IVF - dlhý protokol. Pomôžte s informáciami

pahu
29. máj 2008

Ahojte 😉
Viem že tu už máme veľa tém IVF, ale ak by som chcela získať všetky možné informácie práve o dlhom protokole, musela by som v každej téme pátrať pomerne dlho. Preto skúsim založiť takúto novú a špecializovanú témičku 😉

No a teraz trochu info o mojej situácii:
Som po 3.IUI, neúspešnom, takže nastupujem na naše 1.IVF, verím že aj posledné...

Dnes som 1.DC, začínam brať antikoncepciu Femoden až do 21.DC. Potom budem pokračovať... Decapeptyl, Fostimon, Pregnyl, Augmentin a Utrogestan. 😉

Takže ak viete pomôcť s akýmikoľvek info napr. aj o vedľajších účinkoch liekov alebo máte iné lieky, alebo kopec otázok, nech sa páči... 😉

violoncielka
26. sep 2008

Ahoj Adrosek, stou PN kou sa netrap,ja osobne chcem radsej pracovat,aby som sa sama doma nezaoberala myslienkami na IVF.Dolezity je iba den transferu (vtedy mas byt doma),a dokonca uz na druhy den je dobre zacat sa trochu pohybovat (myslim prechadzky) na prekrvenie maternice.
Aj ja mam trochu strach,dnes zacinam pichat do brucha...neboj zvladneme to.Ved pozri kolko bab to uz ma za sebou....hlavna zasada.....NEMYSLIET tolko a najst si inu cinnost.
Odvahu-ved sme bojovnicky-tymto si dodavam odvahu aj sebe 😉

dicinka1
26. sep 2008

violoncelka...ja som bola spokojnejsia ked som bola na pn uz na zaciatku stimulky..bola som kludna..,nestresovala som...mas vtedy kvalitnejsie vajka ...

adrosek
26. sep 2008

Ahojík holky,děkuji za odpovědi.
Já půjdem na neschopenku vden odběru zřejmě tak uvidím jak a co.Zatím to zvládám všechno aj s picháním.

janula13
26. sep 2008

Vtrhnem sem babulky, sorry, ja som len nakukla, a rada by som reagovala na Chantalle7, tiez riesim to co ty, teda zvazujem PN, som 6den stimulacie, dnes som bola vGF na kontrolu a som trochu sklamana, robil to Harbulak a povedal, ze mi mozno zvysia davku, beriem 150UI fostimonu , ze pravy vajecnik je pomaly...viac nepovedal, tak sa zacinam obavat co vyprodukujem..Ale do prace chodim, aj ked od vcera ma strasne bolia krize a cely chrbat a aj vajecniky pichaju sem tam, ale vydrzat sa to este da..Tak uvidim co dnes po 14 povedia, kedy dalsia kontrola a rozmyslam ci to nie je tym mojim behanim v praci a stresovanim sa ako aj ty Chantalle 😀 Nechcem to pokaslat tym, ze chodim do prace, ale zase ved nie som chora.Tiez som myslela ze centrum dava aspon odporucenie na PN, tak potom ak bude treba behnem k vseobecnemu, viem ze niektore babule boli celu stimulku na PN, ale to sa mne nechce...isto polezim po OPU, ak nejake bude a po ET, ak nejake bude 😅
Co sa tyka injekcii, ja picham dekac rano sama a potom idem kazde rano do GF, lebo do zadku si to sama neviem a manzel ma radsej vozi do GF 😀 Cez vikend som bola na pohotovosti, tam ti pichnu, pripadne chod na najblizsi centralny prijem...
A aj ja som stresant, mame nejake problemy v rodine a aj sefka ma stve, a tak si stale hovorim kasli na to, treba byt v klude, ale neda sa to, ale snazim sa, tak sa aj ty snaz,nech ti to dobre dopadne, drzim palceky 😉

artep26
26. sep 2008

http://www.petice.nazory.cz/petice/petice-detai...
holky jestli se vám chce tuhle petici podpořit, do toho! 🙂 stačí se jen zaregistrovat a podpořit ji 😉

adrosek
29. sep 2008

Ahojík holky moje,tak vás zdravím,jak se máte co tady?

pahu
autor
29. sep 2008

Dicinka, držím palčeky, verím že nás ostatné s dlhým protokolom trošku naštartuješ 😀 A nestresuj trdielko, ešte je zavčasu 😉

Chantalle ahoj 😉 Takže tu sú odpovede na tvoje otázky 😵
1. PN.ku ti vypisuje obvodný lekár, oni sú dosť chápaví, takže keď povieš lekárke s akou diagnózou si, vedia ťa vypísať... Ja som ale išla na PN až v deň odberu vajíčok a bola som doma až do testu z krvi, takže 2 týždne spolu. Ty sa priprav, že od začiatku stimulky až po test to môže trvať aj 4-5 týždňov....
2. injekcie decapeptylu som si pichala do bruška niekedy sama a potom neskôr už manžel, ale Fostimon do zadku mi pichal len on... Nie je to nieč strašné, ale trošku to zabolí, tak sama by si mala určite zábranu dotlačiť celý piestik a manžel to takto prežíval spolu so mnou oveľa viac než len keby bol prísediaci 😵 A hlavne, treba ich pichnúť hlbšie než decapeptyl, ten sa dáva len šikmo do tuku na brušku 😉
3. Aj ja som stresmenka, ale uvidíš, keď už budeš mať prvé 2 injekcie za sebou, budeš machrovať ako ti to ide a ostatný stres... Ja sama ho neviem odbúrať... Asi si musíme povedať, že tí ostatní, kvôli ktorým ho máme nám za to veľmi nestoja 😉 Alebo tu buď každý deň 1-2 hodinky a uvidíš ako ťa rozptýlime 😀

Tak verím, že sa tu ešte v našej témičke ukážeš, prečítaš si toto a dáš nám vedieť ako to zvládaš 😵

chantalle7
29. sep 2008

Ahojte dievcata!

dakujem za odpoved janula 13 a pahu 🙂 som trosku viac v obraze a dufam ze to vsetko prezijem
som sa rozhodla , ze do brucha skusim zvladnut ja alebo manzel a do zadku to necham asi nejakej zdravotacke a ked nezozeniem nikoho ochotneho tu na okoli tak to potom necham na GF.
tu PN som chcela len kvoli kludu /kedze zatial netusim ako to bude zvladat moje telo/ ale uvidim chystam sa aj s manzelom k nasemu obvodakovi co on na to a ci nam v tom pomoze.
Ozaj kedy ste si zacali vybavovat tie predoperacne vysetrenia? mne lekarka vravela aby som to zacala vybavovat po dobrani femodenu tj. od 22.DC vraj to dost dlho trva tak vraj aby som to postihala. tak dufam ze to jednak stihnem ale na druhu stranu ze dodrzim ten ich pokyn ze to nesmie byt starsie ako 3 tyzdne

violoncielka - ma prekvapilo to co pises ze hned na druhy den po transfere prechadzky.... 😲 kamoska co ma uz IVF uspesne za sebou a mimochodom caka dvojicky vravela ze jej lekar doporucil cca 4-5 dni lezat s nohami hore je to cas na uhniezdenie emryjka v mater. ...tak neviem ale ona mi vravela aby som urcite tento cas lezala ....
moja lekarka mi to vsak nepotvrdila a to pritom chodime do jedneho centra ja chodim Stenovej a ona Drabekovi...no ale podstatne je to ze im to vyslo hned na prvy krat a to hned dvojicky 🙂

inak este mam dalsiu kamosku tym to vyslo na druhy krat IVF a maju dievcatko 🙂
len tak pre motivaciu vsetkych snaziliek.... 😉

adrosek
29. sep 2008

Ahojík holky tak vás zdravím zase.Stou neschopenkou-já myslela že mi to vystaví v reprofitu kam chodím,takže budu muset jít k obvodní dr. tedy?No já se naní chystám taky až vden odběru,zatím to zvládám chodit do práce ještě.

adrosek
30. sep 2008

Ahojík holky,tak přeji hezký den.

pahu
autor
30. sep 2008

Dobré ránko 😉

Chantalle, lekári odporúčajú ostať s nohami hore minimálne jeden deň a potom by si mala robiť to, čo zvyčajne... 😉

Adrosek, ako sa cítiš? 😵

miroslava33
30. sep 2008

ahojte ..
sice sem nepatrim, ale poprosím Vas - ak Vam zostalo par ampuli Fostimonu po IVF
či by ste mi ich neponukli - kupim
Čaka ma IVF ako samoplatcu, prosím o kontakt cez IP.
Dakujem - Mirka

violoncielka
30. sep 2008

ahoj Chantalle
No ja s tym nemam skusenosti,lebo idem na prve IVF,ale co som si citala u kociek z Heliosu (kde som kym som bola na SK chodila a poznam velmi dobre toho dr. -vyborny lekar) tak im vravel,ze prvy den je dobre lezat,ale nasledujuce je dobre sa aj pohybovat,aby sa maternica prekrvila.
Koniec koncov,rob to co ti povedal tvoj doki. A samozrejme,ked nastane hyperstimulak,nemas asi velku sancu sa pohybovat.
Ja picham teraz do brucha gonal...a da sa to zvladnut vo stvrtok idem na prve sono a tam mi povedia dalsi postup.
Ja som povodne chcela chodit do prace (kedze ja mam prilezitostnu),ale nakoniec som tento tyzden odmietla ponuku a som domka,za PC a s kopou neozehleneho pradla 😀 .
Ale je to asi dobre si aj trosku oddychnut,lebo minuly mesiac to bol u mna brutal.
Androsek ktory den pichas? ako sa citis?

adrosek
30. sep 2008

Ahojík holky,
já píchám už dneska 12.den dipherelin 0.1mg. a jsem 5DC dneska.Cítím se vcelku dobře,občas mě bolí břicho vaječníky a někdy hlava,ale jinak mi zatím nic jiného není,tak doufám že ani nebude.Zatím chodím do práce aji.Holky tu neschopenku vám vypsala obvodní lékař nebo mi jej vypíší aj v Reprofitu jak půjdu na odběr
A jak vy jak se máte?

adrosek
1. okt 2008

Ahojík holky,hezký den,ale nikde nikdo tady,kdepak jste?
Dicinka jak se ti daří co a všem óstatním?

pahu
autor
1. okt 2008

Adrosek, neschopenku mne vypísala obvodná lekárka, ale niektoré centrá tiež vypisujú. Opýtaj sa v centre na najbližšej kontrole 😀 Hmmm, už si 12 deň, super. A ako sa cítiš? Všetko v poriadku? 😉

Violončelka, ak môžeš, určite je lepšie oddychovať, tak tú kopu prádla obchádzaj pokiaľ môžeš 😀

violoncielka
1. okt 2008

Ahojte babenky...
ako si vas citam trosku dozadu prichadzam na to,ze ani neviem ci mam dlhy alebo kratky protokol 😕
Ja som uzivala antikoncepciu,ku koncu som si bola dat pichnut injekciu enantone (na zastavanie ovulacie),potom som cakala na MS a od 4 DC picham gonal.Dnes to bude 6 injekcia a zajtra idem na prvy monitoring.
Neviem ako to bude pokracovat,lebo tu v Italy mi vsetko povedia na poslednu chvilu 😝 .
Ale som v pohode a oddychujem.Pahu kopa pradla nepocka 😉 ,lebo mame studeny byt,tak sa aspon trosku zehlenim zohrejem 😀 .Ty ako pokracujes? rozmyslas o dalsom IVF? alebo o Ket?
Pekny den vam prajem

adrosek
1. okt 2008

Ahojík holky,violoielka já si myslím že je to dlouhý protokol,ale nevím to jistě.
Pahu jojo píchám stále a zatím je to všechno vpořádku,teda cítím se zatím dobře tak uvidíme,tak mám obavy aby se tam vůbec něco namnožilo a nemuselo to bát třeba zastaveno až půjdu na UZV 13.10..

pahu
autor
1. okt 2008

Violončelka, momentálne asi nie, aj ke´d pôsobím ako veeeľmi kľudný človek, stres akosi potláčam do vnútra a neúspech prvého IVF-ka celkom nezvládam... Stále je mi to ľúto a hlavne nám nezistili žiadnu príčinu a viem že by nás nahovárali na ďalší pokus, takže chceme skúsiť najskôr všetky možné aj nemožné vyšetrenia a potom uvidíme 😉 Teraz cez víkend ideme do Prahy, v utorok sme objednaní na reprodukčnú imunitu, tak uvidíme ako bude... 😵

Adrosek, namnoží sa, nebojkaj sa 😀

violoncielka
1. okt 2008

Chapem ta Pahu,aj ja sa snazim byt odvazna a v pohode (vyrovnana),hlavne sa sama pred sebou snazim tak posobit,ale v podvedomi mam strach a bojim sa ak to nevyjde.Zatial sa snazim na to nemysliet,niekedy si hovorim ze nebudem chodit ani na konika,lebo tu sa mi ti myslienky dostavaju nejak na povrch.Ale ono asi nie je dobre utekat pred skutocnostou.
Uz som si aj citala o hyperstimulaku...aj ked som si vravela,ze tam ani nemrknem.Ano tie myslienky ti potom stale smeruju:"co ak to dostanem aj ja",ale je lepsie vediet coho sa mam vyvarovat a mozno v zacietkoch zastavit.My sme si tiez po neuspesnych IUI dali 8 mesacnu pauzu.Absolutne mi nechybali ani centrum a ani neustale sa sledovanie a cakanie na MS, no a v aprili som objavila konika a tak ma to motivovalo k boju.

adrosek
1. okt 2008

Ahojík holky,tak jsem už doma a čítám co jste napsaly všechno.
Holky no musíme si říkat,že to prostě vyjde už nyní.

violoncielka
1. okt 2008

Mas pravdu adrosek,ved si to hovorim...a hotovo 🙂

adrosek
1. okt 2008

No nic jiného nám taky nezbyde,já se taky bojím ale že to nevyjde.

pahu
autor
1. okt 2008

Aj nám to vyjde, len ešte neviem kedy 😀 A možno aj prirodzene, však sme obaja s manželom vraj v poriadku 😉

adrosek
1. okt 2008

No to my taky pahu,tak nevíme kde je zakopanej pes,ale to když to chceš tak ne a ne jako že?

pahu
autor
2. okt 2008

Adrosek, tak potom sa poďme pretekať, kto skôr 😀

adrosek
2. okt 2008

Ahojík Pahu tak tě zdravím do nového den.
Tak hej dáme závod tedy?
Jak se máte jinak holky co?

violoncielka
2. okt 2008

Ahojte babenky,tak ja som po sono.Mam len 6 folikulov (12.mm) ,ale lekarka povedala,ze je to OK.Ze nech ich je radsej menej a kvalitnych.Nuz uvidim za kolko dni pojdem na OPU.

adrosek
2. okt 2008

Ahojík violka,tak to je taky dobré nemyslíš,nebo jsi trocha zklamaná co?Tak jestli dr.že to stačí tak to je dobře ne?

violoncielka
2. okt 2008

Ahoj Adro,Nuz ja som spokojna,ja som sa skor desila z premnozenia,ale takto je to v poho.Akurat mi asi nezmrazia vajicka.Ale vsetko je tak ako ma byt.
A ty ako pokracujes?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre