Je šanca otehotnieť, keď má partner málo spermií?

tina7729
25. aug 2014

Chcem sa opytat ak mate niekto podobny problem.moj priatel ma malo spermii je sanca otehotniet vobec normalnou cestou ci len umele oplodnenie je realne? dakujem

polystyren
25. aug 2014

@tina7729 Odkiaľ vieš že má málo spermií? Odkiaľ vieš že nemôžete mať spolu deti?

jerryjanka
25. aug 2014

@tina7729 čo znamena malo , ake ste mali vysledky

tina7729
autor
25. aug 2014

@polystyren bol u dr pred par rokmi s tym

polystyren
25. aug 2014

@tina7729 Dr na to prišiel ako? Ok skrátim to. Dr si vyžiada ampulku s ... a pošle to akože na testy. Ale medicínske testy na Slovensku sú s prepáčením na ... nič. Mám pocíť že ani nerobia testy, iba napíšu výsledok podľa objednávky kolegov.

jerryjanka
25. aug 2014

@tina7729 tak nech ide znova ono vysledky sa menia rychlo, možno bude mať vysledky dobre alebo nebude mať spermie vôbec zistiš len ak pojde na spermiogram nanovo

polystyren
25. aug 2014

@jerryjanka Počet sa mení podľa toho ako často sa venuje manželke. Pri prezervatívoch je problém že aj keď unikne málinko spermií, žena otehotnie. V počte spermií asi nebude problém.

tina7729
autor
25. aug 2014

@polystyren robili mu spermiogram a tam to zistili.ked nemohol pocat dietatko s predch.zenou

tina7729
autor
25. aug 2014

@polystyren a v com inom .tak mi to bolo povedane ze ich ma malo.a ze umele oplodnenie je realne

polystyren
25. aug 2014

@tina7729 Môžeš k spermiogramu pridať aj zo dve latinské slová, a aj tak to bude iba papier. Dôvody na nemožnosť počať dieťa môžu byť všelijaké, ich odstránenie lacné, a preto ti ich doktor neporadí.

polystyren
25. aug 2014

@tina7729 Za umelé oplodnenie je kopa peňazí od poisťovne aj od ľudí. Klame sa aj za menšie peniaze.

polystyren
25. aug 2014

@tina7729 Najčastejšie k oplodneniu dôjde, ale oplodnené vajíčko odumrie. Neviem ako je to u teba, nič o tebe neviem.

tina7729
autor
25. aug 2014

@polystyren tak ked vies o niecom co pomoze tak porad.🙂

tina7729
autor
25. aug 2014

@polystyren ja som zdrava

polystyren
25. aug 2014

@tina7729 To je ako pýtať sa na liek proti kýchaniu. Taký nneexistuje. Treba zistiť príčiny problémov a tie odstrániť. Diagnostika môže byť ťažšia ako liečenie.

radina
25. aug 2014

@tina7729 skuste ist na testy do car, maju citlivejsie testy ako u bezneho urologa. ak sa vam to potvrdi, popatrajte po pricine. mozno je za tym len nespravne stravovanie, prehrievanie vajok, stresove obdobie atd. ALE priciny mozu byt aj zavaznejsieho charakteru. varikokela, rakovina, hormonalna porucha a ine. tu je to blizsie popisane : http://www.fertility.sk/sk_SK/problemy/neplodno...
na margo klamania lekarov o vysledkoch, nam vysli rovnake vysledky v BA, Brne aj Prahe.

stanislavao
25. aug 2014

@tina7729 na otehotnenie staci jedna jedina spermia. aj pokial ma partner "malo" spermii, otehotniet by ste mohli. existuju take pripady, ze manzelia nemaju dieta. nemozu mat spolu dieta. zena je zdrava, muz je zdravy a proste spolu dieta nemaju. rozvedu sa. kazdy ma dalsieho manzela-manzelku a maju obaja byvali partneri teraz svoje dieta. cize to, ze nemal dieta s byvalou manzelkou neznamena, ze nemozete mat dieta vy dvaja spolu. skusajte a polial by ani po pol roku sa nezmenilo nic, tak chodte obaja na vysetrenia. vela stastia.

eva278
25. aug 2014

@tina7729 jeden doktor sa vyjadril tak, že k počatiu stačí aj len jedna zdravá spermia 🙂 že ak vyjde zlý spermiogram, netreba hneď vešať hlavu, ale treba skúšať.. prajem veľa šťastia 🙂

polystyren
25. aug 2014

@stanislavao Možno bývalá manžela tajne brala antikoncepciu.

stanislavao
25. aug 2014

@polystyren prosim vas, netrepte somariny. vazne sa musite moc nudit, ked tu vypisujete na mamickovske forum, ze?

polystyren
25. aug 2014

@stanislavao ano nudim sa, inak tu nebudem mrhať časom

tina7729
autor
25. aug 2014

dakujem vam .nejdem to zatial riesit budeme sa snazit a uvidime. moze to byt tym to.som pocula ze si proste dvaja nesadnu rozidu sa najdu si inych partnerov maju dietatko

polystyren
25. aug 2014

@tina7729 Nezmysel, nerozchádzajte sa. Užívajte si sex bez následkov. Až prídeš na to v čom je problém, budete si musieť po pár deťoch dávať pozor. Vzdala si to skoro, po pol hodine diskusie. Sila človeka je v jeho vôli a rozume. Preto dominuje nad silnejšími zvieratami.

tina7729
autor
25. aug 2014

@polystyren coo???? ale kdeze ja som nenapisala ze sa ideme rozist. ale co hore vyssie napisala jedna pani ze niekedy ked skusali s parnerom a nedarilo sa a rozisli sa a s druhym to vyslo .ja som nic taje nenapisala 🙂 zle pochopene.ja sa nikdy nevzdavam!! a keby to aj nevyslo neopustim ho koli takej veci! to nikdy!!!

polystyren
25. aug 2014
majka26
25. aug 2014

@tina7729 Ahoj Tina, my sme mali tiež zlý spermiogram, povedali nám, že ešte môžeme skúsiť vitamíny a možno sa to zlepší, ale že vidia to tak, že jedine umelé oplodnenie. Tak sme to pekne vzdali, že koniec snahy - 5 dní po tom spermiograme sme mali sex - len takú mini rýchlovku, ani som neležala ako dovtedy, proste bez nádejí bez šance, okamžite som sa sprchovala. Viac sme ani nesexovali, lebo som bola chorá. O 2 týždne som mala dostať menzes a rozčulovala som sa, že nielenže nemôžeme mať deti, ale ešte aj cyklus sa mi rozhádže - ani by ma len vo sne nenapadlo, že môžem byť tehotná, tak som doktorom verila ich záver, že to nepôjde - a predstav si to, bola som v tom. Síce som o dieťatko prišla v 9.týždni, ale aspoň viem, že to ide aj s tým málom čo máme 🙂 ...takže podľa mňa určite sa to dá, len treba trpezlivosť.

polystyren
25. aug 2014

@majka26 Tuším že spermie plávu proti gravitácii, takže ležanie nie je ideálna poloha. 🙂

katarina644
25. aug 2014

asi umele oplodnenie...

jerryjanka
25. aug 2014

my sme mali tiež zly spg, okrem ineho dalšie diagnozy som mala ja a nebolo ich malo povedali že môžme skusiť iui, prva nevyšla, druha ano, druhu dcerku tam sme sa snažili 10 mesiacov, tretia ktoru čakam bola neplanovana a hlavne hrozne nečakana, a to sme fakt mali 2% dobrych spermii, nepriechodny vajičkovod, pcos, lenivy vaječník no bolo toho dosť, šanca je proste vždy

maaaria3
25. aug 2014

Známi mali takto... šli na umelé, porodili a zachvíľu mali tretie a to prirodzene... ale liečili sa na začiatku, taká maličká operácia partnera, spriechodnili mu to tam a hneď stúpol aj počet... sú i rozne vitamíny a vraj ten počet veľmi kolíše....

hucko44
25. aug 2014

@tina7729 Na oplodnenie stačí jedna spermia. Nezáleží na kvantite, ale na kvalite. STACÍ KVAPKA a si MATKA, ale ak má namiesto spermií hoci aj NEBESKÚ MANU (kludne aj hektolitre), tak môžeš čakať jedina na bociana :-/