IVF - dlhý protokol. Pomôžte s informáciami

pahu
29. máj 2008

Ahojte 😉
Viem že tu už máme veľa tém IVF, ale ak by som chcela získať všetky možné informácie práve o dlhom protokole, musela by som v každej téme pátrať pomerne dlho. Preto skúsim založiť takúto novú a špecializovanú témičku 😉

No a teraz trochu info o mojej situácii:
Som po 3.IUI, neúspešnom, takže nastupujem na naše 1.IVF, verím že aj posledné...

Dnes som 1.DC, začínam brať antikoncepciu Femoden až do 21.DC. Potom budem pokračovať... Decapeptyl, Fostimon, Pregnyl, Augmentin a Utrogestan. 😉

Takže ak viete pomôcť s akýmikoľvek info napr. aj o vedľajších účinkoch liekov alebo máte iné lieky, alebo kopec otázok, nech sa páči... 😉

maska1
10. júl 2008

ahoj pahu. Tak ti gratulujem a koľko idete vkladať do bruška? 🙂

pahu
autor
10. júl 2008

Ahoj Maska, myslim ze 2 vkladame a 2 odlozime do mrazaciku na neskor 😀
Ty ako? Citam, ze uz oichas aj gonal? Kedy ti hrozi OPU? 😉

maska1
10. júl 2008

Asi v pondelok. Ale zajtra budem múdrejšia na kontrole. Už sa neviem dočkat. Aj my s mang. sme sa rozhodli pre dve embryjká, samozrejme ak nejakú budú. 🙂

pahu
autor
10. júl 2008

Maska, teraz hlavne myslite na pritomnost a tu uplne najblizsiu buducnost... Mne to pomaha.. A uz ti aj povedali, kolko folikov sa ti cca zacina tvorit? 😀

Pred UTZ som sa tesila na kazdu jednu info, kolko folikov mame.. Pred OPU som sa tesila, kolko z folikov je plnych a bude z nich vajicko? Potom sme sa tesili na info, kolko z nich sa podari oplodnit, a potom kolko z nich zvladne predlzenu kultivaciu... Najblizsie sa teraz tesim na to, ako to tie nase 2, ktore chceme vlozit zvladnu... Kratkodobe ciele ma udrzuju nad vodou, inac by som sa z toho napatia zblaznila 😀

maska1
10. júl 2008

Aj ja to tak pahu vnímam. Všetci moji známi, kolegovia, rodina mi hovoria " keď budeš tehotná, tak toto, hento" a vždy ich pribrzdím nech nepredbiehajú, že uvidíme, či budú vôbec nejaké vajká a či sa vôbec oplodnia, atď... Včera na utz som ich zhruba počítala ako ich dr. merala, tak ich mám asi 12 tých najväčších. a ešte sú tam nejaké drobné, ktoré ani nemerala.

pahu
autor
10. júl 2008

Maska, pekna uroda... Hlavne sa nedaj odbyt mlcanlivostou lekarov, pekne sa ich na vsetko popytaj 😀

A ja sa idem odhlasit, lebo takto na ten zajtrajsok viac myslim a potom som nejaka nervozna 😨 😵

maska1
10. júl 2008

OK. Tak sa pekne vybuvaj. A zajtra daj vedieť ako to prebehlo. Držkaj sa. Budem na teba zajtra myslieť. Pa 🙂

angi1707
10. júl 2008

Ahojte,baby!Drzim vam vsetkym palce,a by vam tie IVF,ICSI a IUI,vysly!ja uz mam vsetko za sebou a nic,viem je to krute,nechcem vo vas vyvolat strach,ale kazdy organizmus to znasa inak.prave som 10-dni po IUI a cakam...2testy mam zatial pozitivne,ale mala som aj pregnyl co ma znepokojuje...hlavne sa nestresujte 😵 je tu niektora zienka,ktora ma IUI stastne za sebou???

fedra
11. júl 2008

angi .... po 10 dni od IUI to uz pregnyl byt nemusi. Skus este jeden test o den/dva neskor a uvidis ... ale ja si myslim,ze pregnyl to uz nebude 🙂

majuska2
11. júl 2008

Ahojte babenky, velmi rada chodim na konika, lebo sa tu fakt vela dozviem. Nemate nahodou niektora skusenost s inj. merional a cetrotide, a ci pomohli? My s manzelom sa chystame na 1 IVF a vcera nam prisla schvalena ziadost, no doktorka v car ma dovolenku takze zaciname az v auguste. Drzim Vam vsetkym palce.

myskyva
11. júl 2008

majuska s tim ti neporadim....já stimulovala Fostimonem
Pahu tak co?Už máš ebrijka v bříšku? 🙂

pahu
autor
11. júl 2008

Ahojte, uz mam po tom 😉
V brusku su 2 bambulky a dalsie dve su este na pozorovani, spomalili sa ich delenia... ☹ Ale verim im, oni to zvladnu tiez 😀

kukulik30
11. júl 2008

pahu....tak blahozelaaaaaaaaaam 😵 nech sa im v brusku zapaci a poriadne sa tam zabyvaju a tie zvysne dva to hadam nejako zvladnu 😉 opatruj sa

pahu
autor
11. júl 2008

Kuku, idem spinkat, nejako ma berie do rise snov a dakujem 😀

kukulik30
11. júl 2008

tak si oddychni,mas narok po takom tazkom dni 🙂 dobruuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

sylvyka
11. júl 2008

ahojko pahu ako sa mas ? no aj ja mam v sebe 2 hrasky a na zmrazenie neni nic nevydrzali ale dufam zetie spravne su vo mne 😀

kay
11. júl 2008

ahoj holkymůžu jen mít dotaz? mám jít v srpnu/září na IVF, doktor mi říkal, že nejdřív půjdu bez ohledu na MS na injekci (dneska mi na recepci řekli, že to bude asi decapeptil), a pak po 21 dnech začne stimulace. Je to dlouhý protokol? a píchá se ten decapeptil?

cikyta
11. júl 2008

Ahoj kay......tak to ozaj neviem aký máš protokol,ale myslím,že krátky,lebo nejdeš brať od 16DC proveru tabl. Ten decapeptyl sa pichá.Je to taká malá ihla a nebolí.Aj aj áno,ták pár sekúnd. (mna osobne boleli tie injekcie potom FSH Menopuru)

kay
11. júl 2008

no mě právě všichni tvrdí že mám dlouhý p. protože jdu na ti injekci 3 týdny před stimulací.. a nemůže to být místo té provery? a nevíšna co ten decapeptyl je?

cikyta
11. júl 2008

Tak ja som si pichala decapeptyl skoro 4 týždne.No na letáku je písané: že je k liečbe rak.prostaty, k supresii hypofizárnej hormogenézy pred kontrolovanou ovarialnou hyperstimuláciou(COS) a v priebehu asistovanej reprodukcii.Zabranuje sa predčasnému vzostupu hladiny LH.Je to látka s hormonálnou aktivitou.

kay
11. júl 2008

aha, děkuju, no jestli to nenavodí ten přechod a díky tomu pak můžu přijít na tu stimulaci.. No každopádně moc děkuju 🙂 snadto zjistím toho 4. 8. 🙂

cikyta
11. júl 2008

Nemáš zač,ved aj tak som ti moc nepomohla. Ja to mám takto,len pre príklad: 16DC provera tablety 2krát denne, 23DC decapeptyl pichať, 25DC posledná dávka provery, 30-32.DC dostanem menzes a idem na sono+krv a nasledujúci den pichám okrem decapeptylu aj menopur-tie injekcie mi urobia viac dozretých vajíčok.A telefonicky mi vždy lekár povie akú dávku-podla vysledkov krvy.Ten menopur sa berie zhruba 14-16 dní,podla toho ako ti dozreli vajíčka a už ich môžu potom vyberať.

pahu
autor
11. júl 2008

Kay, ja neviem... 😕 😉

pahu
autor
16. júl 2008

Ahojte 😀
Tak uz viete ze mam len par dni do testovania po ET... Mrazacikovia nie su ziadni, nezvladli to po PK a prestali sa delit... ☹ Je mi to luto a o to viac nadeje vkladam do tych dvoch u mna v brusku... 😉

Dufam teda, ze ste vsetky O.K. niekde na ceste za bejby... Vela stastia 😀

kay
16. júl 2008

ahoj holky, tak jsem volala doktorovi, tainjekce je dipherelin. Uvede mě to vaječníky do umělého přechodu a za 3 týdny pak stimulace.. 🙂

kay
16. júl 2008

pahu moc držím pěsti, kdy máš testovat? a jak se cítíš?

cikyta
16. júl 2008

pahu,kedy sa ti prestali vyvíjať? 4.-tý den kultivácie?

cikyta
16. júl 2008

Inak ma to mrzí. Ale tie v brušku majú dobrú "perinku" na spinkanie,tak tí to zvládnu!

myskyva
16. júl 2008

pahu držim pěsti,mrazáčci nebudou třeba páč ty 2 co máš v bříšku vydrží 😉

pahu
autor
16. júl 2008

No halo, tak predsa je tu niekto 😀
Mne vkladali tieto moje 2 do bruska 5 den, teda po PK, a tie dalsie dve este nechali na pozorovanie, lebo sa spomalili v deleni a boli mensie ako dvaja huncuti v domceku... To bolo v piatok a v pondelok som volala ako na tom sme a uz neboli... Takze niekde medzi 5-7 dnom PK 😨 🤐

Kay, na krvicku idem v pondelok, a domaci testik mam zakazany manzelom, lebo by to nemuselo ukazat 100% informaciu 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre