IUI

Ahojte, chcem sa spytat, ake vysetrenia musim podstupit, ked chcem ist s manzelom na IUI. Musim ist aj na laparoskopiu kvoli zisteniu ci mam priechodne alebo nepriechodne vajecniky, alebo to je potrebne len pri IVF?
Dakujem.
bobi3
17. máj 2010
lisi, to bola tá správna bodka, ďakujem 🙂

kenya, a na základe čoho si si vybrala puregon? je to v tom pere?
kenya83
17. máj 2010
Hopie neboj zvládneš to, ani ja to tento mesiac neriešim len kvôli tomu aby som vedela keď mi zavolajú z centra aký DC mám a aby ma vedeli objednať na pohovor.
bobi3
17. máj 2010
hopie, tak to ja si vravím každý cyklus... no vždy na to podvedomky tak trochu myslím a rátam, napr. aj dnes som 13DC, takže asi by som mala čo najskôr zaútočiť na drahého 😃
hopie
17. máj 2010
bobi....tak utoc obden po mrske... a jedno kolikaty Dc si ... 😃 😃 moja strategia tento mesiac 😃 😃 😃 😃
bobi3
17. máj 2010
hopie, hej, hej, aj ja to tak nejako robím, no okolo predpokladanej ovulky na to aj intenzívnejšie myslím... :-p
kenya83
17. máj 2010
Bobi to si pekne povedala s tým útokom na drahého 😃 😃 😃 No dali mi na výber merional ( jeden s tým najlacnejších - ale vo forme klasických injekcií ) a Gonal, alebo Puregon ( tieto sú vo forme pera sú ale drahšie ale za to pohodlnejšie sa ním pichá. Vyjde tak na cca 8000skk )
bobi3
17. máj 2010
kenya, a medzi gonalom a puregonom je aký rozdiel? tak ja by som tiež radšej to pero...
delf14
17. máj 2010
kenya já jsem měla taky puregon a bylo to ok člověk si teda připlatí,ale je to lepší.
kaciatko81
17. máj 2010
ahojte 🙂
bobi, mne vzdy urcoval lieky dr...
bobi3
17. máj 2010
ahoj kači 🙂 to sa tešíme, že si medzi nami 😉 ako sa máš, mojka?
tak to dúfam, že mi doki vyberie pre mňa ten najvhodnejší...
delf14
17. máj 2010
mě kaciatko dal na výběr řekl akorát co by preferoval,ale rozhodnutí bylo na mě a taky jsme se shodli na puregonu oba
delf14
17. máj 2010
jé holky já se těším až budete stimulovat a informovat nás jak to vypadá 😃
bobi3
17. máj 2010
tak ale je medzi tými dvoma nejaký rozdiel? =-)
lisetta
17. máj 2010
ja som mala aj puregon aj merional.Tiez je to otazka toho pohodlia aj toho ze je tam rozdiel trochu v tom zlozeni tych hormonov.ja som mala najprv pugeron a to bolo velmi silne pre mna uplne mi to rozhodilo hormony a s merionalom som spokojna reagujem velmi dobre 🙂
delf14
17. máj 2010
bobi to nevím ale na nějaké diskuzi to holky rozebírali a snad všichni se shodli,že puregon je lepší nevím proč,jestli má lepší účinky nevím,ikdyž u mě to tak nevypadalo,ale to bude tím že selhávají vaječníky 😉 ty je máš ok tak by mohla být úroda
kenya83
17. máj 2010
Bobi nie je medzi žiadny rozdiel kvalitou sú na tom rovnako len iný výrobca. Ja som si vyberala lebo mi bol Puregon sympatickejší je to modré-žlté pero a Gonal je bielo-červené pero 😉
kenya83
17. máj 2010
Ešte Hopie vravela že lepšie je Gonal a Puregon lebo sú to čisté hormóny a nezaťažujú tak telo ženy a Merional je hormón s nejakými prímesami 😉
kaciatko81
17. máj 2010
ahoj bobi, som este doma... v stredu asi pojdem do prace, ale som celkom ok...
ja som mala merional na iui (to je fsh a lh, myslim). predbezne sme sa rozpravali o gonale, vraj je cistejsi (myslim, ze je to len fsh).... ale rozdiel medzi gonalom a puregonom neviem, skusim pohladat... a vies, ono sa moze stat, ze ti na prvy krat nevyberu to naj pre teba... ved nevedia na co ako reagujes
bobi3
17. máj 2010
no som zvedavá, ako nakoniec dopadnem 😃 jedno však viem určite, klasické injekcie nechcem, to by som nezvládla, radšej si za to pero priplatím, zhodli sme sa na tom aj s drahým...
kenya83
17. máj 2010
Presne tak Bobi ja by som tiež asi klas. injekcie nezvládla preto to pero 😉 A ževraj je tam úplne malá ihlička, že to ani nebudem cítiť 😉 Stačí len chytiť tú odvahu to tam pichnúť a potom to už pôjde 😉 😉 😉
delf14
17. máj 2010
teda kenya to je dobré vybrat si jen kvůli tomu že puregon má hezčí pero 😃 😃 😃 😃 😃 😃 taky jsem nechtěla klasiké,člověk ušetří ale je to náročnější peor je lepší,taky jsem se shodla s přítelem,že si připlatím abych měla komfort,ale když byl doma píchal on mě se prostě příčilo bodnout do sebe,ale jemu se to očividně líbilo 😃
bobi3
17. máj 2010
ja mám z ihiel dosť strach, proste sa na to nemôžem ani dívať, keď niekomu alebo mne pichajú... tak dúfam, že to pero zvládnem v pohodičke 😕

kači, tak to sa teším, že už je lepšie x-) a ešte ako bude, žiadne strachy! 😉 myslím na teba...
kaciatko81
17. máj 2010
snad mi to nezmazu...
http://www.ema.europa.eu/humandocs/PDFs/EPAR/Pu...
http://www.ema.europa.eu/humandocs/PDFs/EPAR/Go...
rozdiel sa mi zda, ze je len v ucinnej latke-je to to iste, len jedno ma alfa a druhe beta... reakcie na to budu podla mna individualne... ale to je cisto moj nazor
kenya83
17. máj 2010
No nie je sympatickejší Puregon ako Gonal??? 😃 😃 😃
bobi3
17. máj 2010
to vyzerá ako to klasické bombičkové pero, čo som mala v škole 😃

kači, super, už som si to aj vytlačila, idem študovať 😉
delf14
17. máj 2010
no jo purego je hezčí 😃
kaciatko81
17. máj 2010
merional som si pichala asi 2,5cm ihlami, nebolo to nic strasne, v car ma to naucili... ale viem, ze si to tam niektore kocky chodili pichat... myslim, ze v tomto boji su horsie situacie ako ihly a aj tak ich musime zvladnut...
bobi, myslim, ze som celu dobu bola celkom v pohode... aj tak som nemohla nic zmenit alebo ovplyvnit |-|
delf14
17. máj 2010
jo jo je to jak pero
lisetta
17. máj 2010
to pero je praktickejsie lebo si ho mozes zobrat so sebou do kabelky a pichnut llebo merional musis si to zamiesat tu tabletku s riedidlom
bobi3
17. máj 2010
kači, úprimne obdivujem tú tvoju silu... toľkým si už prešla a napriek tomu sa na to dívaš takto rozumne, si skvelá 🙂 aja verím, že aj ty sa raz dočkáš 😉