IVF - dlhý protokol. Pomôžte s informáciami

pahu
29. máj 2008

Ahojte 😉
Viem že tu už máme veľa tém IVF, ale ak by som chcela získať všetky možné informácie práve o dlhom protokole, musela by som v každej téme pátrať pomerne dlho. Preto skúsim založiť takúto novú a špecializovanú témičku 😉

No a teraz trochu info o mojej situácii:
Som po 3.IUI, neúspešnom, takže nastupujem na naše 1.IVF, verím že aj posledné...

Dnes som 1.DC, začínam brať antikoncepciu Femoden až do 21.DC. Potom budem pokračovať... Decapeptyl, Fostimon, Pregnyl, Augmentin a Utrogestan. 😉

Takže ak viete pomôcť s akýmikoľvek info napr. aj o vedľajších účinkoch liekov alebo máte iné lieky, alebo kopec otázok, nech sa páči... 😉

dicinka1
17. sep 2008

tak adrosek..,mam 19 jajok odobranych... 😉

adrosek
18. sep 2008

Ahojík holky,přeji hezký den všem.

Dckami,tak super že už začínáš tedy,jen tak dál a pak musíš dát vědět jak n UZV.

Dicinka tak to je hodně slušný nemyslíš co??A jak ti je,bolí tě něco nebo tak?

Já jdem dneska na osmou hod.do centra si pro rozpis tak uvidím co a jak.

dicinka1
18. sep 2008

adrosek...no joooo....boli ma cely spodok..ked zakaslem,alebo kychnem,tak saliem od bolesti.. ☹

adrosek
18. sep 2008

Dicinka tak hodně odpočívej,já jsem už zpět od dr.mám rozpis-takže stále berem ten Marvelon až do 22.9.od zítřka začínám pichat Dipherelin a od 8.10.kněmu ještě přidávám Puregon 175j a 13.10.kontrola u dr.Tak uvidíme.Myslíš ten Dipherelin je jedno kdy jej budem pichat jestli rtáno nebo večer,spíš ráno?

pahu
autor
18. sep 2008

Ahojte 😉

Dicinka, pekná úroda 😀 Už si si volala koľko z nich sa podarilo oplodniť? Alebo kedy máš volať? Dávaš si aj predĺženú kultiváciu? 😨 😵 A to že ťa bolí celý spodok je O.K., len si určite sleduj pitný režim, aby neprišiel ten OHSS syndróm... Cmuk a nech ťa to čoskoro prestane bolieť 😵

Adrosek ahojky aj tebe 😉 Asi máme rovnaký problém, ani nám nič doktor nezistil, len nevedia, prečo sa nám nedarí... 😕 A máte za sebou aj vyšetrenie reprodukčnej imunológie? 😨 😵

Dckami, tak držím palčeky, dúfam že všetko pôjde tak ako má 😉

dicinka1
18. sep 2008

14 oplodnenych... 😵 😵 😵

pahu
autor
18. sep 2008

Dici, krásne... Držkám celému fotbalovému mužstvu palčeky, nech sa im darí aj s celým rehabilitačným a trénerským tímom 😀

dicinka1
18. sep 2008

dakujem 😵 😵 😵 snad budu vsetky tie prave,...mam ist zajtra na kontrolu..a uvidi sa... 😵

adrosek
18. sep 2008

Dicinka tak to je nádhera tedy,tak uvidíš,snad se budou všechny ok vyvíjet hlavně.Držím pěsti moc. 🙂

dicinka1
18. sep 2008

kujeeeeeeeeeeeeeeeeeeem

adrosek
19. sep 2008

Ahojík holky,přeji všem hezký den.Jak se máte dneska co,pracovně nebo jste doma.Já bohužel pracovně,ale ještě že je už před námi volnej víkend.

adrosek
23. sep 2008

Ahojte holky,kde jste kdo nikde nikdo co?

dckami
23. sep 2008

ahoj kočky,
tak jsem se vrátila z teplického Pronatalu a jsem zcela KO 😠 . Bohužel vůbec nemám dobré zprávy. Byla jsem pouze na kontrolním utz při stimulaci a je to tak, že jsem 6.den stimulace a mám pouze 1 vajíčko 8-9mm 😢 . Takže mám dopíchat zbytky gonalu po 225 jednotkách dnes a zítra a přijet znovu ve čtvrtek. Ale vypadá to tak, že ani nepůjdu na OPU. Nemá to cenu. Když sjem se zeptala, jak je to možné, že moje tělo na gonal nereaguje, tak prý chybně zvolený protokol. Protože i když jsme jezdili na IUI, měla jsem i bez stimulace 1 vajíčko.
Hrůza, co???

Chci se zeptat, nevíte, jestli se toto počítá jako 1.pokus IVF, když nedojde k ET? Není mi moc jasné, když zdravotní pojišťovny přispívají na IVF 3x za život, jestli se jedná pouze o příspěvek na gona či jiné léky na stimulacil, který jsem si nyní 1x vyčerpala, nebo 3x za život ET a žádat o schválení léků k IVF mohu vícekrát 😕 ???

pahu
autor
23. sep 2008

Ahoj Dckami... No, nie sú to dobré správy... Za IVF sa pokladá pokus až vtedy, ak pri ňom príde k OPU. Takže ak by si mala iba 1 vajíčko, určite do toho nechoď. Ak by to bolo možné, keďže si už nahormónovaná a mali by ste relatívne O.K.spermiogram, skúste IUI... U nás na Slovensku sa platí 1.000,- Sk. To je celkom v pohode a keďže si nastimulovaná, možno by sa to podarilo 😀

Adrosek, aj ja som pracovne 😉

adrosek
23. sep 2008

Ahojík dckami,tak to me mrzí tedy,tak to nejsou tedy moc dobré zprávy,no já se toho taky bojím,abych nešla potom na uzv a tam nic nebylo,no uvidíme.Tak snad příště to bude ok.Myslím že se počítá až ET ne pokud je jako další pokus,ale nevím to přesně.
No já ještě taki do šesti si tady pobudu.

adrosek
23. sep 2008

A co jsi měla za protokol dckami?

dckami
23. sep 2008

měla jsem dlouhý protokol - injekce Zoladexu a po 18 dnech 1.utz (17.9), potom jsem píchala gonal a dnes byla kontrola 6.den stimulace. Doma jsme to s manžou také probírali a ve čtvrtek se zeptám na možnost IUI, letos jsme měli 4 pokusy, takže ještě 2 nevyčerpané máme v záloze. 😒

efiku
23. sep 2008

Ahojte babulky mňa čaka druhé ICSI dlhy protokol akurat som začala antikonc.diane 35 a poviem vám že vaječníky ma bolia statne a prsia mam jak silikony 🙂 a tiež bolia aj ked som to začala brať už od 9.9 až tento týžden došli tieto účinky a potom by som mala začať decapeptyl atd.
Máte niektora skusenosti s diane 35? Dakujem

adrosek
23. sep 2008

Ahojík holky,já s diane zkušenosti nemám,já brala marvelon a ted pichám diphereline a pak puregon bude,tak snad něco ztoho bude.

adrosek
25. sep 2008

Holky kdepak jste kdo co,nikde nikdo?

Dicinka jak ty se máš co?

dckami
25. sep 2008

Já jsem tady, bohužel mám jenom špatné zprávy 😢 .
Už jsem doma z kontrolního utz a nic nového. Stále pouze 1 folík 10mm (dnes jsem 8.den stimulace gonalem), tak doktor řekl: STOP. Stimulaci jsme ukončili, byl chybně zvolený zvolený protokol. Teď musím počkat na mrchu, která bude asi za 14 dní a 3.-4. den cyklu musím na krev (kontrola LH a FSH). Vzhledem k tomu, že od října začne v pražském Pronatalu rozsáhlá rekonstrukce, bylo mi řečeno, že nemají až do odvolání posílat žádné pacientky na ivf, že tam budou fungovat v omezeném provozu minimálně do konce roku. To by pro mě znamenalo, že další stimulace by začala nejdříve v lednu a to se mi nelíbí. Takže od 1.10. změním pojišťovnu na VZP a další, teda 1. pokus IVF bychom udělali v Teplicích. Pokud budou výsledky krve v pořádku,tak se to stihne ještě letos.
Moc mě to mrzí, že to nevyšlo již v této fázi, ale co se dá dělat. Snad příště.....

Všem ostatním přeji jenom spokojené těhulkování, čekatelkám // a stimulantkám úspěšnou cestu k vytouženému miminku. 😉

chantalle7
25. sep 2008

ahojte snazilky,
som sa preluuuuuskala celou vasou debatou aj ked ma hlavne zaujimal tvoj pribeh PAHU - drzim palceky pri dalsom snazeni.

rada by som sa pridala do vaseho diskusneho klubu a tak nieco o mne s manzelom sa snazime uz 2roky a 2mesiace zatial vsak neuspesne. Od cca novembra 2007 chodime do GynFiv v BA. mam za sebou vsetky potrebne vysetrenia a podla vysledkov sme OK. za ten cas sme absolvovali 3 povinne IUI a medzi tym sa mi este objavili problemy so stitnou zlazou takze s jej nastavenim som stratila 3 mesiace. teraz je to uz ok mam nastavenu trvalu tzv. dozivotnu liecbu.

No a teraz je na rade nase 1. IVF dlhy protokol (presne ten co si mala aj ty Pahu). Som z toho pekne nervozna co sa u mna prejavuje stalou hrcou v krku a k tomu stres z prace....

21DC budem mat 4.10. kedy doberiem Femoden a 5.10. si davam prvy Decapeptyl. S prvou injekciou mi pomoze kamoska- zdr.s., ktora bude v ten den u nas takze snad to nasledne zvladnem aj sama.

chcela by som sa vas ale nieco spytat:

1. citala som o tych vasich bezproblemovych PN-kach nad ktorou tiez uvazujem. moja predstava bola taka ze zostanem doma pocas celej pripavy. Mam hodne stresov v praci a tak som chcela ze aspon takto sa mi podari vypnut. Zial na zaklade toho co ste pisali som volala do centra GF a tam mi povedali ze oni ziadnu PN-ku nemozu vypisat nakolko moj zakrok uz aj tak zdravotnu poistovnu stoji vela penazi a ze oni mozu pracovat len so zdravymi ludmi takze mi v ziadnom pripade nemozu dat PN-ku (aj napriek tomu ze som sa snazila argumentovat ze clovek by mal byt v klude co sa mne v praci tazko podari)
takze kocky dajte info (hlavne tie co ste mali PN) jednak od kedy ste isli na PN a kto vam ju dal ci centrum alebo vseob. lekar a vobec na zaklade coho.

2. druha vec z ktorej mam trosku obavy je pichanie injekcii tych do svalu (Fostimon) kto vam to pichal ci vy same alebo ste chodili kazdy den do centra a ako ste riesili nedelu?! trapi ma to lebo kvoli tomu budem musiet kazdy den chodit do BA do centra ak sa mi nepodari niekoho na okoli presvedcit aby bol taky laskavy a kazdy den mi pichal inj. (ja sama to asi nezvladnem ...)

3. baby a na zaver ako bojujete so stresom? ja som asi fakt hrozna ale vsetko ma hrozne stresuje!!!! uz premyslam nad nejakou jogou alebo meditaciami ....

dakujem za odpovede a vsetkym snazilkam drzim palceky!!!!

adrosek
25. sep 2008

Ahojík holky,tak sem četla co jste tady napsaly všechno.Jak to tak sleduji tak mám strach taky abych reagovala,když tady spousta zvás píšete jak jste to museli stopnout.No jsem zvědavá sama na sebe.
Já zatím tedy chodím do práce,stou neschopenkou taky nevím,ale mě říkala dr.že jakmile proběhne odběr tak že mě nechá doma.
Jinak co děláte holky?

adrosek
25. sep 2008

Dckami tak to mě mrzí moc stebou,ale řeknu ti,aby jsi čekala až do nového roku tak to raději změn tu pojištovnu a honem do dalšího stimulování.

dicinka1
25. sep 2008

adrosek..mam vlozene jedno embrijko..na krv idem 3.10.2008..dali mi len to jedno,lebo mam ohss ☹ ale vraj je vacsia sanca uchytenia 😉

adrosek
25. sep 2008

Ahojík dicinka,dlouho si se tady neukázala,tak to je máš potom ještě ostatní schované ne?Kolik jich ještě máš co?Tak budem držet pěsti yb to vyšlo,určitě to vyjde.Tak si doma tedy a odpočíváš ne?

dicinka1
25. sep 2008

mam este 6 zmrazenych...ale bojim sa..som 4 den po et..a nic necitim..trosku podbrusko...ale inac nic ☹

adrosek
25. sep 2008

Dicinka to je ještě brzo si myslím,neboj vše bude vpořádku,musíš si říkat že ano.
Copak děláš jinak,odpočíváš?Tak to je dobře,že jsou ještě 4.mrazáčci ne?

adrosek
26. sep 2008

Ahojík holky,přeji hezký den všem.

dckami
26. sep 2008

holky, včera jsem změnila zdraovatní pojišťnu, od 1.10. mám VZP. Tak uvidíme, zda další pokus stihneme ještě letos......

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre