IVF - dlhý protokol. Pomôžte s informáciami

pahu
29. máj 2008

Ahojte 😉
Viem že tu už máme veľa tém IVF, ale ak by som chcela získať všetky možné informácie práve o dlhom protokole, musela by som v každej téme pátrať pomerne dlho. Preto skúsim založiť takúto novú a špecializovanú témičku 😉

No a teraz trochu info o mojej situácii:
Som po 3.IUI, neúspešnom, takže nastupujem na naše 1.IVF, verím že aj posledné...

Dnes som 1.DC, začínam brať antikoncepciu Femoden až do 21.DC. Potom budem pokračovať... Decapeptyl, Fostimon, Pregnyl, Augmentin a Utrogestan. 😉

Takže ak viete pomôcť s akýmikoľvek info napr. aj o vedľajších účinkoch liekov alebo máte iné lieky, alebo kopec otázok, nech sa páči... 😉

dicinka1
10. jún 2008

tanitta...dakujem..konecne mi to niekto vysvetlil...to je roziel fakt iba v dnoch?v nicom inom?a preco aky to je roziel stimolovat na 20dc,alebo na 4-5 dc...

tanitta
10. jún 2008

Dici.. je to rozdiel len v tych dnoch...dlhy protokol sa dava zenam kde sa ocakava dobra odozva vajecnikov na stimulaciu a pravdepodobne su potom o nieco aj kvalitnejsie vajka... kratky protokol sa dava zenam s vyssim FSH to je hormon ktory ked je zvyseny tak aj sa predpoklada ze odozva vajecnikov na stimulaciu bude nizsia....trva kratsie a zacina sa s vyssimi davkami...

dicinka1
10. jún 2008

aha..dakujem... 😀

pahu
autor
10. jún 2008

Tanitta, tak to si musím zapamätať 😀 Konečne mi to dáva zmysel... Ja mávam ovulku pravidelne, takže doki aj preto možno ide do dlhého protokolu 😉 A obdivujem ťa, že nechceš vedieť čo čakáte 😀

vika34
13. jún 2008

ahojte Pahu a ost. ,definitívne začínam pichať 1.7.,z dovolenky sa vratim deň pred tým,takže sa potom ozvem a dúfam,že mi už budeš vedieť napísať ako to u teba prebieha,čítam aj v téme GinFiv,ale tam ked nečítam každý deň strašne sa tam toho veľa nakopí a som potom mimo,takže ked sa vrátim už tam bude aj 20 stránok,tak by som bola veľmi vdačná ,za pokec tu,vopred diki,držte sa všetky

pahu
autor
16. jún 2008

Ahoj Vika, budem aj tu, neboj sa 😀
Takže ja začínam 1.decapeptyl už v stredu 😀 Brrrr, bojím sa toho ako čerta 😉

sylvyka
16. jún 2008

ahojte baby ach jaj som totalne zufala uz si picham decapeptyl siedmy den a este som nedostala menst. boze nevie dakto ze kedy ju dostanem doktorka mi povedala ze skor 25-26 den cyklu a ja nic je to normalne ???

pahu
autor
16. jún 2008

Sylvyka ja neviem, však ja som len začiatočníčka... 😨 😕 Tak ale snáď je to v pohode.. A nechceš skúsiť zavolať lekárke? Koľký DC si teraz? 28-29? 😵

cikyta
16. jún 2008

sylvinka....cakaj do 10 dna ! Tak mi kázali v sanatoriu že medzi 8-10 dnom pichania dostanem menzes. A ja to dostala na 10 den a bolo to ok! Tak nemaj strach!

myskyva
16. jún 2008

ahojte
mohla bych se k vám přidat?ve středu jdu na utz a když bude vše o.k tak snad už začnu se stimulací

pahu
autor
16. jún 2008

Cikyta, díky za radu, aspoň nebudem aj ja vystresovaná, keby niečo 😀

Myskyva, jasnačka že sa môžeš pridať, aj keď by som ťa s väčšou radosťou prijímala v nejakej tehu téme 😉 Ale ja si ťa odniekiaľ pamätám.. Teda myslím z nejakej témy.. Už sme sa stretli 😵 Však? 😨 😀

sylvyka
16. jún 2008

pahu, cikytka dakujem uz az tak nemam strach ... teraz som 27DC ale kto neni vynervovany viac ako ja ale hadam to bude v pohode tak budem cakat len nechapem preco mi dr.vravela ze dostanem skor alebo povedala mozno ??? no neviem

myskyva
16. jún 2008

pahu děkuju,ale že by jsme se znali z jiného téma...nevim 😕 já byla nejvíc na "komu se podařila inseminace" ale občas jsem se ukázala i na grafech BT tak možná odsud?

pahu
autor
16. jún 2008

Myskyva, asi Grafy BT 😉

Sylvyka, ja budem viac 😀

A teraz idem papakť 😉

sylvyka
16. jún 2008

no ale keby sa hralo o najviac stresujucu babu pred IVF si myslim ze by som to vyhrala chichi /moj manzel mi to len kazdym dnom potvrdzuje... pytal sa ma ze ci aj muzi maju takyto pokec ze co so stresjucou zenou 😢 /

sylvyka
16. jún 2008

pahu dobru chut ja pojdem o chvilocku 😉

myskyva
16. jún 2008

pahu nech si chutnat
sylvyka....manžel už se taky nemůže dočkat až bude po všem....prej začínám být nesnesitelná 😅 čim to bude? 🙄

sylvyka
16. jún 2008

myskyvka asi sme na tom vsety uplne rovnako ale ja som bola stale extra pripad chichichi aj ty si zacala dlhy protokol ???

myskyva
16. jún 2008

už mám po injekci zoladexu a snad bude vše o.k a měla bych tento týden začít se stimulací.
Ty teď čekáš na MS nebo už stimuluješ?

sylvyka
16. jún 2008

ja si od 22DC/10.6/ picham decapeptyl a cakam MS potom 4DC idem na ultrazvuk a mala by som zacat so stimulaciou /fostimon/ huha ale je to zlozite ale nevadi

myskyva
16. jún 2008

stejně je zajímevý že dlouhý protokol - a každé CAR ho má jiný 😕 22DC jsem dostala injekci a 14dní nemusim nic,kdežto ty si pícháš denně decapeptyl a jiný zas maj ten sprej do nosu 😒 jsem z toho nějaká pitomá 😅

sylvyka
16. jún 2008

ale ja si mylsim ze to je aj tym ze mam nepriechodne vajcovody endometriozu a este aj zvyseny testoster. tak si myslim ze to kazdej asi urcia inak a bud rada ze si nemusis denne pichat deca. sa citim strasne uplne mam nervy rozhodene ale asi to tak mam byt a ta moja nalada .... 😉 😉

myskyva
16. jún 2008

já jsem ráda,že jsem ušetřená těch hormonů navíc 😉
to máš těch negativních nálezů docela dost....snad to IVF obejde a rozhozené nervy vystřídá štěstí 🙂 Naštěstí dnešní medicína je na takový úrovni že si dokáže poradit skoro se všim,jenom ta cesta je trošku delší 😉

sylvyka
16. jún 2008

no a najlepsie na tom je to ze som ani netusila ze mi daco je ☹ az po laparke mi toto vsetko zistili ale vsetko sa na dobre obrati vsak?!

myskyva
16. jún 2008

důležitý je že víte v čem je chyba.......já to do dneška bohužel nevim protože zatim všechny vyšetření jsou v pořádku ☹
teď si běžim k doktoroj pro předoperační vyšetření,tak se pro zatim loučim 😉 ahojky

sylvyka
16. jún 2008

halo pahu mala si na obed rybku ??? 😉

pahu
autor
16. jún 2008

Haló, nie nemala, mala som rizoto s ovčím syrom a pórikom a teraz by som si najradšej zdriemla 😀

No a ja si budem pichať decapeptyl a mám Idiopatickú neplodnosť, bez príčiny 😀 Teda nezistenej 😉 Každá sme iná, takže každá máme iné liečiky.. A ja pichám od 21.DC, nie od 22 😀

sylvyka
16. jún 2008

pockaj po tom decap. budes chcet si zdriemnut hned ked sa zobudis 😀 chichichi

pahu
autor
16. jún 2008

Sylvyka, tak to si neviem predstaviť, nakoľko už teraz si myslím že mám narkolepsiu 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

sylvyka
16. jún 2008

inak pahu by som dala ruku do ohna za to ze si blizenec 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre