• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

IUI

29. novembra 2016 
@lucitas .....ja som brala raz gonal a raz puregon na stimuláciu a doplácala som raz 22000 a 18000.a to po schválení poistovnou.su to pálky ale čo sa dá robit.a inak treba verit ja som otehotnela az po 8 iui.ivf mi nevyslo aa ani et.
25. aug 2010 o 20:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kajka39 dakujem, sme velmi stastni! drzim palce aby si sa dala do poriadku s chrbtom! ja sem uz velmi nechodim, teda celkovo, ani nemam nejak vela casu :wink: ale to neznamena ze na vas nemyslim, najma teraz, ked to bude takmer rok od mojho supesneho iui :sunglasses:
25. aug 2010 o 21:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ell-ani ja som na teba nezabudla, casto si spomeniem..... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Verim, ze mas co robit pri takym dvoch malickych chrustikoch, drzim palceky nech ste vsetci zdravucky a stastni! :slight_smile: :slight_smile:
26. aug 2010 o 08:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@brita tie injekcie sú už príprava na IVF, alebo môžeme skúsiť ešte IUI? Pred IVF sa berie nejako moc liekov? čo to všetko obnáša? je to zdlhavé?
26. aug 2010 o 11:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucitas Tie injekcie sa pichaju ako priprava na IVF. Su dva druhy. Jeden druh napr. decapeptyl sa picha cca. 3 tyzdne dopredu a sluzi na eliminovanie funkcie riadenia hormonov mozgom. Cize sa akoze povypina mozog, aby neriadil hromony aj on, aj lieky zaroven. Druhy typ, ktore sa pichaju, su gonatropiny napr. puregon, gonal atd. a tie stimuluju vajecniky az tak, ze ti dozrie naraz vela folikov, v ktorych su vajicka. Este sa beru nejake tabletky, tusim provera, ale to len par dni a to je v pohode. Dva dni pred obderom vajicok sa este pichne pregnyl. IUI samozrejme skusit mozes, ale tam sa injekcie nepichaju, iba sa berie clostylbegit. Je to menej narocne a nemusia ta uspat, ale zato vyprodukujes vacsinou ovela menej folikulov. Pri IVF ta uspia a folikuly odsaju v celkovej anesteze. U mna to napriklad bolo ale tak, ze pri IUI som mala 1 az 3 folikuly, a pri IVF, najskor dve, potom nic a potom jedno, cize na mna tie injekcie mali opacny ucinok. Ale takych pripadov, ako som ja, je ovela menej.
Pri IVF maju kocky priemerne 10 folikulov, niektore aj 15 aj viac atd. Ale to uz nie je moc dobre. Idealne je to tych 15.
IVf zdlhave moc nie je. Uz si to presne nepamatam, ale cca. 3 tyzdne pichas injekcie a beries nejake lieciky, potom je odber vajicok a max. do 5. dni od odberu vajicok je embryotransfer. Potom po 14 dni od ET - embryotransferu ides na krvny tehotensky test. :slight_smile:
26. aug 2010 o 13:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Zeptám se i tu, tady to trochu víc žije :slight_smile: Jak je to s IUI se zamraženým spermatem? Dá se uspět, nebo je to sperma poznamenané a nemá to moc smysl?
26. aug 2010 o 13:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sovicka_ Urcite sa daju spermie zamrazit aj pre IUI. My sme pri IUI a IVF davali vzdy cerstve, lebo sme chodili do Heliosu do Martina a to je od nas z domu kusok, ale teraz ked, ked sme boli v Brne, tak to mame dalej, tak ked sme tam boli prvykrat na konzultacii, nechali sme tam spermije na zamrazenie. Kedze mne v Brne davali darovane vajicko, tak ja som nebola na odber vajicok, a tak v den, ked darkyna mala odber, rozmrazili muzove spermie a oplodnili jej vajicka muzikovymi spermijami. Tak sme tam nemusili tym padom zase chodit a prisli sme az na embryotransfer po embryjka. Ale na to IUI ked pojdes, isto pojde s tebou aj muzik, tak on tam asi dve hodiny pred IUI odovzda cerstve spermie. Nepocula som o tom, ze by zmrazene spermie boli menej kvalitne. U embryii je to vraj ine, vraj tie zamrazene maju nizsiu sancu, ale ja si mysllim, ze vsetko je to individualne. :wink:
26. aug 2010 o 13:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, som tu nová, aj keď vaše príspevky som si čítala už dlhšiu dobu. Som pred plánovaným IUI, len mám problém s folíkmi. Je tu niektorá z vás, čo sa jej podarilo IUI aj iba pri počte 1 folikul? Neviem, či sa mi oplatí do toho ísť, alebo mám počkať na ďalšiu stimuláciu... Máte s tým skúsenosti? Zatiaľ ahojte a vopred ďakujem za odpovede :slight_smile:.
26. aug 2010 o 14:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj, ja sa v septembri chystam prvy krat na IUI a tak ti neviem poradit...tiez by ma to zaujimalo, no myslim si, ze skusit to treba aj s 1. Stimuluju ta liekmi? mne nechce nic dat :unamused:
26. aug 2010 o 14:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@roja310 ahojky, no to máš tak, čí m viac folikov tým väčšia šanca. Ak je problém niekde inde, poviem iba príkladom, že nepriechodný hlien alebo si predtým nemávala ovuláciu, alebos a ti vôbec netvorili foliky, tak to samozrejme môže výjsť aj z jedným. Ja som amla ísť na IUI a vytvorili sa mi až 4 folikuly, tak mi to stopli a ďaľší mesiac bol v háji, takže teraz tiež až v septembri, dúfam, že sa to už podarí
26. aug 2010 o 14:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jankaknm Ahoj, ja už idem na IUI druhýkrát, len pred tým som mala 3 folikuly, no a teraz mám iba jeden. Hej, dávali mi Clostilbegyt, teraz tu mám recept na Pregnyl, ktorý si budem musieť pichnúť. Kam sa chystáš na IUI? Platíš za to?
26. aug 2010 o 14:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bbtina Joooj, až štyri :slight_smile: - šikovná :slight_smile:. V nedeľu idem na kontrolné sono a mám sa rozhodnúť, či to skúsim aj s jedným, alebo budem zase mesiac čakať. Tak uvidím ... Stimulovali ťa nejakým liekom?
26. aug 2010 o 14:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@roja310 len sme zacali, teda boli sme raz a to vo Ferticent v BA, a povedal mi, ze sa mam sledovat a skusime IUI plati sa 100€ a prvy kontrolny spermiogram sa neplatil, boli sme obaja v poriadku tak ani lieky nam nedaval.
26. aug 2010 o 14:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dnes citim, ze mrcha uz prichadza, tak potom to vyzera okolo 10.9. by sme to mali podstupit...uvidime podla ultrazvukov...
26. aug 2010 o 14:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@brita no, mně jde o to, že manžel má velmy zlý spg a zajímalo by mě, zda by řešení nebylo IUI s dárcem.
26. aug 2010 o 14:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sovicka_ mi sme mali IUI s darcem, ale boli neuspešné tak sme mali IVF tiež s darcom a už máme 2r. dvojičky
26. aug 2010 o 14:37  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@brita mne sa pri clostilbegite vytvorí vždy len jeden folikul a to mi robili IUI 2x. Ja som z Trenčína a najbližšie mám CAR asi v BA. Pokial by som si dala teraz žiadosť o IVF, koľko približne trvá celý proces? Ja už jedno dieťa 5,5 r mám a neviem či mám podstúpiť IVF. Skúšala som písať MUDr. Jonášovi, čakám na výpočet, príde asi zajtra. Máte niektorá s ním skúsenosti?
26. aug 2010 o 16:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@roja310 mne robili IUI 2x a vždy som mala len 1 folikul. Prvý krát som otehotnela len s jedným folikulom. Takže to kludne skús.
26. aug 2010 o 16:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@andika10 kolikrát jste to absolvovali? :confused:
26. aug 2010 o 17:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sovicka_ sovicka urcite to ma zmysel, ja som mala iui s mrazenymi :sunglasses: drzim palce
26. aug 2010 o 18:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ell tak to je dobrá zpráva, na první pokus? :slight_smile:
26. aug 2010 o 18:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sovicka_ ano na prvy a mala som dve vajka :sunglasses:
26. aug 2010 o 18:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ell týýý jo, tak to je nádhera :slight_smile: Probíhalo to na Slovensku? A bylo to manželovo? :slight_smile:
26. aug 2010 o 18:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sovicka_ ano manzelove :wink: robili to v belgicku, v bruseli :slight_smile:
26. aug 2010 o 18:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ell - avooj zlatíík.. ako sa máš? chlapci poslúchajú? :wink:
26. aug 2010 o 18:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@monika0001 ahoooj, super sa mame, malinki uz maju 5100 a 5800g a rastieme dalej :sunglasses: ty ako?
26. aug 2010 o 18:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ell - paráda.. teškám sa :slight_smile: len tak ďalej :slight_smile:
ja stále rovnako. stále sa trápime ale začínam si na to zvykať :stuck_out_tongue_closed_eyes:
26. aug 2010 o 18:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ell jo tak. Možná tam mají nějaké lepší postupy než tady "na východě" :grinning:
26. aug 2010 o 18:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sovicka_ dva krat IUI a raz IVF
26. aug 2010 o 19:41  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sovicka_
@sovicka_ pravdaže s darcovskými spermiami
26. aug 2010 o 19:43  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok