• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

IUI

22. augusta 2017 
wrtulka v unoru to bude dva roky snazeni....
Jo tri holcicky uz mam :dizzy_face: ale mam noveho manzela a chceme spolu mimco takze to bude vlastne nase prvni.
Vim,ze si nekdo rekne co chce tri deti uz ma,ale my to proste bereme jako nase prvni,i kdyz dohromady uz jich mame pet :grinning: ale to uz jsou pubertaci a dospelaci zaroven takze by jsme chteli jeste aspon dve na rozmazlovani :dizzy_face:
3. nov 2008 o 12:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Suzann a kolik ti je tedy jeslti se tě můžu zeptat :wink:
No my se ještě nesnažíme rok.. ale já mimíska chtěla už dávno tak 4 roky zpět.. a pak se to pořád stupňovalo a stupňovalo..
nejdřív manžel musel dostudovat, pak jsem museli zrekonstruuovat barák..
a když to všechno je tak mimi nikde no klasika no :frowning2:
3. nov 2008 o 12:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Wrtulka me bude 36 let vzala jsem to hopem no :sweat_smile: ale ted si rikam,ze bych si to i vic uzivala to materstvi.
Vsak ono se Vam brzy zadari.Ono se rika nemyslet nato,ale zavidim tomu kdo to dokze.Ja na to neumim prestat myslet.
3. nov 2008 o 12:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Suzann přesně to mi povídej..
já se zatím cítila nejhůř v době kdy jsem pořád hledala něco na sobě a doktoři nic jen mi tvrdili ať se nenervuju že je to tím..
nervovla jsem se ještě víc..
teď jsem byla klidnější.. ale to IUI mě teda pěkně rozhodilo to musím uznat.. asi ta injekce těhu hormonu..no aspoň jsem si trošku vyzkoušela jaká budu prdlá těhule jednou :grinning:
Ale je to krásný mít velkou rodinu..
taky bych si ji moc přála víš :dizzy_face: :dizzy_face:
3. nov 2008 o 13:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
wrtulko ,jsem si jista,ze tu velkou rodinu urcite mit budes :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
My ted vyzkousime 3x IUI a kdyz to neklapne tak IVF rozhodli jsme se pro to udelat vse :wink:
3. nov 2008 o 14:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte,
wrtulka tak ako po IUI vsetko ok? :wink:
3. nov 2008 o 14:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Suzann no já budu chtít na utz vyšetření na fragmentaci spermií
mezi tím ještě jedno IUI
a pak podle toho vyšetření a podle výsledku genetiky... IUI nebo IVF
domček.. no včera jsem plašila s teplotama BT měla jsem je nějaký rozhozený.. ale ode dneška neměřím..
žádnej ovu výtok nemám tak snad ovu proběhla jak a kdy měla..
ještě jsem si to doma pojistili takže by se dalo říct že jsme proto udělali max...
3. nov 2008 o 14:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No tak to je fajn teraz uz len dufat ze to vide. Ja idem v stredu na folikulo metriu. a asi v piatoka lebo sobotu na iui. Takze potom sa ozvem.
Ale uz dne smi ide brucho prasknut a ovu hlien je tu cize je to na spadnutie.
3. nov 2008 o 14:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, dnes som bola u doktora predpísal mi konečne pregnyl, clostilbegyt a prednison. Tak koooonečne sme sa dočkali že pôjdeme na prvé IUI. Dôfam, že sa dovtedy niečo nepokašle.

Neviem či som ho dobre pochopila, dnes je 2 DC som si dala prvú tabletku, ale jedna kamoška čo som čitala ho brala až od 3 DC tak dúfam že som niečo nedokecala, lebo niečo pri tomto lieku dnes vravel, "že berme to tak že som už jednu tabletbu brala", tak neviem že akože som ju dnes mala brať alebo že ju mám dnes brať, no som z toho vôl. Myslíte že by to bolo naprd ak som to mala brať od zajtra?

Vlastne načo je ten prednison? Čo by mohol ovplyvniť ak som to možno zobrala o den skôr?

Clostilbegyt mám brať od 5 DC čo sa mi zdá byť neskoro, ja mávam ovu okolo 12 DC ale nie je to pravidlo.
A teraz neviem, mrcha mi prišla v noci zo soboty na nedelu, tak prvý DC beriem nedelu, nie?

Na sono idem na budúci týžden v pondelok tak uvidím, ako to bude účinkovať
3. nov 2008 o 18:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte kocky :slight_smile:
uz som tu davnejsie nenakukla :sweat_smile: my mame za sebou prve IUI, v tomto cykle sme boli 2x, 14DCa potom 16DC, naturalny cyklus, bez hormonov aj bez pregnylu, predtym som ale chodila na folikulometriu, doki mi povedal, ze viac tehuliek mal, ked bol cyklus prirodzeny, nenaruseny podavanim hormonalnych liekov :wink: tak teraz len cakat....ach jaj a myzsliet pozitivne :dizzy_face: wrtulka, aj ty to mas za sebou...ake mas pocity, citila si potom nieco, ci sa citis skor normalne?
3. nov 2008 o 20:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
janula18, s prednisonom nemám skúsenosť, ten som nebrala. Clostil som brala od 3 dňa cyklu až do 7. Ale nemusíš sa báť, u každého to môže byť iné. Záleží od dĺžky cyklu, množstva hormónov v krvi atď. Mrchu rátaš dobre. Prvý deň rátaj od nedele. No a nakoniec ti držím palce aby foliky narástli. :slight_smile:
3. nov 2008 o 21:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
janula - prednison je myslim na snizeni imunity , tak myslim ze den drive nevadi, ale osobne jsem ho take nikdy neuzivala, takze jen to beru teoreticky :wink: . Clostil jsem ja brala taky od 5DC . i kdyz ted v cyklu s IUI(nativ) jsem mela na 8DC uz 18mm folikul , ale kdyz jsem mela clostil tak jsem citila bolesti bricha kolem 14DC ... ale myslim ze prirozenou ovulaci mam tak jednou za rok , takze tehdy ji proste clostil vyvolal a to uz je asi jedno kdy , hlavne ze jo :grinning:
a jo, cyklus pocitej od te nedele. Drzim palce!

awe - tobe take drzim palce!
3. nov 2008 o 21:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
komarik,zuzka84 vďaka
ja mám tiež brať od 5 DC 2x1 tabletku, takže štvrtok začínam brať a v pondelok idem na sono a to ešte nebudem mať dobraný ani ten clostil. Len dúfam že to nejako neprešvihneme, lebo minulý rok som pri folikulometrii mala na 9 DC 18mm a teraz som si merala BT tak som mala ovu na 13 DC tak dúfam že to ten clostil nejako nezrýchli. Inak
4. nov 2008 o 06:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
awe já jsem měla také přirozený cyklus jen ten Pregnyl.
Jediné pocity co jsem cítila byly asi právě ve vztahu k tomu Pregnylu. Měla jsem citlivější prsa a taky jsem měla víc ovu hlenu než normálně. Navíc jsem byla hodně citlivá .. brečela jsem kvůli každý blbosti..Tak přece jen je to těhu hromon..Ale jinak se necítím vůbec jinak žádná změna..
4. nov 2008 o 06:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dobre ranko,
wrtulka vsak som ti to pisala uz minule ze pregnyl je HCG.. :wink: :slight_smile:
4. nov 2008 o 08:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj holky ,tak jak se vsem dari?A hlavne tem po IUI??? :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
4. nov 2008 o 20:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte kočky

trochu nestíham, ale aby ste vedeli, stále som s Vami :grinning: :grinning: :grinning:
4. nov 2008 o 20:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte kocky :wink:
zuzka84 dakujem, kazdu podporu potrebujem :slight_smile:
wrtulka, ani ja nemam ziadne pocity, tym, ze som nemala ani pregnyl, citim sa uplne v pohodicke, takze neviem, co si mam o tom mysliet, na tehu priznaky by asi bolo prilis skoro :confused:
suzanna, ty kedy ides na IUI? tiez pojdes 2x za cyklus?
babeny, drzim vam vsetkym palceky :slight_smile:
4. nov 2008 o 21:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj awe :slight_smile:
Ja jdu pristi pondeli na UTZ na mereni folikulu a snad ten samy tyden udelaji IUI....nemohu rict,jestli bude inseminace probihat 2x za cyklus doktor rikal,ze zalezi na spermijich a kdyz to bude dostatcne tak staci jen 1x a jeste doma snazenicko :slight_smile:
Kolikaty den jsi po IUI?
4. nov 2008 o 21:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my sme mali spermijky dobre, ale poitil to na 2x obden a po druhom IUI sme mali prikazane snazienie aj doma :wink: po druhom IUI som 5 den, cize 21DC....
4. nov 2008 o 21:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
suzann, ty uz mas deticky, urcite mi budes vediet povedat, ze na kolky den je mozne zacat realne pocitovat tehu priznaky, ak sa to podarilo?
4. nov 2008 o 21:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
awe paty den je jeste brzy :wink: u kazde zeny je to jine. 6 az 10 den je zarodek jiz propojen s matcinou krvi, takze by uz zena mohla pocitovat prvni tehu priznaky.
U me to bylo po kazde jine, tezko rict a hlavne uz je to taaak dlouho :sweat_smile: ale myslim,ze v te dobe kdy mas dostat ms uz bys mohla tusit jestli to vyslo :wink: Moc TI preju at ti to vyjde!!! Drzim palecky :dizzy_face:
4. nov 2008 o 21:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dakujem :slight_smile: aj aj tebe drzim paleky a som zvedava na tvoje pocity po IUI, hlavne, nech ti to vyjde, raz to caka kazdu z nas, treba verit a mysliet pozitivne :wink:
4. nov 2008 o 21:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
take dekuji :slight_smile:
Ja take doufam,ze uz se to tady zacne tehulkama jenom hemzit. :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: Podzim je docela plodny mesic, tak doufam,ze se nam vsem zadari :wink:
4. nov 2008 o 21:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj holky,
awe , opravdu je jeste brzy na nejake teh. priznaky , muj prvni teh. priznak ,kdyz jsem byla tehotna s Davidkem, bylo krvaceni pri styku a to hodne a uz cca tyden po ovulaci , dalsi pak mykoza :angry: a pak uz ze poradna MS nikde :grinning: , spatne mi zaclo byt az pozdeji ... ale kazdy je jiny a hlavne jak psala i suzanna , kazde tehotenstvi je jine :slight_smile:

JInak ja uz se konecne citim fajn, tak jako obycejne, jsem za to rada, mela jsem predtim docela plactivou :unamused:
Test zkusim v sobotu, myslim ze to uz bude jasne - budu 12 den po IUI
4. nov 2008 o 21:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Zuzka,preji at to vyjde :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
4. nov 2008 o 21:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zuzka84 a ako sa citis momentalne? ved to sme na tom priblizne rovnako :slight_smile: drzkam palce :wink:
4. nov 2008 o 22:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj baby,

vidim, ze sa to tu zase rozbieha s kopou IUI-aciek :wink: Ja som myslela, ze konecne teraz, ako mi dosla mrcha zacnem, ale ten moj CAR, to je chaos na zaplakanie, V nedelu sme schvalne volali, s doktorom, ze co a ako , aky je dalsi postup po tych vsetkych vysetreniach a pozorovaniach HP a on len, ze sa mam ozvat v prvy den MS, kvôli vysetreniu na cysty (pritom som ich nikdy nemala) a ze mi predpise odrazu Clomifen na stimulaciu. Doteraz bola rec len o prirodzenom cykle. No dobre, vravim si. Dnes tam vola, lebo som v noci dostala MS a najprv to zobrala sestricka, co nemala potuchy a pytala sa, ze aky protikol mam...??? Ja neviem, v zivote nebola o nom rec. Slubila mi zavolat doobeda. Samozrejme, sa nic nedialo, tak som asi dvadsat krat vyvolavala poobede, z ulice, aby som nemusela v kancli na cele kolo vysvetlovat o co ide...a konecne som sa dopracovala k dalsej lekarke, ktora tiez tocila o protokoloch a o HAK, co budem este tento mesiac brat a o ziadosti do poistovne, co este nie je vybavena a okrem toho vôbec netusim, co ma po 20.DC caka...ze vraj dlhy protokol pri IUI...no ja som z toho jelen. Mala to uz vôbec nejaka? :astonished: Kedy zacnem stimulovat? Az od dalsej MS, ci este v tomto cykle? Nikto mi nic poriadne nevysvetli, zas neviem, co ma tam kedy caka :frowning2: :frowning2: :frowning2:
4. nov 2008 o 22:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
rosienka - teda to jsou veci :astonished: . a i pri IVF jsi mela dlouhy protokol ? asi to bude tedy stejne, ale jeste jsem o tom pri IUI neslysela, tedy.
Jinak to tve dovolavani se mi pripomina me dnesni domlouvani bronchoskopie pro syna - rano jsem se tam dovolala a oni ze se domluvi jak kdy bude misto na oddeleni a ze si mam zavolat v poledne , samo ze v poledne jsem se tam uz nikoho nedovolala :angry: , tak zitra druhy pokus

awe, no momentalne se citim uplne a naprosto normalne jako kdykoliv jindy v teto casti cyklu - boli me prsa, uz mirneji , poboliva hlava ... no takove ty me klasicke priznaky PMS , ale ony se priznaky PMS moc nelisi od tech pocatecnich tehotenskych, i kdyz v prvnim tehot. pro me byla zmena prave v tom ze prsa me vubec neboleli , no tak uvidime jak dopadnu :wink: . A kdy budes ty testovat?

suzanna - diky moc :slight_smile:
4. nov 2008 o 23:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte baby :slight_smile:
rosienka-tak to je teda neprijemne, ked ti lekari nevedia vysvetlit, co sa s tebou bude diat, asi bude najlepsie, ak si tam zajdes osobne na konzultaciu, aby si vedela, co ta caka...a na co ti davaju Clomifen, ked malo ist o prirodzeny cyklus?....potom, aby sa v tom clovek vyznal :fearful: kazdopadne, drzim palce :slight_smile:
zuzka84: ani ja nemam ziadne priznaky, kazdy mesiac som si kupovala testiky, ale teraz po IUI som sa zapovedala, ze testovat nebudem, az ked bude MS meskat tak tyzden...vtedy by som mala ist aj na krv, ak MS nepride do 21 dni od IUI...ale ako sa poznam, nevydrzim takd lho cakat :wink: a ty? kedy skusis testik?
5. nov 2008 o 08:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok