IVF - dlhý protokol. Pomôžte s informáciami

pahu
29. máj 2008

Ahojte 😉
Viem že tu už máme veľa tém IVF, ale ak by som chcela získať všetky možné informácie práve o dlhom protokole, musela by som v každej téme pátrať pomerne dlho. Preto skúsim založiť takúto novú a špecializovanú témičku 😉

No a teraz trochu info o mojej situácii:
Som po 3.IUI, neúspešnom, takže nastupujem na naše 1.IVF, verím že aj posledné...

Dnes som 1.DC, začínam brať antikoncepciu Femoden až do 21.DC. Potom budem pokračovať... Decapeptyl, Fostimon, Pregnyl, Augmentin a Utrogestan. 😉

Takže ak viete pomôcť s akýmikoľvek info napr. aj o vedľajších účinkoch liekov alebo máte iné lieky, alebo kopec otázok, nech sa páči... 😉

kuspitka
30. máj 2008

AHojte.popisete?

monku
30. máj 2008

Jo jo tento server je fakt supis, s kamaradkama se to resit neda, obzvlast vsechny kolem jsou tehulky nebo maji cerstve mimi.. Clovek si uz pripada divne.. Ale co uz,budem bojovat! 😎

len
30. máj 2008

Mě spíš zajímalo, proč zrovna ten 21.-22.DC? Jestli to má nějaký hlubší význam 😀 Protože jakoukoli proceduru jsem při léčbě neplodnosti absolvovala, vztahovala se k mému cyklu - buď určitý den MS nebo ve vztahu k ovulaci - den před ovulací, týden po ovulaci... Což je samozřejmě u každé ženy různé. Takže mě fascinuje, že existuje něco, co plošně ordinují všem ženám bez rozdílu ten samý den cyklu - přitom některá je v té době ještě před ovulací, jiná pár dní po a jiná už těsně před menstruací... pokud je to hormonální injekce (má zastavit produkci hormonů hypofýzy), měla by být podávána ve vztahu k tomu, co se vě mně zrovna odehrává a nikoli všem ženám na celém světě stejně, ne?
Prostě mi přijde zvláštní, že nepřizpůsobí léčbu konkrétní pacientce, ale naopak všem pacientkám nacpou cyklus do nějakých ustálených kolejí, které té léčbě vyhovují. Tak by mě jenom zajímalo, jaký to má význam, no, nějaký určitě mít musí, když se tím řídí všichni doktoři napříč státy, ne? 😀

vika34
30. máj 2008

Ahoj Pahu,pozerala som do toho protokolu a aj keď teda dr.píše otrasne je tam 22 deň,ale v stredu idem ešte na konzultáciu k embriologičke ,lebo mi vyšli pozitívne protilátky proti ováriám,tak sa pre istotu opítam.Ja som začala brať 5mg prednisonu a keď začnem pichať tak 2,5mg prednisonu a beriem aj nejaké hormony na hrubé črevo ,tak som zvedavá ako budem znášať také množstvo hormonov,tak uvidíme,zatiaľ sa všetky držte ja idem víkendovať na chatu ,takže si vás prečítam až v nedeľu,pá

fanfulin
31. máj 2008

Ahojko… 🙂 🙂 ......moc se omlouvám že zasahuji do vaší diskuze,ale chtěla bych moc poděkovat…KITTEN,za popis dlouhého protokolu.Neumím se tady ještě moc orientovat na diskuzích,hledala jsem to dlouho a popis je super.Děkuji… 😵 😵

v555
1. jún 2008

ahoj pahu ahoj kocky.som tu novacik,ale mam jednu skusenost 😉 absolvovala som dlhy protokol,zareagovala som perfektne ale moje embryjka prestali rast na 4.den.smola,ale verim ze o 4 mesiace to bude super.mam teraz pauzu.postup som mala ako Labutienka,na 16.dc som zacala brat Proveru(10 dni),NA 23.DC pichacka Decapeptyldo podbruska.Menzes som dostala na 28 dc,a o tri dni som si pichala uz dve injekcie.Menopur 175 j.a po pravidelnych kontrolach(sono +krvne odbery)mi Dr.zvysil na225j.Odobrali mi 5 oocytov a oplodnili 4.Ale boli dobre len par dni,takze transfer sa nekonal.Velmi Ti drzim palce nech to vyjde na prvy krat.Ja sa tesim ale aj bojim na drhy raz,nie tych ceremonii ale vysledku.

pahu
autor
2. jún 2008

Ahoj V555 😉 To ma mrzí že ti to nevyšlo na 1.šup... 😒 A druhý pokus budeš mať tiež dlhý protokol? Neskúsia u teba krátky? 😨 😵

vika34
2. jún 2008

ahoj Pahu,do ktorého Car chodíš?Ja do Ginfiv a aký máš problém?Či máš nejaký zdr.problém prečo nemôžeš otehotnieť ,alebo sa iba príroda zahráva 😢

katy.m
3. jún 2008

Ahojte holčiny,prosím o radu.Byly jste před IVF na nemocenské?Pracuji na směny,tak nevím,zda to vše zmáknu na hodinku přesně 😒(myslím ty aplikace injekcí) .Navíc mám v práci celkem frmol a stres,tak bych se na to chtěla připravit 😉 .V případě,že se marodka automaticky nevypisuje,můžu si o ni zažádat???Poraďte...

jmisa
3. jún 2008

Katy, některá centra neschopenku dávaj na počátku stimulace.
Já jsem byla doma až od OPU a i tak jsem si o neschopenku řekla, standardně ji dávaj v našem CAR až po ET.

pahu
autor
3. jún 2008

Ahoj Vika 😉 Aj ja chodím do GynFivu, k Drábekovi. Nenašiel nám žiadny problém, máme za sebou snáď všetky vyšetrenia... Takže ak by nevyšlo naše 1.IVF-ko náhodou, čo si nepripúšťam, pozreli by sa špeciálne asi aj na naše embrijka... 😉 Potom genetika, protilátky... 😵

Katy, väčšina báb si neschopenku normáone vyžiada a zatiaľ som nepočula, že by s tým mali nejaký problém ju dostať 😉

v555
4. jún 2008

ahoj Pahu,prepac ze sa ti ozyvam.Ano aj na buduce budem mat dlhy protokol,neviem preco ale Dr.mi povedal,ze na buduce to budem robit rovnako ako teraz.Mne to vyhovuje,je to sice zdlhave ale som este trpezliva.Dufam,ze vydrzim.

katy.m.ak mas stresovu pracu tak urcite do prace nechod,neschopenku ti bez problemov Dr.vypise,nema to ziadny zmysel aby sa ti koli stresom nevytvarali oocyty tak ako sa maju.vajicka potrebuju klud,pohodu a dobru naladu. 🙂 😀 😵

v555
4. jún 2008

pahu ja rychle rozmyslam a pisem pomaly,chcela som ti napisat v predchadzajucej odpovedi"prerac ze sa ti ozyvam az teraz ale nemala som k dispozicii pc."Ja som riadne motovidlo.PA PA 😅

vika34
4. jún 2008

ahoj Pahu a ost., ja mám za sebou už asi všetky vyšetrenia,genetika,hematologia,reprodukčná imunologia,endokrinologia,dr.Harbulák mi už zobral iba nejaký výter a všetko ostatné som už mala.Takže tento prvý pokus beriem ako poslednú možnosť a musím veriť ,že to vyjde,kedy začínaš pichať Decap.? 😕

pahu
autor
5. jún 2008

V555, tak kedy začínaš s ďalšou stimulkou? 😕 Mne ešte genetiku ani imuno nerobili, vraj pokiaľ nemajú na to podozrenie, tak tam páry posielajú až po neúspešnom IVF-ku, nakoľko aj tam vraj môžu niečo zistiť. Myslím tým pri IVF.ku 😀

Vika, prvý Decpeptyl bude 18.6. 😀 Akurát mi volali z lekárne, že to tam už všetko mám 😀

Aha, a chcela som Vám niečo napísať... Ja mám Spoločnú ZP. Žiadosť na IVF sme vypísali u doktora, on ju poslal do poisťovne. Vyjadrenie-schválenie prišlo len mne domov, nie do centra, ja som im to musela do Centra následne odniesť. V žiadosti a schválení boli vymenované aj lieky.... U doktora som následne dostala recepty na lieky a nejaký ďalší papier, s ktorým som bežala do poisťovne opäť za revíznou lekárkou, ktorá mi musela opečiatkovať z druhej strany ešte aj tie recepty... Birokracia ako hovado, ale už som sa dlho nestretla s takou milou paňou na úrade...Normálne jej idem napísať list, kde sa jej poďakujem, že so mnou jednala ako s človekom, nie len ako s číslom, alebo "stránkou". Fakticky, neklamem.... Dám Vám aj na ňu kontakt, ak by ju niekto potreboval 😀

v555
6. jún 2008

Ahoj Pahu, dalsia stim.by mala u mna zacat asi v auguste,zalezi aj od genetiky.Ja mam tiez spol.zdrav. a tiez som mala tie iste kroky ako ty,birokracia ako byk.A tiez so mnou debatila velmi mila pani:

vika34
7. jún 2008

ahojte ,ja mám Všeob.zdrav. a nemusela som si nič sama vybavovať všetko vybavili v Car ,tak to bude asi tým,že ste v spoločnej.Ja cestujem 15.6. na dovolenku a pichať začnem asi 2.7. a ešte som stále nevybrala recepty,ale už tento týždeň to musím vybaviť aby som po dovolenke nebola v strese zo zháňaním liekov,zatiaľ sa všetky držte

pahu
autor
9. jún 2008

Ahoj Vika, ak chceš, zabehni do Lekárne na Dunajskej ulici, ja tam mám dobrú známu a keď jej tam odnesieš recepty, do 2-3 dní ti tam lieky dodajú. Niektoré sa totiž musia objednať 😉 Ja si ich tam idem dnes vyzdvihnúť 😀 A prvú injekciu Decapeptylu začínam pichať 18.6. 😉 Auuu.

V555 hmm. V auguste už snáď budem tehuľka, tak ti budem dávať rady ako a čo ďalej 😉

fedra
9. jún 2008

pahu ... jeeej ... tak drzim palceky nech sa ti dobre picha 🙂

pahu
autor
9. jún 2008

Fedri, no to dúfam, však len si na to spomeniem a už idem na wc 😉 Ja mám taký ten vnútorný stres... Spravia sa mi vyrážky a chodím často na veľkú potrebu 😨 😕 😵

dicinka1
9. jún 2008

co sa povazuje za dlhy protokol?

tanitta
9. jún 2008

Dlhy protokol: laicky povedane.. zacina sa uz na cca 2ODC podavanim decapeptylu... potom pride ms... a az potom sa zacne stimulovat...
Kratky protokol: ten sa zacina zvacsa na 2-3DC podanim decapeptylu spolu uz so stimulacnymi inj.
rozdiel je v dnoch kedy sa to vsetko zacina 😉

pahu
autor
9. jún 2008

Tanit, tak to si snáď prvá, čo to takto super laicky vysvetlila 😀 Ďakujem za nás všetky 😉

fedra
9. jún 2008

pahu ... neboj, nic to nie je. Najhorsie bolo pichnut tu prvu ... potom to uz ani moc vnimat nebudes. Mne ich picha manzel a v pohodicke.

rybca
9. jún 2008

ahojte, u nas je velka pravdepodobnost IVF, kedze priatel ma asthenozoospermiu, chcem sa spytat kedy odoberaju spermijky na oplodnenie partnerom?

pahu
autor
9. jún 2008

Ahoj Rybča 😉 Môj manžel má prísť so mnou ráno na odber, on odovzdá materiál a ja pôjdem na odobranie vajíčok... Oni to hneď potom vyčistia a začnú oplodňovať 😀 Ach, aké jednoduché....

rybca
9. jún 2008

pahu, tak to bude u nas problem, ked bude priatel mimo slovenska, som myslela, ze vezmu, zamrazia a potom ked treba tak oplodnia

pahu
autor
9. jún 2008

Ahá, ja mám pocit, že sa to dá aj takto. Pre sitotu si cinkni do centra a vysvetli im situáciu. Ja viem že v našom centre v G-F to robia a dokonca aj pri IUI ak je partner dlhodobo preč 😉

sukubka
9. jún 2008

katy m já byla 26.5 poprvé na pohovoru v CAR dali mi nějakou antikoncepci a že až pak začnu stymulovat a už mám i neschopenku

pahu
autor
10. jún 2008

Sukubka 😉 A vieš aké lieky budeš brať? 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre