• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

IUI

22. augusta 2017 
kenya83- mne robili pred IUI hormonalny profil a odvtedy ziadne vysetrenia, takze predpokladam, ze na zaklade toho. Mne vravela doki, ze okrem toho, ze mi chybaju teraz uz obidva vajickovody a okrem endometriozy mi nic nie je, takze oni len vyriesia ten "logisticky problem", ako dopravit embryo do maternice. :wink: A presne to mi vraveli, ze to bude aj so stimulaciou otazkou jedneho cyklu, tak sme zvedavi, kedy sa ozvu z poistovne. Zatial to vsetko zavisi len od nich, pretoze po operacii som uz 4 tyzdne, takze ak by som zatvorila obe oci, tak by sme teoreticky na to uz mohli ist :sunglasses: Ale kedze 12.juna mame svadbu, tak to este musim nejakym rozumnym sposobom naplanovat, aby som medzi fotenim a pripitkom nemusela odskocit na odber alebo transfer. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. máj 2010 o 16:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Koukám, že tato diskuse se začíná měnit z IUI na IVF - hodně nás jde do toho.To je dobře,aspoň se budem navzájem podporovat. :slight_smile:
2. máj 2010 o 19:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Holky já byla 23.4. v CARu na sepsání žádosti na IVF - tam jsme vyplnily papíry a teď před ms tam jedu 6.5 pro léky a na utz a na krev a pak jen počkat na ms a začnu stimulovat :slight_smile: a mám krátký protokol - budu si píchat od 2dc do 9dc a pak dle utz se uvidí.....
2. máj 2010 o 19:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
iriael tak já taky nic ani jsem netestila přišla mrcha :frowning2:
2. máj 2010 o 20:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte baby!!

Počujte, nie že ma kvôli tomu, že idete na IVF tu opustíte? :angry:
Lebo bude baci baci... :grinning:

Ja som ťažko od pondelka do včera rozmýšľala nad tým IVF. A ešte aj po tej piatkovej komunikácii s mojou dr ešte viac.. Strašne som nad tým uvažovala a veľa sme to doma rozoberali. Nevedela som čo robiť.. Najprv som chcela, že to necháme tak, potom mi napadlo (po tom čo mi to kamoška vlastne navrhla), že podáme žiadosť a zatiaľ to necháme tak.. aby sme to v auguste už mali ked tak schválené a môžme rovno ísť... Nebola som o tom úplne presvedčená a nevedeli sme sa rozhodnúť či hej či nie... či to tak urobiť alebo čakať... Bála osm sa toho, že keď sa v auguste rozhodneme ísť do toho IVF a že ked podáme žiadosť tak budeme zbytočne dlho čakať.Kamošky dve čakali viac ako dva mesiace. Lenže keď už som sa ako tak rozhodla, jedna veľmi dobrá kamoška mi povedala, že to nemám robiť. Vraj vo VŠZP to mala potvrdené do 4 týždňov. A keďže to treba do pol roka vybrať som sa rozhodla, že to nepodáme.
Takže o týždeň idem na tú laparku, v auguste ideme na dovču a keď ani potom nebudem (nejakým zázrakom) tehu tak hend ako prideme z dovči ideme do toho....
2. máj 2010 o 22:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
som si to odoslala skor ako som mala...

takže takto sme sa rozhodli. Som zvedavá ako to do augusta vydržím ale nevadí...
Budem robiť všetko preto, aby osm na to nemyslela.

a musím sa pochváliť.. taký darček som dostala od mmm k meninám...
ideme v piatok karavanom do Paríža a v nedeľu sa vrátime. Strašne sa teším i keď ja sa tešiť nemôžem, lebo vždy to dopadne inak ako by malo, ale teším..
Paríž je môj vysnívaný....
2. máj 2010 o 22:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Hmmmm, Pariiiz! Bola som pred dvoma rokmi a mozem len a len odporucit :slight_smile: . Ja o takto o tyzden nastupujem do nemocnice na laparku.... fuj, ked si na to spomeniem, az mi zaludok stiahne. Zajtra idem na interne predoperacne a v stredu na anesteziologicke vys.... uz aby to bolo za mnou. Mno a co bude potom ani srnky netusia. Co sa IVF tyka, tak ak bude treba, ideme do toho. Ved koniec koncov vela moznosti nam uz nezostalo. :sunglasses:
3. máj 2010 o 07:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Gambrinuska - No jo, jedem v tom spolu :wink:) Ja jsem to navic jeste ani nedostala, tak zatim ani nevolam do CARu, co dal. Budete zkouset dalsi IUI? My uz asi ne, ani Dr. nam ho nedoporucuje...
3. máj 2010 o 08:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
krásne ránko :dizzy_face:

no dívam, dívam, že z IUI sa to pomaly zvrhá na IVF :grinning: ... mňa to asi tiež čaká, aj keď tiež mám obavy a stále zvažujem ako monička, no asi mi nič iné neostane :unamused: tak aspoň sa tu budeme aj naďalej podporovať :wink:
3. máj 2010 o 08:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak nasratá som ako ...... wwwrrrrrrr.........

prídem ráno k obvodnej na krv a na tie ostatné vyšetrenia a múdra sestrička, (mala troška viacej roboty a už bola nervózna) že prídite cez týždeň ja vám to teraz vypisovať všetko nebudem. Tak som jej povedala, že ale v pondelok idem na ten zákrok a ona, že no ale to musíte chodiť skôr.. Tak jej vravím kedy keď len v piatok som dostala papiere. Tak na to pozrela a pýta sa ma, že a čo vám mám robiť? A ja, že ja neviem veď vy ste sestrička. Tak že mám si zistiť čo mi majú robiť, či len to čo je napísané rukou či aj to čo je napísané na PC. Tak ma vyhodila von, že nech môže robiť ďalšie odbery. Tak volám do centra a dr. vraví to čo je za sestričku keď nevie čo sa robí ako základné predoperačné vyšetrenia.
Tak som vošla opäť dnu a hovorím sestričke, že treba všetko. No to ste mali vidieť. Ale ona nevie či to do piatka všetko bude a podobne. Tak mi zobrala krv.. skoro som odpadla koľko mi jej brala :grinning: (že som si ešte na to nezvykla nechápem... :sweat_smile: ) a pýtama sa ma že či som objednaná k internistovi a ja že nie, veď ja viem kam všade mám ísť. No tak sa objednajte. Pozerám na ňu kam a kde a čo.. tak ma odpísala jedným menom že buď tam alebo tam. Tak ja som šla na to druhé tam a tam žiadna taká dr nie je. Tak som sa šupla inému dr. a tam ma len tak tak objednali na piatok..
Okrem toho mi dala do ruky skúmavku (ešte tá sestrička u obvodnej) na moč a doneste. Jak psovi. Pýtam sa jej kedy keď teraz končím menzes a ona že streda, štvrtok, piatok. Tak je vravím no dobre a keď chcem mať výsledky do piatka? Tak v stredu.... a takým tónom, že už ma neotravuj. Tak som sa jej spýtala či v stredu budú už aj výsledky z krvi aona že no niektoré áno...

juj vytočená som takto zavčasu.... :angry: :angry: :angry: :angry:
3. máj 2010 o 08:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mati aj ja by som mala takto o týžden už ležať v centre :wink:
Lenže neviem či budem mať tie výsledky...
3. máj 2010 o 08:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
moni, to ešte ani nie si prijatá na zákrok a takéto caviky :angry:
a platíš za tú laparku niečo?
3. máj 2010 o 09:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
juj mici ani mi nevrav...

Hej mala by som platiť 200€.

Ale to budem platiť v centre a vyšetrenia mi robí obvodná...
3. máj 2010 o 09:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Čaute micky :slight_smile:
Moni to je hrozné s tým naším zdravotníctvom :grinning: :grinning: :grinning:
3. máj 2010 o 09:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jáj, obvodná, tak to sa ani nečudujem... tie sa často správajú ako by tú prácu robili za trest :angry:
3. máj 2010 o 09:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Moni, ja som bola vynervovana uz pri objednavani sa na vsetky tie vysetrenia... a to som ich este ani neabsolvovala - teda iba RTG pluc a krv. Internista ma caka zajtra a anesteziolog pozajtra... Uz pri objednavani mala sestra u obvodneho chaos kto mi ma brat krv a podobne, ze ved je to gynekologicka zalezitost a tak gynda a ze ona celkom presne nevie co vsetko treba zobrat. Hlavne, ze mi v antisterilnej poradni povedali, ze to mam vsetko riesit cez obvodneho lekara.....Nastastie som na druhy den mala termin na preventivnku na gynde a tam som si vsetko dohodla - a to len preto, ze je strasne zlata doktorka.
Okrem toho sa mi v praci babre co sa da, takze mam myslienky celkom slusne rozlietane kade tade... som zvedava kolko kiksov zase vyrobim... :unamused:
3. máj 2010 o 09:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mne robili predoperačné na Antolskej a celkom v pohode...
3. máj 2010 o 10:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
teraz sa zasa neviem dovolať do centra...
3. máj 2010 o 10:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak v stredu na 8.15 idem na nejaké vyšetrenie do centra ešte...
a baby chcem sa spýtať to anestez. vyšetrenie si mám vybaviť či ako? Neviem absolútne nič...
3. máj 2010 o 12:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
moni, ja som šla na anesteziologické, keď mi dali výsledky z interného...všetko mi to robili na Antolskej, objednávať som sa nemusela, len som si trochu počkala... bolo to hneď na tej istej chodbe
3. máj 2010 o 13:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no lenže ja mám termínk internému na piatok. tak to potom nestíham.. teraz neviem čo mám robiť... :confused:
3. máj 2010 o 13:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
že ja by som sa chviľu tešila.. kde také veci...

Paríž sa nekoná...
vraj v Nemecku sú tak rozkopané diaľnice, že sú tam 40 km kolóny. Pán čo nám má prenajať karavan nám to neodporúča, lebo keď v piatok vypadneme ráno, čo nie je možné lebo karavan by nám vedel dať až o 14-tej, tak že v sobotu by sme tam prišli okolo 13.00 aj to by sme museli ísť non stop bez prestávky. Tak by sme prišli otočili sa mohli ísť späť.. :frowning2:
3. máj 2010 o 13:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
moni, k anesteziologovi potrebujes vysledky od internistu (vratane vysledkov z krvi). U nas v TN sa treba objednat a v cakarni si potom vyplnis taky dotaznik o Tvojich ochorenia, uzivanych liekoch a pod. Ved to by si mohla stihnut aj hned po internom vys. v piatok- mna tak chceli objednat, no radsej som si rozdelila na dva dni.. pre istotu. :wink:
3. máj 2010 o 14:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
moni, Paríž odporúčam letecky, a určte aspoň na 3-4 dni, aj keď to je asi tiež málo... je to nádherné mesto, škoda sa tam trepať jeden celý deň autom, byť jeden deň v paríži (po unavujúcej ceste) a na ďalší deň späť... keď už tam budeš, tak určite aspoň na dlhšie, toť moja skúsenosť :wink:

moni, u interného máš mať v piatok už výsledky? to potom stíhaš, veď pôjdeš hneď od neho na anesteziologické... ak tam nabehneš hneď ráno, tak by si to mala ešte pekne stihnúť... a kde máš vlastne to interné vyšetrenie?
3. máj 2010 o 14:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte babky :grinning:

som sa tu vynimočne stavila aj cez víkend, lebo tie moje BT som trošku nechápala... :unamused:
Moni, zlatičko .. tej sestre by som napichala do bonbonierky hormony , čo picháme my .. a dala jej darček :grinning: , no neskutočné toto... a juuuuuj Paríž, tam som nebola, ale zato Rím , to je moje mesto...kebyže možem , hned sa tam stahujem :grinning:

Inak moje vysetriena anesteziologické... ja som ich snad ani nemala, teda v nemocnici tesne pred operaciou , den pred za mnou bola anestezioložka, len si ma zvážila a spýtala , na čo som alergická a na čo nie a či som niekedy už narkozu mala a ako ju zvládam...

bobi , ahoj mojka :grinning:
3. máj 2010 o 15:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hopie, ahoj :astonished: hej, aj ja som mala s anesteziologičkou len taký pohovor, hlavne mi povedala, aby som pred zákrokom mala aspoň jeden necht odlakovaný (ja si na moje nechtíky dosť potrpím :grinning: ), ak by náhodou som začala modrieť alebo čo... :fearful:
hopie, a ako sa cítiš dnes? stále je BT taká vysoká?
3. máj 2010 o 15:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mati v tom prípade to nestíham. čo mám robiť???

bobi letecky nemôžme keďže máme 40 kilového psíka, ktorého nemáme komu dať... :frowning2:
možno pôjdeme do ríma teda. asi....
3. máj 2010 o 15:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bobi... ja tiež .. na nechtiky:slight_smile:)))))

no trosku sme choručký... ale naštastie teplota nie je , len škrabe v hrdle, bola som na ORl dneska a trosku mi odisli hlasivky , inak ok, tak budem pracovat z domova. Ale hrozne , ziadne tabletky pre tehulky, alebo holky po umelom oplodneni skoro nie su...

Inak BT stále od 37,76 do 37,82..cca ...meriam aj niekolko krat za den(ráno ta prvá a v dobe najvacsej teploty ta druha),tých 38 už ne.. to bolo len dva dni a dva dni pred teplotou som mala mrskovke pocity .. uz som sa bala , ze ci nemam infekciu alebo co s tou teplotou
3. máj 2010 o 15:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
moni.. ja sa k vam pribalim do batižinky :grinning: :grinning:
3. máj 2010 o 15:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hoppie nemusíš ani do batožiny, jedna postel v karavane je voľná....

a s tými nechtami.. normálne ma prekvapujete. veď ja nič neviem a tiež si potrpím na ne..
3. máj 2010 o 15:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok