• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

IUI

29. novembra 2016 
@pitrisek26 - je tak to budeš z nás tří první ( pitrisek26 ,marlenee, janulka1980 )
jak dlouho se snažíte o mimi a kde je u vás chybička? ?My 2 roky snažení a zjištění slabšího SPG a nízké sliznice

Tak abychom to měly trochu přehledné:
pitrisek26 - 4 DC ( druhá injekce meionalu ) za 9 dní UTZ pak IUI
marlenee - 17 DC ,polovina února IUI
janulka1980 - 11 DC ,bere Prednisom,koncem února IUI

tak holky budem si držet palečky aby to vyšlo !!!
21. jan 2011 o 14:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@marlenee @pitrisek26 my sa snazime 1 rok, SPG je v poriadku, ale ja mam vykyvy hormonov - prolaktin a trocha aj so stitnou zlazou
vsetkym prajem splnenie prianie :wink:
drzme sa dievcata!
21. jan 2011 o 16:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janulka1980 - já se už nemohu dočkat MS snad jsem se na ní nikdy tak netěšila :grinning: a hned si začnu píchat injekce
21. jan 2011 o 16:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@marlenee je to ironia, ze teraz sa na "nenavidenu" MS tak tesime :slight_smile:
21. jan 2011 o 16:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj,
holky chci se jen zeptat špinila jste některá po iui ten den? je to normální?
22. jan 2011 o 19:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@marlenee My máme taky 2 roky snažení a zjištění slabšího SPG. Jinak je vše OK. Já začínám píchat až v pondělí a už mám hrůzu, obdivuju tě, že se těšíš, ale určitě proto, že jsme zase blíž našemu snu :wink:
22. jan 2011 o 19:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pitrisek26 - no myslím,že píchání tak strašné nebude a dá se to (moje kamarádka je diabetička a musí si 3x denně píchat a v pohodě)tak to mě neděsí já se těším hlavně na to,že se konečně začne něco dít a snad k vytouženému mimi bude jen krůček
kolik jsi platila za ty injekce?mě řekla dr 1000,- . Tak hned napiš jaké byla první injekce

@cibka - my tři co si teď píšem půjdem na IUI poprvé tak nemáme zkušenosti ,ale zkus písnout na forum IVF tam to holčiny většinou mají už za sebou a nebo pročíst zpětně tuto diskuzi
hodně štěstíčka :slight_smile:
22. jan 2011 o 19:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
22. jan 2011 o 19:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@marlenee neplatila jsem vůbec nic, prý je to takové slabší, když jsem OK, tak jsou zadara. Kdybych reagovala málo, tak asi budou už silnější s příplatkem. Zatím jsem neměla ani jednu, pořád čekám na MS :frowning2:
23. jan 2011 o 19:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj holky, taky mě čeká " snad " v brzké době první IUI - zatím nezabral Clostylbegyd, budeme zkoušet ještě jednou zvýšenou dávku a když to nezabere, tak pak už injekce....a pak první pokus
slyšela jsem, že je to dost nepříjemné , nevím jestli se to dá třeba srovnat s absolvovanim pruchodnosti vejcovodu, nevim jestli jste byly? no a hlavně co jsem zjišťovala nic moc úspěšnost všeobecně, nakonec většina po 3-6ti pokusech skončila u IVF....tak jsem moc zvědava
23. jan 2011 o 22:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pitrisek26 - aha tak já mám rovnou nějaké silnější injekce budu jich mít prý 8
já myslela,že jsi říkala,že si začneš píchat dnes v pondělí.A včera jsi napsala,že čekáš na MS a podle tabulky bys jí měla mít 7 dní tak to nechápu .

@cuddle - ahojky já co jsem tady pročítala diskuzi holek co už na IUI byly tak některé psaly,že to bylo jen píchnutí a docela to šlo a některé psaly,že je to bolelo to asi záleží jak u které a jaký kdo práh bolesti má.
A co se týče úspěšnosti všeobecně se to pohybuje kolem 15% a opět je to u každého individuální
některé holky otěhotněly hned po prvním,některé po druhém a některé neúspěšně i po IVF
Nezbývá než věřit ,že to dopadne co nejlépe :slight_smile:
kdy tě čeká první IUI?je super si o tom s někým popovídat co?jaký je u vás problém?

Tak abychom to měly trochu přehledné:

pitrisek26 - 7DC ,pak IUI
marlenee - 20 DC ,polovina února IUI
janulka1980 - 14 DC ,bere Prednisom,koncem února IUI

24. jan 2011 o 13:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@marlenee tu tabulku jsi psala ty, já jen psala, že je mám doma a že budu píchat 10 dní, čekala jsem na MS, měla dojít včera, ale došla dnes, takže opravuji:

pitrisek26 - 1DC ,od 2DC 10 injekcí merionalu
marlenee - 20 DC ,polovina února IUI
janulka1980 - 14 DC ,bere Prednisom,koncem února IUI

24. jan 2011 o 13:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pitrisek26 - ajo tak promiň já jen abychom se orientovaly,pochopila jsem to špatně podle sebe (mě dr řekla,že si mám 3DC dojít pro injekce k ní +že mě proškolí a vše vysvětlí)
tak to si začínáš zítra píchat a ten 12 den půjdeš na UTZ?
24. jan 2011 o 14:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jj, měla bych tam jít příští pátek :slight_smile: já jsem měla jít dřív, protože mi to vycházelo na víkend :wink:
24. jan 2011 o 14:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@marlenee no ano věřím, že je to individuální, já můžu jen posoudit, že třeba ta průchodnost vejcovodů nebyla moc příjemná, takový tlak, tak do mě pouštěly tu vodu, pravda toho spermatu je asi 10x menší množství než bylo té vody k naplnění
u nás je problém v tom, že mám anovulační cyklus, čili nemám ovulaci a tím padem se samo neuvolni vajicko , aby bylo oplodneno, takže jsem začala 1 tabletkou Clostíku u své doktorky, pak po 2 pokusech kdy to nezabralo zvysila davku na 2 kusy a take bez uspechu a pak uz rikala, ze nemuze mi zvysit davku a odeslala me do CAR
tam jsme postoupili vsechny vysetreni a problem , ze se tem vajecnikum moc nechce....tak je potreba je stimulovat
prvni pokus byl začatkem ledna - ale bez uspechu ( zkouselo se opet 2 tabletky Clostiku ) , nyni jsem 28DC a čekam na MS, ale jelikož od vysazení antikoncepce jaksi sama nechodi, tak vetsinou jdu na vyvolani, ted jsem se preventivne jiz objednala na 2.2. ke sve lekarce a pak bych mela mít tu vetsi davku ( 2-6DC) pak 12-13 DC na ultrazvuk, pokud bude nejaky folikl vhodny , tak dostanu neco na uvolneni a pak by byla prvni IUI, pokud ten Clostik nezabere, dostanu asi jiz neco silnejsiho v injekcich, takže možná první pokus koncem února, nebo až v březnu, uvidím , které léky u mě zaberou
24. jan 2011 o 19:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@marlenee ahoj tak já mám první injekci za sebou. Půl hodiny jsem před tím brečela, jak jsem se bála, ale ta injekce zajela do břicha jak do másla a pak to jen štípalo, jak to tam teklo. Píchl mi to můj muž, já bych to nedala. Ale za hodinu od píchnutí takové tlaky na vaječníky. A protože mám pořád MS, tak se mi tak zdvojnásobila, teče to no hrůza. Dneska další, bože snad to přežiju dneska líp
:slight_smile:
26. jan 2011 o 06:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pitrisek26 - teda takové pocity.No jsi šikula :slight_smile:
Já si říkám,že konečně mi bude k něčemu ten špek na břiše :grinning:
No já jsem zvědavá na sebe jelikož mám hodně slabou MS tak jestli se mi po těch injekcích zvýší .
Tak piš další postřehy ať víme co nás čeká.

@cuddle - taky to nemáš jednoduchý jako žádná z nás jinak bychom tady v tom foru nebyly
tak nám písni jak to s tebou vypadá

pitrisek26 - 3DC ,od 2DC 10 injekcí merionalu ( 1 píchnutá )
marlenee - 22 DC ,polovina února IUI
janulka1980 - 16 DC ,bere Prednisom,koncem února IUI
cuddle - 29 DC ,polovina února IUI

26. jan 2011 o 16:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@marlenee - tak já avizuji, že ani náznak toho, že by měla sama mrcha dojit, takze dalsi postup je 2.2. navsteva u me doktorky a dle vsechno vyvolavacka.....to cekani a terminy jsou nekonecne zdlouhavy....

pitrisek26 - myslim, ze vseobecne je ta pravni injekce ta nejhorsi, clovek nevi co cekat . Mam kamosku co chodi darovat vajicka a taky prvni ze si to necha pichat sestricku u sve doktorky, pak to vzal pritel a ted , kdyz se ji zeptam, tak jen s usmevem, hele to fakt nic neni - je to v hlave, ale ze by to bolelo to ne a na narkozu tu se vylozene tesila ....
26. jan 2011 o 16:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@marlenee @cuddle @pitrisek26 holciny, nejak som tu zmlkla pri tomto fore...ale nic sa nemeni na tom, ze koncem unora 1 IUI..kazda z nas po svojom prvom budeme mudrejsie a posunieme sa dalej.snad tym stastnym smerom <3
28. jan 2011 o 20:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cuddle Ahoj tak v pondělí jdu na IUI jsem ráda že přece jen ten jeden folik dorostl teď ještě aby se spermouškové v pondělí zavrtal tak jak maj a bude to super. :grinning:
28. jan 2011 o 20:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jo akorát si musím ztra píchnout injekci. Je to hrůza si píchat sama injekci :unamused:
28. jan 2011 o 20:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ivavec no tak vidis pak dej vedet, nekdo rika, ze je to docela neprijmne

no jinak u me mala zmena, onemocnela jsem od pondeli jsem na neschopence a musim svoji navstevu planovou na 2.2. zrusit a tim padem se vse posouva...kdovi kdy me moje doktorka objedna...predpokladam koncem unora
29. jan 2011 o 09:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cuddle Ahoj taky mě bylo před 14dněma blbě. IUI není nepříjemné ja ubec nic necítila už se těším na pondělí :grinning: moc moc doufám že se to tentokrát povede :slight_smile:
29. jan 2011 o 16:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte holky, z IUI nemějte vůbec strach, je důležité se uvolnit. Brala sem to jako klasickou gynekologickou prohlídku :grinning: . Já měla 1 IUI v říjnu, zadařilo se, ale pak to nedopadlo, tak se teď v únoru chystám na druhé a už se moc těším. Já ani nevěděla, že to IUI už mám za sebou, skvěle sem si u toho pokecala s doktorkou a vůbec mě to nebolelo, je opravdu důležité se uvolnit a nebát se. A doma to pak pěkně pojistit :grinning: :grinning: a moc nad tím nepřemýšlet, já sem to úplně vypustila, měli sme moc akcí, skvěle si to užili a kdyby mě tehdá manžel nepřipomněl, ať zkusím test, tak bych na to snad aj zapomněla :grinning: :grinning: ...a byly tam // :grinning: :grinning: :grinning: Tak doufám že se dokážu dobře naladit i teď a vyjde to zas :grinning: Tak se holky držte a hlavně žádné stresy :wink: :dizzy_face:
29. jan 2011 o 22:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cuddle - to mě mrzí,že jsi onemocněla(máš chřipku?) a to nejde zajet k dr aby ti píchla vyvolávačku na MS?Nemoc by na to snad neměla mít vliv né?Byla by škoda propásnout tenhle měsíc

@clloi - je tak to je příjemné vědět,že to zas tak strašný není.Jestli chceš můžeš se přidat k nám počítáme si dny do IUI a píšeme pocity

@ivavec - budu držet palečky ať ti to vyjde a písni nám jaký jsi měla pocity

@pitrisek26 - tak co injekce jak je zvládáš a jak se po nich cítíš?

@janulka1980 - je pravda,že po prvním IUI budeme chytřejší a já doufám,že se všem zadaří a budem řešit jen těhotenské starosti

:slight_smile:
pitrisek26 - 7DC ,od 2DC 10 injekcí merionalu ( 5x píchnutá )
marlenee - 26 DC ,polovina února IUI
janulka1980 - 20 DC ,bere Prednisom,koncem února IUI
cuddle - 33 DC ,polovina února IUI

30. jan 2011 o 18:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@marlenee ahoj, klidně mě tam přidej :grinning: mám 7DC, pichám Merional dnes 6 den, v úterý kontrola foliků :grinning: :grinning:
30. jan 2011 o 18:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@marlenee no já práve nevim , sla bych tam brzo rano, tak snad by zadna kontrola neprisla, jen jsem si rikala, aby ta pojistovna pak neresila, ze jsem kdyz jsem byla na nemocenske byla na preventivni prohlidce na gynde, vis, aby se v tom nekdy nekdo nezacal stourat......, takze se asi preobjednam na pristi tyden a posunula bych to o tyden, deset dnu....
30. jan 2011 o 18:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@clloi tak to je dobre slyset, nekdo rika, ze je to velmi neprijemne, nekdo, ze to ani nezaregistorval, asi je to individualni, no ja si vseobecne myslim, ze mam docela nizky prah bolesti...., napr pruchodnost vejcovodu se mi teda nelibyla....., ale mozna je to tim, ze jsem na zacatku a neabsolvovala jsem toho tolik....
30. jan 2011 o 18:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cuddle je to opravdu individuální, ale je důležité se uvolnit. Já měla laparku vejcovodů a hysteroskopii dělohy pod narkozou, tak sem si pospala :grinning: :grinning: a ani po tom mě nic nebolelo :grinning:. Samozřejmě zjišťování průchodnosti vejcovodů bez narkozy není nic příjemného. Ohledně té návštěvy gyndy v době nemocenské, tak s tím si vůbec nedělej hlavu, i kdyby došla kontrola, ty se pak prokážeš, že si byla u doktora a žádné problémy s tím nejsou. Já normálně chodím k doktorům když marodím.....jo něco jiného by bylo, kdyby sis zajela třeba na nákupy :grinning: :grinning: Takže byla by škoda si to zbytečně posunovat o 10 dní.
30. jan 2011 o 19:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cuddle - je jestli to je kvůli kontrole to se vůbec neboj , prostě jsi musela akutně na gyndu tak ti klidně razítko dají když bude potřeba
a u tebe je jedno kdy ti MS vyvolají a pak budeš stimulovat tak,že by se ti IUI šoupla s půlky února na konec jestli to dobře chápu?Nebudeš muset čekat měsíc na nový cyklus?

pitrisek26 - 7DC ,od 2DC 10 injekcí merionalu , 6 den marlenee - 26 DC ,polovina února IUI
janulka1980 - 20 DC ,bere Prednisom,koncem února IUI
cuddle - 33 DC ,polovina února IUI
clloi - 7DC, pichá si Merional 6 den v úterý 1.2.kontrola foliků
30. jan 2011 o 19:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok