Mimotelové oplodnenie pri práci opatrovateľky na turnusy

bobulkapetka
22. apr 2018

Ahojte. Neviem či tu už niekde takáto téma bola (ak áno ospravedlňujem sa) no mne sa ju nepodarilo nájsť. Chcela by som len vedieť či sa nájde snažilka/tehuľka/mamička ktorá riešila IVF popri našej práci a ako ste to riešili so stimuláciou/odberom a samotným IVF - proste celý ten priebeh ak vám to vychádzalo byť v práci. Moja striedačka nie je práve z tých "ochotných" a ja sa už teraz obávam ako to budem asi riešiť. Najlepšie by mi bolo ostať doma ale to tiež nie je také jednoduché či už z pracovného alebo finančného hľadiska... Ďakujem za každú pomoc a radu 🙂

lienka737
22. apr 2018

Neviem presne ako vy fungujete so striedaním v praci. Ale pri IVF su niektore veci naplánované na presne dni a presne hodiny a budes to musiet v tom case absolvovať, inak to nema význam.

bobulkapetka
autor
22. apr 2018

@lienka737 Striedame sa po dvoch týždňoch 🙂 Skor má zaujimalo či boli na Pn a s akou diagnózou ich vypísali. Lebo inak sa to nedá zrejme. Len som chcela či je tu konkrétne niekto kto toto riešil ale Dakujem za reakciu 😉

lienka737
23. apr 2018

@bobulkapetka áno, môžeš ísť aj na PN, ale to záleží od tvojho lekára, či Ti ju dá. Nemal by byť problém, ale pre istotu by som sa ho to spýtala vopred.

slimko
23. apr 2018

Ahoj. V rakusku ti PN na ivf neschvalia,pre nich to nie je k zivotu potrebne tym padom takato diagnoza neprejde. Mam osobnu skusenost pracujem ako op 13rokov a poslednych 5rokov riesime ivf...mali sme 4x. Iba ak by ti lekar vypisal inu dg.
Ja som to riesila zaskokom nakolko to trva dlhsid cela stimulacia a tiez po vklade cestovat stovky km do At nie je dobre- aspon ja mam aj pracu tam nie lahku...Za tie 4ivf som to kombinovala rozne...

oslo1
23. apr 2018

Nie som opatrovatelka, ale som sestricka, robim na sluzby a nemozem si dovolit prist do roboty rano len koli tomu, ze idem na krv a usg. Teda raz za cas mozem, ale ivf je dlhy proces.
Ja som v Londyne, ivf som si vzdy naplanovala cez dovolenku.
Pred kazdym ivf som brala jeden cyklus antikoncepciu, aby sme vedeli cyklus presne naplanovat a ono sa to aj podarilo. Pocas ivf ides aj 4 krat do tyzdna na krv a scan, pri prvom ides najviac, lebo na tom sa najviac team aj uci.
Ja byt na tvojom mieste, tak si zoberiem jeden ten turnus off, tym padom budes mat 6 tyzdnov volna a tam sa da ivf v pohode naplanovat.
Na slovesnku sme mali naplanovany dlhy cyklus, plan bol taky, ze tiez antikoncepcia, potom tusim ku koncu cyklu, nejaky 21 den zacat injekcie a v 2 den dalsieho cyklu prist na kliniku. Tiez som mala na to vyhradenu dovolenku, nastastie sme to uz nepotrebovali.
A ano, obetujes na ivf celu dovolenku, ale tak si treba urcit priority.
Drzim ti palce

bobulkapetka
autor
23. apr 2018

@slimko áno viem že kvôli IVF ma nevypíšu preto som sa pýtala s akou dg by sa to mohlo dať riešiť. prosím ťa ako dlho to trvalo u vás? je mi jasné, že každá stimulácia je individuálna ale tak cca koľko si nebola v práci. Takže to budem musieť aj ja riešiť záskokom. No bude to zaujímavé 🙂 Ďakujem za tvoju odpoveď.

bobulkapetka
autor
23. apr 2018

@oslo1 my ešte nemáme naplánovaný cyklus čakáme na schválenie z poisťovne. Ja zatiaľ len vopred zisťujem ako a čo. Budem to teda musieť tak riešiť ako si napísala. Jeden záskok a dúfať že to za tých 6 týždňov stihneme a podarí sa 🙂 A nejde o to, že by som neobetovala to voľno len ma zaujímalo ako to riešili ostatné. ďakujem a gratulujem k bábätku 🙂

slimko
23. apr 2018

@bobulkapetka ahoj. Ja som mala stimulaciu co komplet so vsetkym trvala 2mesiace lebo bol dlhy protokol ale teraz aj take co stimulka trvala 2tyzdne +2tyzdne po vklade to zas bol kratky protokol. Ono zavisi od liecby aku vam daju...vopred asi kus tazko povedat kolko volna to bude...ja som vynechala 2turnusy mala som zaskok zatial a bola som bez PN.
Zo 4ivf som mala 1x PN vtedy skm mala dg s chrbtom ale to som mala vyskocene 2platnicky cize nebola napisana len tak.

bobulkapetka
autor
23. apr 2018

@slimko počkám nás schválenie a uvidíme aký protokol nam dajú a podľa toho daň zariadim. Dakujem

slimko
23. apr 2018

@bobulkapetka asi to bude najlepsie, kym nevies aku liecbu vam daju tazko naplanovat...drzim palce ;) nam vyslo az teraz 4ivf ale uz robim.

bobulkapetka
autor
23. apr 2018

@slimko ano len som chcela aspoň priblizne vedieť na co sa pripraviť. A gratulujem 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre