• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

IUI

22. augusta 2017 
@bbtina - ja by som mala mať ovulku v poriadku,aspoň to každý mesiac cítim,,, manželovi vyšla genetika tiež v poriadku,vraj môže mať zdravé deti,,, myslím si,že ja by som nemala mať problém zostať tehotná prirodzene,,, len vždy mám veľmi nízke hcg a hneď nato dostanem mrchu,,,takže sa to ani nepovažuje za tehotenstvo,,, preto chcem vyskúšať tie darcovské,,, je na IUI nejaký poradovník?
2. aug 2010 o 12:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to

@evickav ahaa, no to už bude niečo odbornejšie, je veľa nevysvetliteľných prípadov. Na IUI myslím, že nič také nebude, ak budete mať darcu môťeš ísť podľa mňa najbližší cyklus na to :slight_smile:
2. aug 2010 o 12:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte som tu nová a len chcem napísať, že my máme dcérku s IUI dárcom. Veľa sme nad tým uvažovali ale teraz sme nesmierne šťastný. Ak máte nejaké otázky kľudne napíšte. Píšem preto lebo aj mne pomohlo si popísať s niekým kto to má za sebou a dať si navzájom nejaké rady :wink:
Všetkým prajem veľa šťastia a čo najskôr krásne a hlavne zdravé bábätká :wink:
2. aug 2010 o 14:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucia2431 - ak sa môžem spýtať,na koľký krát sa vám podarila dcérka ?
ja si myslím,že je úžasná vec,že sa takto dajú riešiť problémy s neplodnosťou :slight_smile:
2. aug 2010 o 19:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lumcag drzim palceeeeee :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: daj potom hned vediet :slight_smile:
Mame tu nejake nove tehulky? Buduci mesiac bude uz rok co som brala clomid...boze ako to leti :wink: :sunglasses:
3. aug 2010 o 11:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj holky, moc se omlouvám, že vám sem lezu, ale moc prosím o jakoukoli zkušenost......čeká nás na podzim první IVF, ale ještě předtím mudra chce, abych podstoupila hysteroskopii, protože mi moc roste sliznice, takže je podezření na polyp v děloze :frowning2: , mám jít hned po další mrše, to znamená začátkem září a pak se objednat na IVF, žádost už byla poslána. chci se zeptat, kdo jste absolvovaly tenhle zákrok, doporučili vám potom nějakou dobu čekat se snažením nebo IUI či IVF? vím, že po laparce se doporučuje aspoň dva měsíce počkat, ale jak je to u hystero????? je to taky nutné? moc vám děkuji :slight_smile:
3. aug 2010 o 16:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
čaute, pred týždňom som napísala, že sa nám podarila na 2-krát iui, rada by som Vás povzbudila a napísala to, čo som na tomto fóre vyhľadávala. keďže som vždy mala pms nikdy som nevedela, čo sú príznaky tehu a čo sú príznaky ms, to som sa tu vždy pokúsila nájsť, a musím povedať, že môj prípad bol rovnaký ako u ell, mala som pocit, že každú chvíľu dorazí mrcha, to už som si myslela, že opäť nevydarený mesiac....a keďže sme sa snažili tri roky, tak vám poviem, že to už liezlo na mozog. moj pms začal vždy týždeň pred ms a to som už vedela, že nič z toho, a tento mesiacma začalo bolieť brucho asi tak 2 dni pred termínom ms, a ked som mala ísť na krv do centra, urobila som si test a boli tam riadne tučné dve čiarky, to bol pre mňa riadný šok :slight_smile: , až na 15 deň som šla na krv ( myslela som, že počkám,kedy dorazí mrcha, aby som hned šla na vyšetrenie - keďže dochádzam, no po tom teste, som hned šla na krv, čo mi aj potvrdili....som síce len na začiatku, ale konečne som sa dostala do vyššieho levelu po troch rokoch. držím vám všetkym prsty a nevzdávajte to, tiež som si myslela, že aký má zmysel iui- no nejaký určite má :slight_smile:
3. aug 2010 o 18:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dianka, tak to se čte moc hezky a strašně moc gratuluji :slight_smile: , je to vždycky skvělé slyšet dobré zprávy :slight_smile: a IUI určitě smysl má, i když nám nevyšlo :frowning2: ale spoustě holčin pomohlo a je super, že patříš mezi ně, opatruj se :slight_smile:
a jaký u vás našli problém, když to tři roky nešlo? my se snažíme rok a půl, máme za sebou jednu IUI.....
3. aug 2010 o 20:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dianka12 tak to je super... a takéto pozitívne príbehy človeka povzbudia, že ono to funguje... a že to má nejaký zmysel...
ja už túžobne čakám na mrchu- ale ešte je ďaleko... :frowning2: aby som mohla začať s clostilom a aby sme mohli už konečne isť na iui... a len v kutiku duše dúfam že tentokrat sa to pre nijaké dôvody nezruší....
3. aug 2010 o 21:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@evickav ahoj hneď na prvý krát a aj bez akej koľvek liečby keďže som po ženskej stránke úplne v poriadku a bola som aj na priechodnosti vajcovodov tak to dopadlo super. :wink:
3. aug 2010 o 21:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kitu, prečo tri roky? rok sme sa snažili prirodzene, následne som začala behať po lekároch, zistili nám ureoplazmy, po preliečení sme sa snažili pol roka a kedže nič, tak sme pátrali ďalej, absolvovala som laparoskopiu, až následne sme šli k alergoimunologičke, ktorá zistila manželovi problém so štítnou žľazou, lepok v krvi ako aj veľa protilátok v krvi, postupne sme to dávali do poriadku,keď sa znížili protilátky - asi po pol roku, zistili manželovi infekciu, tak sa liečil na infekciu, až po troch mesiacoch mal ukážkový spermiogram, do toho som musela ísť ja na operáciu - našla som si hrčku v prsníku..., a tak sa to naťahovalo, a po našich skúsenostiach sme už nechceli čakať ďalší pol rok, tak sme zašli do centra, kde nám povedali, že idiopatická neplodnosť, ( čo považujem za riadny paradox) rozhodli sme sa pre iui, ked nevyšlo prvé, bola som dosť skeptická, že nám pomôže už len umelé...a našťastie sa podarilo 2iui a konečne to vyšlo.....ponaučenie pre Vás, chodte najprv na alergoimunologiu, ktorá najčastejšie odhalí nejakú príčinu, až následne na genetiku, laparoskopiu a iné vyšetrenia....kitu držím palce
4. aug 2010 o 06:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucia2431 to je skvele, ze sa to podarilo hned...ako to berie mm, kedze slo o darcovske spermie? moj by s tym mal asi problem..

@dianka12 dlhy pribeh a celkom tazky..obdivujem vas, ako ste to vsetko zvladli...nam toto nahananie babatka dakedy lezie na mozog a vznikaju medzi nami rozpory, s mm... som rada, ze vam to vyslo, naozaj ste si to po tolkych trapeniach zasluzili...
4. aug 2010 o 08:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@oknosmas ahoj, on mi to ako prvý navrhol keďže on nemôže mať deti lebo má azoospermiu a ešte ani raz nedal najavo, že nie je jeho a stále mi za ňu ďakuje. Strašne ju má rád a vždy vraví, že je to jeho malý anjelik :slight_smile: A neverili by ste ale má jeho farbu očí aj krvnú skupinu :wink:
4. aug 2010 o 14:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucia2431 to je skvele :wink: nech sa vam dari..a ste len a len stastni
5. aug 2010 o 08:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sedmitecka ahoj, ja som prave vcera absolvovala hystoroskopiu (a konecne na treti pokus aj vysla :slight_smile: lebo raz som dosatala predcasne mrchu, potom sa pokazil stroj a konecne to mam za sebou)
robili mi ju pod anestezou takze som ani nevedela co sa dialo, po obede som uz zacala citit bolesti brucha ako po celodnovom cviceni.... ale co ma tesi je, ze po hysteroskopii sa sanca na otehotnenie v prvych mesiacoch po zakroku velmi zvysuje... tak dufam ze sa to podari...
5. aug 2010 o 18:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bodka4 ahoj, prosím Ťa čo je to tá hystoroskopia? Ďakujem
5. aug 2010 o 20:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzuliatko12 to som aj ja zvedava...co to je...
6. aug 2010 o 13:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@oknosmas ešte neviem, čo to je lebo bodka ešte neodpísala ale som veľmi zvedavá.
6. aug 2010 o 13:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to

Hysteroskopia je endoskopická metóda, ktorá umožňuje vizualizovať kanál krčka maternice a predovšetkým dutinu maternice. Poskytuje možnosť diagnostikovať niektoré ochorenia a podľa potreby ich súčasne aj hysteroskopickou cestou operačne riešiť. Proste sa od spodku zavedie mini kamerka ak to ovšem nie je operačná hysteroskopia, skoro niečo podobne ako laparka
6. aug 2010 o 14:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bodka4, moc ti děkuji za reakci :slight_smile: taky mi jí budou dělat v celkove anestezii, jsem srab a ukecala jsem to :wink: navíc je podezření, že tam mám možná polyp, protože mi strašně moc narůstá sliznice a mám silnou mrchu, takže se mi tam asi poš´tourají a odškrábnou kus sliznice.....
jak dlouho jsi byla v narkoze? a musite dodržet nějakou pauzu, před dalším snažením? mě pak čeká IVF a ráda bych na něj šla hned další měsíc po hystero.....
6. aug 2010 o 14:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bodka4 ......ja som bola na hysteroskopii zaciatkom februara a iui sa podarilo koncom apríla.
@sedmitecka ...ja som bola na sále asi 10 min.pozreli sa či tam po potratoch nie su nejaké zrasty,bol tam len polyp a to bolo vsetko.
6. aug 2010 o 20:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cukor ak sa smiem spytat, co je to ta hysteroskopia a na co je to dobre? dakujem
10. aug 2010 o 11:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hencidlo ...lekári pomocou zrkadiel sa pozrú do dutiny maternice,v akom je stave,či tam nie su zrasty,aký ma tvar a na polypy ,myomy atd.potom vedia lepsie ordinovat liečbu.ja som ju podstupila pretoze po potrate som mala strasne slabú menstruaciu a som nevedela či tam nemám zrasty.
10. aug 2010 o 20:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
caute babeny, tak hlasim smutnu spravu, ze nam zas to iui nevyslo......fnuk, fnuk
ja uz tomu nerozumiem preco je to tak, mam si dat urobit este najake dalsie vysetrenia, vie mi niekto poradit?????
11. aug 2010 o 09:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hencidlo a kolke iui v poradi to bolo? neviem, ako poradit, nam tiez prve nevyslo...a na druhe sme sa este akosi nedali, aj kvoli dovolenkam a tak...
11. aug 2010 o 09:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja si idem dat urobit hormonalny profil, konecne som dokopala lekarov, aby mi ho urobili..tak ked dorazi mrcha, idem na odbery...
11. aug 2010 o 09:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@oknosmas my sme mali toto 2 iui
11. aug 2010 o 09:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hencidlo mrzi ma, ze vam to nevyslo...
11. aug 2010 o 09:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby nezufajte po jednom ,dvoch pokusoch......ja som bola 2 x ivf, 2x et ....nič nevyslo a nakolko som to zle znásala tak som povedala,ze aj ked je min. šanca aj tak idem len do iui.....takze 1.,2.,3. pokus nič 4.pokus vysiel ale potratila som....5.,6.,7., pokus nič 8.vysiel a zatial musím poklopat je to o.k. takze dokopy som lezala na tej koze 12 krát,strop miestnosti uz viem naspamät .....tak bojujte a musíte verit.
11. aug 2010 o 12:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cukor a to sa dá isť tolkokrát na iui? ja som si myslela že len 3x...
11. aug 2010 o 13:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok