Kedy je najlepšie si pichať injekcie pred IVF?

altea
29. apr 2007

Ahojte,vie mi niekto poradiť- kedy si mám pichať injekcie /je určený nejaký najvhodnejší čas ???/,dnes som dostala menzes a mám si pichať Decapeptyl a od zajtra Puregon.
Je jedno či si ich pichnem ráno,naobed,alebo večer ?Mám si ich pichať naraz,alebo s časovým odstupom ??

Ďakujem za rady

aaandrejka
15. máj 2007

veva, poistovna ti moze byt vdacna, ze si taka uvedomela pacientka 🙂 myslim, ze sa to urcite bude dat 🙂 a z kontrol si nerob nic, ja som chodila ako na klavir, lebo som bola necitatelna a nevedel sa rozhodnut, ci uz mam zrele foliky alebo nie... ale radsej chodit castejsie ako nieco premeskat, nie? 🙂

altea
autor
15. máj 2007

veva:
z tých častých kontrôl si nerob nič,ja som bola vraj dobre "čitateľná" ,ale i tak som tam chodila každý druhý deň (170km)...
čo neurobíme pre mimi ??

veva55
15. máj 2007

No mne nie je zatazko tam chodit na kontrolu, ved aj tak tam chodim kazdy den na injekcie. Len dufam, ze stimulacia v najblizsich dnoch skonci a konecne sa pojde na vec (samozrejme so stastnym koncom) 🙂

aaandrejka
15. máj 2007

jasne, veva, hlavne treba mysliet pozitivne ;)
altea, fuch, tak to si mala este dalej, ako ja, ja "len" 120 km ;)

veva55
15. máj 2007

Andy, po niekolkych mesiacoch totalneho pesimizmu mam momentalne super obdobie, uplna pohodicka, tesim sa na zakrok......optimizmus by som mohla rozdavat, lebo inu moznost ako tehotenstvo si nepripustam, verim, ze to vyjde, ze to nekonecne cakanie bude konecne odmenene.

Horsie to bude potom, ked to nevyjde 😀 . To si ani neviem predstavit, ale ak sa to stane, dufam, ze budeme mat aspon niekolko zmrazenych embryjok a snad hned dalsi cyklus by som mohla ist na KET.

lia
15. máj 2007

aj ja som tam chodila posledny tyzden ako na klavir,ale asi pojdes tiez na to koncom tyzdna 🙂 .som zvedava 🙂 .drz sa a nech ti ta nalada vydrzi 🙂

altea
autor
15. máj 2007

veva:
závidím Ti ten optimizmus,budem sa aj ja musieť na niečo podobné nastaviť. 😅
kočky ostávate po ET doma,alebo nastúpite už do roboty?
Ja pravdepodobnem ostanem doma,aj keď viem,že to budú muky,ale keďže pracujem v zdravotníctve a som ohrozená infekciou,neustálym stresom,naháňačkami,nočnými službami ☹ .....to radšej nie.. 😒

lia
15. máj 2007

altea,ja som ostala doma po trasfere a je na tebe ako sa rozhodnes.aspon 3-4 dni ostan,ale nie je to povinne,ja mam tiez narocnu pracu a mam na starosti 10 zamestnancov a objednavanie tovaru a vsetko s prevadzkou spojene.su tam stresy,ktorym sa chcem prve dni vyhnut.

veva55
15. máj 2007

Altea, ja ale neviem, do kedy mi ten optimizmus vydrzi 😀 Moznoze po transfere dostanem poriadne depky a budem chodit ku vam (uz tehulkam 🙂 ) po povzbudenie 😀 . Ale zatial som fakt v pohode.

Po odbere vajicok si beriem dovolenku, asi tak tyzden (mozno i viac), mam uz svoje plany a program, takze urcite nebudem cucat doma, lezat na posteli a rozmyslat, ci sa to podarilo alebo nie. Jasne, ze budem aj dostatocne oddychovat, ale popri tom sa budem venovat aj inym prijemnym veciam. A konecne si precitam aj nejake knihy, na ktore som doteraz nemala cas.

aaandrejka
15. máj 2007

veva, presne to je ono, nepripustit si inu moznost 🙂 ja osm mozno kusok iny pripad ako vy, pretoze ja som otehotnela, len co vetrik zafukol, ale ked mi vybrali vajickovody (mimomaternicove tehu), tak som proste verila tomu, ze ivf vyjde na prvykrat

libeth
15. máj 2007

Babulky je tu vobec niekto kto ma len cast jedneho vjecnika? Aj vajcovod mam len jeden a aj to zrasteny. Moze sa mi to vobec podarit? 😒 😔 Je mi z toho smutno, esteze ma aspon svagrina semtam upokoji, lebo som mala taky pocit, ze ked sa to dozvie rodina kam som sa privydala, tak ma budu povazovat za "jalovu", pardon za vyraz, ale tak sa tomu hovori. 😔

lauritka
15. máj 2007

libi a nechces ist na IVF ?? hja uz som sa rozhodla ze idem v lete.

libeth
15. máj 2007

ale ano lauri, ved uz som v centre a cakam na vysledky. Lenze aj na tej casti vajecnika co mam, mam 4cm cystu a s menzesom neodide. Takze ma caka laparka a ak sa im podari mi zachranit ten vajecnik, tak idem na IVF.

lauritka
15. máj 2007

a neda sa cysta od operovat libi :(

libeth
15. máj 2007

ja neviem, ale povedal, ze musi von a ze az potom sa budeme zaoberat liecbou. Ja viem, ze sa da vystimulovat vajicka aj z casti vajecnika, ale nikde som tu necitala o niecom takom co mam ja. Bojim sa, skrz tu cystu, co to tam narobi.

lauritka
15. máj 2007

libi dufam ze ti pomozuuu a dockas sa miminka

libeth
15. máj 2007

no aj ja, taktiez ti to velmi zelam 🙂

helka1
15. máj 2007

Libeth neboj, mne pri laparke odoperovali cystu a ostal mi mensi vajecnik, sice som neskor na to vajecniku nastimulovala len minimun vajicok 1-2, ale inac v pohode. Tak neboj 😉

libeth
15. máj 2007

helka ale ja mam len ten jeden vajecnik a to len cast z neho. Myslis, ze aj tak mam sancu?

helka1
15. máj 2007

Nuz to ti neviem povedat, ved uvidis ako vystimulujes, ved staci len 1 dobre vajicko a 1 spermijka a je to 😉 . Treba verit !

cicuska
15. máj 2007

libeth len pre povzbudenie mojej svagrinke vyali jeden vajecnik a s jednzm vajecnikom potom pocala a porodila este 8 zdravych deti, teraz maju spolu 10 😲

altea
autor
15. máj 2007

libeth:
a nemôžu ťa stimulovať pred IVF aj s tou cystou?
Ja som mala laparoskopiu,potvrdilo sa mi našťastie len jediné ložisko endometriozy a to 2 cm cysta na ľavom vaječníku.Profesor mi ju však nechcel vybrať 😉 práve kvôli zachovaniu fertilizačnej - plodnej schopnosti vaječníka.A tak ju len pungol a vysal obsah.Vtedy som bola naštvatá,že prečo ju nevybral,ale dnes mu v duchu dakujem 🙂 .A práve na tomto vaječníku sa vytvorilo 6 folikulov-6 vajíčok. 😅
S cystou sa berie aj keď len min.,ale i tak okolité tkanivo ,a tak by mi zostala len malá časť vaječníka. ☹ 😒
Skús nad tým porozmýšľať Libeth. 😨 🤐 😵

Dievčatá ,chcela som sa ešte poradiť -zajtra idem pravdepodobne na ET a od odberu vajíčok si vkladám Utrogestan.Mám si ho zaviesť aj zajtra pred transferom ?čo myslíte ? 😒

lalupa
15. máj 2007

altea, aj ja idem zajtra a utros nemienim vynechat
drz sa zajtra

aaandrejka
16. máj 2007

altea, utros si urcite zaved, neprerus davkovanie 🙂

libeth, vajcovody su ti pri ivf zbytocne ;) ja som bola na ivf prave preto, ze ich nemam a tiez nemam cast jedneho vajecnika... neboj nic, zvladnes to 🙂

baby, drzim vam dnes vsetkym prsty !!! 🙂

veva55
16. máj 2007

Libeth, mne vyoperovali v 17-tich polku jedneho vajecnika, pytala som sa vtedy lekara, ze ci to moze mat vplyv na otehotnenie a on vravel, ze sanca otehotniet je aj keby som mala len cast 1 vajecniku. Ale samozrejme, vacsia sanca je, ak ti pracuju obidva. Inac mne vtedy doki povedal, ze by som nemala velmi odkladat tehotenstvo. Od vtedy to je uz 10 rokov a ja som stale neni tehotna. U nas ma problem manzel, ale urcite mam na tom podiel aj ja, vzdy som mala zenske problemy, aj po tej operacii.
Takze dufam, ze sa nam to IVF podari.

lia
16. máj 2007

drzkajte sa babulky a myslite pozitivne!!drzim silnoooo prsty 😉

libeth
16. máj 2007

altea - to hovoril aj doki, ze nejako ju odsat, aby sa zachovala cast toho vajecnika. Ja som tam mala endometriozu, 8cm cystu a 5 cm cystu, tak mi tam vlastne zostala len cast vajecnika, druhy nemam. A na tej casti vajecnika sa mi teraz vytvorila uz 4cm cysta, dufam, ze za ten mesiac moc nenarastla, aby mi tam este nieco ponechal.

andrejka - ja mam jeden vajcovod, ale zrasteny, preto mi odporucili IVF, len sa bojim, ze co mi zostane ak mi este nieco vezmu aj z tej casti vajecnika. Vies, bojim sa ze to bude dlho trvat, kym nieco vystimuluju. 😒

svagrina isla dnes do porodnice, to zas budem mat depky. Ja im to doprajem, ale oni nechapu to, ze niekto moze mat aj problem otehotniet. A tie sproste reci... ved to poznate. Proste sa to sype z kazdej strany.

veva55
16. máj 2007

No, moj optimizmus pomaly klesa. Prave idem z kontroly, vajicka na pravej strane su v pohode, ale lava strana nereaguje na stimulaciu, mam tam len ubohe 3 vajicka a aj to uplne malilinke, cize budu k nicomu.

lia
16. máj 2007

u koho si bola vevi??ved tie tri este dorastu,nie??

libeth
16. máj 2007

vevi - ale ved este mozu narast, nie? A keby boli dobre aj tie tri, tak by robili odber, ze?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre