IUI

Ahojte, chcem sa spytat, ake vysetrenia musim podstupit, ked chcem ist s manzelom na IUI. Musim ist aj na laparoskopiu kvoli zisteniu ci mam priechodne alebo nepriechodne vajecniky, alebo to je potrebne len pri IVF?
Dakujem.
orsulka
30. okt 2008
tak ja som sem prisla......modry konik... lebo potrebujem zohnat lieky na IVF....nakolko sme sa rozhodli skusit znova a opatovne, ale už sme ako samoplacovia....no a popri tom sa tu zapojila aj do dalsich tem...aj do IUI, lebo aj to nam lekar navrhoval, aj sanatorium Helios, pretože to navstevujem.....a tak....momentalne riesim , že ma poslali na genetiku a potom na hematologiu...ked budu vysledky z genetiky, tak pojdeme na IVF-ko.....na hematologiu cakat nebudeme, lebo to tu trva dlho.....takže pocitam že niekedy januari by sme mohli začat....a do vtedy potrebujem aj zohnat lieky....gonal, menopur a tak......

takže asi taaaaaaaaaaaaaaaak.......

hlavne davaj na seba pozor, po tom vcerajsku....teda neviem...je dobre, že si v praci?????
orsulka
30. okt 2008
že kaje sme mi šikovne baby???? a este vsetky motorizovane!!!!!! .-))))))))

domcek...ja som v praci každy den len do 14...teda ked nepotrebujem byt dlhsie...ale zato som tu od 06,00 !!!!!! a to už peknych par rokov 🙂
orsulka
30. okt 2008
oprava...že jaké.....ihihihihihihihihihih
zuzka84
30. okt 2008
wrtulka - budu na tebe dnes myslet! a kdy pujdes po IUI na krev? me prave rekli za 14dni tehotensky test a pak se pripadne objednat na kontrolu (3tydny po IUI) a vemou i krev, jinak kontrolu po MS
jinak taky jsem se bala aby zase nebylo tak spatne spermio jako poprve, ale bylo dokonce lepsi nez to druhe a tak akorat odpovidajici na tu IUI ... jen tim chci rict ze te chapu , mela jsem stejny strach 😕

suvi - ahoj! a co jak jsi to zvladla druhou IUI ? 😉
wrtulka
30. okt 2008
zuzka..
moc moc děkuju x-) x-) já sem tak ráda že jsem našla v týhle chvíli spřízněný duše..
zuzko jaký jste měli spermio? na IUI? My měli naposledy (tedy jinak jediný spermiogram co nám kdy dělali) 4mil spermoníků a 10% morfologie což je blbý.. ale aspoň jsou dobře pohyblivý..
A jinak mě tohle vlastně zatím neřekli ale myslela jsem že za 14 dní od úkonu na krev..
suzanna
30. okt 2008
wrtulka drzim palecky x-)
orsulka
30. okt 2008
wrtulka..kedy tam vlastne dnes ideš??????
zuzka84
30. okt 2008
wrtulka - prvni spg byl rovnou na IVF+ICSI :-| , vsude jsem vycetla ze zlepseni na nejakou jakous takous normu je v podstate nemozne,i v CAR nam to tak naznacili, ale nakonec druhy spg dopadl celkem fajn , malo pohyblive tedy - progresivne 10procent , a morfologie hranicni. No a v pondeli na IUI byl jeste o fous lepsi , morfologie lepsi o 10procent a pohyblivost celkova take ...
tak uvidis co ti reknou , v kolik te to ceka ?
wrtulka
30. okt 2008
suzann x-) x-) díky moc x-)
orsulka manža jde na spermio ve 12 h a já si pro spermoníky jdu ve 2h odpoledne..
suvik
30. okt 2008
orsulka takže máš "bohaté" zkušenosti, v caru mi řekli už poprvé, že se mám chovat normálně, jak jsem zvyklá a že mohu do práce, tak jsem tady 🙂

zuzka 84 ahojky! Zmákla jsem to, snažím se na to moc nemyslet a vyhnat to z hlavy, nechtěla bych následujících 14 dní prožít jako minule-ve stresu a s myšlenkami jak všechno dopadne. Chci žít normálně!
wrtulka
30. okt 2008
zuzka tak nám doktor na ten první spg řekl to samý IVF +ICSI ale my chceme IUI
no vidíš když se zlepšil vám tak my máme taky šanci..
jen trochu toho štěstíčka ..
domcek
30. okt 2008
orsulka no ja som tiez tak za davnych cias pracovala. V dalsej praci tak od 7,00 do 17,00-18,00. tera som v praci okolo 6,50 do 16,00. dnes som tu bola uz o 6,30.
zuzka84
30. okt 2008
suvi - tak to je dobre! neobj ono to nejak dopadne a mimi bude. drive nebo pozdeji

wrtulko , to se divim ze vam nedelali jeste kontrolni spg, to nam automaticky s tim ze nemuzou uplne soudit z jednoho spg ... tak na tebe ve 2h. budu myslet 🙂
wrtulka
30. okt 2008
zuzka doktora kontrolní spermio na první schůzce v CARu nezajímalo
no ale dneska nám ho udělají tak jsem zvědavá.. kéž by to bylo lepší a tamto byl jen úlet..
ale zase na druhou stranu problém tam je určitě.. mimi se nám nedaří..
ale kdyby tam tak chtěly být aspoň hodnoty vhodný na IUI a my měli šanci..
pak napíšu jak jsme dopadli!
domcek
30. okt 2008
wrtulka teda pripajam sa nech to dobre dopadne. 🙂
orsulka
30. okt 2008
suvik...tak toto chvalujem....treba žiť normálne......čo má byť sa stane...... 🙂
wrtulka...ved si aj pisala, že manžel berie aj vitaminy a tak...takže to bude určite lepšie a po 14,00 to tam už bude...🙂
suvik
30. okt 2008
orsulka, takže Ty jsi už využila všechny ivf hrazené pojišťovnou? A teď musíte sami platit? Jak to chodí v SR?
wrtulka
30. okt 2008
orsulka ano bere vitamíny Profertil a Selen a Zinek
když on ten doktor byl v tomhle takový pesimistický tak se bojím..
ale oni to nejsou ještě celé 3 měsíce co ty vitamíny bere.. ale 2 to jsou určitě.. tak snad..
holky já si fakt nepřeju ani aby to spermio bylo nějaký světoborný jen si přeju aby to bylo tak nějak.. aby nám to sestřička udělala a my měli šanci..
domcek
30. okt 2008
wrtulka pokial beriem vytamini pravidelne ovplyvnit to uz moze. Treba dufam ze to bude dobre.neboj...
orsulka
30. okt 2008
suvik..ano vyčerpala som vsetky 3 cykly od poistovne...teraz ak chceme...už len za vlastne korunky....
suvik
30. okt 2008
orsulka.....a jaký máte problém, co je příčinou, že se vám mimísek nedaří?
wrtulka
30. okt 2008
domcek bere je pravidelně..
Profertil by se mohl projevit už po vybrání jednoho balení říkala uroložka a to už má za sebou už má vybraný skoro 2 před tím bral taky nějaký vitamíny ale ne takovouhle kombinaci co doporučila doktorka..
No uvidíme ..
orsulka
30. okt 2008
toto keby mi niekto vedel povedat.....

vložia, ale nechyti sa......tot vsio..........
orsulka
30. okt 2008
takže po rokoch som prila na to, že je to pravdepodobne v hlave.......čo je..otázka psychiky.......takže pracujem na tom...snažim..robim čo sa da......takže uvidim...čo bude dalej....
wrtulka
30. okt 2008
orsulka bych zkusila chtít nějaká ta vyšetření..
genetiku myslím že jsi psala žemáte, ale třeba imunologický vyšetření /protilátky proti spermiím, embriu nebo tak/
všechno tohle se dá léčit..
wrtulka
30. okt 2008
orsulka tak psychika do toho zasahuje taky to je jasný 😞
suvik
30. okt 2008
orsulka......takže ovulka je, vejcovody průchodné, imuno, genetika, spermíci...vše ok? Takže tzv. idiopatická sterilita?? Tak to si můžeme podat ruce. A proč jste prvně nezkusili iui??
orsulka
30. okt 2008
mam pocit, že nam robili čokolvek z tychto vysetreni...a kedže sa mi podarilo otehotniet už 1x, hoci len na 15 dni...lekar aj tak pocita, že z genetiky nevyjde nic negativne....

ja mam za sebou 3x laparku, 2x hsg.....partner ma vynikajuci spg.....
domcek
30. okt 2008
wrtulka moj berie tiez vitaminy. Tak buducu sobotu uvidime.. 🙂
suvik
30. okt 2008
orsulka............a proč jste se rovnou vrhli na ivf a nezkusili iui??