IVF - čo hovoríte v práci?

lenka20
13. aug 2007

Ahojte,
presla som skoro vsetky pribuzne temy, ale tato tematika sa rozoberala vzdy len velmi okrajovo. Prosim o Vase skusenosti a rady - co povedat prip.ako vysvetlit v praci dovod dlhej PN, ak nechcem povedat, ze dovod je IVF. Konkretne v mojej praci je tehotenstvo nezelane, predpoklada sa, ze vsetci budeme pre firmu pracovat s maximalnym nasadenim najmenej do 60-ky bez materskych prestavok. Bola som na PN cely cas pri 1.IVF, aj pri druhom urcite budem - nechcem nic zanedbat, aby som si nemala co vycitat. prvzkrat som sa vyhovorila na operaciu, ale co poviem teraz 🙄 tak poradte, pls.

lenka20
autor
21. aug 2007

aj moj manzel je zlaticko, drzime spolu ako sa vravi v dobrom aj v zlom - kto to nezazil, ten nepochopi o com je manzelstvo, keby hned mal aj 20 deti.
budem drzat palce, kedy zacinas, nechce sa mi vracat dozadu - som leniva vos 😀

majuska81
21. aug 2007

Ahojte vsetci. Teraz som sa vrátila z CAR, cestovala som tam 2 hodiny a naspat 2 a pol. 😝 Rastie mi 8 folikov-vraj, a za dva dni tam zase idem. Asi som sa rozhodla dobre, na tento rok do práce nejdem spat. Cestovanie mi zaberie cely den, a potom -ako ste to aj dobre vystihli- nervy z toho ze vymeskané veci musim dorobit, co povedia kolegovia atd....Ako vás tu citam, mozem byt rada, lebo moj séf povedal, ze samozrejme nie je nadseny z toho, ze budem vypisana, ale ze som to nezavinila ja, nemám sa za nic ospravedlnovat, a ze na prvom mieste som v tejto veci ja, a aby sa nám to cim skor podarilo. No co vy na to??? 🙂 Takto by sa mal zachovat kazdy clovek-séf, ktory má v sebe aspon kvapku ludskosti. Ja som mu ale vsetko na rovinu povedala, lebo chudák najprv nechápal, ze o co mi ide. Poprosila som ho, ze nech to teda zostane medzi nami.....no som zvedavá. Ale som sa uz rozhodla, ze ma nebudú zaujimat názory inych, a budem sa snazit vo vlastnom záujme nezaregistrovat ziadne cudné pohlady alebo recicky. Drzte sa, baby!!!!!!! 😉

pecka
21. aug 2007

😉 strata casu, ze? 🙂
Tak ja mam dnes poslednu davku provery, 3. den diphereline, no a teraz len cakat, kedy dostanem mzs., aby sme mohli nabehnut na menopur. Takze podla mojich vypoctov asi od pondelka zacinam stimulovat.
A ty si ako na tom, tiez sa mi nechce vracat do predchadzajucich prispevkov. 🙂

libeth
21. aug 2007

majuska - tak takeho sefa ti ja mozem len tisko zavidiet, ked by som nieco taketo povedala ja mojmu, mam na druhy den vypoved. moj sef je absolutne neustretovy clovek. A ked ma pri sebe manzelku tak je to este horsie. Urobila si to uplne super, mozno to tak budem riesit aj ja, ked pojdem na 2. pokus. PN a hotovo.

majuska81
21. aug 2007

Dalmacia, Pecka, tiez vás obdivujem. Nemusite odpovedat, ked nechcete, ale bola by som zvedavá, ze ako sa vám potom zije bez zárobku....manzel má dobrú robotu??? Lebo tie IVF-ky tiez nestoja 10 korún.... A ako to myslite na dlhsiu dobu? Ked sa to-nedal Boze-hned nepodari, a budete musiet skúsat aj 2-3 roky. 😕 Ako to zvládnete financne??? Cmuk. 😉

majuska81
21. aug 2007

Libeth, aspon budes pokojne doma, z práce ta vyhodit nemoze, a PN mozes byt aj rok....a pre Boha, ved to nerobis zo srandy!!!!!!!! Hádam tolko si mozeme dovolit. 😠 Nekradneme, nelumpujeme, aspon teda aby sme choré mohli byt.....

pecka
21. aug 2007

majuska - veru, klobuk dolu pred takym sefom. Urcite mu v praci chybat budes, ale vidis, vsetko sa da. On si to uz nejako zariadi, bude musiet....
Pytala si sa, ako to financne zvladame, takze ja som az do decembra na podpore - 11 tisic. Manzelik zaraba trochu viac 😉 , Ale keby som bola uplne bez prijmu, tak by sme veru rozmyslali odkial na to zobrat a nekradnut.... A vzhladom na to, ze uz sme do tych vsetkych moznych liekov a preparatov vrazili nemale mnozstvo financii, ani si netrufnem typnut kolko asi...?, tak nejaky prijem treba urcite mat. No a premyslala som do buducnosti asi tak, ze som sa vo februari dobrovolne poistila na nemocenske poistenie a ak sa nam podari otehotniet, tak budem na podpore az do decembra, no a potom sup na PN-ku, takze okolo tych 14 - 15 tisic zo socialky budem mat. A v tom horsom pripade, ked sa nezadari, budem si musiet najst pracu a zas sa bude situacia asi opakovat..... povedat sefovi .... nepovedat - no hroza....., ked si na to pomyslim. NECH SA TO UZ KONECNE PODARIIII !!!

dalmacia
21. aug 2007

majuska81 re: tak to teda v prvom rade obdivujem samu seba 🙂 sme normal.bezdetna rodinka s "priemernym" zarobkom s uverikom na byt 😒 a ťahame to ako sa doslovne dá.
Keby som bola s BA bolo by to ovela jednoduchšie,ale takto ked sme šli na to 1IVF som chodila do centra ako na hodiny klavíru, ozaj sa to nedalo A hlavne som chcela dať do toho všetko...teraz od sept. ideme znovu na to 😨 tak uvidíme.
Tretí pokus nedajbože necháme na r.2008 / priznám sa že kôli prijatia eura/...

majuska81
21. aug 2007

Dalmacia, myslis, ze po zavedeni eura to bude lacnejsie??? 😖 To este ked aj úver máte, pocuvaj.....no tiez vám nezávidim....
Pecka,más to dobre premyslené.... 😎 Baby, v akom odbore pracujete?? Ja som ucitelka, sice to som uz pisala 😅

My sme len teraz zacali tie trampoty okolo toho, a len teraz mám 1. IVF, ale uz ani spocitat neviem vydavky okolo toho. Vysetrenia, lieky, cestovné náklady.....Fakt je babám z BA ovela lahsie....

pecka
21. aug 2007

majuska, to mas pravdu vydavky a naklady okolo toho - radsej ani nepocitat.... A to ma ide uplne rozhodit, ked mi niekto povie, ze co nariekam, ved to mam z poistovne 3x hradené !!!! Este pred tym som mala tendenciu a potrebu kazdemu vysvetlovat, ze to tak nie je a doplatky s tym spojene sa tahaju az do desiatok tisic, ale teraz to uz radsej s nikym nerozoberam, skoda reci a namahy. Aj tak to pochopi len ten, kto tym naozej prejde sam.
Inac, ja pracujem cely zivot v administrative a poslednych par rokov som sa dala na uctovnictvo, ale ako zamestnanec, nie zivnostnik.

majuska81
21. aug 2007

Pecka, a nevies, ze kolko to stoji zo vsetkym bez pomoci poistovne???

pecka
21. aug 2007

Pytala som sa na to v centre a dostala som odpoved, ze samoplatcovia potrebuju na jedno IVF do 100 tis. Strasna cifra. Ale asi to tak bude, ked s pomocou poistovne to vychadza cca 30 tisic. A to vlastne hradia jednu tretinu, takze to tak vychadza. Tak neviem, ako sa budeme ometat, ak nam to ani na treti raz nevyjde... 🙄 ???. Ale nestracam nadej 😉 A tebe prajem, aby si tuto narocnu proceduru podstupila len raz a hned na prvy to vyslo!!!

majuska81
21. aug 2007

Dik Pecka, aj ja si to prajem 😉 A podobne tebe a nám vsetkym.... 😵

Bambulky! Vy nemáte od tych hormónov meniacu sa náladu???? Ja raz úplne v depresii a potom hned vybuchnem od radosti. Viem, ze to nepatri do tejto temy, ale teraz ma to napadlo... 😀

lenka20
autor
22. aug 2007

ahojte,
pecka - ja mam teraz povinnu pauzu pred 2.IVF, pojdeme na to asi v oktobri alebo v novembri. tiez som uz rozmyslala, ze dam vypoved v praci, ale to az keby to tu bolo naozaj neznesitelne, manzel by nas sice uzivil, ale kazda korunka je dobra a ja si chcem tu vytuzenu matersku uzit do sytosti - aby som sa potom nemusela nahlit do roboty, pripadne hned vyrobit surodencov, takze potiahnem kolko sa bude dat v praci a dufam dufam, ze sa to tentokrat podari.
Tie IVF-ka su vazne dost drahe, ale asponze teraz uz poistovna preplaca vacsinu, pred cca 4 rokmi poistovna hradila len 26 tisic a cely zvysok sa doplacal.
majuska, tvoj sef musi byt fajn, ak si nepusti usta na spacir, tak klobuk dole.
majuska - odkial si, ked musis tolko dochadzat.

pecka
22. aug 2007

majuska: ja veru po hormonoch meniacu naladu mam, a este ako! A aj castejsie ma hlava boli. No, a dnes je to uplne "super", som uplne grogy a kruti sa mi hlava. Zatial nepomohol ani panadol, ani dve kavy ani vela vody, aj som si lahla...a nic.., no bojujem... Neviem, ci je nizky tlak, alebo co. Nemam pocit, ze by som bola nejaka meterosenzitivna, nemam k tomu sklony, takze s najvacsou pravdepodobnostou, to budu tie h o r m o mn y ☹

lenka: uz mas schvalenu dalsiu ziadost? Kolko vam trvalo, nez tu druhu schvalili. Nasa prva ziadost bola schvalena za 2 tyzdne a druha za 2 mesiace. Takze pauzu medzi IVF-kami som mala 4 mesiace, takze hadam som sa dostatocne zregenerovala 😉

lenka20
autor
22. aug 2007

ahoj pecka, zatial ziadost schvalenu nemame, podavali sme ju na zaciatku augusta a aj prvu nam schvalili tak po mesiaci, tak pocitam, ze hadam zaciatkom septembra to pride schvalene. ale augustovy cyklus som mala taky nenormalny tak v septembri urcite este pockam aka bude mrska a potom pojdeme asi v oktobri, este uvidim. spekulujem nad novembrom, aby som mala vianoce na pn 😀 ale asi cim viac budem vymyslat, tym horsie, takze pocitam oktober ak vsetko bude OK.
ked sa citis dobre, tak uz si urcite zregenerovana 🙂
pecka, ty mas za sebou 2 IVF-ka? povedal ti niekto niekedy ze preco asi sa embrijka neujali? mas spravenu aj genetiku a imuno? ja nie, rozmyslam nad tym. mala si embrijka 1-ky alebo 2-ky? vela otazok 🙂

pecka
22. aug 2007

lenka - v Heliku som vlastne od januara tohto roku, kedy som bola vlastne stimulovana po prvy krat na IVF (do vtedy som mala stimulacie v Blave len na tie nestastne IUI-cka). Vsetko prebiehalo dobre, ale na tusim 11. den mi Dr. Tomas stimulku musel stopnut, lebo foliky sa niekde zahadne stratili... a aj hladiny hormonov mi uplne klesli niekde na zaciatok. 😒 😒 Takze vtedy IVF neprebehlo - nebolo s cim. Potom v aprili nasledovala dalsia stimulacia a ta trvala 17 dni ! a dopracovali sme sa "az" k dvom oocytom, ktoré na druhy den po punkcii odumreli, boli degenerovane.... Takze transfer neprebehol lebo k embrijkam sme sa opat nedostali. Takze som zvedava, aky postoj tentoraz zachovaju moje betarske vajecniky a kolko sa im podari vyprodukovat tentoraz vajicok. Len mi je zvlastne, preco sa doky priklonil znova k tym istym stimulantom (mam opat Menopur + Merional), ked vidno, ze tato stimulacia, pre mna nie je asi najstastnejsim riesenim. No, ale nezostava nic ine, ako im verit, aj dokymu aj vejecnikom 🙂 , ze zvolili to najlepsie riesenie....

libeth
22. aug 2007

pecka - a aj ti lekar povedal, ze preco sa vajicka netvoria? Alebo to budete takto nadalej skusat? Ja som tiez po punkcii nemala ziadne 😒 A mas aky protokol? Ja som mala kratky. 😖

maahuliena
22. aug 2007

Ahojte, nechcem zakladať novú temu, tak sa Vás tuto opýtam. Keď plánujem návštevu GF centra, tak stačí zavolať a hneď ma objednajú na konzultáciu? Či tam musím ísť osobne a aj niečo priniesť-nejaké dopočučenie od gyndoša? Aj výsledky? Či ako je to, poradťe. Ďakujem.

pecka
22. aug 2007

libeth - ja som vzdy mala dlhy protokol provera + dipherelline + menopur + merional. Ja mam syndrom PCO, takze tych folikulov sa mi zacne "vdaka" cystam tvorit strasne vela, ze sa ani na monitore nedaju spocitat a tym padom brania kvalitnym folikulom narast a ked aj je tam nejakych par, ktore maju v konecnej faze 17 - 20 mm, tak su prevazne prazdne, obsahuju len tekutinku bez vajicka !! 😒 . Teraz budem mat, ako som spominala znova tie iste preparaty, ale zacneme s malymi davkami a potiahneme to co najdlhsie, mozno az 20 dni ... !

hanaj
22. aug 2007

Pecka, ak sa mozem spytat, oba tie "pokusy" o IVF ti v poistovni beru ako prebehnute? Alebo kedze nedoslo k transferu, tak stale sa jedna o teoreticky 1.IVF?
A este jedna otazocka - Preco ti kombinuju Menopur s Merionalom? Vyxvetlili ti to?
Prepac za tolko otazok, no som zvedava 😅

libeth
22. aug 2007

maahu - planujes teda ist do centra? Ja som do GF len zavolala, a tam ti povedia ze ku komu sa mozes objednat, myslim ze berie uz len Drabek, ale baby si ho tu chvalili. Ja chodim k Harbulakovi a ten neberie. A az ked ti dohodnu konzultaciu, tak ti aj povedia co treba priniest, a oni si testy robia samy.

pecka - fuha 20 dni, moja tak to je dost. Ale ked uz preto mimi urobime vsetko, ze? U mna tiez nedoslo k transferu, nebolo co. A tiez mi to beru ako 1.IVF. Nechapem vsak, preco by sa mala za pokus povazovat stopnuta stimulacia.

lenka20
autor
22. aug 2007

mahulienka - myslim, ze odporucanie od lekara nepotrebujes, len nejake vysledky ak mas, napr.co ti vsetko vysetrovali atd. ale hormonalne profily si oni aj tak robia radi sami odznova aj SPG manzelovi a to su take veci, ze najlepsie je mat co najcerstvejsie vysledky. to myslim plati pre vsetky CAR, konkretne o GF ti povedia mozno ostatne babky 🙂

maahuliena
22. aug 2007

ďakujem lenka. si mi helfla, akurát sa tam o chvíľu chystám zavolať. Dúfam, že v septembri už budem v nejakom tom centre,aby som aj tehu ostala.

maahuliena
22. aug 2007

ahoj libeth. ano voľba padla na cetrum a bude to tak lepšie.. už nebudem čakať na zázrak, ešte ma možno čaká dlhá cesta..

lenka20
autor
22. aug 2007

pecka - ake si mala davky. ja som tiez PCOckarka, folikulov som mala neurekom a v nich len 7 dobrych vajok asi po 10 dnovej stimulacii - do toho pocitam len gonal. je to sranda, ze kazda mame v podstate tu istu diagnozu a ine lieky. nepytal sa ta doky ci chces drahsie alebo lacnejsie lieky. ja som pichala 150j gonalu prve 3-4 dni a potom uz len 75j az do konca.
ci stopnuta stimulacia je uz pokus o tom myslim rozhoduje poistovna, mne doky povedal, ze ak by bola stopka, tak buhuzial je to vycerpany pokus tak neviem, som v spolocnej, asi maju rozne poistovne rozne dohody ci co.
pecka - aj ja som do heliku zacala chodit v januari - bolo to moje novorocne predsavzatie, ze sa uz do toho konecne pustim 🙂 - mozno sme sa aj videli, vsak 🙂 ale podla tej tvojej kamuflazovej fotky to nerozoznam 😀

pecka
22. aug 2007

tu stopnutu stimulaciu nebrali ako stimulovany cyklus, takze ta prva ziadost sa mi vlastne presunula na 2. stimulaciu na IVF. Ale myslim, ze to bola dobra vola dokyho a koordinatorky, pretoze injekcie som mala normalne vsetky na recept a na dalsiu stimulaciu dalsi recept. Radsej som do toho nesparala a nic som sa nepytala. Mala som aspon "usetrenu" schvalenu ziadost.
No a ked sme sa na II. krat dopracovali k tym dvom zdegenerovanym oocytom, vlastne prebehla len punkcia, transfer nie, ako u libeth, tak to sa mi uz bralo ako IVF. 😒

Mahulienka, myslim, ze staci, ked sa do centra telefonicky objednas, nemusis nic nosit. Oni si svoj chorobopis urobia na zaklade tvojich odpovedi pri prvej konzultacii. Ja som so sebou akurat mala priebeh operacie z laparky, ktory doky len chytil do ruky "kukol" a vratil mi ho. Hormonalny profil si musia tiez ONI nanovo urobit aby vedeli, ze ako na tom si 😉 .

maahuliena
22. aug 2007

ďakujem babulky, zlaté ste 😉

zuzla80
22. aug 2007

Ahojte,
Vidím, že ste tu viaceré Heliosáčky,tak ak môžem rada sa pridám. Aj my sme sa rozhodli pre Helios po 1.neúspešnom pokuse v KE. Práve včera sme volali s poisťovňou, a vyzerá to, že žiadosť je schválená a už bola odoslaná aj do Helíku. Už len čakám kedy sa mi ozvu. Ďalší cyklus by sme chceli začať stimulovať od 16DC, tak dúfam, že sa nám to podarí. Idete niektorá stimulovať v sept/okt?
Inak aj ja mám PCO a my sme sa rozhodli pre Puregon, keďže som na neho dobre reagovala pri 1IVFku

pecka
22. aug 2007

Lenka - 🙂 je to mozne, ze sme sa videli, a podla tej tvojej fotky, si mi veru nejaka povedoma 😉 .... Ja som vacsinou zacinala 112,5 jednotkami menopuru - to je vlastne jeden a pol ampulky Menopuru a ku koncu len 75 jednotiek Merionalu. Teraz zacneme asi od 75-jednotkami.... a dlho

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre