IVF - dlhý protokol. Pomôžte s informáciami

pahu
29. máj 2008

Ahojte 😉
Viem že tu už máme veľa tém IVF, ale ak by som chcela získať všetky možné informácie práve o dlhom protokole, musela by som v každej téme pátrať pomerne dlho. Preto skúsim založiť takúto novú a špecializovanú témičku 😉

No a teraz trochu info o mojej situácii:
Som po 3.IUI, neúspešnom, takže nastupujem na naše 1.IVF, verím že aj posledné...

Dnes som 1.DC, začínam brať antikoncepciu Femoden až do 21.DC. Potom budem pokračovať... Decapeptyl, Fostimon, Pregnyl, Augmentin a Utrogestan. 😉

Takže ak viete pomôcť s akýmikoľvek info napr. aj o vedľajších účinkoch liekov alebo máte iné lieky, alebo kopec otázok, nech sa páči... 😉

vika34
8. aug 2008

ahoj beruskony,ja som dnes bola už na druhom teste,som 13 deň po ET ,mám to pozitívne a tiež ma občas tak ťahá vaječník a tiež mám pocit ako keby mal prísť menzes,nešpináím ani nekrvácam,drž sa

beruskony
8. aug 2008

Ahoj vika, moooooc gratuluji! Kdy jsi si delala prvni testik? Me rekli az 14 den po ET. Kolik mas u sebe mimisku?
Je to tve 1IVF?

vika34
8. aug 2008

ja som si nerobila test doma ja som bola v CAR na 10 deň po ET a na dnes t.j,13 deň,dalšiu kontrolu mám až koncom mesiaca na UTZ.Vložili mi dve embrijka,ale neviem či sa obe uchytili.Je to moje prvé IVF,ale už siedme tehotenstvo,potrácam v 5TT čo je zrovna 28.8.tak veríme ,že to tentokrát vyjde

beruskony
8. aug 2008

viva, to me rekli at si udelam test 14 den z moci, ale ja bych to chtela mit potvrzene take z krve. 7 tehotenstvi a delali ti geneticke a imunologicke testy?
My se snazime cca. 3roky a jeste jsem tehotna nikdy nebylo. Byla jsem po neuspesnem 1IVF na imunologii a tam me zjistili, ze si vytvarim protilatky proti embryu. Takze embryo nejspis v sobe zabiji driv nez se uhnizdi. Tak me nasadili od zacatku stimulace Prednison 10mg denne.
Drzim moc palecky at se ti mimisek nebo mimisci konecne poradne zakousnou a pekne vyviji.

dicinka1
8. aug 2008

beruskony..ajoj...aj ja som mala neuspesne 1 ivf..ale nikto mi nenavrhol ist na imunologiu.,...

beruskony
8. aug 2008

Ahoj dici, me to dr. sama take nenabidla. Musela jsem si o to vylozene rict. Diky konikovi jsem se tu hodne dozvedela. Zrejme je to nakladne vysetreni. Manza mel vse v poradku jen me nasly ty protilatky. Takze po 3 letech vime asi kde to vazne, ze se nedari. No uvidime jestli se povede ted to 2IVF, kdyz beru ten Prednison. Je to pry jediny lek ktery by mohl pomoct.

vika34
8. aug 2008

ja som mala všetky vyšetrenia v poriadku,aj na imuno sme boli,ale nie na takom rozsiahlom v prahe,ale iba na štandartnom v Ko šiciach zistili mi protilátky proti ovariám/vaječníky/ale v CAR dr.povedal,že nebude čakať 2 mesiace na výsledky a mesiac pred stimulkou mi predpísal 5 mg prednisonu,teraz beriem iba 2,5 mg.Každý komu niečo zistia na imuno predpíšu prednison,tak doktor povedal,že mi to nasadí preventívne aj bez výsledkov,ja som sa tiež sama posielala všade,lebo ináč môj gyndoš nerobil nič iba som raz ročne prišla potratiť do nemocnice a vtedy sa o mňa príkladne staral.AJ do Car som sa poslala sama

beruskony
8. aug 2008

Vika, to jsem nevedela, ze jsou i protilatky proti vajecnikum.
Ja kdyz jsem stimulovala tak se me zlesila plet a ted jsem samy pupinek des. Jo a v noci musim chodit 2x na zachod to jsem driv nemusela.

beruskony
8. aug 2008

Ty hormony a Prednison asi delaj v tele peknej brajgl. Jen aby to alespon pomohlo.

vika34
8. aug 2008

ja musím ísť nie dva krát ,ale aspoň štyri,ale ja som aj pred tým chdila asi jeden dva razy,ale toto?a nemôžem spávať,môj muž tvrdí,že som aj veľmi precitlivelá

dicinka1
8. aug 2008

da sa to zistit..aj bez vysetrenia..ze mam protilatky?chcela by som ist na to vysetrenie...na koho sa mam obratit?

beruskony
8. aug 2008

dicinko, na toto vysetreni ti musi dat Dr. doporuceni. Dela se co vim v Praze v Podoli a v Imumedu. Je na nej docela dluha cekaci doba nez se dostane clovek na radu. Nekdy i dva mesice. Vysledek je cca do 2 tydnu.

vika34
8. aug 2008

ja som bola s manželom v KE,ale nikdy viac by som tam nešla,to sme sa vrátili o minimálne 20 rokov naspäť.Už ked ,tak by som išla do prahy,kde naozaj urobia kompl.vyšetrenia,stojí to cca 3000-5000 czk,ale akjo som písala nepoznám nikoho komu predpísali niečo iné ako prednison,tak v konečnom dôsledku sa mi to zdá zbytočné,ked v GF TO DáVAJú PREVENTíVNE

dicinka1
8. aug 2008

no uvidime..ked sa nepodari 2 ivf..tak uz musim s tym nieco urobit....

beruskony
8. aug 2008

Pokud napise Dr. doporuceni je vysetreni zcela hrazene pojistovnou. Ale jak pise Vika, take jsem slysela od vsech, ze jim predepisuji jen Prednison. Pokud najdou protilatky proti spermatu tak jeste 3 mesice chraneny sex. Pekne blba lecba 😀 .

dicinka1
8. aug 2008

beruskony..ved to..blba liecba...ale co neurobis pre mimco... 😀

vika34
8. aug 2008

v Cechach vam to asi hradia u nás sú s tým problémy,tiež som počula o tom chránenom sexe,ale ,že vraj iba mimo ovulácie,tak neviem lebo mne nikto také nehovoril.Nakoniec som pred stimulkou doniesla tie výsledky z KE a nikto ich nrchcel vidieť,takže to beriem iba ako hrozne negatívnu skúsenosť z nášho zdravotníctva

dicinka1
14. aug 2008

ajojte..neviete kedy dostanem kramy po antikoncepcnych tabletkach a injekciii diphereline?je to priprava na umele...ale neviem kedy mam cakat kramy...tabletky a injekciu picham na 21 dc...

dckami
15. aug 2008

ahoj holky,
jsem v této diskusi dneska prvně. Jezdíme do Pronatalu Nord Teplice od 11/07.
Včera jsem tam byla na kontrolních stěrech, prý na pohlavně přenosné choroby a tak. HP dopadal zcela v pořádku. Velké překvapení pro mě bylo, když mi dr. říkala, že tam vidí "plodný hlen" a že brzo budu mít ovulaci. Pro jistotu mi udělala utz a byl vpravo 1 folík 20 mm, sliznici ukázkovou 9,8mm. Tak mi hned sestra píchla Pregnyl a dneska večer máme doporučený styk Prý by byla škoda to nevyužít, takže to zkusíme.
Jinak pokud to dneska nevyjde, mám domluvené 1.IVF na září, budu mít dlouhý protokol z folikulární fáze, vyfasovala jsem poučení a tiskopisy, další návštěvu máme 25.8. 😅

pahu
autor
25. aug 2008

Ahojky, chcem si zdvihnúť mnou založenú tému na začiatok a hlavne do nej pridať nejaké postrehy pre budúce neznalé snažilky 😉

pahu
autor
25. aug 2008

Dckami, tak ako ste dopadli? Aj si meriaš BT aby si videla čo sa to tam vnútri deje? 😵

pahu
autor
25. aug 2008
lilimarlen
10. sep 2008

Ahojte 🙂
chcela by som sa opytat,ci mi niektora neviete poradit,kde v ceskej republike sa da uskutocnit odber biologickeho materialu,myslim tym odber spermii,oocytov..,ktore sa da pouzit v neskorsej dobe v pripade,ze zena,resp.muz ma vazne ochorenie a tehotnost treba odlozit na pozdejsie.
Raz som to nasla niekde v ceskej republike,teraz to nemozem viac najst ☹
Za radu velmi pekne dakujem.

dckami
10. sep 2008

ahoj kočky,
plánovaný styk opět nevyšel ☹ .
Takže jsem musela počkat na MS a poté začít se stimulací: 30.8.08 injekce Zoladex, kontrola 17.9.08, potom si budu píchat gonal. Léky na ivf mám schválené. V pondělí mě vyděsilo, že jsem začala krvácet. Tak jsem ihned volala do Pronatalu a dr. mi říkal, že krvácí až 80% pacientek, tak mě uklidnil.
Jinak BT si neměřím. Dělala jsem to, když jsem chtěla otěhotnět před 7 lety, křivka byla skoro rovná a přesto se nám to povedlo přirozeně, takže tomu moc nevěřím. Akorát by mě to stresovalo. 😖

adrosek
10. sep 2008

Ahojík holky,jste tady někdo tedy?

dicinka1
10. sep 2008

adrosek..jaaaaaaaaaa

adrosek
10. sep 2008

Ahojík dicinka tak tě zdravím.Tak jak jste natom co?

dicinka1
10. sep 2008

androsek..tak ja stimulujem gonalom..uz citim vajecniky..podstupujeme ivf+icsi..koli manzelovmu zlemu spg...dnes som zistila,ze mam ovu hlienik..je to normalne?ked stimulujem?

adrosek
10. sep 2008

Dicinka,já začala zase od minulého čtvrtka brát antikoncepci na 14.dní plus minus,pak budem pichat injekce nějakých 14.dní,jen ještě nevím jaké,jdem ted po neděli k dr.si pro protokol a tam budu mít vše napsané.Máme to vypočítané na polovinu října asi.Jinak my jsme po 2IUI neúspěšných,jsme obi dva vpořádku tak nevíme kde to vázne.Jinak já zase stále ještě špiním,v sobotu mi skončila MS a od té doby stále špiním,tak nevím jestli to nevadí na tu stimulku.Myslím,že ten hlen nevadí ničemu.

dicinka1
10. sep 2008

ja len ci mi nahodou nepopraskali jajka.. ☹ ja som brala tiez hak..marvelon..21 dni..a potom diphereline..a na 5 den cyklu..gonal..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre