IUI

Ahojte, chcem sa spytat, ake vysetrenia musim podstupit, ked chcem ist s manzelom na IUI. Musim ist aj na laparoskopiu kvoli zisteniu ci mam priechodne alebo nepriechodne vajecniky, alebo to je potrebne len pri IVF?
Dakujem.
hopie
6. máj 2010
tak babyk , ja zatial miznem , idem k doktorke s hrdlom ...pacíí 🙂
bobi3
6. máj 2010
hopie, tak tvoj prístup sa mi super páči x-) neviem prečo, ale mám tušáka, že ti to vyjde aj bez toho IVF... strašne moc držím palčeky!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
a ako vieš, že máte problém s oplodnením? tomu trochu nerozumiem =-)

kenya, máš pravdu, ďalšie IUI by už boli len výdavky naviac a korunky sa nám pri IVF zídu 😉 ja idem zajtra k dokimu, som zvedavá, aký postup zvolí...
monika0001
6. máj 2010
bré ránko 🙂

dnes bola u nás ráno o 5 taká búrka, že som sa na ňu zobudila.. mmm spal akoby sa nechumelilo.. tak ja som to potiahla do 8.15 teda 😃
aké super je pracovať domka. 😃 ale bolí ma trochen hlavan. som sa zle vyspala.. blee...

a noo.. kráti sa to kráti...
už sa iba 4 krát vyspím a idem na to... nech už je pondelok večer.. nech som pekne domka v posteli s mmm 😃
bobi3
6. máj 2010
aj to bude moni 😉 krásne ránko x-)
snow.angell
6. máj 2010
holkýýýý máme srdíčkooooo 😃
monika0001
6. máj 2010
snow - gratulujem 🙂
baby2
6. máj 2010
moni mne nakoniec tu laparku dali na 17. tak nech si cim skor z nemocnice doma, budem z teba tahat informacie......
hopie
6. máj 2010
tak som zpat.

snow .. no moc moc moc gratuluji

bobi, lebo po laparke nám jasně doktori povedali , že som plodná ako zajac🙂)), robili mi aj hysterku , takže aj maternicu mám vraj ukážkovú a sliznica mi vraj vždy krásne rastie, že babo by sa tam vraj chytilo hned a nechcelo odist(mame to potvrdené od nezávislých doktorov a všetci sa zhodli). Máme ale velmi zlú pohyblivost.. posledný spg... 24mil(čo aj ujde), pohyblivost po výplachu 44%, ale bohužial dopredu len necelých 20% a z tých 20% máme ešte 60% so špatnou hlavičkou. Takže mna proste manželik nevie oplodnit, nemáme problem , že by sa babo nevedelo uhniezdit, my zkrachujeme už na oplodnění...preto bverem IUI trošku už s rezervou , pri nativu .. no tak to nevie ako by motyka musela vystrelit... preto vieme , že IVF u nás zaberie 😉
monika0001
6. máj 2010
baby - ja nejdem do nemocnice. Mne to budú robiť v centre a ešte v ten deň idem domko 😉

hopie - moc moc ti to prajem 🙂
uyuy
6. máj 2010
ahojte holky. snow gratulujem, velmi krasna fotka. aj ja idem na ultrazvuk buduci tyzden, som velmi zvedama.
hopie / ked ja som isla na IUI, tak aj manzel mal horsie vysledky, ako predtym. mi sme asi mali stastie. ale poznam take pripady, ze chlap prestal fajcit a behom mesiaca zostala tehotna, a predtym dvakrat potratila po umelom. dalej ver tomu, raz to pride, ked to ani nebudete cakat. prajem vam to
bobi3
6. máj 2010
hopie, tak to je super, že IVF by u vás vyšlo... ja mám podľa laparky tiež všetko ok, manžel spg dobrý, tak dúfam, že u nás IVF vyjde hneď prvé... lebo ak by nie, ja do ďalšieho nepôjdem... :-S takže testík v nedeľu??? 😉
kenya83
6. máj 2010
Snow ešte raz gratulujem a držte sa 🙂 A nieže nás opustíš!!! ]-( ]-( ]-(
hopie
6. máj 2010
bobi... no asi v nedelu skusime.. uz mam doma aj mamatest... dokonca ani nie s citlivostou 25 ale 10....ale na kramiky sa zatial necitim...ale moze to byt z toho , ze mam teraz hroznu nadchu a tak sa nesustredim na bruško
kenya83
6. máj 2010
Hopie a ty berieš utroš alebo nie? Lebo pokiaľ berieš utroš tak mrška by sa dostaviť nemala až po vysadení, nie? Mne vždy príde do 3 dní od vysadenia utrošu. 😉
sedmitecka
6. máj 2010
ahoj všem, holky, tak nás IUI nejspíš nemine, zítra má přijít mrcha, takže v pondělí šupajdím do CARu pro menopur a pícháme injekce, kolem 25. května by to mělo vypuknout, už se těším....a bojím zároveň 😞
kočky, musely jste všechny absolvovat před IUI laparku nebo HSG? mě do toho nikdo z mudrů netlačí, spíš nad tím mávli rukou, že je asi zbytečná, ale všechny ženský v mém okolí mi říkají, že bych si jí nejdřív měla nechat udělat.......
hopie
6. máj 2010
kenya. beriem .. a mrška príde aj cez utroš...o den dva dni neskor... ale pride...pýtala som sa doktora, v žiadnom prípade nevysadit utroš do menzesu.. možno som aj prvý mesiac urobila kravinu, že som hned vysadila....teraz nevysadím...

sedmitecka.. mě dělali průchodnst u laparky a jako u IUI je to docela důležité vědět , zda je máš průchodné , pokud ne , je přeci IUI k ničemu
hopie
6. máj 2010
kenya.. a este po laparke mi doki hovorila , ze ak by mrska blbla , nech spapam 6 utrosov... co je jedna injekcia vyvolavacka... nemyslim si , ze by utros brzdil mrsku .. mozno len o den dva predlzi lutealnu fazu....
hopie
6. máj 2010
bobi.. ale ... dúfam , že vyjde hned to prvé, ale keby Vám nevyšlo .. mi nehovor, že nepojdete na druhé ak financie dovolia 😉
sedmitecka
6. máj 2010
hopie, no to já vím, ale po pravdě se mi na ní fakt nechce a když jí nevyžadují, risknu 1-2 IUI bez ní, no a když se nezadaří, půjdu na laparo =-) , jen mě právě zarazilo, že mudři to neřešili a nenutí mě tam :-S
bobi3
6. máj 2010
hopie, keď ja neviem :-| ja sa dokonca občas pristihnem pri tom, že zvažujem, či IVF vôbec podstúpiiť :-| ja skutočne neviem, či budem mať na to dostatok síl... moja sestra mi ale povedala, že mám skúsiť aspoň jedno, aby som si potom nevyčítala, že sme to neskúsili a tak... |-|
kenya83
6. máj 2010
Hmm to je ale zvláštne :-o každý doktor tvrdí inak :-o ale pokiaľ Ti vyjde test z krvi negatívny tak je zbytočné ho ďalej papať. Ja som vždy po 14 dňoch bola na krvi a potom som ho vysadila a mrška prišla do 3 dní. Neviem ako je to u teba hopie či pôjdeš na test z krvi. :-|

Sedmitecka tiež si myslím, že pri IUI je priechodnosť vaječníkov veľmi dôležitá. Keby to nebolo priechodné tým pádom je IUI úplne zbytočná a škoda peňazí. 😉 byť tebou dám si to urobiť. Nie je to nič hrozné, zvládneš to 😉
hopie
6. máj 2010
bobi...tak ja ti ju dodám ... ja dokonca to IVF chcem ...lebo ako inak mozeme mat babo?A ja ho chcem tak , ze by som sla pon aj na mars....pozri... sama ti poviem .. to stimulovanie, co sa tyka pichania.. faaaaakt je to pohoda a ja som poserka a nadherne som to zvladla...no u IVF picham len vacsie davky a rozdiel od IUI je odobratie vajicok...inak transfer je to iste... a narkozku sme uz zazili ... tu je to len na 10 minutok...a babo uz je v brusku potom....

teda ten rozdiel okrem financii... az tak velky nie je...tie injekcie zvladnes a na 10 minutok si pospime 😉
hopie
6. máj 2010
kenya.. prave , ze nie.. testujem doma... tak preto nevysadim a ked neprijde mrska(ja si ale stale myslim , ze ak nie som tehu tak pride), pojdem rovno k doktorovi.. ak by test nevysiel , samo ak vyjde.. tak je to jasne...ale ako uz hovorim , som pripravena , ze to nevyslo... nespolieham na BT a divne prsia....toto som tu uz velakrat citala.. a viem ako to dopadlo... ani na tu sliznicu sa neorientujem... lebo boli dve ovulky,tak mohla narast sama kvoli tomu...

Jedine , co je fajn, nemam v sebe pregnyl.. tak sa uz nebude opakovat , ze boli ciarky a nist...teraz bud nebudú a nie som , alebo kazda co len slabulinka je tehu ciarka
hopie
6. máj 2010
kenya.. v CZ je IUI zadarmo... ale aj tak .. chudatko , na by ju zbytocne psychicky vycerpali, dali nadej , ze to moze vyjst .. ked nakoniec budu nepriechodne vajecniky a tym padom jasne IVF, to sa mi zda na tom hrozne... ved vies ake sme .. topiaci sa aj stebla chyta :-|
kenya83
6. máj 2010
Aha takže tak to je ty budeš testovať domka. Takže držím palce a čakám pozitívne správičky 🙂
hopie
6. máj 2010
a okrem toho babky.. som dost chora... najprv som nemala vobec hlas a chrapcala som , teraz uz mam taku nadchu ze sa nemozem ani predklonit, museli mi predpisat antibiotika...ale teploty nastastie neam .. max do 37..... ale aj tak si myslim , ze to babo nevydrzi ak je .. aj toho hnusneho streptokoka aj tie antibiotika... 😞 nie je nam dopriane.. ked uz to vypada , ze mozno .. tak toto 😞
hopie
6. máj 2010
kenya.. dakujem mojka :-o , ale nemyslim 😞
kenya83
6. máj 2010
Ale Hopie čo táraš :-| koľko báb je chorých a ani nevedia že sú tehotné a všetko je OK 😉
hopie
6. máj 2010
kenya.... no mna zas doktorka sprdla...ze som si mohla davat lepsi pozor, ze to mozem ohrozit...
bobi3
6. máj 2010
hopie, si zlatíčko, veru, od teba sa tej energie aj dá načerpať 😉 ja mám pred ihlami dosť rešpekt, ja si budem asi musieť vypýtať to pero... no rozhodnutá už som, jedno IVF skúsime určite a potom sa uvidí... ak by ten priebeh bol v pohode, myslím tým aj fyzickú aj psychickú stránku, tak možno by som šla aj na druhé, ale to fakt neviem...

kenya, a vy kedy začínate?

Začni písať odpoveď...

Odošli