• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

IUI

22. augusta 2017 
Zuzanko, budu Ti moc držet palečky, aby Ti to vyšlo. Já mám za sebou 4 IUI neúspěšné, 1xIVF-mimoděložní, ale nevzdáváme to. Na začátku srpna jdeme do další IUI (takže vidíš, že tomu docela věřím) a když nic, tak začátek září jistí KET. :grinning:
19. júl 2008 o 22:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
holky u Apolináře visí info pro snažilky, že prý žena může doopravdy otěhotnět jen jednou za půl roku (v intervalech po 6 měsících), i když má pravidelně ovulku, tak nevím co je na tom pravdy :unamused: ? ale procento úspěšnosti IUI a to že jich dělají max 6 do roka by tomu odpovídalo ne?
19. júl 2008 o 22:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
NA IUI sa môže ísť 6 krát do roka? :sweat_smile: :confused:
Keby bola pravda, že žena môže otehotnieť len 1 za pol roka, myslím, už by sme asi vyhynuli. :confounded:

Zuzanka, je to pravda,po LSK a HSG je najväčšia šanca otehotnieť do 4 mesiacov.
Povedali to aj mne po laparke. :wink:
19. júl 2008 o 22:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
darla: nevím jak na slovensku, ale u nás to pojišťovna hradí 6x do roka, ale je fakt, že ty centra to dělat nechtějí tolikrát, udělají 2x a pošlou tě na umělý, to víš z toho mají balík :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. júl 2008 o 22:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
U nás IUI nemá s poisťovňou nič spoločné. Lieky ktoré mi predpísali som si zaplatila v lekárni, na IUI zaplatím 1000,- to je všetko, ale či sa to môže 6 krát do roka, to veru neviem. :sweat_smile:
Ešte som ale nepočula, že by to niekto skúšal všeobecne 6 krát. Ja sa chystám na druhé, a asi posledné IUI, potom to má jasný postup...
A balík z toho u nás nemajú, aspoň od pacientky nie, my platíme 3000,- za výkony ohĺadne IVF, ostatné sú lieky a ďalšie peniaze sú za nejaké špeciálne nadštandartné výkony ako ISCI, predľžená kultivácia, asistovaný hatching, mrazenie embrií atď.
19. júl 2008 o 23:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak já slyšela od holek , co šli u nás na IVF, že je ty léky právě stály od 30 000 do 100 000 podle toho jaký program si vybraly, tak nevím :rolling_eyes:
19. júl 2008 o 23:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Pokiaľ asi išli ako samoplátkyne. Na SK hradí poisťovňa takmer pri všetkých diagnózach neplodnosti 3 cykli, pacientka si hradí len lieky a nadštandartné výkony.
Lieky vychádzajú 10 - 20 tisíc. Inak, lieky predpisuje lekár, ešte som nepočula, že by si niekto mohol vybrať ,
aké lieky bude mať na stimuláciu pred IVF .
19. júl 2008 o 23:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
darla, vybrat si léky nemůže, ale ten program tzn. jestli si chce připlatit za prodlouženou kultivaci, za zmražení zbylých embryjek apod.
20. júl 2008 o 10:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj holky...všechny vás tu zdravím. Já už mám za sebou taky jednu neúspěšnou IUI :frowning2: ...no a teď čekám na MS a chtěli bychom to ještě jednou zkusit...uvídíme, jak to dopadne...pokud opět nic asi bychom chtěli jít už na IVF...a jak jste na tom vy?
Přeju hezké odpoledne a ahojky...
20. júl 2008 o 17:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj, já jsem taky po 1 neúspěšné IUI. Teď jedeme na dovču. pak jdu na laparo a asi uděláme kontrolní spermiogram, a podle toho se rozhodneme co dál. Ale vidím to ještě na IUI, a pokud se nezadaří, napíšeme žádanku na IVF. Takže cca září-říjen to jistí :wink:
20. júl 2008 o 19:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte maji a ivanka, ja tiez po neuspesne IUI, tak chceme skusit este minimalne jednu a potom uvidim, ci chcem dalej a ci IVF...su aj pripady s uspesnym IUI a ja este dufam, ze preco by to nevyslo nam...tak sa uvidi...august asi skusime prirodzene a potom september..do Vianoc uz chcem darcek pod stromcek, aj vy nie? :grinning: Zasluzime si, vsakze :wink:
20. júl 2008 o 21:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Holky...tak já už mám laparo hotové...vlastně už před prvním IUI...teď netrpělivě čekám na MS (doufám, že už přijde tento týden)...pak začnu stimulovat na IUI...no a pokud by to nevyšlo, tak chci co nejdřív na IVF...tak pevně doufám, že to nebude dáreček až pod stromeček :slight_smile:
20. júl 2008 o 22:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja už čakám viacero Vianoc svoj najkrajší darček, ale bude mi úplne stačiť, keď do 24.12. uvidím //
Ani si nechcem predstaviť ako budem smutná, keď budeme zase sami... :zipper_mouth:
Aj ja, ešte 1 IUI a potom šup ho na IVF. :slight_smile:
20. júl 2008 o 22:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Darli, tak neboj, ved sa nam to zadari, ved aj ja uz nechcem Vianoce len s mangelikom a bez maleho darceka co pekne krici a place a smeje sa :grinning: Idem uz do pelisku, tak sa ozvem zajtra...dobru a nech nam to konecne vyjde...ved sme na to take pripravene :grinning: papa
20. júl 2008 o 22:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Ahojte,

smiem sa spytat, ake hodnoty spg mali vase polovicky?
21. júl 2008 o 08:39  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
renka, moj mal tusim 1x 5mil, 2x12mil, 3x 15mil a 4x pri IUI 8mil...bola nadej na uspech ked sa mu zopakoval dobry vysledok, aj ohyblivost sa zlepsila...ale pri IUI zapracoval stres..Zajtra idem na test, ale uz viem ze bude negat, tak uz planujem dalsi postup...a vy ako?
21. júl 2008 o 14:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
janulko, my to taky vidíme cca na říjen-listopad. Teď jedeme na dovču si odpočinout. Až se vrátíme tak hurá na laparo a další IUI. No a když se nepodaří, začneme přemýšlet o IVF. Jo, a taky ještě chceme zkusit jednoho léčitele, tak jsem zvědavá.
21. júl 2008 o 15:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ivka, tak si pekne oddychnite, nech nacerpate sily :wink: A preco musis ist na laparo , nerobili ti to pred prvou IUI?Inak na jednu liecitelku ma uz lamu, rozmyslam ze tam pojdem, len tak zo zvedavosti, velmi tomu neverim, aj ked ma dobre referencie a nie je to drahe...ak skusim, napisem, vraj uz niekolkym parom pomohla k babätku, je to kvalifikovana zdravotnicka...A na kolko IUI si odhodlana?
21. júl 2008 o 15:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Babule, tak buduci tyzden si idem pre doporucenie na IUI a mam dokimu povedat pre ake centrum som sa rozhodla... a ja este neviem, takze moja otazka znie:

ktore centrum AR by ste mi v Blave doporucili??? :grinning: :grinning: :grinning:
22. júl 2008 o 09:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
prosím vás kde se dělá IUI - normálně u mé gyn. doktorky?
22. júl 2008 o 10:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kam - no mna moj obvodny gynekolog na zakrok IUI odporucil do centra asisitovanej reprodukcie (vacsinou to robia tam, aj ked som citala jeden pripad, kedy to robil priamo obvodny gynekolog, ale na to mat treba patricne vybavenie)
22. júl 2008 o 10:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj Jani, no my uvidíme podle spermiogramu nakolik se zlepší nebo ne. Ale chtěla bych asi ještě 2 pokusy. :confused:
22. júl 2008 o 10:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ivi, nuz ja som sa prave dnes aj oficialne z krvi dozvedela, ze som stale snazilka a nie tehulka, ale nejako ma to nerozhadzalo, vedela som to testovala som sa, ale aj tak som trosku dufala v zazrak :wink: Tak a dobra sprava je, ze mi dali chybajuci clostil, tak ak mi zajtyra pride mrcha, ako by sa aj patrilo, tak mozeme skusit druhu IUI uz v auguste, aspon z toho sa tesim :wink: Tak vam drzim palce, aj ja som zvedava, aky bude nas spg :confused:
22. júl 2008 o 15:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Darli, tak sa hlasim, som tiez oficialne negativna, ved som to vedela, takze statistiku ani ja zatial nevylepsim, ale musim sa aj tebe pochvalit, mam ten clostil na dovcu, tak sa aspon z toho tesim, ze v aguste mozeme ist zase, jednoducho som si ho vypytala od vrchnej sestry, ani som nevedela ze tam niekto taky je :grinning: Bola straaasne mila, bodaj by tam vsetky boli take a dala mi ho...dufam, ze nic sa na postupe nemeni, prvy krat som mala zacat na 5DC, tak zacnem aj teraz,nevies ci sa to pri prvom neuspesnom IUI nemeni?Ty si zacala vten isty DC ako 1x?Tak idem balit na dovcu....ale citam si stale, citam...
Kam, neviem, ja chodim do GYn FIvu, gynekologicka mi ho odporucala,citam si tu aj plusy aj minusy, tak neviem, myslim,ze ked sa nieco nezadari, tak je jedno kde, tak ci tak ludia pisu negativne a ked sa zadari, tak chvalia...ja som tam kratko, mam za sebou 1XIUI, tak pokracujem a dufam...tak ti drzim palce v rozhodovani :wink:
22. júl 2008 o 16:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Januli, tak super, že pokračuješ, druhé pokusy sú zrejme úspešnejšie ako to tu čítam, tak sa nám o niečo zdvihne šanca z 0 na 5 %. :grinning: Ale nie, veď uvidíme, aj keď mám pocit že to bude ešte beh na dlhé trate.
Začala som užívať clostil opäť od 5 DC, prečo by to mali meniť? :confused: To som ešte nepočula..
22. júl 2008 o 16:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj, nuz mne sa zda ze to tu niekto napisal, ale neva, ja mam mrchu presnu, aj ovu presnu, tak dufam ze ked to robim takto na vlastnu päst, bez Behunovej, tak robim dobre, tak povzbudzujem nase foli nech rastu ako dive...Mozem sa spytat ake si mala foli pri prvej IUI?Ty optimistka, ved skusit skusime a pojdeme takmer naraz, ty sice vedies, ale doprajem ti to prvenstvo :grinning: A aky mal tvoj manzel spg?Ja som sa zabudla opytat na to a+b(80%), to od radosti, ze mi dali clostil :grinning: :grinning: :grinning:
22. júl 2008 o 16:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No to práve neviem, ale tento raz sa určite spýtam. Viem len, že bol 1 folikul na ľavej strane, viac nič.
Môj muž má taký istý spg ako tvoj, nepamätáš? A+B a 80%, ale neviem či je to ok.
Ja a prvenstvo? Už teraz sa psychicky chystám na IVF. :grinning: Ale bolo by super, keby to vyšlo.. :zipper_mouth:
Kedy ideš najbližšie do GF?
22. júl 2008 o 16:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ty si cela ja, ja uz aj manzela psychicky pripravujem na IVF, nielen seba, ale chcem to este skusit takto, ved co uz...ja pamätam, veru hej, ale myslela som pocet spermii, a+b je myslim pohyblivost dopredu a do stran a 80% je bud pohyblivych, alebo nepohyblivych, neviem,verim v prvu moznost :grinning: Ak nezabudnes, spytaj sa. oficialne som objednan na 21.8, na konzultaciu, ale neviem ci je to potrebne, kedze idem na dalsie kolo a to bude pred tym, opytam sa na recepcii, ked pojdem na krv a ultrazvuk...ratam ratam, ak by mrcha zajtra alebo pozajtra prisla, tak moj 10DC je 1-2.8, fiii a to je piatok sobota a to sa treba tusim objednat, ze, tak budem musiet volat z dovce, kedze este neviem ako mrcha pride po utrogestane, ci sa neomeska :stuck_out_tongue_closed_eyes: Minule som bola na 11DC, mala som 1x20mm foli, 1x 17mm a v druhom 1x17mm a 1x10mm foli, tak si to pamätam...
22. júl 2008 o 16:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Janul a kto ti povedal aké veľké máš folíky? Doki čo ti robil uzv alebo keď si si telefonicky volala?
Dávali ti len 1 pregnyl ? To si mala peknú úrodu, nechápem prečo sa ti to nepodarilo.. :unamused:
22. júl 2008 o 16:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja tiez nechapem, alebo chapem?Ak sa to da vobec pochopit, preco je to take zlozite..Nuz, pamätam si to z ultrazvuku, ta blond doki si to opakovala a potom zapisala a kedze mam vystudovanu aj biologiu a citam aj tu, tak predpokladam, ze to boli foli...vies, manzel mal zrazu o plovicu slabsi spg, tak aj Drabek skonstatoval, ze je to slabsi spg, ale aplikoval :grinning: Manzel je stresant, ved aj ja som, tak ho snad opijem, ked tam pojde na buduce, nech sa uvolni, dolahla nanho ta zodpovednost, ze uz sa ide naostro...pri takom pristupe sa prepracujeme k IVF :grinning: :grinning: neva, aj tak ho lubim :grinning:
22. júl 2008 o 17:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok