IVF cyklus. Ako prebieha v Sanatóriu Helios?

elinka1
4. máj 2009

Ahojte
Chcela by som vediet ako prebieha ivf cyklus v san. Helios Martin. Ak by sa nasiel niekto, kto to uz ma v Heliose za sebou a je ochotny podelit sa o informacie a skusenosti, budem rada ak sa ozvete.

Dakujem
Ela

domcek
4. máj 2009

Ela prid k nam do demy Sanatorium helios je nas tam vela co absolvovali resp absolvuju IVF. 😉

wolfskinka
4. máj 2009

elinka skus v teme Sanatorium Helios II, tam sa teraz stimuluje veselo a budes uplne v obraze co sa deje

ale v skratke ...

1. najskor sa uzivaju lieky Provera od 16dc 8 dni
2. od 21dc cyklu si zacinas pichat do brucha injekcie decapeptyl
3. cakam na ms , injekcie stale pichas ... a ked dostanes objednas sa na utz a na krv a ti povedia aku davku si mas pichat tych dalsich injekcii cc 14 dni si budes pichat 2 injekcie do brucha , pocas pichanie kazde 2 - 3 dni sa chodi na krv a utz, na utz rataju folikuly a na krvi ziostuju hormonalny profil a potom si vzdy po odbere poobede zavolas a oni ti povedia kolko si mas pichnut
4. vacsinou ked ides na krv tak dostanes do zadku este taku stiplavu injekciu
5. 14tyden cyklu ti pichnu pregnyl a 36 hodin po pichnuti pregnylu ides na odber vajicok
6. odber vajicok sa robi v narkoze ... je to 5 minutovy ukon, prides tam na 8.00 a muz si ta pride vyzdvihnut o 11.00
7. potom daju vajicka so spermiami dokopy a v skumavke sa vyviijaju 6 dni a potom ti vlozia embrya dnu

to je asi tak v skratke vsetko

nelynka
4. máj 2009

wolfskinka, nerada do toho kecam, napisala si to super,
ale nie kazda ma dlhy protokol a nie kazda berie tie iste lieky...

lucula73
4. máj 2009

nelynka - na prvý raz má dlhý protokol každá,ak nie ,tak začína od 1.dňa ms tak isto ako je napísané,a ten decapeptyl si pichajú tiež všetky,iné lieky sú tam neni uvedené... 😉

wolfskinka
4. máj 2009

nely to sice nie ... ale v heliose pokial viem robia len dlhy protokol

nelynka
4. máj 2009

hm...
tak je pravda ze nechodim do Heliosu to sa ospravdlnujem ale ja som dlhy protokol nemala..nevie ako to tam chodi..a ze kazda ma dlyh protokol.. 😀

wolfskinka
4. máj 2009

a co sa tyka liekov tak pouzivaju iba decapetyl a potom fostimon, gonal a puregon a tabletky proveru .. ine lieky oni nepouzivaju

nelynka
4. máj 2009

sak ine lieky sa na IVF ani velmi nedavaju len tie co si napisala 😀 😀

elinka1
autor
4. máj 2009

Dakujem vam vsetkych za rychlu odpoved...urcite sa zapojim aj do temy Sanatorium Helios II.

Ja uz som bola na ivf 3 krat v zahranici, ale 1. krat by som mala ist do heliosu a ako spomina Nelynka, malo by to byt asi skor na kratky protokol kvoli hormonom. Snazim sa to nejak riesit cez Helios, ale nemozem si to rezervovat skor ako mesiac dopredu, co je pre mna problem, lebo momentalne nie som na Slovensku a manzel si tiez musi zarezervovat dovolenku...mame to komplikovane...

wolfskinka
4. máj 2009

su este aj ine ... co pouzivaju v centrach v zahranici ale tie sa u nas nepredavaju

a este je myslim diphereline alebo nieco take

oni kratke protokoly robia iba vtedy, ked musia dlhy prerusit kvoli komplikaciam tak potom dalsi cyklus urobia kratky ... ale keby si prisla a povedala ze chces len kratky protokol tak by si asi nepochodila, nepoznam nikoho kto tam isiel na kratky protokol .... a to tam uz strasim dlho

mzuzka
4. máj 2009

ano suhlasim s luckou.
mam kratky protokol a je to tak ako pise Lucka.
1 den menzes decapeptyl ,od druheho dna pridat k nemu gonal(puregonmerional....niektory z nich).opridat znamena pichas dve injekcie naraz, po kontrolach krvy a sono ti urcia do kedy pichas ( koncis priblizne medzi 14-16 dnom od prveho dna menzes),potom pregnyl,odber pocmuckanie(3-6dni zalezi ci si priplatis za predlzenu kultivaciu) a nakoniec vlozenie.

tinkaza
4. máj 2009

čaute žienky...

wolfskinka - ty si naše zlatíčko, ako vidím, už aj tu rozdávaš vzácne rady....ani nevieš, ako veľmi to pomáha, a tentokrát aj mne, nakoľko 16.5 začínam s tou proverou... 😎

nelynka
4. máj 2009

kazde centrum to robi inak, u nas sa dlhe protokoly robia len pokial mas blbi HP, kde treba setrnejsiu pripravu, nie taku agresivnu..
a este co viem, pouzivaju u nas aj menopur, ale to je to iste ako fostymon, preto davaju fostymon..inak uz viem len o decapetyle alebo gonale a puregone...inak o inych neviem co pouzivaju..

tinkaza
4. máj 2009

mzuzka - a máš ten krátky protokol v Heliose?

mzuzka
4. máj 2009

ano tinka,mam ho v heliose.

orsulka
4. máj 2009

.................PS..............a ja som nevernica?????? 😀

elinka1
autor
4. máj 2009

mzuzka, na ktory den cyklu si musela ist do heliosu na kontrolu?

tinkaza
4. máj 2009

mzuzka - aha, tak to si pre mna fakt prva, ktorá tam má krátky protokol...ale nevadí, veď nech je aký chce, hlavne že bude úspešný, no nie?takže nemusíš brať proveru?? tak to je fajn, lebo vraj z nej býva najhoršie....ale čo, však uvidíme, hlavne nech to dobre dopadne... 🙂

tinkaza
4. máj 2009

orsulka - ahoooj 😎
jasné, že nie si, to by nás bolo viacej, ako vidíš.... 😉

orsulka
4. máj 2009

kratky protokol mam aj ja...som mala....

elinka1
autor
4. máj 2009

orsulka, ako teda kratky protokol prebieha v heliose? ja ked som mala kratky protokol naposledy, zacinala som si pichat gonal na 2. den menstruacie a kontrola v centre (ultrazvuk) bola na 5. den menstruacie

tija28
4. máj 2009

caute vy nevernice heliosacke................to co ma znamenat, sup sup do temicky sanatoriu helios II, ale friskom 😀 😀 😀

inak tinkaza - aj ja zacinam s proverou 8.5., a domcek uz aj zacala, tak sa supni pekne naspat do heliku a budeme sa pekne podporovat...................no sup 😀 😀 😀

wolfskinka
4. máj 2009

elinka s doktorom sa da dohodnut aj telefonicky alebo mailom, su tam strasne ochotni

tinkaza .... no tebe aj osobne, ja ak to teraz nevyslo a 13.5. bude neg, tak hned nabieham na IVF a cca od konca maja zacnem uzivat proveru

orsulka
4. máj 2009

elinka.....ano presne tak to prebieha..... stale rovnako

elinka1
autor
4. máj 2009

dakujem a pridam sa k vam do temy helios II ak vam to nebude vadit

wolfskinka
4. máj 2009

elinka nebudes

simonasimon
16. nov 2016

Ahojte 2.1. Mame ist prvy krat do Martina a uz teraz sa bojim toho co to bude :( Dve deticky uz mam a tretie sa uz vyse dva roky nedari. Dufam ze tam nam pomozu.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre