Je tu niekto, kto sa chystá na 4. IVF?

susienka
29. jan 2008

je tu niekto komuto nevislo uz 3krat a chce to skusit este raz

mirusch
29. jan 2008

Tak, tak Petka, ja pijem aj Femigard, vraj to pomáha pred IVF, lepšie sa uhniezdi. My máme okolo 2 mil. spermijok a nepohyblivých, vtedy sa automaticky posiela na genetiku, veľa báb poslali aj v SR, čo sú v téme. Teraz čakáme na výsledky. Pýtajú sa na rodinu - po starých rodičov, choroby, úmrtia a tak, potom zoberú krv a kukajú chromozómy, či sú ok, nám kukajú aj niektoré gény, ktoré by mohli mať vplyv na spermijky - vieš, či nemáme riziko mať postihnuté dieťa.
V DE som už 4 roky. My by sme tak či tak platili IVF, lebo manželík je nad vekovou hranicou.

mirusch
29. jan 2008

A hormonálny profil máš ok?

petkaerdal
29. jan 2008

no tak my mame 3 mil.spermijok a malo pohyblive a patologia,uz neviem presne kolko,ale tusim ma ologozoospermiu...a na ziadnu genetiku nas neposlali,nechapem tomu a som najedovana,ked sa tu dozvedam teketo veci...vlastne,ja som ziadne vysetrenia nepodstupila,len 2x IVF...
takze aj tu genetiku je dobre mat urobenu,ze?
Mirusch,trosku tomu aj tak nerozumiem...to budu robit genetiku vlastne len mne z mojej krvi? nemusim tam ist teda s drahym? on by si to potom mohol nechat urobit tu vo Viedni zvlast...
ja som vo Viedni tiez 4 roky 😝
vies, u nas je problem aj vo mne a dost velky,mm PCO a vobec nemavam menzes,pravidelne vyvolavacky...
ale dr.mi povedal,ze moje vajka boli zdrave a krasne,takze sa neoplodnili kvoli chybnym spermiam ☹

petkaerdal
29. jan 2008

Mirusch tou genetikou sa da zistit pricina,preco su tie spermie chybne??? a da sa to potom nejako liecit?? do tohto moc nevidim...asi zacnem zhanat nejake info o genetike

mirusch
29. jan 2008

Petka, mali by ste ísť na genetiku si myslím. Samozrejme, že obaja!!! 😵 Berú obom krv. My v DE neplatíme za to nič, som sa aj divila. Ak máte poistenie v Rakúsku, tak si dajte aj tam, neviem, koľko by to inak mohlo stáť. Ale počítaj, že na výsledky sa čaká aspoň mesiac. A aj sa ti embrijko uhniezdilo? Či si vôbec žiadne nemala? A toxoplazmózu ti robili? A iné podobné záležitosti? Nerozmýšľali ste nad darcovskými spermijkami?
Hm, PCO je nie sranda. A hormonálny profil ti robili, keď nemáš MS? Aj tebe by som odporučila najprv si dať urobiť vyšetrenia, preliečiť prípadne hormónmi alebo skús Femigard a až potom znova do toho. A manžela kŕm vitamínmi. Ak aj nepomôžu, neuškodia. Zinok, selén, Koenzým Q10, L-carnitín a pod.

mirusch
29. jan 2008

Ozi, v Rakúsku máte Profertil - kukni ich www. Ten zvykne pomôcť na spermiogram.
Nuž, genetika tiež nie je odpoveď na všetko. Zistia, či sú chromozómy ok, či nie ste nosičmi závažných ochorení a pod. Niekedy je to vrodené, napr. môj mal vystúpený ...Hoden, neviem teraz slovensky a tým pádom amen tma. Niekedy sú v kýbli hormóny, tiež by si to mal dať zistiť. Niekedy sa na to nepríde.

mirusch
29. jan 2008

A dúfam baby, že beriete kyselinu listovú!!! A zisťovali vám, či máte protilátky voči rubeole (Rotteln)? Lebo ja som musela aj 2x na preočkovanie - potom sa musí 3 mesiace čakať.

petkaerdal
29. jan 2008

no vidis Mirusch zase viem viac...dakujem
toxoplazmozu som si dala ja sama urobit,pretoze otes ma doma farmu so psami a toho som sa bala,to mam vdaka Bohu v poriadku...
hormonalny profil mi robili iba v Icsare,ale vysledky neviem,nepovedali mi ich,to si nechali pre seba,asi preto,ze si to robili oni...a z Iscareu som odisla...
ja si praveze poistku v Rakusku neplatim,no ale je jedno,ci to bude moj drahy platit na SK alebo ja tu...budem hladat info o genetike v rakuska a skusime zajtra zavolat...
ja som mala pri prvom IVF 5 vajicok,oplodnili sa 3,2 mi transferovali a nic...
teraz som mala krasnych 6,zase sa oplodnili 3 a prezilo jedno PK,lebo mi hrozil OHSS,nebol transfer,tak je zmrazene..teraz papam estrofem a idem na itransfer(co som uz vzdala popredu,lebo neverim,ci sa mi embryjko rozmrazi,je to blastocysta)...uz mi je luto aj tych peniazkov,lebo som isla,ako samoplatca a nic z toho..
a ake vysetrenia by som si mala dat este urobit??? ak vies porad
inak skusala som aj gynex,sarapis a drahy papal profertil a ziadna zmena,ani mraska nenabehla...som stale na vyvolavackach...

petkaerdal
29. jan 2008

no asi si to musim vsetko na papier popisat 😝 ...co je to ten hoden??? to neviem

mirusch
29. jan 2008

Petka, daj si spraviť hormonálny profil znova, možno potrebuješ hormóniky, ja budem tiež mesiac pred IVF brať.
Tak to tvoj drahý má zrejme vrodené, genetika to istí. Inak testy na listeriu, boleriozu, CMV virusy, to odporúčajú baby v inej téme. Prípadne Imuno, to sa robí v Prahe, v Rakúsku asi tiež.
Nezabudni pri stimulácii a po transfere veľa piť, hlavne keď ti hrozí OHSS!!! 4 a viac litrov denne. To ti dúfam povedali.
Držím ti palce. A ostatným tiež.
Idem do postielky. Dobrú noc.

petkaerdal
29. jan 2008

dobru noc Mirusch,zajtra sa ozvem alebo napisem IP,potrebujem poradit...dakujem zatial...pa

mirusch
29. jan 2008

Petka, "hoden" je nemecky, česky "varle", bože a slovensky mi chodí len "vajce" po rozume 😅
Pá.

renusa
29. jan 2008

susienka, Tvoj problém...ako keby som seba čítala....endometrioza, 3x neúspešné IVF(cca za rok), žiadne mrazáčiky 😒 😠 tiež rozmýšľam čo ďalej, určite pôjdem ešte raz na IVF, ale musím najskôr zistiť príčinu neuhniezdenia.....takže najskôr imuno v Prahe.....v apríli kúpele....

susienka
autor
30. jan 2008

renusa ahoj som tiez pripravena s tymto vsetky sa este raz popasovat,ale chcem si tiez preverit imun. len neviae kde ,poradis?a kupele kam sa chystas?

renusa
30. jan 2008

ahoj susienka,
to imuno vyšetrenie sa robí iba v Prahe (UPMD), na Slovensku zatiaľ nie 😉 ...
chystám sa do Lúčok, neviem či poznáš?

susienka
autor
30. jan 2008

nie nepoznam.A s akou diagnozou sa zystas do kupel.?to ako si sa objednala do prahy

susienka
autor
30. jan 2008

ved som sa pytala svojej gyndosky ci su na to nejake liecebne kup.

csilla76
30. jan 2008

ahojky.susienka o kúpele si poziadaj u gyndosa.kúpele na gyn.problémy sú v Nimnici a Lúckach.ja som bola v nimnici.urcite to vyskúsaj je to velmi dobré a istotne na skodu to nebude.

susienka
autor
31. jan 2008

ahoj csilla76 na kupele je odporucanie ?kolko sa plati ? ,

csilla76
31. jan 2008

odporúcanie ti napise gyndos len mu to povedz.ja som bola po laparke a neplatila som nic,vsetko poistovna za mna platila.po operácii más na to nárok.

renusa
2. feb 2008

susienka, ono sa to doktorom nechce vypisovať, ale pokiaľ máš na to nárok, tak sa musíš pýtať a on Ti to musí vypísať......ja keby som sa nepýtala, tak by som nedostala ani po operácii 😠 a teraz som zasa bola sama aktívna a sľúbil mi, že mi to vypíše, a tak som sa objednala k nemu na budúci týždeň....ale akurát mi včera sestrička volala, že budúci týždeň majú dovolenku, tak sa mám preobjednať 😠 🙄 tá moja dg. bude asi v prvom rade neplodnosť a ešte endometrióza....
do Prahy som iba zavolala a bola som objednaná 😅 kuk http://www.upmd.cz/?lang=cz&category=1-4-51

emjee
15. júl 2008

pupo • snž • Dnes o 16:09
Ahojte,
chcela by som sa spýtať skúsených báb koľko stoja lieky na IVF pre samoplatiteľky. Mám už 39 rokov, takže všetko platím sama. Aké lieky lekári zvyknú predpisovať vo vyššom veku pacientky?
Ďakujem vopred za odpovede

mimi37
3. mar 2009

Ahojte

Chcela by som sa spýtať či niekto vie aký čo zahrnuje IVF Cyklus, to čo prepláca poisťovňa? A ešte mam jednu otázku kolko sa platí ako samoplatitelky. Dakujem.

tittika
3. mar 2009

susienka neviem ako mas daleko cestu do madarska ale su na tom rozhodne popredsie ako slovenske centra a mozno pri tomto kurze forintu aj viac vyhodne financne,kuk tuto stranku je to po anglicky ak pomoze a maju centra aj napr v miskolci co nie je daleko od kosic,gyor na skok z bratislavy 😉 a 100% hovoria nemecky alebo anglicky
http://www.ivfpregnancycenter.com/
pisala som im ci robia imunologicke vysetrenie to ako v prahe zatial mi neodpisali 😖 ale ked pojdem na slovensko tak im zavolam asi 18teho marca

orsulka
3. mar 2009

ahojte baby.....tak dufam, že sa možem pridať...ako samoplatca 😀 😀

mimi...IVF cyklus zahrna celkovu predpripravu na stimulaci, potom stimulaciu,kontolne vysetrenia krvi a ultrazvuk, odber vajicok, predlženu kultivacu embrii, vloženie ebrií...pripradne zamrazenie a rozmrazenie.....
postivna preplaca skoro vsetko...resp...nepreplaca zamrazovanie a rozmrazovanie embrii, predlženu kultivaciu, a aj za lieky ktore ti odporuci lekár musiš niečo doplacat.....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre