Je umelé oplodnenie povolené aj ženám bez partnera?

happy8051
13. jan 2010

kočky, zaujímalo by ma, či je umelé oplodnenie povolené aj ženám bez partnera a do akého veku... ako je to s poplatkami? ďakujem za reakcie...

ixi
13. jan 2010

96 percent zle

nelynka
13. jan 2010

to je fakt zle, my to nemame az tak velmi.. 😒

mircalla
13. jan 2010

a preto sa nevzdavat....urcite moznosti su. ved ixi embryjka mala, podla toho, co som si precitala v profile, neviem ako ty nelynka

ja som mala prve ivf 5 embryi a 2 blastocysty z toho boli, otehotnela som, ale potrat. o pol roka sme sli do toho opat - nereagovala som na lieky. tak dalsi pokus, len 2 vajicka nevysiel...vtedy sa zacala spekulovat o tom, ze zrejme moje vajecniky su uz stare a nedokazu produkovat dost vajicok. mam svoj vek a tiez mam z vajecnikov useknute po operaciach, tak preto.

tak som sa rozhodla pre darcovske vajicka, cakali sme 9 mesiacov. medzitym som si dala odstranit vajcovody, lebo som mala sactosalpinx, to zmanena, ze sa v nich hromadi tekutina, ktora znizuje sance IVF.

stihla som pred darcovskymi jeden soft...ze co aj nahodou, ale jedno vajicko, nic z tóho nebolo

tak som vsetko vsadila na darovske...konecne sme sa dockali a bola som tehu. nemohla som preto uverit, ked som zacala v 8tt krvacat...dalsi potrat

absolovala som vsetky vysetrenia na najdenie potencionalenej priciny, preco potracam. nic nenasli

dalsie darovske boli o 4 mesiace...dali mi prednostny termin. snad to teraz uz dopadne, ale strach tam je velky

ixi
13. jan 2010

ja som mala pri ivf 28 vajok a z toho 14 embrii tiez som potratila a potom 3 kety neuspesne

nelynka
13. jan 2010

ja som ich mala 16 po IVF, zamrazilo sa 9...IVf bolo neuspesne
potom sme mali KET, tam sa ich rozmrazilo 5 ale prezili len dva, jedno krasne druhe slabsie, chytilo sa ale v 6tt MA..
do dalsieho sme zatial nesli, nie su na to peniazky momentalne, sporime ale planujeme casom, mozno na jar, mozno v lete...

mircalla
13. jan 2010

tak ale potom napriek zlemu spermiogramu si mala uplne genialne vysledky a urcite sa to podari....raz si uz otehotnela. 14 embyrii je fantasticky vysledok. mozno kety nie su pre teba (u niekoho zase len to funguje) a treba to skusit znovu.

ixi
13. jan 2010

lenze stale od et spinim a niet priciny uz ma to nebavy....

v555
13. jan 2010

ahojte,ja by som sa chcela opytat,či sa neda spravit IUI bez partnera.Počuli ste o niekom kto by to absolvoval?Dakujem 😉

ixi
13. jan 2010

v555 aj iui je forma uo takze asi sa to neda

mircalla
13. jan 2010

ixi...myslis, hned ako urobia ET od prveho dna spinis?

no obe ste mali sto krat lepsie vysledky ako ja, co sa embryi tyka. takze je velky predpoklad, ze dalsie IVF budu uspesne. vela zdaru.

ixi
13. jan 2010

ja som zdrava teda aspon som bola dajaky 10 den po et som zacala sem tam par dni nespinim a potom zasa 😠

nelynka
13. jan 2010

ixi 10 dni po ET je mozne ze spinis preto, ze v tom case priblizne nasupuje mrcha, ked si to vyratas na cyklus..
a tym ze beries liky ako utrogestan a podobne ti ju to akoby zadrzuje

mircalla
13. jan 2010

no ja neviem, toto mas od posledneho KET? ja som po prvom IVF spinili s prestavkami skoro 3 mesiace....udajne vraj to bolo kvoli hormonom...potom pri dalsich sa mi to uz nestavalo. ale nebola som jedina.

v555 - zial neda. neumoznuje to nasa legislativa, a tu nase CAR musia respektovat. takze to absolovat nik nemohol

v555
13. jan 2010

dakujem ixi.

ixi
13. jan 2010

nelynka ja uz spinim vyse roka

ixi
13. jan 2010

mne sa to stalo po kazdom a teraz to este stale trva 😒

nelynka
13. jan 2010

ixi ako vkuse myslis, ze spinis???
od toho KETu rok vkuse?

ixi
13. jan 2010

minuly rok v oktobri som bola na ivf zacala som spinit potratila som a potom dalsi cyklus som spinila a dalsi aj po kazdom kete a tak sa to somnou taha ms mam 5-6 dni a dalsich10 -12 dni z cyklu spinim

nelynka
13. jan 2010

hm a nebude to hormonami?

v555
13. jan 2010

ixi-može to byt aj tym,že maš velmi prekrvenu maternicu ale čudujem sa,že doktor ti na to nič neda.Predsa rok je dost dlha doba.A musi to byt aj dost otravne.

ixi
14. jan 2010

hormony mam ok az na testosteron ale to som mala aj predtym dokina mi dala dufaston....

kvkv
17. aug 2023

Kto je single a nema partnera,lepsie je si dat zmrazit vajicka. Ked partner bude, sance na dieta zavisia od veku vajicka, nie od veku mamy. stoji to zato. darcu, co pride do centra akoze 'partner' sa da najst online cez stranky co-parents, je ich viac , su platene, ale stoja menej ako cudzie embryo, a da sa vybrat darcu. nagooglite si coparents a sperm donor.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre