tak veľa šťastia 😉 😉 😉
kenya83
16. apr 2010
A čo je to hysterosonografia? Je to HSG - ľudovo prefuky?????
iriel
16. apr 2010
To je zjistovani pruchodnosti vejcovodu kontrastni latkou... zacala jsem potom krvacet hodne a mela bolesti, tak me poslali do nemocnice, tam mi neco pichli a dobry, jen porad lehce krvacim...

Diky 🙂 Uvidime, beru to jako prvni pokus, proste. Dam vedet, jak jsem dopadla 😉
kenya83
16. apr 2010
presne tak...mne to robili tiež a bolo to veľmi bolestivé a tiež som prvý deň krvácala a potom asi tak 3 dni špinila 🙂
monika0001
16. apr 2010
kenya - ja okrem vaječníkov v pohode. občas ma riadne zabolia.. inak nič 😃
my máme tiež okolo 20ml. spermošov...
a to máš dobré vymyslené s tou žiadosťou a IUI... to sa mi páči... 😉
kenya83
16. apr 2010
Tak som si to premyslela Moni a odsúhlasila mi to aj dr. v CAR. Čakám už dlhé 4 roky, už viac čakať nechcem ]-(
monika0001
16. apr 2010
tak to poznám.. ani ja už čakať nechcem..
ale akosi stále musím 😃 😃 😃
kenya83
16. apr 2010
To áno Moni, ale my to zvládneme 😉 Verím, že sa čoskoro dočkáme nášho vytúženého šťasťia 😉
soni1
16. apr 2010
Ahojte, dnes som 12 DC, pobolieva ma v podbrušku a keď som išla na toaletu, tak som si všimla, že mám priehľadný biely hlien na nohavičkách. To mohol byť náznak ovulácie? Neviete mi poradiť?
A ešte by som sa rada spýtala, viem, že spermie dokážu prežiť aj niekoľko dní, ale aj vtedy, keď sa žena po pohlavnom styku osprchuje? Ďakujem.
alabu
16. apr 2010
ahojte baby...tak uz asi prisiel rad aj na nas, a mna caka IUI..cize ma kludne mozte zapisat do tabulky 😉 v pondelok zacinam brat clostil...ale mam dilemu...podla protokolu mam brat clostil 5 az 9 den...a 10-11 ma byt ultrazvuk ale to vychadza na sobotu, nedelu....mam ist na ultrazvuk 9 den alebo 12ty?...alebo si radsej zavolam? chodite niektora do GinFiv? kto mi tam poda takuto info?priamo lekarka?
mamuschka
16. apr 2010
ahoj alabu.
ja chodim do gyn-fivu. oni robia aj cez vikend, ale pre istotu tam este zavolaj, ti povedia. mne povedali, ze mam prist 9-10 den cyklu, takze mozes ist aj v piatok.
mamuschka
16. apr 2010
ku komu chodis?
alabu
16. apr 2010
mamuschka...tak si radsej teda cinknem...chodim ku Behunovej..a ty?...teba kedy caka IUI?
mamuschka
16. apr 2010
alabu, ja chodim k dr. stenovej. na iui som bola pred tyzdnom. ale nam rovno povedali, ze mame takmer nulovu sancu, kvoli mm. my sme trvali na tom, ze to chceme skusit pred tym, nez pojdeme na ivf.
alabu
16. apr 2010
ale niekedy aj motyka vystreli...treba verit 😉
u nas sa ziaden problem nenasiel...mm aj ja sme v podstate OK..ja mam akurat lavu stranu nepriechodnu...tak som zvedava...ja by som radsej poskusala aspon 5x IUI...kym by sme sli do IVF...tak nejako mam pocit ze sa to tym IUI podari...neviem z coho prameni to presvedcenie...ale...asi ten nas zensky 6 zmysel 😃
monika0001
16. apr 2010
baby akú máte skúsenosť s tými tabuľkami na výpočet pohlavia dieťaťa?
Ja som len tak zo srandy skúšala tri rôzne a v každej my vyšiel chlapec... 😃 😃 😃
mamuschka
16. apr 2010
alabu: 😃 super, ze si tak pozitivne naladena 🙂
monika, ziadnu nepoznam. hod sem link na nejaku, ak mas, by som pozrela 😎
alabu
16. apr 2010
ja som strasny optimista... 😃 asi preto toto vsetko okolo beriem s kludom... 😉 ..moni, kludne sem hod link...vyskusame ked sa zadari 😃
kenya83
16. apr 2010
Moni čo to aká tabuľka? Sem s ňou 😃 😃 😃
monika0001
16. apr 2010
hned vám ich sem dám..
😉
monika0001
16. apr 2010
mám dva linky a tretia je iba tabulka..
do toho jedneho linku terab dať dátum počatie. ja som dala samozrejme dátum IUI 😉

http://jasanek.webpark.cz/plzak.html

http://mimino.kvalitne.cz/
monika0001
16. apr 2010
a ja chcem Stellu 😃 😃 😃 :-p :-N

juj je mi to jedno nech je aj chlapec a nech su hoc aj dvaja ale nech už sú...

a ešte jedna otázka.. to lne mňa tak bolia tie vaječníky? :-p
monika0001
16. apr 2010
to čo tak dlho robíte?? rátate rátate 😃 😃 😃
kenya83
16. apr 2010
Moni nechápem tomu. Ten prvý link tam treba zadať dátum narodenia môj aj mm? Rok počatia 2010 a dať start???
monika0001
16. apr 2010
hej kenya.. som zvedavá čo ti vyjde 😉

Začni písať odpoveď...

Odošli