IVF - čo hovoríte v práci?

lenka20
13. aug 2007

Ahojte,
presla som skoro vsetky pribuzne temy, ale tato tematika sa rozoberala vzdy len velmi okrajovo. Prosim o Vase skusenosti a rady - co povedat prip.ako vysvetlit v praci dovod dlhej PN, ak nechcem povedat, ze dovod je IVF. Konkretne v mojej praci je tehotenstvo nezelane, predpoklada sa, ze vsetci budeme pre firmu pracovat s maximalnym nasadenim najmenej do 60-ky bez materskych prestavok. Bola som na PN cely cas pri 1.IVF, aj pri druhom urcite budem - nechcem nic zanedbat, aby som si nemala co vycitat. prvzkrat som sa vyhovorila na operaciu, ale co poviem teraz 🙄 tak poradte, pls.

lenka20
autor
22. aug 2007

juja - aj my tebe drzime palce, inak, baby, zistujem, ze sme velmi prajne osoby, tak hadam aj nam ten hore uz zapraje mimi 😉

zuzla80
22. aug 2007

Lenka ja mám VsZP, a ty máš asi inú však? Každá poisťovňa to robí inak. Leni veď práve kvôli tej optranosti MT 😉 Aj ja by som bola rada, keby som bola pri Krajkovi. Bol fakt úžasný 🙂 Už vieš čo budeš pichať?

Pecka a prečo nie je pre teba dobrý Puregon alebo Gonal? Zle si na nich reagovala. Ja som si tiež vybrala Puregon kvôli ľahkej aplikácii. Neviem, či by som zvládla miešať a pichať klasické injekcie 😝

maahuliena
22. aug 2007

no už som objednaná 😀 10.9 na prvú konzultáciu 😎

pecka
22. aug 2007

zuzla80 - presne dovody, preco nie je pre mna puregon, alebo gonal dobry, naozaj neviem aj ked som sa na to pytala, odpovedali mi ze pre mna je menopur lepsia volba. Tak neviem, hadam vybrali dobre....
Aj ked je mi zvlastna jedna vec, ze ked sme boli v heliku na konzultacii cislo 2 niekedy v decembri min. roku, tak tam sme sa povodne dohodli na fostimone, ale ked mi davali recept po case do ruky, tak tam bol uz schvaleny menopur????, takze tak. Zahada pre mna - dodnes 😒
Tiez mi nebolo jedno jedno, ked som si mala po prvy raz vrazit k pupku injekciu ... a sama...., ale fakt sa vsetko da zvladnut. Treba zatnut zuby, .... krutit hlavou nad sebou, ... za preco prave ja??..., to ozaj nepomaha, treba mysliet pozitivne, ved raz sa to urcite podari..... URCITE !!

pecka
22. aug 2007

mahu - super to nie je ani tri tyzdne!!! a si tam. 😉

maaja
22. aug 2007

ja som to v robote mala takto : moji sefovci sa nikdy nepytaju ze kam a preco ideme k doktorke, staci im povedat, ze ideme a ze hned sme spet ... mala som stastie ze som mala CAR 5 min od roboty, takze casto si ani nevsimli ze som prec ... raz sme sa nieco bavili v robote a sef povedal, ze ved on vie kam chodim, kedze mlcim o tom ... ze urcite to je o tehotenstve alebo tak nejak ... tak som sa nevyhovarala a povedala som co je vo veci a pochopili obaja 🙂

inak ake PNky mate kvoli IVF ???? ja som normalne fungovala v robote cely cas ...

zulka29
22. aug 2007

Mahu, super, už si na správnej ceste 😀

Pecka, neviem podľa čoho sa rozhodujú aký liek nám dajú, pretože aj mám PCO a mám Gonal...a kočky čo tiež mali PCO mali PUregon a už sú ehu, tak neviem...

Btw...čakám vás v novej téme 😀

maaja
22. aug 2007

ja som mala pri prvom Puregon a Menopur - vtedy sa nam to nepodarilo .... pri druhom som mala Menopur a Gonal ... ale nikdy som sa nepytala preco mi zmenili lieky

Gonal aj Puregon sa aplikuju takym perom, takze pohodka 🙂

zuzla80
22. aug 2007

Mahu supeeer, takže 10.9. prajem veľa šťastia 😉
Zulka mne dali v Heliose na výber či chcem Menopur alebo Puregon a ja som sa rozhodla pre Puregon. Tiež neviem podľa čoho to dávajú Hmmm Pecka ďalšia záhada. Možno ju vyrieši detektív oriešok 😀

maaja
22. aug 2007

a brali ste aj Decapeptyl ?

zuzla80
22. aug 2007

Maaji ja som ho pichala, ale pred začiatkom stimulácie (teda okolo 20DC, myslím)

maahuliena
22. aug 2007

zuzla:ďakujem...no dlhá cesta to bude, ale čakali sme tri roky vydržíme nejaký ten rôčik naviac 🙂
ja sa teším bojím a všetko dokopy 😅 Pridelili ma k Dr. Drebákovi a budem aj jeho primárna pacientka- bo ten môj lekár stojí len za... teda tak za pozdrav 🙄
Držím Vám palce, aby Vám vajka rástli 😀

pecka
22. aug 2007

mozno, ten Oriesok by na to prisiel 😉
Ja mam namiesto Decapeptylu, Dipherelline - ten je zevraj identicky, akurat, ze tiez sa musi namiesavat ☹

pecka
22. aug 2007

maaja - kazde centrum ma svoje skusenosti, svoje postupy, no a v MT v Heliose to riesia tak, ze kazu pacientku chcu vidiet na PN-ke, aby bola v klude. Ale ak ma niekto pohodovu pracu a nevie si predstavit, cas straveny nicnerobenim na PN, tak radsej nech svoje zvyklosti nemeni a nech sa rozhodne podla toho ako sa citi. Je super, ze tebe to takto vyslo aj za plneho nasadenia 🙂 . Gratulujem k malemu mimiskovi Mareckovi !!! 🙂

zuzla80
22. aug 2007

Ja som sa tiež pevne rozhodla že od odberu (príp. od transferu) ostávam doma buď na PN alebo vezmem dovolenku až do krvného testu. A potom sa uvidí. Mám sem tam stresovú prácu (aj keď sedím za počítačom) a to mi velmi na psychike nepridáva. Ja budem určite PN

pecka
22. aug 2007

Ja som tiez "len sedela" za pocitacom, ale zas pol pracovnej smeny nado mnou hulakal sef, nielen na mna ale aj na ostatnych a tu druhu polku mi "sprijemnovala" jeho coby-zastupkyna - proste velmi prijemne pracovne prostredie ..... 😠 Ked uz na dalsiu PN som nemohla ist, tak som to riesila vypovedou. Som stastna, ze tam uz nepracujem.

maahuliena
22. aug 2007

pecka: tak určite Ti zmena prospeje...dúfam, že v novej práci je Ti lepšie.. lebo to veľa spravý...Ja som detská sestra na Jis-ke a stresy sú na koždodennom poriadku...Lenže je tu dobrý kolektív, poznáme sa.. ale sú aj dni v pohodičke... Robím na smeny..takže mám čas aj na oddych.našťastie 🙂

pecka
22. aug 2007

mahu - moja nova praca je taka, ze som teraz (od juna)na urade prace. Ale nestazujem si, podpora je O.K., tekze bez prijmu som neostala. Vies, neviem si predstavit, keby som aj od jula nastupila do novej prace a v auguste zacala navstevovat centrum asistovanej reprodukcie, tak neviem, ci by si ma tam nechali aspon do skoncenia skusobnej doby.... 😒 Asi nie. A tajit... aby sa to sef "toto" nedozvedel a v skusobnej dobe! ...., ked si v podstate pod drobnohladom??? Mam s tym skusenosti, ze taketo veci clovek tazko utajuje, ked si s nimi 8 hodin denne - myslim s kolegovcami a sefmi.
Tato zmena mi urcite prospela... a prospieva!! 😉

maahuliena
22. aug 2007

tiež som nadtým rozmýšľala či to povedať v robote, alebo nie... ale nebudem to riešiť, keď ešte neviem čo sa bude so mnou diať.. potom keď pôjde do tuhého to asi prezradím, aby som mala nejaké to voľno..
Pecka to ano, keď si tam 8 hodín denne, je to iné...a teda v novej robote..Možno záleží aj od vrchnosti, ako sa k tomu postavý...
a zmena je nutná... veď takto tá fazuľka rýchlejšie príde do bruška, keď je pohodka 😀

juja
22. aug 2007

No ja teda neviem ako to poriešim ☹ pracujem v "rodinnej firme" (otec,mama,manžel,ja), takže aj keď by som bola na PN, urobiť by som si robotu musela buď doma, alebo nedajbože v nemocnici. Síce sa nejako nestresujem - aspoň ja si to myslím,keď treba viem aj vypnúť a oddýchnuť si, potom som skôr nervózna keď nie som dlhšie v práci. (Čistá diagnóza 😀 )
Sama som zvedavá čo sa bude diať 😉

pecka
22. aug 2007

juja - ty to mas fakt zaujimave... Tajit to v tvojom pripade pred tvojimi sefovcami a pred kolegom, no neviem, to asi nepojde .... 😀 😀 .
Urcite treba byt v pohodke, diganozu si si uz urcila.. 😉 . Takze, musia sa k tomu postavit aj oni a cast prace trosku presunut na seba. Ved ono sa to uz poriesi, ked pojde do tuheho. 🙂

lenka20
autor
23. aug 2007

majka - gratulujem k malemu syncekovi, urcite bol vytuzeny a teraz si ho dokonale vychutnavate 😵
pecka - trocha ti zavidim, ze si doma, no ale nemam co zavidiet, ved kazdy moze dat vypoved v praci, vsak 😀 urcite mas vacsiu pohodu, tak nech ten UP stoji za to nech uz prejdes plynule na matersku 😵
juja - ak bude tvoj manzel taky bojko pocas stimulacie ako ten moj, tak ta nenecha ani zapnut pocitac 😀 ja som cely cas pocuvala len - nedvihaj to, chod pomaly, nezohynaj sa, nespi na brusku, daj mi to, ja to vezmem, nenatahuj sa s tazkym, nezaoberaj sa pracou, ....neviem, co bude robit, ked budem tehu 😀

juja
23. aug 2007

čaute dievčatá 🙂
pecka - ja si tiež myslím, že keď to bude "isté", tak ma budú všetci doslova ofukovať, len aby sa nič nestalo a konečne sa dočkali vytúženého prvého vnúčatka (veď po 8 rokoch manželstva by sa aj patrilo 😉 )

lenka20- môj manžel bude asi taký istý, lebo už teraz je veľmi starostlivý 🙂
dievčatá chcem sa opýtať či beriete nejaké vitamíny - myslím calibrum baby plan a podobne a aké s tým máte skúsenosti, lebo mne sa napr. po užívaní calimbrum baby plan zhoršilo trávenie aj vyprázdňovanie 😉 😉

lenka20
autor
23. aug 2007

jujka, pod k nam do temy pokrocile snazilky, zulka nam ju zalozila.
ja uzivam uz od aprila kyselinu listovu denne max.davku, pijem alchemilku tiez uz davno a par tyzdnov uzivam aj gynex kvapky. pocas 1.IVF som brala aj zelezo, lebo predoperacne vysledky ukazali, ze som anemicka, sice len trocha ale predsa. teraz ho uz neberiem.
jujka - aj ja som 8 rokov vydata, v rodine este vnucatko nemame, takze to bude asi to iste ako u vas.

pecka
23. aug 2007

juja - je fakt dolezite, aby sme mali aspon u tych nasich najblizsich velku psychicku podporu. A ked sa k tomu pridaju aj svokrovci, tak to je uplna parada. 🙂 Neviem ake mate vy skusenosti.... Ale, ked sa zacne do toho "montovat" rodina, myslim v negativnom slova zmysle, tak to prichadza na rad dalsia depka. Hlavne moj byvaly svokor - to bol teda "zlaty" clovek, ze sa mi este teraz hlava kruti z toho co dokazal zo seba "vyplut" ohladom umeleho oplodnenia. No, ale kazdy sme nejaky... 😒
.... A vitaminy? uz niekolko rokov sa snazim kadeco brat. Teraz, tak sporadicky mam calibrum baby plan a listovku. Inak, poculi ste uz o Imunoglucane - je to jedna fantasticka vec. Ked na vas lezie nadcha, chripka, angina, proste, ked cite, ze nieco nie je O.K. treba si to nasadit a do dvoch dni FIT!!! Fakt zarucene! ... a je to na prirodnej baze !!! Pol rodiny si to chvali a tak isto aj znami. 😉

majuska81
25. aug 2007

Ahojte, trosku som bola prec, vidim, ze ste to pekne rozbehli.....Pondelok mám odber, som trosku napatá.....lebo mám velmi málo velkych vajicok....len 4. ....Nedávam si velkú nédej, aspon budem menej sklamaná...

lenka20
autor
27. aug 2007

majuska, ale ved celkom staci aj jedno pekne vajko ak vsetko pojde dobre, neboj, napis potom ako sa dari 😉

juja
27. aug 2007

majuska81 - musíš myslieť pozitívne 🙂 ...presne ako lenka napísala, že stačí aj jedno 😉 podarí sa to, držím ti palce 🙂

majuska81
28. aug 2007

Ahojte, Juja, Lenka, mám ich 3. Odobrali mi 3 a oplodnili sa 3. Uz teraz vidim, ze majú moju priebojnú povahu.....DRZTE PALCE, ABY PRESLI GENETIKOU.

A kazdej odkazujem, ze ked sa len dá, vykaslite sa na prácu, dajte sa este pred IVF vypisat na PN, lebo stres, celodenny zhon urobi to svoje......A telo musi byt pripravené nie len biologicky ale aj psychologicky. Aspon teda podla mna. Akurát pracujem na tej psychike. 😉 Ved uz co iné narobim....vsetko som spravila, co bolo v mojich silách....ostatné uz je v Bozich rukách.... 😵

lenka20
autor
29. aug 2007

majuska, to je super, tak nech sa len pekne vyvijaju vajka bojovne 😵 vlastne teraz uz embrijka. majuska, preco ti musia robit genetiku?
no, chystaj brusko na vpad bojovnych embrii!!!! 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre