• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

IUI

29. novembra 2016 
@kaciatko81 a hned na prvy krat????na nete pisu ze ma len 10 percentnu uspesnost..a kedy podla vas by sme to mali absolvovat???mame este pockat a snazit sa normal.???rok je uz dost dlha doba alebo sa mylim???
29. júl 2010 o 09:04  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Fuuu Kubiš,? Na toho som nič dobré nepočula. No ja som OK, a po prvom spermiograme sme mysleli že aj manžel ale v Martine(v ISCARE pri doc. Tomášovi) mu robili ten rozšírený spermiogram a tam zistili tú morfologiu na 1% to znamená že 99% spermií má poškodených (teratozoospermia) bud majú zle hlavičky, bičíky alebo sú deformované. Ak by sme hneď dali robiť rozšírený spermiogram nemusela som ísť na laparoskopiu, lebo po tom prvom som hladala chybu v sebe. Škoda že ma vtedy doktor neupozornil, že je medzi tým rozdiel a nestačá len dobré množstvo ale že sa musí skúmať aj morfologia, ozik a chodím k Španielkovi, s ním som spokojná. No IUI som mala mať minulý mesiac, brala som Clostylbegyt ale sa mi vytvorili 4dominantné folikuly, lebo mi vraj teleo nadmerne zareagovalo na liek, na jednej strane a iečo aj na druhej, tak mi to doc. stopol,lebo vraj je to riziko, že by som mohla mať 4-čatá nemusely by sa vyvýjať atď. Tak som smutne pichla Ovitrele, vyvolala ovuláciu, ktorú som teda sakra cítila a mali sme mať len chránený styk, ďaľší mesiac stratený :frowning2:. Ale tak uvidim teraz v auguste čo to spraví, dúfam, že sa mi zas nevytvorí tak vela folikul
@bbtina no presne to iste povedal doky ze keby mi dal lieky tak by som mohla mat tym problem kedze mavam ovulaciu...tak potom kde je ten problem???a mne ani hormonalny profil nerobil no proste nic.......mam pocit ze ho to dako nezaujima :unamused: a chce aby som sla na IUI.......
29. júl 2010 o 09:09  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte baby aky ste mali pocit po pregnyle?ja mam hrozne bolesti pri pohl. styku...a to mame planovany styk ale zeby sme si to dako uzivali to nie...hnusna bolest vajecnikov...
29. júl 2010 o 09:14  • Odpovedz  • Páči sa mi to
to nechápem, prečo ti nerobil hormonálny profil!!!! Mne brali krv 4x. A ku komu chodíš?
Tak ako IUI nie je nič hrozné, je to v pohode. A kde ťa posiela on?
@petuska123
29. júl 2010 o 09:15  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@makovicka53 tobude silnejšou ovuláciou. Ja som mala tiež väčšie bolesti ale o 2 dni to prešlo
29. júl 2010 o 09:16  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@bbtina chodim k fruhwaldovi..a posiela nas ku kubisovi ani ja nechapem preco mi nerobil hor.profil..dokopy mi nerobil nic a to ma sere......hlavna vec ze vsetci ho chvalia tak som knemu prestupila a prd z toho
29. júl 2010 o 09:17  • Odpovedz  • Páči sa mi to
To som prekvapená, lebo Fruhwalda naozaj všerci chvália....hmmm....a ku Kubišovi na IUI, tak to neviem či by som išla k nemu. Som nevedela že Kubišo robí aj toto, ja osobne som sa s ním nikdy nestretla, môj doki ma k nemu našťastie v živote neposlal,a le fakt som nepočula nič dobré na neho
29. júl 2010 o 09:19  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@petuska123 a ja na tvojom mieste by som išla do CAR, veď Martin nieje tak ďaleko, my sme sa snažili pol roka a už som vedela, že teda nebude všetko v poriadku
29. júl 2010 o 09:20  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@bbtina ....no pekne keby to aspon chcelo vyjst...uz ked sme si moc neuzili :sweat_smile: ...moj chlap ma pomale spermijky papa vitamin E...ale ktovie ci to pomaha...keby nam to uz vyslo :unamused:
29. júl 2010 o 09:25  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@bbtina a keby som este skusila si pytat daku slabu davko clostylu a potom keby mi pichol pregnyl......neviem dako sa bojim aby mi zasahovali do tela....
29. júl 2010 o 09:28  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@petuska123 hmm neviem, ale som zistila, že Clostyl je dosť silný a zrejme slúži viac pre tie baby, čo nemajú ovuláciu -ako liečba. a keď sa už ide na IUI, vidíš a mne sa zo základného dávkovania spravili 4 velke folikuly. Ale ak to chceš risknúť tak skús pozrieť temu Mám/nemám lieky na IVF...alebo tak dajako to je a uvidíš čo sa dočítaš, možno niekto bude mať clostyl aj pregnyl na pichnutie, lebo zase ak by si si nepichla, mohli by sa ti urobiť cysty. No proste to treba odsledovať folikulometriou pri užívaní Clostylu, že čo sa deje a a ko reaguje telo

@makovicka53 juuuj to si všetky hovoríme a modlíme sa za to nech to už výjde. Držím palčeky :slight_smile:
29. júl 2010 o 09:34  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@petuska123 niekomu sa podari na prvy krat, niekomu na treti, inemu vobec... vzdy je to loteria... iui nie je nijako narocny zakrok, da sa v pohode zvladnut, nemas sa coho bat...
minimalna davka clostilu je myslim jedna denne 5 dni, teoreticky ak na to reagujes prisilno skus sa spytat, ci sa da aj pol tabletky denne... teoreticky niekde robia iui v prirodzenom cykle, len sa sleduju folikuly ultrazvukom... zhanat si lieky cez temu mam/nemam lieky na ivf sa myslim pri clostile a pregnyle neoplati... ked beries clostil musis byt pod dozorom lekara, cize sama by som si ho nedavala... a pregnyl tiez treba pichnut v spravnom case, co ti zasa musi odsledovat lekar... a doplatky za clostil a pregnyl su smiesne a v centre ti ich bez problemov napisu ak treba
29. júl 2010 o 09:54  • Odpovedz  • Páči sa mi to
baby no my ideme tiež na iui, ale preto že mne nefungujú vaječníky a na pravom mam pco... čo mi teda zistili až v care... a po akom čase nás poslal môj doky do caru- no u nas to bolo ani nie po pol roku- pretože bolo jasné že nie som v poriadku... ale do papierov napísal že rok.... :grinning: mala som za sebou 4 anovulaky... ale to je len moja zásluha že sa to zistilo sama som si dobrovolne merala bt a z toho to vyšlo...tak mi nasadil clostil a nič potom ešteraz clostil dvojitú dávku a zas nič... no a nasledovalo iscare v ba.... a teraz sa chystáme na iui, ešte v júni mi robili hp a zistilo sa že prečo možno neovulujem , pretože mám dosť zvýšený prolaktín- tak teraz riešime ten... a v auguste iui... a možno bude aj lepšia stimulka keď bude ten prolaktín už v norme...

inak kočky ja si myslím že by sme sa nemali pozerať na to že iui je len malé percento úspechu... ono ten úspech je všade len niekolko percentný... a zas určite je vyššie percento úspechu pri iui ako prorodzene skúšať... nie? ja to beriem tak-že určite sa skôr podarí iui ako prirodzené snaženíčko... no nie? čo tam po nejakých 10% keď má iui len takú úspešnosť tak potom aké šance sú na prirodzené otehu?
29. júl 2010 o 09:56  • Odpovedz  • Páči sa mi to
kitu tak držím palčeky :slight_smile:
29. júl 2010 o 10:36  • Odpovedz  • Páči sa mi to
no nápodobne si držme všetky palce... :grinning: inak od vtedy čo sa nás môj dr poslal do iscare sa to ťahá už 4 mesiac- takže pomaly sa k tomu roku aj dopracujeme... :angry:
29. júl 2010 o 10:56  • Odpovedz  • Páči sa mi to
:slight_smile: no veď aj ja budem mať v auguste rok snaženia a to mi vychádza akurát moje prvé IUI
29. júl 2010 o 11:00  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@bbtina no tak pojdeme do toho narovnako... nič neboj dobré to bude,.... :wink:
29. júl 2010 o 11:02  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahoj děvčata,
Snad si mě ještě pamatujete.
Ermes a ell:
máte krásné ratolesti, no nádhera gratuluji.
Já už to mám také za pár.
Snad všem co tu čekáte to brzičko výjde.
Bobi:
A co ty ? Pamatujete si některá na Kajku. jsem s ní ve spojení. Ta si dojela ze Slovenska až do Prahy za mou fyzioterapeutkou a samo, že musela také podstoupit mobilizaci kostrče. Také má za sebou IVF, ale neúspěšné.
jjá nevím proč, ale začíná to být nejhlavnější příčina sterility u žen.
Ještě, že jsem mobilku podstoupila a na IVF nešla, protože bych jen vyhodila prachy
31. júl 2010 o 14:21  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@lumcag - jasné, že pamätáme...
ty brďo veď ty o chviľu rodíš :grinning:
krásne to ubehlo..... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
ako sa máš kočka?
31. júl 2010 o 19:11  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ahoj dievčatá,som tu nová. Vie mi niektorá povedať,prosím Vás,čo všetko sa musí absolvovať pred IUI ? Rozhodujeme sa medzi ICSI a IUI s dercom. Máme toho za sebou už veľa a výsledok stále nijaký. Má niektorá z Vás skúsenosti s IUI v Gynfive v Ba? Moc ďakujem a držím palčeky :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
31. júl 2010 o 20:28  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@evickav ahoj, a vy ste už absolvovali nejaké IUI alebo IVF?
1. aug 2010 o 08:34  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte, tak ja som si robila dnes test a 1 IUI je neúspešné :frowning2: Uvidíme čo ďalej
1. aug 2010 o 10:04  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@bbtina - áno, už 2 x ICSI a 1 x darcovské IVF, vždy sa nám prestali deliť asi po 5 dňoch, tak chceme vyskúšať len IUI ,lebo manžel má dosť blbé výsledky a to už po 17 rokoch je asi aj blbosť to siliť na ďalšie ICSI ,,,myslím si,že keby mala motyka vystreliť (ako sa hovorí),už by sa stalo,,,tak som sa zmierila s tým,že by sme išli len na tie darcovské a nemusela by som podstupovať celé IVF,,, navyše poisťovňa nám už nič nepreplatí :cry: :cry:
1. aug 2010 o 15:09  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ahoj děvčata,
jj Moni , ještě 17 dní do termínu poslední MS. Pokud se ovšem Martínkovi nebude chtít dříve.
Uletělo to rychle.
A co ty holka, jak je to s tebou?
XENA :grinning:
Vidím, že čeká mimi, tak držím palečky do zdárného konce
1. aug 2010 o 18:31  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@monika0001
A co se týče toho jak se mám?
Tak to jde. Sice už nejsem tak vitální, ale zatím funguju. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
do alba jsem dala foto jak jsem si připravila postýlku :slight_smile:
1. aug 2010 o 18:35  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@lumcag - krásna postieľka.. teším sa na malinkého :wink: a držím palčeky!!! moc moc moc :slight_smile:
1. aug 2010 o 18:50  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@bbtina - inak držím ti palčeky na IUI :grinning: :grinning: :grinning:
1. aug 2010 o 19:56  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@evickav Ďakujem :slight_smile: No a nerozmýšlali ste nad darovaným aj vajíčkom aj spermiami...hmmm po toľkých rokoch je už toho veru dosť, to je mi ľúto, keby človek vedel, čo to môže naozaj ovplyvniť....
2. aug 2010 o 08:32  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok