IVF a pracovná neschopnosť.

adinam
12. máj 2008

Ahojte dievčatá,potrebujem poradiť-ako je to pri absolvovaní IVF s pracovnou neschopnosťou?Je to diagnóza,ako každá iná?Vypisujú PN-ky aj CAR,alebo len na základe odporučenia CAR ju vypíše moj gynekológ?Je to nesmierne náročné,vymeškávanie v robote mi sposobuje problémy.Budem vďačná za každú odpoveď.

adinam
autor
17. máj 2008

Zabudla som sa Vám všetkým poďakovať,za Vaše rady a skúsenosti 😉 😉 !Takže ďakujem,že ste tu.

alicag
18. máj 2008

Dakujem a peknu nedelu 🙂 🙂

kuspitka
18. máj 2008

Ahojte,je uz tu niekto kto si picha injekcie?

rosienka
18. máj 2008

diky baby, asi pojdem aj ja za vseobecnym lekarom, ak mi môj gynekolog neda PN. Len dufem, ze ho k nejakej vymyslenej diagnoze prijmem... 😲 😝 Inak minuly rok som bola na odstaneni polypu z maternice, bola som len tri dni z roboty prec a to vedeli preco...tak este neviem, co teraz vymyslim 😀

bianca - ty mas zajtra prvu injekciu, tak vela stastia, ja asi az 22.5., ak dojde mrcha nacas...

kuspitka- zachvilu si tu budeme viacere "zavislacky" pichat 😀 Ty tiez?

loginka
21. máj 2008

ahojte, ja teraz cakam na ET, a vypisala som sa u mojej obvodnej den pred odberom, napisala mi kryciu diagnozu - chrbat ci co, ET ma byt So alebo Ne, zostanem doma potom este min 3 dni, alebo cely bud. tyzden
po pukcii mi nie je najlepsie takze do roboty ani nahodou

beke
23. máj 2008

Ja som bola cez IVF od odberu na dovolenke a až keď sa potvrdila tehotnosť tak som išla na PN-ku.

cudka
14. máj 2010

Ahojte dievčatá. Na PN som išla od pichania puregonu predtým som chodila normálne do práce. Som servírka vo fajčiarskom prostredí tak nechcem nič riskovať. Dal mi ju môj gynoš. Injekcie mi prvé 2 pichol manžel no zážitok 🙂 a potom už som musela sama a aj v robote veď čo keď musíš tak musíš.Som po transfere 2embryi 12.5. tak čakáme. Dnes som si bola dať predlžiť PN a on že do roboty tak som mu povedala že si počkám na test a potom sa rozhodnem.

cudka
14. máj 2010

a diagnóza napísal len toto číslo 047

lucka_0906
18. jún 2012

Ahojte dievcence, zajtra by sme mali absolvovat ET a chcela by som par dni zostat na PN. Kedze nik v praci netusi, nemate nejaky dobry tip na "vyhovorku" ci diagnozu, preco budem na PN? 🙂

miskalevica
11. júl 2012

@lucka_0906 zo zakona nemas predsa dovod sa spovedat zo svojich zdravotnych tazkosti a keby ta lamali vyhovor sa na cysty na vajecnikoch, tym nic nepokazis ;)

apolenka6
15. júl 2012

@lucka_0906 aj ja budem riešiť túto dilemu ,chcem ísť na PN počas pichania,ale asi pôjdem k obvodnému to bude menej nápadné,v práci nemám zmluvu na stálo a sa mi predlžuje každý pol rok a neviem či predĺžia ,ked bude od gynekológa a moja diagnóza ,dám si radšej niečo na kríže "akože" teda poprosím dr ..

emilly777
18. jún 2013

Ahoj vsetci, ja pridam svoj prispevok, som doma 3 tyzden pn od obvodnej lekarky a zrovna dnes mi oznamila, ze posudkovy lekar mi nechce uznat pn, nevidi dovod aby som bola doma, od 30.maja picham injekcie a teraz mam koniec stimulky, v piatok ma caka obder a buduci tyzden vklad,viete niekto poradit co urobit? dakujem...

manita
19. jún 2013

@emilly777 ahoj, nedávno som založila podobnú tému, ale nikto neprišiel s konštruktívnou radou

https://www.modrykonik.sk/forum/asistovana-reprodukcia/prisne-tajne-navstevy-centra-asistovanej-reprodukcie/

ja to riešim riadnou dovolenkou, ale tá rýchlo mizne, nie je to dobré riešenie

PN je najlepšie so všeobecným lekárom dohodnúť nejaký výmysel - niečo ako chrbát, členok, sople, hrdlo a podobne...

ja som PN ešte nemala, lebo častými PN by som si u zamestnávateľa tiež uškodila (on by si to hneď vysvetlil = často chorá, nespoľahlivá, a to nepotrebujem, moja zmluva by tým bola do budúcnosti ohrozená)

tento problém riešim každý mesiac, nie je to ľahké

emilly777
19. jún 2013

@manita dakujem pekne , uz to nejak vymyslim😄

ofrah
19. jún 2013

@emilly777 mne dal PN normálne môj gynekológ, je tam normálne na to diagnóza ako asistovaná reprodukcia

emilly777
20. jún 2013

@ofrah dakujem za radu, aspon budem vediet aku diagnozu ma doktorka napisat

willywoman
2. júl 2013

@rosienka
moja nech ti tam vseobecna napise ze si mala kliesta, alrbo najlepsie nieci infekcne.. ved to nemusi byt pravda, napr podozrenie na salmonelu... vec teraz v lete to nie je problem chytit zo zmrzky, domaceho tiramisu .. co len chces 🙂))

kyvetka
19. júl 2013

Ja so nechcela nič riskovať už počas stimukky,tak som dostala v heliose odporúčanie na vystavenie pnky s diagnózou neplodnosti. Vypísala mi ju dokonca aj obvodna nemusel gyndos a som v pohode doma. V práci o tom vie sef,že čo sa dejeso mnou a inak nik. Zbytočne sa stresovat,som doma v klude vkladal do toho primoc energie a aj financii,aby som to len tak odflakla ...

snazilkas
13. aug 2013

@kyvetka a to na tom papieri čo dávam zamestnávateľovi je napísané o čo ide? Konkrétne? Či je tam len nejaké číslo ako označenie alebo čo. Ja sa chystám na IVF a tiež chcem byť doma, čo najdlhšie to pôjde, ale nerada by som bola, keby v robote vedeli o čo ide.

kyvetka
16. aug 2013

@snazilkas zamestnavatelovi davas len pnku 2 a 3 stranu a tam nie je uvedena diagnoza ani s cim si doma,jedine ze choroba 🙂

sherny
1. sep 2013

ahojte kočky, aj ja riešim takúto dilemu..prvé IVF neúspešné, stále som chodila do práce a tak to aj dopadlo...to bolo v apríli...teraz nás čaká koncom septembra náš druhý pokus a nechcem nič podceniť..plánujem byť doma od pichania prvej injekcie...mám veľmi, ale veľmi stresujúcu prácu, bojím sa, žeby ten stres všetko pokazil...a myslím si, že žiadna práca za to nestojí...najhoršie je, že sme v práci iba dve a doslova je celá firma závislá na nás..a ja ked pôjdem na Pn, tak firma asi padne..alebo čo...normálne mám výčitky, že čo bude, ako Pn prijem zamestávateľ...u nás je veľký problém zobrať 1 deň dovolenky.......ale nenechám si zničiť kvôli práci náš druhý pokus.....bojím sa, že pod takým neustálym stresom sa nám to nikdy nepodarí...už 5 rokov a stále nič...ved je to len práca....čo si o tom myslíte? máte nejakú radu..dakujem

trulinka
12. sep 2013

@sherny
ahoj, akoby som to pisala ja. Tiez mam velky problem vybrat si co i len 1 den volna. Prave vcera som zacala pripravnu fazu na nase 1 IVF a v praci by som chcela ist na PN od zaciatku stimulacnej fazy - mam totiz dlhy protokol. A mienim tam zostat az do konca, cize kym mi nevezmu krv a definitivne zistim, ci to vyslo, alebo nie....teda zrejme aj mesiac, tiez nechcem nic podcenit , pretoze mam dost fyzicky aj psychicky narocnu pracu. V praci som povedala, co mam v plane, najprv som chcela klamat, ze idem na nejaku operaciu, ale to by som sa urcite zamotala do klamstiev, tak som sa radsej priznala. Uplne ta chapem, ze mas aj mierne vycitky voci praci, ked si tam nepostradatelna, ale predsa tvoje dieta je prednejsie. Tak sa drz, prajem ti vela stastia 😉

sherny
13. sep 2013

@trulinka ahoj,,,a ako to prijal tvoj zamestávateľ? a nemala si obavu, že ked mu povieš pravdu, že to použije proti tebe?, vieš, ja robím u súkromníka, tak si vieš predstaviť...kríza, platy menšie a menšie, stále sľuby, že sa to zlepší, a že nám zvýši, len aby sme vydržali...škoda slov...ja som aj nad tým premýšľala, že by som im aj povedala pravdu, ale manžel je proti...ved to nie sú tvoji priatelia, ale zamestávatelia mi hovorí,,,ja viem, má pravdu.....tak mám veľkú dilemu čo spraviť.....

trulinka
14. sep 2013

@sherny
ahoj, no nechcela som to povedat svojej veducej, lebo mi nepripada ako najcestnejsi clovek na svete, ale jednoducho som nechcela klamat, ved sa chystam byt na PN cca mesiac a to je uz dost dlha doba, urcite by sa vypytovala co a ako, a okrem toho, ked jedna z nas v robote vypadne, treba nam najst zastup, tak som ku nej chcela byt otvorena...a pravdu povediac ostala som prekvapena, ze sa ani na nic konkretne nevypytuje, zobrala to uplne v pohode - teda aspon myslim, len ju zaujimalo kedy presne na tu PN pojdem a tak. Ale ja som jej to povedala aj preto, ze v tejto praci nechcem ostat a teda ak by mi toto IVF vyslo a vsetko by dobre dopadlo, tak po materskej, by som tam uz nechcela nastupit. Ale chapem, ze ty si v inej situacii, ty v tej praci zrejme planujes ostat aj nadalej. Inak uz som zacala brat prve tabletky, tak dufam, ze vsetko pojde ok....Drz sa, papa

l7067
17. sep 2013

ahojte,,,tiež práve riešim tento problém...vo štvrtok mám odber a chcem ísť na pn...s mojou obvodáčkou som už dohodnutá,že mi pn-ku vystaví,len neviem či mi tam môže napísať diagnozu N97,že či to vlastne poisťovňa uzná alebo radšej si niečo vymyslieť,,,ona povedala že jej to je jedno a napíše mi kludne chrbát 🙂

trulinka
7. okt 2013

@l7067
mne gynekolog napisal diagnozu N97 a vyzera, ze to bude v poriadku, teda dufam, uz tyzden som na PN a nikto mi zatial nevolal 😉

salome3330
31. mar 2014

Ahooj snazilky,som tu nova a potrebujem suurne radu.Som 12den po Et a ttest zatial negativny.Som doma na Pn od zaciatku,ale uz by som sla do prace a neviem co robit.Koncom tyzdna sa ukaze ci to vyslo po krv.teste,ale stale verim ze sa to podari.Citim sa dobre a tak by som to chcela s tou pracou skusit,co vy nato???dakujem za kazdu radu .🙂

danalesa
1. dec 2014

Ahojte, mam 2 balenia Decapeptylu, 7injekcii v 1 baleni, expiracia 01/2015, nepouzite, udrziavane vylucne v chladnicke, cena ako v lekarni, t.z. po preplateni zdravotnou poistovnou. Ak mate zaujem, piste do spravy,

bambinecka
15. apr 2015

Ahojte baby, neviem kde bude tento príspevok najvodnejšie napísať, tak začnem teda tu. Moje IVF sa skončilo neúspechom. Ostali mi úplne nové nepoužité lieky ako je Estrimax - EXP 9/2016 a vklady Lutinus 2krabičky -EXP 8/2016. Chcela by som ich predať. Ak má niektorá záujem tak poprosím napísať mi správu.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre