IVF - dlhý protokol. Pomôžte s informáciami

pahu
29. máj 2008

Ahojte 😉
Viem že tu už máme veľa tém IVF, ale ak by som chcela získať všetky možné informácie práve o dlhom protokole, musela by som v každej téme pátrať pomerne dlho. Preto skúsim založiť takúto novú a špecializovanú témičku 😉

No a teraz trochu info o mojej situácii:
Som po 3.IUI, neúspešnom, takže nastupujem na naše 1.IVF, verím že aj posledné...

Dnes som 1.DC, začínam brať antikoncepciu Femoden až do 21.DC. Potom budem pokračovať... Decapeptyl, Fostimon, Pregnyl, Augmentin a Utrogestan. 😉

Takže ak viete pomôcť s akýmikoľvek info napr. aj o vedľajších účinkoch liekov alebo máte iné lieky, alebo kopec otázok, nech sa páči... 😉

adrosek
4. nov 2008

Ahojík chantalle-tak a ty jsi nezkoušela testovat ještě nebo jak co?

kalka
5. nov 2008

chantalle7 díky 😉 já jdu teď ve čtvrtek na UTZ... a to budu 10 dní stimulky.. tak jsem zvědavá co se dovím.. už se mi to krátí.. tak snad nepřijde nějaká nečekaná překážka.. 😉

chantalle7
5. nov 2008

kalka tak drzim palceky aby si uz postupila do vyssieho levelu 😉

kalka
5. nov 2008

chantalle7
díky 😉 a tobě držím pěsti! ať v pátek se dovíš tu nejkrásnější zprávičku! 🙂

chantalle7
5. nov 2008

ahoj androsek - drzim sa hlavnej zasady a uz som ju tu radila viacerym babam - vydrzat do jedineho spolahliveho testu a to krvneho- tie komercky z lekarne nemusia vyst a potom je clovek v depke tak naco si to komplikovat kamoska co caka dvojicky si robila 3testy a vsetky boli neg. az ten u lekara bol pozit. takze vydrzat 🙂
je to tazke ale da sa ja skor sledujem tie druhotne priznaky - ako zvacsenie a cistlicost prsnikov, obcas sa mi chce zvracat ale nie len rano ale aj v priebehu dna (rano sa mi dost casto toci hlava) akurat neviem co ten pocit na menzes v odbrusku je to obcas velmi silne ale nasla som na webe prispevok od jednej kocky co pise ze prave ona mala len tento jediny priznak bolenie v podbrusku ako pri M, tak snad je aj to OK
dnes sa citim v pohode akurat som sa uz druhu noc zobudila cca o pol tretej rano a tak potom cez den dospavam tak teraz neviem ako to bude so mnou ked sa vratim do prace.... 😠

chantalle7
5. nov 2008

dakujem kalka vsetky pallce a paste sa ziiidu 🙂 pridem vam sem potom hodit T bacilky 😉

adrosek
5. nov 2008

Ahojík holky,přeji hezký den všem.
Kalka tobě dr´žím pěsti na UTZ neboj,bude to ok všechno.
Chantalle to je pravda,že krevní test to potvrdí,taky si říkám,že raději se ještě nějak moc neraduji že musím počkat do testu.Krev si vezmu asi už zítra.

komarik
5. nov 2008

Ahojte dievčatá,
dnes sme boli na konzultácii v Helíku ohľadne IVF. Mám z toho ťažkú hlavu, lebo sa neviem rozhodnúť ktoré injekcie či tabletky si vybrať. Neviete poradiť aký je medzi nimi rozdiel? Puregon, Gonal, Menopur, Fostimon....... Ja tomu nerozumiem. Zajtra im mám zavolať ako som sa rozhodla. Baby raďte. 😅

kalka
5. nov 2008

komarik ahojky.. já ti můžu doporučit Puregon - tmavě modré pero.. ale tím nechci říct, že něco jiného je horší.. mám zkušenost pouze s Puregonem a nemůžu si stěžovat 😉

komarik
5. nov 2008

Ďakujem kalka, pamätám si že jeden druh bol na syntetickej báze a jeden na prírodnej. Ale ktorý to neviem. S manželom sme sa rozprávali a skôr sa prikláňame k Menopuru, alebo Fostimonu. Hlavne pre to že pero stojí 4 000,-Sk a tie by sme vedeli použiť na niečo iné. Trebárs na predĺženú kultiváciu. 😅

dudaka
5. nov 2008

Ahoj komárik,

nám to bolo vysvetlené tak, že všetky tie injekcie majú rovnaký vplyv, nie sú horšie alebo lepšie, len tie perá sa jednoduchšie podávajú, preto sú drahšie.My sme si tiž vybrali tie klasické inj., čiže aj lacnejšie.Keď to zvládli iné, hádam sa ich naučíme pichať aj my, no nie?

dudaka
5. nov 2008

A ešte tebe komárik: tú poisťovňu mám Všeobecnú zdravotnú.

adrosek
5. nov 2008

Ahojík holky.

luly3
5. nov 2008

babule pero požičiavaju v GF

komarik
5. nov 2008

ja neviem, ale ja aj môj manžel sme to pochopili tak že za pero zaplatím o 4 000,-Sk viac. Som z toho zúfalá, fakt sa neviem rozhodnúť. Trošku som bola aj sklamaná lebo som chcela ísť ku Krajkovi. Ten by hneď povedal ktoré si mám zobrať. Ale nevadí. Zajtra mám volať doktorke ako sme sa rozhodli a mňa začína chytať panika. Ešte som nikdy v živote nebola taká nerozhodná.

komarik
5. nov 2008

Dudaka, tak ktoré si si vybrala ty? Menopur či Fostimon? 😕

dudaka
5. nov 2008

komárik,
ja tiež chodím ku dr. Gaťovej, ale mňa sa len pýtala, či chcem perá, alebo klas. inj. O názvoch nebola žiadna reč,takže ja som si vybrala injekcie, ale ako sa volajú, to neviem. A mala som sa rozhodnúť hneď.

dudaka
5. nov 2008

Tak ja už vobec nechápem, ako to je!? 😒
Myslela som, že to oni určia, aké inj. máme brať a teraz tu čítam niečo iné.
Napríklad neviem ešte ani to, či budem mať dlhý, alebo krátky protokol. A od čoho to vlastne záleží???

komárik,vy ste preberali dnes aj to, či krátky, alebo dlhý?

given
5. nov 2008

Zdravim vsetkych, Komarik, ak ti to pomoze, ja som mala GONAL, tiez je to pero - podobne ako PUREGON. Skoro nic som necitila, ked som to pichala.

komarik
5. nov 2008

Manžel mi niečo o liekoch pozisťoval na nete. Puregon sa vyrába v Holandsku z časti DNA škrečkov ale všetko sa mi nechce rozpisovať aj tak tomu nerozumiem. Gonal sa vyrába na tej istej báze v Anglicku. Menopur sa vyrába v Nemecku ale už z moču žien po menopauze. Fostimon je slovenský liek ale vyrábaný vo Švajčiarsku a tiež sa získava z moču žien. V podstate majú všetky rovnaké vedľajšie účinky.
Rozhodli sme sa pre Menopur. Mal podobné zloženie ako Merional. Ten som si už pichala v dvoch cykloch a nemala som žiadne vedľajšie účinky a dobre som ho znášala. Pichať si budem injekciami.
Toto rozhodovanie ma hrozne dostalo. Človek nechce nič podceniť aby všetko dobre dopadlo. Ak sa vyskytnú problémy tak viem že sa na seba veeeeeeeeeeeeeľmi budem hnevať, preto som ten výber nepodceňovala.

dudaka - tiež sme nič nevraveli o tom či budeme mať dlhý alebo krátky protokol. Myslím, že to sa rozhodne na konzultácii keď z poisťovne príde schválená žiadosť. Dr. vravela že táto konzultácia bude trvať veľmi dlho, pretože nám všetko vysvetlia a odpovedia na všetky otázky. Ozaj a tak medzi rečou mi dr. spomenula že pred vložením oplodneného vajíčka (ak majú kľudnejší deň) je možnosť si ho pozrieť cez mikroskop. Normálne ma to dojalo k slzám. 😵

dudaka
5. nov 2008

To je super komárik, vidieť to embryjko. 🙂
No vidiš, tak si sa rozhodla, určite správne.
Už keby sme mali aspoň tie žiadosti schválené, som taká nedočkavá, denne nad tým rozmýšľam, ako to všetko bude.Hlavne počas stimulky, tam odporúčajú PN, najradšej by som to nehovorila nikomu, ale u nás v práci sa nevyhnem otázkam.To nadriadený nerozdýcha, hlavne ak to bude cez sviatky 😀 .

komarik
5. nov 2008

U nás v práci to je podobné. Ale kašlem na to, keď bude treba pôjdem na PN aj keby traktory z neba padali. Som rada že celý ten proces môžem prežívať s tebou. A nebojíš sa toho všetkého? Ja mám zatiaľ malý strach ale postupne sa bude zväčšovať.

dudaka
5. nov 2008

Ja som momentálne v štádiu "tešenia sa", že už čoskoro budeme tehulky.Lebo doteraz to bolo také beznádejné.Z ničoho som sa nevedela tešiť.
Ale strach príde spolu s pichaním injekcí a pred odberom, toho sa bojím.

dudaka
5. nov 2008

Práve začal seriál Súkromné pasce, bude tam o umelom polodnení.
Ja by som najradšej bola cez Vianoce na PN, lebo u nás v práci je to najhorší mesiac, ale to vo všetkých obchodných domoch.Ale ako sa poznám, budem súcitiť s kolegyňami, ale už som sa rozhodla, že nebudem brať na nikoho ohľad.Keď stimulka vyjde na december, pojdem na PN a basta!

kvetinkatn
5. nov 2008

Ahoj kocky, my prave stimulujeme, dokonca tak, ze mame hyperstimulaciu, zajtra ideme na sono a cez vikend by mal byt odber vajicok. Este nejak neovladam skratky, co je prosim Vas PK?

dudaka
5. nov 2008

Ahoj kvetinka,
PK - je predĺžená kultivácia, čiže prenos embryí je až na 5 deň oplodnenia, čo zvyšuje šancu na úspešné IVF.
A neprerušili ti stimulku, keď takto reaguješ?
Držím palce.

kvetinkatn
5. nov 2008

Dudaka, neprerusili, doktor to predpokladal, kedze mam polycysticke vajecniky a upozornil nas, ze na IVF pojdeme asi az o tri mesiace, ked sa to tam vsetko ukludni. Chodime do Ferticentu a tam hned o zaciatku doki hovoril, ze oni davaju az na piaty den, ze je to potom uspesnejsie. Ale to nam nehrozi, nam pojdu az po rozmrazeni.... Dakujem za info

marcelli
5. nov 2008

Ahojky konečně jsem objevila téma,kde přesně popisujete co a jak!!!Díky 🙂 🙂 🙂 🙂 Na jiných stránkách jsem luštila,co je protokol,kultivace,transfer a tady po přečtení vím,co to znamená a co mě čeká.U Apolináře jsme byli 2krát,nyní čekám na MS,abych se mohla objednat na dlouhý protokol 22den od MS.Jen nevím,zda se hned 22 den začne s injekcema nebo sprej do nosu,poradíte??Díky 😉 Spermiogram máme super, já jen jeden vejcovod a ke všemu mrška je neprůchodný. ☹

kalka
6. nov 2008

Dobré ráno🙂

marcelli : tak já chodím do CARu v Podolí.. taky jsem musela přijít 22DC.. prdli mi jednu injekci Zoladexu - to je injekce, která tě hormonálně zklidnila a uvedla mě něco jako do umělého přechodu.. no a za 15 dní jsem měla přijít na UTZ (utrazvuk). V těch 15 dnech proběhla ještě jedna menstruace. Ten 15 den na UTZ dopadlo všechno dobře a tak jsem hned ten den začala se stimulací. Dostala jsme Pero s Puregonem a dneska jsme už 10 den stimulky a jdu na další UTZ jak to vypadá s folíkama 🙂
Takže tě možná u Apolináře čeká něco podobnýho 😉

marcelli
6. nov 2008

KALKA:díky moc,jsem zvědavá,co mě čeká.Pan doktor mi udělal ultrazvuk,řekl,že je vše o.k a mluvil něco o píchání injekcí,tak mě přišlo,že mi je hned za těch 22dní po MS nasadí.No uvidíme..A během stimulky se chodí na ultrazvuk třeba třetí ,šestý den? A za to pero s Puregonem jsi něco doplácela?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre