• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

IUI

22. augusta 2017 
@kitu na iui mozes ist kolko chces, ale na ivf len 3x co hradi poistovna, mozes ist aj viackrat, ale to si uz budes muset sama zaplatit
11. aug 2010 o 13:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kitu ......ivf ...3x a iui nie je obmädzené.
11. aug 2010 o 19:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jinak pro upresneni, IUI hradi pojistovna 6x do roka, ale kazdy rok... to uz skutecne omezene pak neni.
11. aug 2010 o 22:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
iui preplaca poistovna len v cechach, na slovensku je plne hradene pacientom. pokial na stimulaciu potrebujete injekcie, tak isto si ich platite v plnej vyske (vraj existuje moznost dat si ich schvalit poistovnou, ale neviem, ci je to naozaj tak)
12. aug 2010 o 07:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kaciatko81 .....ano, lieky a injekcie si aj pri ivf aj pri iui platíš sama.ale za iui ako výkon som nikdy nič neplatila.
12. aug 2010 o 07:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cukor neviem kam chodis do car, mam za sebou tri iui a platila som kazde jedno... si prva od ktorej pocujem, ze neplatila
12. aug 2010 o 07:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kaciatko81 .....ja som bola v štátnom centre pre asistovanú reprodukciu .asi v súkromnom si to musíš hradit.
12. aug 2010 o 07:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cukor myslim, ze vela kociek je v sukromnych... aj tak som prekvapena lebo aj v kadejakych papieroch od poistovne sa pise, ze iui hradene nie je... ale je to jedno... myslim, ze ked hocikto pride do car, tak mu povedia, co si plati a co nie... drzim palce, aby ste to dotiahli do uspesneho konca :slight_smile:
12. aug 2010 o 07:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kaciatko81 ....no viem,ze vela bab chodí do sukromných.my sme neplatili ani za spermiogram a pri ivf som platila len injekcie a lieky.....no aj to bolo dost.,..okolo 20000.dakujem a aj tebe držím palce nech sa ti to uz podarí :wink: a možno aj závisí akú maš poistovnu.
12. aug 2010 o 07:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cukor cukor, pozeram, ze si v kosiciach... ja som v ba... tu napriklad statne nie je ziadne, takze nemas velmi na vyber... len si myslim, ze to co poistovna preplaca a co nie by snad malo byt rovnake, ci si v sukromnom alebo v statnom, nie? nas posledne iui vyslo asi na 10tis :wink:, plus dva tyzdne nemocnica a laparoskopia :pensive: dakujem, snad ano... ty si aj v teme trombofilia, ze?
12. aug 2010 o 07:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kaciatko81 ...no malo by sa asi platit rovnako ale ani napr. u zubára sa neplatí vsade rovnako.sú tiež dost velké rozdiely.hej,ja som trombofilička.
12. aug 2010 o 08:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cukor ano, to urcite... len by ma zaujimalo od coho to zavisi, ale asi je to jedno... poslem ti ip :slight_smile:
12. aug 2010 o 08:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dievčatá, ja už som taká nervózna, mala som mať IUI, ale embryologička mala dovolenku, tak sme toriešili len spontánne, ale mala som3 vajíčka tak tajne dúfam :slight_smile: Test si mám robiť až tak najskôr pondelok...už neviem vydržať, viem, že testovaním nič nezmením, ale keby sa to tak dalo hneď zistiť, to by bola parada :slight_smile:
12. aug 2010 o 11:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte baby,
no tak ja už stresujem- dnes som mala dostať mrchu a zatial neprišla... a štve ma to, pretože ak príde čo len o jeden deň neskôr tak nám to iui zas padne na víkend a to z toho zas nič nebude, do kelu prečo... už som z toho nervozna...
12. aug 2010 o 18:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte dievcata, neviem ci si ma este pamätate ale tiez som sem prispievala davnejsie a chcela som
Vas povzbudit, nam sice IUI nevysli ale hned dalsi mesiac sa nam zadarilo doma a to vtedy ked som mala nastupit do prace a nemyslela som na to. Tak vsetym zo srdca prajem nech sa zadari to uz je jedno akym sposobom, ja som tiez cakala rok a vyplatilo sa.
12. aug 2010 o 19:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hujer91 tak to je super, joj keby sa aj nám chcelo zadariť. Mám síce tento mesiac taký divný pocit, ale to to je už psychika.

Dnes do rána som mala sen, že som si robila test a hneď sa tam ukázali 2 ale riadne silné čiarky, som si urobila druhý a zase :slight_smile: Bol to taký živý sen, keď zažívate , no v tomto prípade pocit šťastia, som sa hrozne tešila a keď som to išla oznámiť manželovi tak zavonil budík a už som bola v realite :slight_smile: Som si normálne išla robiť test 9DPO a mám pocit, že tam bola taka strááášne slabulinká druhá čiarka, zo všetkých uhlov som to poprezerala, no taká fakt slabučká sotva viditeľná tam je, už neverím ani vlastným očiam a myslela som že si ju nahováram, juj keby chcela zosilnieť :confounded: Počkám aspon do nedele a testnem znova, ale od včera mám tak navreté a citlivé prsia,no ale to mávam bežne pred mrchou, tá mi má prísť v stredu, aj podbruško ma občas pobolieva :frowning2:
13. aug 2010 o 09:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kitu nikdy nevies dopredu odhadnut na kedy ti padne iui :wink:
@hujer91 gratulujem a drzim palce
@bbtina este by som par dni pockala :wink: ale velmi drzim palce... a brusko ta pobolievat moze aj keby si bola tehotna
13. aug 2010 o 09:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kaciatko81 no ja tak cca viem pretože už to máme odsledované... teda po stimulke s clostilom mám ovu na 16dc a to bolo zatial za každým... no je pravda že teraz mám s clostilom aj ten parlodel, tak možno budú folíky rásť aj rýchlejšie keď ich nebude brzdiť vysoký prolaktín... no už len tá mrcha pochybuje.... ešte nedorazila... :angry:
13. aug 2010 o 14:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hmmm, tak zase nič, dnes 11 DPO a tá slabá čiaročka z 9 dna zmizla úplne :frowning2: strašne som sa skaomala, už asi nebudem sama seba presviedčať že je to také ľahké a že rozhodne sa to podarí keď poviem ja :frowning2:
16. aug 2010 o 12:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj dievcata, kuk po dlhej dobe som nakukla do tejto temicky v ktorej zacinal aj ten moj pribeh.
Pozdravujem lumcag a ell, s ktorymi som v tom case stimulovala na IUI. Moje snazenie o miminko po neuspesnom IUI a IVF som stopla, Aj ked som bola presvedcena a tiez presviedčana lekarmi, ze som zdrav.100% v poriadku nakoniec som podstupila vysetrenie chrbtice a problem sa predsa nasiel: Zlomena, ale uz dlho zhojena kostrc vychylena v pravo, rotacia panvy, s posunom a pretazenim celej strany. Velka, min. 50% pravdepodobnost preco sa nedari tt , je vraj v tom.
Teraz chodim do Prahy na mobilizacie, poctivo cvicim Mojzisovej cviky, davam svoju kostru do poriadku ako sa patri,
aj v daka konikovi a hlavne lumcag, ktora ma tym smerom nastartovala ..... Intuitivne som od zaciatku tusila, ze asi s chrbticou nie je nieco v poriadku, ale tuzba po miminku bola silnejsia, a ked ma aj lekari presviedcali, ze som OK, tak som vysetrenie odkladala a verila v IVF, dnes by som to riesila naopak!
Mozno aj niektore z vas ktorym sa nedari otehotniet si spomeniete na rozne male urazy a bolesti chrbta, ktore vas trapia, ale neprikladate tomu velky vyznam....... Skuste si dat vysetrit svoje kosticky a mozno sa tiez veci daju do spravneho pohybu... .
:grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

@ell - velikanska gratulacia k zdravym detickam, nech ti v zivote prinasaju len radost !!! Vybrali ste im velmi pekne mena :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
@lumcag - ty to mas tiez uz len za par, pomalicky sa chystas. Pozrela som fotecky, izbicka pre maleho je krasna :slight_smile:

19. aug 2010 o 20:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@kajka39 - ahojky - náhodou jsem si všimla tvého vzkazu, já už do tohoto tématu nechodím - už skoro rok se mě netýká, mám už za sebou 2.IVF a 1KET - snad uspěšný - minulý pátek jsem viděla ta UTZ moji 4 mm bublinku a za týden jdu na další KO a už by mělo být i srdíčko.

Je super že jste konečně přišli na to kde je zakopaný pes - jak jsem četla tvůj příspěvek tak jsem si hned vzpomněla na Lumcag - přesně to samé v bledě modrém a podívej a pár dní bude rodit - držím palečky aby i tobě se zadařilo
20. aug 2010 o 08:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petronela82 ahoj peti velikááá gratulacia!! Super, ze sa to podarilo, konecne :slight_smile: :slight_smile: Drzim palceky uspesny zaciatok a stastny koniec zelam, tebe aj miminku...
Uz ste vsetky maminky, alebo tehulky tak vas musim dobehnut cim skor :grinning: :grinning: :grinning:
20. aug 2010 o 13:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kajka39 - jasně co nejrychleji nás následuj, a půjdeě znovu do IUI, nebo dokonce IVF, nebo je u vás šance že otěhotníš i spontálně? u nás tato šance vůbec není, mě zjistili že mám syndrom PCO a vůbec neovuluji (bez hormonální stimulace) tak že u ná připadalo v úvahu jen IVF => ale snad se již zadařilo
20. aug 2010 o 17:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petronela82- buduci mesiac sa budeme snazit prirodzene, ak budem po kontrole v poriadku a prejdem svalovym testom, tak nam to odporuca fyzioterapeutka, ak by to nevyslo, tak idem na IVFsoft do Brna. Ja mam zatial hormony a ovulku pravidelnu, tak to nechceme natahovat hlavne koli veku, skusime len soft.
Peti, dolezite je, ze sa ti to konecne podarilo, stihla si toho za tu kratku dobu dost 2xIVF+KET. Uzivaj ti to tt ako najlepsie vies!!! :wink: :wink: :wink: Este mas mrazacikov??
20. aug 2010 o 21:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kajka39 - tak držím palečky aby vám to vyšlo přirozeně a nemusela jsi IVF už podstupovat - dej vědět. já už toho mám za sebou až až, ale snad už se konečně zadařilo a bude vše O.K. protože mrazáčky už nemáme. Zaím je to teprve začátek, zatím jsem viděla jem budlinku, ale moc moc tomu věřím že teď už to konečně klapne - v pátek mám další KO a to by už mělo být i srdíčko - už aby byl pátek - to čekání je nekonečné
21. aug 2010 o 19:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
caute baby som tu nova pisem vam som po inseminacii zajtra idem na kontrolu ale dnes mam volake spinenie take hnede vytoky je to normalne aj ma boli brucho ako na menstruaciu uzivam tabletky untrogestan so spodu moze to byt menstruacia alebo sa mi uhniezduje vajicko neni to nejako neskoro
25. aug 2010 o 14:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@calamada
kolko si po inseminacii ?
25. aug 2010 o 14:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@calamada ešte by som nestresovala, môže to byť všeličo :slight_smile: na kontrole ti uričte povedia,hlavné je sono a výsledky z krvi
25. aug 2010 o 15:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte kočky, som tu dnes po prvý krát. Vo februári som bola na laparoskopii a v marci na HSG. Všetko priechodné. Vraj sa po tomto zákroku zvykne skoro otehotnieť, ale u nás to akosi nejde. Bola som už 2x na IUI a nič :cry: . Beriem clostilbegit na vytvorenie folikul /bez toho sa mi nevytvoria/. Teraz ma čaká ešte jedna IUI a potom dáme žiadosť do poisťovne na preplatenie injekcií. Neviete mi prosím povedať koľko stoja keby som nechcela čakať na schválenie? Tie injekcie sú presne načo? Ďakujem
25. aug 2010 o 16:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucitas Zlatko, viem, co prezivas, my sme tiez takto zacinali, ale bez LsK a HSG. IUI ma uspesnost iba 10%, ale poznam kocky, ktorym vyslo IUI na prvykrat. Nam nevyslo ani an druhy. Potom sme isli na IVF a az 4. pokus ale s darovanym vajickom zda sa , ze vysiel. Prosim ta, to schvlenie v positovni trva cca. 1 mesiac, nech ta ani nenapadne ist ako samoplatca, to su strasne prachy a ten mesiac predsa vydrzis. Mas narok na preplatenie 3 cyklov IVF, ak mas menej ako 39 rokov a nemas podlznosti voci poistovni alebo si nemala interupciu z vlastnej vole. Tie injekcie su hlavne na to, aby sa ti vyprodukovalo viac vajicok, ovela viac nez cez clostilbegyt. Tak neboj a daj si v CAR ziadost na IVF cim skor, uvidis, nebudes dlho cakat. :wink:
25. aug 2010 o 19:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok