• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

IUI

29. novembra 2016 
moni, hej, hej, to iste preto... no obdivujem ťa, ako si to takto pekne zvládla, si naša bojovníčka :dizzy_face: ja som totižto z postele zliezla až na druhý deň... :unamused:
11. máj 2010 o 10:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hrdlo z hadice? z akej hadice? :confused:
11. máj 2010 o 10:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bobi aj mne robili teraz a zistili e-coli ale nestopli mi nic...mam antibiotika aspon na tri dni do zakroku-vraj si to tam potom oni aj tak vydezinfikuju... (povedala moja dr) asi im to v nemocke ani uz nepoviem - nech mi ju nestopnu pre istotu... ale co viem zo skusenosti minulorocnych - tak tie bacile sa aj tak vracaju - preto ma to zaujimalo-ci budu vytery robit viac krat a mohli by predtym stopnut IUI... lebo ak vsetko dopadne ok - tak v auguste by sme mali zacat asi stimulovat na iUI... lebo v podstate sa toho zbavit niekedy je uplne nemozne... ureaplazma je ale horsia vraj...

a ta cievka netlaci? aj ja ju budem mat -tiez idem normalka do nemocnice...

bolesti sa az tak nebolim-minuly rok mi trhali mandle - iba v lokalke - a tie bolesti potom :grinning: myslim,ze toto nemoze byt horsie :slight_smile:
11. máj 2010 o 10:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bobi z hadice cez ktoru dychas pri operacii - intubacia
11. máj 2010 o 10:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no vraj som mala v hrdle tu hadicu na dýchanie.. :confused:
11. máj 2010 o 10:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tu hadicu ma kazdy-bez toho to nejde... "uspatie" totiz znamena - ze ochabnu a spia neviem ci svaly alebo co - ale aj prirodzene "dychanie" teda nadych a vydych- preto ma kazdy intubaciu pocas operacie...
11. máj 2010 o 10:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
noo.. ale to bolí jak šlak.. ale lepšie ako to dole :grinning:
11. máj 2010 o 10:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
katkaajurko, s e-coli skúsenosť nemám, tak ale asi vedia čo robia... ja som mala laparku posunutú,kým sa obaja s manželom nepreliečime...

ja si na žiadnu hadicu nepamätám :confused: vážne, a hrdlo ma vôbec nebolelo, mňa skôr boleli ramená :confused:
11. máj 2010 o 10:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No to si nemozes pamatat - to by bol pruser :slight_smile: to si nikto nepamata :slight_smile: lebo to zavedu ked ta uspia-hned a vyberaju teste pred tym ako ta privedu k "vlastnemu " dychaniu

a kde ti to robili? kto to stopol - tvoj gyndos alebo v nemocke?
11. máj 2010 o 10:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Moni zlatíčko som rada, že už to je za tebou...teraz len pekne oddychuj :wink: :wink: :wink: CMUK

a potom daj vedieť aké boli výsledky :wink:
11. máj 2010 o 10:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
katka, no mne to robili na Antolskej v BA, ale stopol mi to ešte môj doki v Ružinove... on mi robil predtým nejaké odbery...
11. máj 2010 o 10:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ale vacsinou hrdlo neboli... ale vraj niekedy aj ano
11. máj 2010 o 10:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
doki v ružinovskej nemocnici?
11. máj 2010 o 10:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
MOni..tu čítam, že hadica v krku, kokso šak ja tam ani nepôjdem :grinning: a le máš to za sebou, kedy ideš na stehy?
11. máj 2010 o 10:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no radsej lepsie o hadici nevediet... tiez som bola prekvapena - ked mi to volakto povedal-aaaale to nic nie je...
11. máj 2010 o 10:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
veru nevedieť, radšej nič nevedieť, zaspať vstať a šup ho do preč odtial :grinning:
11. máj 2010 o 11:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
cisielko, žiadne strachy, ja som sa o tom, že som nejakú hadicu mala, dozvedela až teraz :sweat_smile: takže ber to tak, že žiadnu mať nebudeš :grinning:

katka, áno v Ružinovskej nemocnici
11. máj 2010 o 11:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a mozno nedavaju kazdemu..ze su rozne narkozy :confused:

bobi ja zvazujem-ze ked moja gynda povedala ze pri zakroku to e-coli nevadi-ze im to v nemocke teda asi ani nepoviem... :sweat_smile: lebo znovu absolvovat vsetkych lekarov..predoperacne... nech mi to naaahodou neodlozia...

alepravda je ze na sprave mali ze som mala klebsielu - a preliecovala som sa z toho - a nepytali sa ani ci som bola na kontrolnych kultivaciach - ani nekazali to dozistit...nic..to som isla sama od seba... a klebsiela zmizla doslo e-coli...tak neviem... boze-hadam mi to nezrusia..skusim len tak medzi recou im to povedat... aj ked e-coli nie je taka tragicka bakteria...
11. máj 2010 o 11:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bobi - a ked mas lekara v ruzinovskej - preco si sla do petrzalskej? ta je lepsia?
11. máj 2010 o 11:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
katka, vraj Antolská je v laparke najlepšia, ale to nebolo kvôli tomu... môj doki tam mal kamaráta gynekológa, ktorého mi odporúčal a ktorý bol aj fakt skvelý :dizzy_face: takže aj preto som šla na Antolskú... a bola som maximálne spokojná...
čo sa týka e-coli, moc ti poradiť neviem, ale ak ti tvoja dokina povedala, že to nevadí, tak asi nie... ale pozisťovala by som si radšej o tom ešte vopred, trebárs na internete, či to nemôže byť pri zákroku nebezpečné... pravdupovediac o e-coli neviem vôbec nič... a kedy ťa to čaká? kde ti to budú robiť?
11. máj 2010 o 11:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no e-coli je bezna crevna bakteria-ktora sa casto pri znizenej imunite dostane tam kam nema :slight_smile: aj ked neviem ako sa mi tam dostala :angry: no a dokina povedala-ze to nevadi preto-ze oni si pred zakrokom to tam "dole" riadne vydezinfikuju vodickami - takze to zabiju vlastne... aj ked po tom sa mi to moze aj vratit... chapes... a preto vraj to nevadi..lebo to mam vlastne len na povrchu...

zeny to mavaju casto ked su tehule..lebo je oslabena imunita... ono sa to tam vraj nachadza v malom mnozstve stale-len horsie je-ked sa to premnozi.... tak mam ale aj antibioticke cipky si davam teraz tri dni pred zakrokom koli tomu... takze to aj poltacujem vlastne... tak hadam ma domov uz neposlu- nastupujem totiz vo stvrtok do ruzinovskej- piatok zakrok... a bojim sa ale odkladat nechcem veru...

len preto som sa aj tu pytala ci bezne robia este kultiacie pred IUI - ze ci by sa mi nemohlo stat - ze to tam proste budem mat ...aj ma budu stimulovat a potom bum - povedia ze IUI neurobia...
11. máj 2010 o 11:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
katka- mne to zistili, ked mi brali vsetky vysetrenia pred IUI a to este ani nevedeli, ci to bude IUI alebo IVF a doki povedala, ze to je uplne nepodstatne k tomuto zakroku a nepotrebuje to preliecit. Je to normalna bakteria, ktora sa vyskytuje v tele, len by nemala byt v posve, ale tam sa prenesie uplne bezne hoci aj gatkami, takze ked jej nie je nejak horibilne vela, tak v podstate neskodi. Zakrok by stopli iba ak by si mala chlamidie, alebo nejaku pohlavne prenosnu chorobu. Toto je OK.

A k tej "hadici". Ano, mate ju vsetky, ale pokial sa nepreberiete skor, ako je nutne, tak o nej neviete :sunglasses: . Ja som po troch laparkach, jednej normalnej operacii a jednej takej, co nebola gyneko, jednej kyretazi v celkovej anesteze a jednych vybratych mandliach v CA a stale tam bola..))) Takze nebojte, nie je to take zle, pokial ju vyberu ako maju. Pokial si pamatam, len dvakrat som mala dorezany jazyk a raz dasna, ale to bolo pri mandliach asi logicke.. :grinning: A bacha na umele zuby :grinning: :grinning: :grinning:
11. máj 2010 o 12:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Sobcek DAKUJEEEM za odpoved - uff aj som si vydychla... mala som ju sice masivnejsie - lenze ked uz aj beriem antibiotika-tak aj ked ju nevynicim uplne do piatku tak urcite sa minimalne riadne potlaci-no nie? :slight_smile:

sobcek - ja som sa tak bala narkozy -ze som si mandle nechala vybrat iba v lokalke :grinning:

ale raz som v narkoze bola a viem-ze sommala iba hrozne vyschnuty jazyk po narkoze-ale ze brutal a to bolo z tych rozdzavenych ust pri hadici..ale hrdlo bolo ok..vlastne az nasledne kamoska doktorka mi objasnila-ze som vlastne mala hadicu v puse... ale radsej to nevediet... :grinning:

ja sa bojim -ci neboli ta cievka...? :fearful:
11. máj 2010 o 12:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Sobček :confused: si si tiež kaedčím prešla :unamused:

No takže ako keby tam ani nebola a basta :wink:
11. máj 2010 o 12:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
katka, aká cievka? myslíš na moč? tak tá nebolí vôbec, trošku možno len pocítiš, keď ti ju budú dávať preč... pre mňa bol horší vývod na tú drenáž, či čo to bolo, z jednej dierky v brušku mi viedla taká hadička s fľaškou, keď mi to dávali preč, tak to trochu bolelo, kámošku však oveľa viac, ona je silnejšia a tak ju tam mala aj dlhšiu :confounded: no ináč to je všetko znesiteľné, dokonca aj vyberanie stehov sa dalo :wink: a kde ti tú laparku budú robiť?

sobček, no veru :confused: ty máš toho ale za sebou... a teraz ako postupuješ?
11. máj 2010 o 12:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sobcek a preco tri laparky :astonished: fuuha
ja dufam,ze jedna a dost
11. máj 2010 o 12:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bobi a hadicku kedy davaju von? ja mam celkom chude brusko-tak snad nebude dlha... :unamused: bleee

mne ju prave v ruzinove budu robit..nemala som na nikoho referencie..ani nikoho nepozname -tak som iba podla bydliska vybrala... :sweat_smile:
11. máj 2010 o 12:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte babule
ja som pri lapárke nemala hadičku vôbec, na pamiatku mi zostali malinka jazvička z troch štichov pod pupkom a po jednom trošku nižšie :slight_smile:
11. máj 2010 o 12:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
katka, tak tú cievku na moč mi dali dolu až na ďalší deň ráno, t.j. asi 16 hodín po tom, ako som sa prebrala z narkózy, no a ten vývod z bruška až okolo obedu... ja mám tiež bruško mini, tak to bolo v pohode, no ak je bruško trochu väčšie, tak to zvykne zabolieť, keď to vyťahujú... je tam predsa len tej hadičky viac... Neviem, ako to prebieha v Ružinove, no verím, že podobne ako na Antolskej. A kedy tam ideš?
11. máj 2010 o 12:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj nelkaaaa :slight_smile: ako sa máš? čo nové?
tebe asi robili laparku jednodňovou chirurgiou, že? tam sa to trochu líši... aj keď neviem prečo :confused: no ja som rada, že som nakoniec bola v klasickej nemocnici, aspoň sa o mňa pekne starali :dizzy_face: a tiež mi ostali tri malilinké jazvičky...
11. máj 2010 o 12:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok