IVF v Žiline - júl 2020

linda279
22. jún 2020

Ahojte,

idem na 3 IVF v Gyn Fiv Žiline.
Idem niekto somnou?
2 som mala neuspešné, telo som nechala skoro rok odpočinúť, tak dúfam, že sa podarí.
Bojuje niekto somnou? 🙂

nkf
27. júl 2020

Nikdy sme sa ku vkladu nedostali, som z toho nervózna. Môj Gyn. Ma vypísal na ďalší mesiac na PN tak sa aspoň nemusím stresovať z prácou. Už len tá Mrcha aby došla 🤔

linda279
autor
28. júl 2020

@nkf lepšie keď ideš na PN, ukľudniš nervy, oddýchneš a hlavne ten stres nezažiješ... ja som tiež bola na PN 2 mesiace, ale bohužiaľ, vklad bol, ale po 14 dňoch sa tehotenstvo nepotvrdilo 🤔 takže dúfam, že tento pokus to výde a veľmi sa teším ☺ myslíš, keď mam darcovské spermie, že mi spravia icsi???

nkf
28. júl 2020

@linda279 ahoj, no určite by som dala pisci, ani pri darovaných nemáš istotu. A vy ste nemali možnosť použiť vlastné spermie. Ja by som určite vyskúšala pri vklade masca, pisci s vlastnými spermiami a až by to nevyšlo tak až potom darcovske, teraz sme si dali všetko pre istotu 🤔

nkf
28. júl 2020

@linda279 isci nie je dostatočne pokiaľ sú nekvalitné spermie, treba dať pisci, ale pri darovaných ak sú ôk tak stačí isci 😁

linda279
autor
29. júl 2020

@nkf my nenáme spermie vieš, už dva roky diagnostikovana azoospermia a bol manžel aj na tesa-mesa a nenašli nič, ani jednu, proste nič, takže my nemáme východisko, len darcovské spermie... preto chcem spraviť všetko čo mi pomôže, aby sa ujala darcovská s mojim vajkom ☺ preto sa pýtam... zajtra idem na sono, pohovr a embriologičkou mame tak sa popýtam čo najviac...a čo ty, ako mrcha? Došla?

nkf
29. júl 2020

@linda279 tak ti držím palce zajtra. Hlavne sa veľa pýtaj oni sami od seba nič na viac nepovedia. Moja Mrcha zatiaľ nič, ale už ma dnes bolelo brucho, tak asi je už na ceste 😁👍

linda279
autor
31. júl 2020

@nkf tak to mám za sebou, včera prvé sono a dnes druhé, volali mi, že kvôli hormónom mám niečo nízske, že až vedia nasadiť dávku na víkend 😉 ľavý vaječník moc nechce spolupracovať ma jedno 9mm vajko a 2 drobné, ale pravý vaječník bojuje a cca 7-10 dobre rastúcich folikuloch by tam bolo 😇 dúfam 🙏🙏🙏 mali sme aj embriologický pohovor, tak dali sme si icsi, lepidielko predlzenu kultivaciu, ale to po dohode ked uvidime kolko bude vajicok a aj osobitný embrioskop... modlím sa až to dobre všetko dopadne 😇 ty si ako na tom? Mrcha čo?

nkf
31. júl 2020

@linda279 tak som rada, vypadá to na plodnu úrodu 😁, držím palce nech ich je čo najviac kvalitných. 🤞🤞🤞Neboj ešte dorastu. Na ľavom ten jeden bude asi dominantný, ten bude určite ok. No moja Mrcha zatiaľ nič, ale už mám príznaky tak dúfam že konečne zajtra príde. 👍

linda279
autor
1. aug 2020

@nkf no len a len dúfam, že to dobre dopadne, že budú dobré a použiteľné hlavne, nie ako pri 2. IVF keď z 5 folikulov ani jeden nedokázali vkladať 🙄🤕 teraz pekvne verím, že je ten správny mesiac... dávky mi nezvýšili, že zatiaľ v norme, v pondelok sono, rak uvidíme ako sa pohnú k lepšiemu 😉 takže mrcha nič? No vieš všeroo tam dole sa narušilo, aj ona je zmbnutá, ale keď máš príznaky, dôjde 😉 výsledky z genetiky máš budúci týždeň už nie?? 😉

nkf
1. aug 2020

@linda279 Mrcha dnes prišla, a áno dúfam že na budúci týždeň budú výsledky 🤞

nkf
1. aug 2020

@nkf daj vedieť ako dopadne ďalšie sono, držím 🤞

linda279
autor
3. aug 2020

@nkf no ďalšie sono na nami... mám už výtoky ovulačné, pobolievanie pod bruškom, sliznicu, ževraj ukážkovú povedal pán dr. Len akurát ľavý vaječník nespolupracuje, mám len pár droblých folikulov ale pravý je dominantný, má ich viac ale pomalšie rastú, takže asi oddnes budeme zvyšovať dávku, majú mi volať a ďalšie sono v stredu. Majú cca 11-14 mm takže ešte musíme čakať, dnes som aj tak len 11 den cyklu 😊 tak dúfam, že to bude ok 😊 a ty jakoš? Niečo nové?

nkf
3. aug 2020

@linda279 ja som mala na 10 deň tiež maličké a zrazu tak narástli že sa robil odber skôr. Boli 4 a ostali tie dva čo čakáme genetiku. Uvidíš pekne porastu. Ja mám 10.8.prvy UZ pred vkladom, bude sa kontrolovať sliznica. Ak by sme mali zdravé embrijko tak vklad bude okolo 18. 8.

linda279
autor
5. aug 2020

@nkf tak držim prsty, budem na teba 10.8. myslieť 😉 ja som mala dnes ďalšie sono, tak bojujeme, už sú väčšie mám už aj 2-3 20mm a pravdepodobne v piatok alebo najneskôr v sobotu odber... budú mi ešte volať podľa výsledkov krvi, ale verím a modlím sa, že to všetko dobre dopadne 😊 aspoň pár nech je kvalitných 😊 bola som si v lekárni ešte jeden pergoveris zobrať, uvidím či zvýšia dávku či nie... asi teraz nič nedvíhať, nenamáhať sa že? Až nepresknú skôr ako odoberú 😏

nkf
5. aug 2020

@linda279 ahoj, tak ti držím palce. My sme dnes skončili. Prišli výsledky genetiky. Ani jedno embrijko nie je vhodné na vklad. Máme poškodenie na chromozome 20 a 22. Takže zasa nič. Tretí krát zbytočne. Teraz dáme pauzu aspoň 3 mesiace a potom skúsime znova. Nič iné nám neostáva. Už sme si aj poplakali, ale už viem že nám to nepomôže. Budeme skúšať ďalej 😢🤔🤗

nkf
5. aug 2020

@linda279 daj vedieť ako postupujete, budem ti držať palce 🤞🤞🤞dúfam že sa ti to podarí 🤞🤞🤞💖

linda279
autor
5. aug 2020

@nkf 😢 to je mi ľúto, úplne ma šoklo, zle sa mi to aj čítalo, mrzí ma to 🥺 skúšajte ďalej, nenechajte sa odradiť... to ten Reprofit Brno že? Veľa ste platili za tú stimuláciu? V Gyn Fiv nerobia genetiku embria, oni vkladajú heď na 3 alebo 5 deň alebo urobia KET.... volali mi, že výsledky z krvi sú v norme, ale zajtra sono, aby videli, či rastú ešte... ale mám už také ovulačný výtok, že mám strach, že prasknú 😒 3 mesiace oddýchneš a pôjdeš si po Vianočný darček 😚 držím palčeky 🤞

nkf
5. aug 2020

@linda279 áno reprofit, celé nás to stálo 3000e.bol to už tretí pokus, už sme minuli 8000e, a to sme sa ani raz nedostali ku vkladu. Blížime sa k našej hranici, musíme niečo odložiť a budeme pokračovať. Napriek neúspechu vrelo odporúčam reprofit, prístup a všetko super, nedá sa to ani porovnať s iscare v BA.

linda279
autor
6. aug 2020

@nkf no dnes mi volali, že do soboty pichať, v tedy aj posledná ukoncovačka, v nedeľu oddych a v pondelok odber... bojím sa, že to bude neskoro, lebo dnes mám 14 deň stimulácie 😏 dúfam, že to všetko dopadne dobre... lebo nás už tiež to 3 IVF dosť stojí a to si neviem už predstaviť ako samoplatca... to vyde asi veľmi veľa... bože keby sa to podarilo 🙏🙏🙏

nkf
6. aug 2020

@linda279 budem ti držať palce 🤞🤞🤞, mysli pozitívne 👍

ria16
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
linda279
autor
11. aug 2020

@nkf ahoooj, tak idem sa ti pochváliť, držala si palčeky, za to ďakujem... vybrali 11 vajičok... čo úspech lebo 1.IVF boli 4 a druhé 5... takže včera 11 čo je nesmierný úspech... 😉 9 z nich boli úplne zdravé a dnes mi volali, že 4 vajíčka už sa krásne oplodnili 🙏🙏🙏 vyzerá to nádejne, pevne verím, že to aj tak bude... vo štvrtok si mám prevolať, či ideme vkladať hneď alebo až v sobotu a mám si rozmyslieť či jedno alebo dve...ak vydržia ostatné zmrazíme a ak pán Boh dá, po 2 rokoch si pôjdeme po súrodenca 😍 môj skeptický pohľad po dvoch neúspešných IVF sa trošku zmenil a som nesmierne šťastná 🥰

andreamorongova
11. aug 2020

Ahojte Kočeny.... Držím vám najsilnejšie palčeky ako viem, aby sa vám ten váš sen, (mať bábiku) splnil čo najrýchlejšie.... Čítam, že ste bojovníčky a preto sa netreba vzdávať. Ani ja sa nevzdávam. Snažila som sa s manželom otehotnieť 24 rokov a pomohli mi len v Žiline. Ak budete mať potrebu si po kecať, kľudne sa ozvite.... Držkajte sa

linda279
autor
11. aug 2020

@andreamorongova ahoj a už máš dieťatko? A kde ti pomohli? Aký si mala problém? 😏

andreamorongova
11. aug 2020

@linda279 ahojky.... Nemám deti.... V r. 1994 som mala mimo mater. A pred 2 rokmi som v 22tt potratila, to som bola druhý krát tehotna a potom zase sa nedarilo až teraz.... Momentálne som v 7tt. Bola som aj v Ba, Ma a nič.... pomohli mi len v Ziline. Od začiatku som mala nepriechodné vajciavody🤩

nkf
17. aug 2020

@linda279 gratulujem, držím palce 🤞🤞🤞. Prajem všetko dobré

kocica7
26. aug 2020

@linda279 ked toto tu citam,dodava mi to sily,ze aj my mozeme byt stastny a dockat sa nasho vytuzeneho babetka.Ako dlho si si pichala injekcie?

linda279
autor
26. aug 2020

@kocica7 ahoj, ja som mala krátky protokol, pichala som skoro 2 tyždne a mala som 11 vajíčok, len smola bola taká, že sa oplodnilo len jedno a to mám v brušku, zajtra ráno idem na tehotenský test z krvi do CAR po 14 dňoch od vkladu a už len potvrdia či som tehotná, alebo nie 🙄 pevne verím a dúfam, mám také bolenie pod brušku, možno je to moje vysnívané miminko, alebo menzes 😢 čo sa asi urevem k smrti, lebo to už by bolo moje 3 IVF neúspešné a nemáme ani nič zamrazené, takže by som všetko musela opakovať 🙄 a ty máš aký problém?

kocica7
27. aug 2020

@linda279 tak to ti drzim palce.Ja nemam ziaden problem ale bojujeme z asoospermiou.Ked sme sa to dozvedeli,rozhodli sme sa ist do darcovskych spermii.Na babetko sa velmi obaja tesime.V case stimulaciu si bola doma,alebo chodila do prace?Ja som doma,tak dufam ze aj to k tomu pomoze.My ale budeme mat vklad az v oktobri.

linda279
autor
28. aug 2020

@kocica7 neuveríš, ale aj my 😊 bojujeme s azoospermiou, už 5 rokov sa snažíme o dieťatko, som po 3. neúspešnom IVF bohužiaľ, včera som bola na krv a poobede volali, že nie som tehotná, dosť šok a sklamanie, lebo môj 3.pokus je fuč... stojí to nenormálne prachy a my stále dieťatko nemáme... tiež sme sa rozhodli s darcovskými, ale vidiš, nevychádza mi to ani tak... manžel už nechce GYN FIV v Žiline ani vidieť, ideme skúsiť buď do Martina ešte alebo Brna... sme zo Žiliny sklamaní a nemáme tam už chuť ani ísť 🙄... vy ste ako na tom??? ☺ ja som bola v práci aj ale ja mám sedavú robotu... prečo vklad až v októbri? Kde chodíte?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre