• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

IUI

29. novembra 2016 
Konečne som sa spojila s mojím dokim, mám tam byť okolo 14,0-15h a že je strašne zvedavý čo mi tam popísali, no tak držte baby palce aby to už nebolo horšie len lepšie...som úplne napatá a ked pôjdem v stredu do centra tak budeme vedieť názor ...

Kenya, no mne dali na výber len či pero alebo injekcie ale aké to nie..ani by som nevedela ktoré sú lepšie

:confounded:
12. máj 2010 o 11:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kenya, aj nám robili spg pred IUI, tiež vravel doki, že je ukážkový, no to bol len môj valstný gynekológ... myslím si, že v centre budú chieť mať vlastné výsledky a možno aj obsiahlejšie, tak uvidíme. Genetika sa vraj pred IVF robí,t ak neviem. No budem múdrejšia toho 25.5., už aby to bolo :confounded: Tak ja chcem určite pero, aj keď to bude drahšie... len netuším ktorý z tých dvoch je lepší... to mi asi odporúča lekár, nie?

cisielko, no tak to moc držíme palčulky :dizzy_face:
12. máj 2010 o 11:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Cisielko vlastne oni sú kvalitou skoro rovnaké len sa jedná o to, či to pichanie chceš mať pohodlnejšie (tým perom). Pre niekoho je to dosť dôležité a baby sa pozerajú aj na cenu a ten Gonal a Puregon sú o dosť drahšie ako napr. merional.
Ty si čím pri prvom IVF stimulovala a aký si mala protokol?

Bobi obvodný gynekológ robí len základné vyšetrernie SPG ( počet, pohyblivosť...atď). A v CAR Vám budú určite nanovo robiť SPG - oni tam robia trošku iný rozbor je taký hĺbkový zameraný na všetko aj morfológiu , tvar spermie atď.
Platili sme za to 16,60 eur.
12. máj 2010 o 11:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Bobi a tú krv na genetiku berú len mne alebo aj manželovi? A čo sa tam vyšetruje?
12. máj 2010 o 11:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kenya, veď to, drahého už na to aj pripravujem, že bude musieť priamo tam v centre :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak ale dúfam, že to dopadne fajn, manžel má z predchádzajúceho vzťahu syna... tú genetiku vraj robia obom, ale vôbec neviem kedy, asi až po schválení žiadosti, tebe o tom nevraveli nič?
12. máj 2010 o 12:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Kenya, ja som brala Diphereline a Merional a dala som si kalsické injekcie, lacnešjie a pichať ako pichať :sunglasses: uvidíme čo bude dalej :wink:

No ja mna by zaujímalo ako je to s genetikou, ja sa dnes oppýtam svojho dokiho či ma môže on odporuiť, ak nie tak sa budem pýtať v Helíku :wink:
12. máj 2010 o 13:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
cisielko, a vám pred prvým IVF genetiku nerobili?
12. máj 2010 o 13:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Bobi nie, nerobili nám do kopy nič, ja teraz sa obávam, že ma budú chcieť odpálkovať a nepošlú ma tam, vraj až po 3 pokusoch začnú hladať príčinu :angry: ale ja nemám 3 pokusy, už teraz nás to dosť veľa stojí a to nehovorím o psychike, preto si chcem dať všetko orobiť aby som vedela na čom som, nenechám sa odbiť :angry:
12. máj 2010 o 13:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte kocky :slight_smile: ako ste sa tu rozpisali,tak ja dalej picham az do piatku a potom kontrola uvidime asi pravdepodobne bude iui v sobotu.Monika ja som spinila tak 3 dni a kramy som dostala za 4 tyzdne.Hopie tak vidis este nie je vsetko statene len mysli positivne.
12. máj 2010 o 13:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Bobi zlatko čo sa týka toho odberu spermií v centre tak sa neboj, je to úplne v pohode s tvoj manžel to zvládne. Je tam k dispozícii aj telka s videom pre prípad :grinning: :grinning: :grinning:
A čo sa týka tej genetiky tak mi o tom nič zatiaľ nevraveli...no uvidíme či bude treba :wink:
12. máj 2010 o 13:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Bobi , som nepostrehl že sa bojíte odberu spr, nemáte sa čoho :grinning: ja sa vždycky nad smejem lebo vravím mužovi, že jediné čo urobí je, že pôjde do búdočky, opzrie telku a tod vsjo, nič to nieje :wink:

Kenya, ani mne nikto nespmínal genetiku,. jasom s arozhodla sama, po neúspešnom IVF som ovedala, že ked nebudem mať všetky vyšetrenia, ktoré sa dajú urobiť tak do toho nejdem :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. máj 2010 o 13:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Liseta, tak som zvedavá ako dopadneš, držím palce :slight_smile:
12. máj 2010 o 13:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
cisielko, po akých troch pokusoch? IVF? to nemyslíš vážne :frowning2: tak ale hradí ti niečo poisťovňa, nie?
a správne, netreba sa nechať odbiť!!! keď už to toľko stojí, a to nehovorím len o financiách, tak nech predtým spravia radšej všetky vyšetrenia a postup volia individuálne s čo najväčšou šancou na úspech, no nie?
:angry:

kenya, myslím, že manžel sa odberu spermoškov nebojí, on skôr celého toho postupu, čo nás (hlavne mňa) čaká... IVF sme totiž zvažovali dlhšie, nejako sme nemali odvahu, tak ale pre nás asi už iná cesta nie je, tak aj preto sme sa rozhodli... ideme do toho a nevzdáme sa :wink:

lisetta, tak držíme palčulky :dizzy_face:
12. máj 2010 o 13:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
cisielko presne tak aj ja sa stále smejem, keď odtiaľ vychádzajú tí muži vysmiaty a spokojný...niekedy môjho podripnem či sa mu dobre stalo :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Možno nie je tá genetika pre IVF potrebná, keď o tom neinformujú :unamused: Možno až po prvom neúspechu :unamused:
12. máj 2010 o 13:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Bobi op 3 neúspešných IVF, len tie daľšie pokusy už poistovna neprepláca a to už je iná pálka, to si mi dovoliť nemôžeme ani keby sme chceli...stále hovoria, že s ato stáva a pokial nebudeš na nich riadne tlačiť tak sa nikam neposunieš, ja si musím driapať aby ma opslali na vyšetrenia, našla som toho veľa na nete, odtial viem, čo všetko mi viac menej reba vedieť, to mia ani jeden doki nepovedal :confused:

Kenya, veru, šak zle im tam je? intímčo síce nič moc ale bez námahy, za veľa penazí :grinning:
12. máj 2010 o 13:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kenya, a ty do ktorého centra chodíš? :confused: asi mi to vypadlo...

mne môj drahý vravel, že odovzdať spermie nie je pre chlapa až také náročné... to skôr máme obavy z toho, čo čaká mňa :pensive:
12. máj 2010 o 14:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dobrá téma babky... ja teraz som sa tiež pri odbere mm spg u druhého IUi nasmiala.. bola som tam totiž s časom s ním rovnako , kedže sme neboli objednaní, ale ovulka bola tak sme museli IUI urobit čo najrýchlejšie...manžo tam vbehol a za 6 minut vybehol....a ja už? :confused: však to si si ani nohavice nemohol stihnut stiahnut :grinning: :grinning: ... tak tak .. maju to jednuduche .. len odoberu , ešte si aj dobre urobia....a my sa trápime s hormonami sfinkovskými :confounded:
12. máj 2010 o 14:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a manžo mi na to odpovedal.. však aby sme to stihli .. každá minuta dobra :grinning: ..taký bol zlatý..,na zožratie :grinning:
12. máj 2010 o 14:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
cisielko, máš pravdu, preplácajú len tri, no aj s poisťovňou je to pekná suma... tak ale to my zatiaľ neriešime... ty by si skúsila aj viackrát ako trikrát, keď to nevyjde? koľko to vlastne stojí bez poisťovne? :confused: ja neviem, či budeme skúšať až kým sa nepodarí... jedno skúsiť chceme, to sme rozhodnutí, no čo potom, ak to nevyjde, netuším :frowning2:

hopie, presne :slight_smile: oni si trošku spravia dobre a je to :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak ale asi lepšie tak, neviem, či by niektorý chlap zvládol to, čo musíme my... a to myslím fakt... chlapi sú v tomto riadne poserky :wink:
12. máj 2010 o 14:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Bobi ja chodím do Heliosu v MT aj cisielko tam chodí :wink: Baby ako samoplatca IVF tak to je riadna pálka :frowning2:
12. máj 2010 o 14:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bobi.. presne si to vystihla...nezabudnem .. lebo mm chodi so mnou donutra vždy(chce sa toho účastnit , ked už nič iné nemože) a robili mi UTZ....uplne zbledol a vonku mi hovori... zlatko ak ta to bolelo ...ja tam vojdem a niečo im poviem...tak som sa rozosmiala a hovorím .. tak toto naozaj nebolí....a potom bol uplne fascinovaný .. ked videl folíky a tak... :grinning: a vždy si fajne pokecá s dokim , pokial sa obliekam...ani nechcem radšej vediet , čo rozoberajú :grinning:
12. máj 2010 o 14:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
moj ked isiel so mnou na utz a ked videl ako ten aparat je velky co vkladaju dole tak az oci prevracal :grinning: a potom mi povedal ze tam videl iba machule :grinning: tak som sa smiala a po druhykrat uz bol mudrejsi
12. máj 2010 o 14:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hopie, tak to máš na svoju polovičku šťastie, takého chlapa treba asi lupou hľadať :wink: je super, že máš v ňom takú oporu... môj drahý je tiež skvelý, chodieval so mnou aj na klasické prehliadky ku gynekológovi, ak mohol, chcel byť proste na blízku, ak by som potrebovala a verím tomu, že aj teraz so mnou bude chodiť, ak bude môcť...

kenya, hej, viem, že je to riadna pálka, tak ale koľko asi? mám kámošku, tá už mala 40 a stále sa im nepodarilo :frowning2: , tak som jej vravela, aby skúsili IVF... len netušíme, čo by ju to stálo, keďže ona už nespĺňa vek...
12. máj 2010 o 14:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lisseta... no su z toho paf...pri IUI zas čumel na kateter...teraz po druhý krat už ale sedel v klude :grinning: hlavne su v centre prekvapeny , jak vsade so mnou chodi.. vacsinou ti pani totzto stoja za dverami ordinacie a nevedia ich prehovorit , aby sa prisli podivat :slight_smile:
12. máj 2010 o 14:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak to môj so mnou zatiaľ vo vnútri nebol, tiež ma len vždy počká vonku a ubezpečuje ma, že je tu , ak by niečo :grinning: no ja ho ani nenútim... ktovie, či by neodpadol, keby to tam všetko uvidel :grinning:
12. máj 2010 o 14:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bobi....na na neho som mala stastie.. je to take moje zlatko.. aj dnes musim cakat v praci , nez ma vyzdvihne ...lebo mi je uz zle.. asi jak utros brani mrske...trpnu mi nohy, aj som dneska zvrackala... do toho este aj hnacka a bolesti brucha.. tak nechce , aby som šla sama cez celu Prahu a niekde so sebou svihla v metre
12. máj 2010 o 14:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bobi.... :grinning: :grinning: .. tiež som sa prvý krát pýtala .. či sa na to cítí.... lebo to nemusí byt pekný pohlad...až na pohár vody vonku sme to zvládli... teraz si už zvykol a pozná už aj teminus technikus...no na posratie niekedy to pocuvat , jak to vyvsetloval napr. mojmu brachovi :grinning: :grinning:
12. máj 2010 o 14:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a mam pocit , ze jak sedi vnutri chlap(manžel, priatel) tak maju doktori aj vacsi respekt a pristupuju k pacientke jemnejsie a opatrnejsie , ako ked je vnutri sama
12. máj 2010 o 14:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak moj so mnou bol aj pri iui a aj sa pozeral ako mi tam tu hadicku dava :grinning: ja som myslela ze aj hlavu tam sturi :grinning: hopie tak moja ty mas take iste priznaky ako som mala ja, ja verim :slight_smile:
12. máj 2010 o 14:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lisetta... úúúúplne :grinning: .. príznaky? me bolo takto zle aj v nedelu... a testik v utorok bol negativny...už sme zmierení...davame po tomto pauzu a menime centrum...ja tomu neverim proste.. myslim , ze by to tam uz bolo, takze krvicka bude neg.
12. máj 2010 o 14:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok