IVF a pracovná neschopnosť.

adinam
12. máj 2008

Ahojte dievčatá,potrebujem poradiť-ako je to pri absolvovaní IVF s pracovnou neschopnosťou?Je to diagnóza,ako každá iná?Vypisujú PN-ky aj CAR,alebo len na základe odporučenia CAR ju vypíše moj gynekológ?Je to nesmierne náročné,vymeškávanie v robote mi sposobuje problémy.Budem vďačná za každú odpoveď.

csilla76
12. máj 2008

adinam v CAR nevypisu pn-ku,to musime za obvodnym gynekologom a on moze vypisat.ja som bola 3 tyzdne na pn-ke. 😉 tak vela sil a stastia k ivf-ku,ked sa chystas pravdebodobne na to,vsak?

fcielkafcielka
12. máj 2008

adinam - neviem kam chodis, ale ja som mala PN pocas IVF od CAR, nie do mojho gynekologa.

adinam
autor
12. máj 2008

Chodím do Iscare,mala by som začať tento týždeň,preto sa pýtam,lebo by som chcela zostať radšej doma...

csilla76
12. máj 2008

ja neviem ze kde to ako chodi,ja chodim do Gyncare KE,a mne povedali ze mam ist za obvodnym on mi vypise pn-ku,tak sa aj stalo.vcelku je to jedno kto ti tu praceneschopnost vypise,len je dobre byt doma . 😉

kukulik30
12. máj 2008

ahojte, ja som bola pocas IVF a potom pocas celeho tehu vypisana mojim gynekologom , jednoducho som mu povedala, ze pockam na MS, ale radsej na PNke, a on mi v pohode vypisal marodny listok a na dalsi kET som to tiez tak urobila a kedze som ostala tehu, tak som pokracovala na PNke dalej az do ukoncenia a prechodu na materske 😉

lusilia
12. máj 2008

Ahoj, ja akurat tiez idem zajtra na punkciu a bola som sa dat vypisat, ja chodim do Gyn-fivu a vypisat mi ju tam necheli, ze mam ist za gyndou, alebo obvodackou, tak uvidim, ako sa budem citit, ale aspon dva tyzdne chcem byt doma.

gabika24
12. máj 2008

adinam, ja som na PN z CAR - chodila som do Heliosu ako fcielka. keď som otehotnela a bola potvrdená aj akcia srdiečok u bábätiek, tak mi jednoducho preniesli PN k môjmu gynekológovi a pokračujem v nej u neho.
ale keď som chodila kedysi do ISCARE, tam som PN nemala až neskôr od môjho gynekológa. no skús sa spýtať v centre, povedz, že máš problém byť často uvoľnená z práce. keď to nepôjde, určite to povedz svojmu gynekológovi, myslím, že nebude mať problém nechať ťa PN on.
veľa šťastia želám 🙂

cicuska
12. máj 2008

skus sa spytat svojho vseobecneho, aj onti moze pomoct s PN ak potrebujes iba na par dni, moja je velmi ochotna aj sa ma pytala ci nechcem ale ja som isla hned po do prace a v poho som tehu 😉

rosienka
12. máj 2008

ja si taraz beriem dovolenku, lebo by som z CAR-u dostala akurat jeden den na punkciu. A kedze nechcem, aby o tom v robote ani len tusili, co robim, tak to riesim dovolenkou. Preto neviem, co by som mala domacemu lekarovi povedat ako dôvod diagnozy, aby ma vypisal... Pocas prvej IVF som cely cas robila, ale bolo to narocne a stresujuce. Nastastie mi punkcia padla na sobotu a na ET som sa vypytala asi na 1.5 hod. a sla spät robit. Tak asi tak, da sa to zvladat aj posac prace, ale je to stres.

rosienka
14. máj 2008

moze mi niektora pomôct s tym dôvodom PN? Dnes som sa schvalne pytala v centre a sestricka sa tam velmi zacudovane pytala, ze akoze aky dôvod by mi mali uviest a ze to nerobia. A je mi zvlastne ist s tym za vseobecnym lekarom, ktory s tym nema nic spolocne...

jaja09
14. máj 2008

ahoj rosienka ja som len zacala s tabletami Provera ale PN uz mam priamo z Heliosu, povedali mi o tom oni hned ked sme mali pohovor, takze som doma a v klude, nestoji mi ziadna praca uz dlho sme na to cakali, tak drzim palce.....

rosienka
14. máj 2008

ahoj jaja
to mas dobre, ze to dali rovno v CAR-e, ale aky tam mas uvedeny dôvod?

adinam
autor
14. máj 2008

Ahoj jaja,veď práve to nás zaujíma,že aké číslo diagnózy sa uvedie do PN.Rosienka-zistila som,že v centre možu dať papier s odporúčaním na PN,ktorú ale musí vypísať tvoj gynekológ/nie všeobecný lekár/.Takže skúsime to takto? 😒

rosienka
14. máj 2008

adi - no, ja chodim do zenskej kliniky, kde ja zaroven aj CAR aj moj gynekolog, takze neviem, ale skusim sa ho priamo opytat, ked zacnem so stimulaciou, lebo skôr sa tam nedostanem, az ked zacnem. Telefon beru len sestricky 😢 😖

katy2
14. máj 2008

ahojte!
ja som bola pri IVF na PN a dali mi diagnozu zenska neplodnost.... Vypisal ma moj obvodny gynekolog....

adinam
autor
14. máj 2008

Ahoj Katy,ešte sa chcem opýtať,či si bola vypísaná od prvého dňa,ako si si začala pichať injekcie...Lebo som sa dočítala,že by sa mali pichať vždy v tom istom čase,ale neviem,či sa mi podarí toto nejako dodržať,jedine tak ráno o pol piatej, ☹

katy2
14. máj 2008

ja som sa zle vyjadrila. na PN som bola az pri KET - od dna transferu.... az po krvne testy - teda dva tyzdne.... zial dopadlo to negativne
pri IVF som bola doma od dna punkcie po transfer - mala som vypisanu PN ale transfer sa nepodaril, lebo mi zistili zrasteny krcok maternice, tak som potom sla do prace.... a PN som stornovala....

mne injekcie pichal manzel lazdy den priblizne o 19,30... pocas stimulky som riadne chodila do prace...

jaja09
14. máj 2008

ahojte diagnoza je uvedena Z-311, ja tomu moc nerozumiem ale ved lekari by mali, je naozaj zvlastne ze v Heliose s tym nemaju ziadny problem a inde ano, dufam ze vam to pomoze

katy2
14. máj 2008

jaja - dg. Z31 je liecba a vysetrovanie infertility - teda tiez neplodnost....

rosienka
15. máj 2008

katy, jaja - no tak s takou diagnozou mi je dost blbe napochodovat k sefovi... 😀 To bude nad slnko jasne, ze sa snazim otehotniet...tak sa pravdepodobne rozlucim s co i len dnom PN, uz aj tak krutil ocami, ze si beriem 7 dni dovolenky... 😢

lenka20
16. máj 2008

rosienka ja som bola na PN od mojej obvodnej vseobecnej lekarky - nechcela som PN od CAR, to by bolo kazdemu hned jasne co mam za lubom 😉 takze skus takto... diagnozu ti sice napise aj ona zrejme N97 ale na tej kopii pre zamestnavatela to vidiet nebude....

bianka30
16. máj 2008

rosienka, ja som mala PN od mojho gyndosa... a keby sa ta niekto pytal... mala si oeraciu kvoli cystam alebo take nieco... ja som v robotke povedala, vedia o tom a neskutocne mi drzia palce a velmi mi vychadzaju v ustrety... som velmi rada ze mam z ich strany take velke pochodpenie...

lenka20
16. máj 2008

ja som pri prvom IVF povedala, ze mam operaciu... pri druhom som povedala sefovi a par kolegyniam ze idem na IVF.... a teraz zase nic nevravim, uz ale nie som na PN... najprv som bola rada, ze je to vonku a tiez mi velmi drzali palce, ale potom ma dost ubijali otazky a lutost ked to nevyslo aj ked viem, ze to bolo myslene v dobrom...

bianka30
16. máj 2008

jaaaaj no, to je horsie, to neviem potom to bude zle, ale ja som sa rozhodla ze mne to vyjde...hehehe( kiez by kazdej z nas) a tak nad tymto vobec nerozmyslam...

alicag
16. máj 2008

Ahojte ja sa tiež asi rozhodnem počas ivf pre pn asi tak od polovice.a ako piše lenka je to pravda ked to všetci vedia a po neuspechu tie blbe otazky a mi sme na dne radšej si to nechat preseba a nikomu o tom nehovorit a v praci si niečo vymisliet trebars zapal chrbtice aj ked to klamanie je tažke. 😉 😉
držte sa všetky.

lenka20
16. máj 2008

alicka klamanie je celkom lahke 😀 😀 😝

fcielkafcielka
16. máj 2008

Aj ja sa pridavam k lenke, radsej mat "vymyslenu" diagnozu ako potom znasat tie reci "tak moc mi je luto, viem ASI ako sa citis", dost co sa lovek vtedy hneva na cely svet...je velka pravdepdobnost, ze by si tu "zlost" odniesli kolegovia...... 😀
Ja som povedala, ze mam cystu na vajecniku...a nikto sa viac nevypytoval.

annnna
16. máj 2008

Ahojte dievčata! Ja som v marci absolvovala umele oplodnenie-žial,neuspešne a ani na zmrazenie embrijka som nemala. Na druhy mesiac ideme to toho znova.S partnerom papame vitaminy a chystame sa este zodpovednejsie ako prvy krat.V robote som pri PN povedala pravdu a je mi uplne fuk kto si co mysli.Nikto z nas zato nemôže a nema sa za čo hambit.Prave naopak-Môžme byť pyšne na sami seba čo všetko sme ochotne podstupiť pre našu milovanu bábiku.Málokto by to dokázal. Mne ale tie občasné otázky v praci ani nevadili-skôr som bola rada,že sa vyrozprávam.(rodina ma nepodporuje a nechápu tieto veci-ani nechcú) 🙄

alicag
17. máj 2008

Ahojte presne tak treba mat vymyslenu nejaku tu diagnozu a kašlat na všetkych.hlavne sa treba sustredit sama na seba. 😀 😀 😀 😀 😀

adinam
autor
17. máj 2008

Alicag,mám ten istý názor,ako ty a preto som aj založila túto tému...Nekonečným rečiam okolia sa radšej vyhnem,lebo v prípade neúspechu to dokáže ešte viac zhoršiť psychiku.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre