Kedy je najlepšie si pichať injekcie pred IVF?

altea
29. apr 2007

Ahojte,vie mi niekto poradiť- kedy si mám pichať injekcie /je určený nejaký najvhodnejší čas ???/,dnes som dostala menzes a mám si pichať Decapeptyl a od zajtra Puregon.
Je jedno či si ich pichnem ráno,naobed,alebo večer ?Mám si ich pichať naraz,alebo s časovým odstupom ??

Ďakujem za rady

lia
17. máj 2007

myslim ze nie vevi,ze avaka??nerobili nam utz

ikuska
17. máj 2007

Baby a treba si injekcie pichat uplne presne na hodinu, alebo moze byt aj nejaky casovy sklz, tak 1 hod +/-

lia
17. máj 2007

mam tiez vseobecnu zdrav.poistovnu 😒 ,ale bolo pred vianocami,tak vies kolko im to trvalo 😠 .ale nechapem preco,ci sa na mna pozabudlo,neviem 😖 .
mozem ist ku kadernicke sa odfarbovat a farbit,neviete??

lia
17. máj 2007

ikus,tusim 30 dni mi to vyslo,vybrala som vsetky decapeptyly do jedneho.28 ks.
tak budem to bolo 29 alebo 30 dni

lia
17. máj 2007

hoten toten

ikuska
17. máj 2007

Dakujem lia, nevadi, pochopila som.

lia
17. máj 2007

v priblizne tu istu hodku 😉

veva55
17. máj 2007

Ja som dnes tiez minula posledny Decapeptyl, dali mi este 1ks na zajtra a zajtra miniem aj poslednych 75iu toho Puregonu (900-vka). Mam sice recept este na 3 balenia Puregonu 300-vky, ale tie uz nebudem potrebovat, kedze zajtra picham posledny x. Ani som si ich nevybrala.

lia
17. máj 2007

a co spravis s tymi predpismi veva??

ikuska
17. máj 2007

Vevi, takze ti si si nevybrala vsetky lieky v lekarni naraz, vies ja mam s tymto tiez dilemu, teraz som si musela ist decapeptyl kupit do lekarne v GF nakolko v okoli Trencina, kde byvam mi v lekarni povedali, ze na celom Slovensku nie je. Takze ked pojdeme na kontrolu do GF som rozhodnuta si kupit vsetky lieky aby som potom nestresovala. A ked uz pichas ten puregon, tak ako casto si chodila na kontroly, kazdy druhy den.

libeth
17. máj 2007

boze tie injekcie, vobec sa v tom nevyznam co ako a kedy, dufam, ze mi to vsetko vysvetlia a asi si to budem musiet aj pisat, je toho nejako moc? 😕

avaka
17. máj 2007

Pred odberom nam nerobili Utz,mne sa zda,ze obber sa robi pod Utz kontrolou,inak ja som Vszp a ziadost som mala schvalenu asi za tyzden.Ked mi z centra volali som nechapala.Jaaj,Libeth,tak ty si takto chorucka? 😀 Len si daj,lebo ked zacnes stimulovat,uz to nebude ono 😝

lia
17. máj 2007

a mozem sa ist dat odfarbit??nic sa nemoze stat,ze??

avaka
17. máj 2007

Veva,na nedelu drzime palce,takze transfer asi v utorok?

lia
17. máj 2007

vsetko ti vysvetlia libeth a casom pochopis 😉

avaka
17. máj 2007

Lia,chod sa nafarbit,ved ostatne baby sa farbia(este ani netusia,ze su tehu),a co?Ved to nebudes jest a cez pokozku Ti tolko toho asi neprejde.Maximalne Ti to nechyti 😀 😀 😀

libeth
17. máj 2007

lia - dufam 😀 ze pochopim. A vraj sa farbit moze, ale daj tomu cas po 12tt, dobre? Len tak pre istotu. Daj si sampon. 😀

avaka - to vino si tak skoro nedam, aj tak bolo trpke. Ale pri nervoch mi to bolo jedno. 😀

altea
autor
17. máj 2007

Ahojte dievčatá,tak už máme transfer /po 6.dňoch predĺženej kultivácie/ za sebou. 🙂
Stalo sa tak včera.
Vkladali mi dve embryjká,tie najlepšie,tak dúfam,že to vybojujú.
Zostávajúce dve vajíčka mali už po 10 buniek-už boli aj v štádiu blastocysty,ale embryologička povedala,že z toho asi nič nebude,tak na moj žiaľ mi nič nezmrazili. ☹
Nechápem,ako je možné,že vám kočky vložia aj dvojbunkové embryá,a mne nechcú zmraziť ambryo už s 10 bunkami v štádiu blastocysty.
Tak nemám mrazáčikov. ☹ Dúfam,že ich nebudem potrebovať.

aaandrejka:
chcela som sa ťa opýtať,či si niečo po ET pociťovala.Ja mám také "šimranie " v podbrušku, 😒 😖 ako keby som mala dostať menzes-aj tá kočka čo so mnou bola mi dnes volala,že také niečo pociťuje.
Špinenie nemám,neviem je to chyba?

snažím sa naladiť pozitívne,včera kým som precestovala 170 km autom,aj ma vytriaslo,tak ak to vydržali tie embryjká včera,tak sú naozaj super.

kočky,po transfere,koľko dní treba ležať? 🙄 😕 😨
Je to naozaj nutné ? neviem v tej posteli vydržať...
😒 😖 kedy si možno urobiť tehotenský test ?,niektoré testy sú už vraj citlivé na 6 -7.deň po oplodnení,no ale teraz neviem,mám to počítať -ako keby som bola už 6 dní tehotná,alebo len dva ?

ika_ba
17. máj 2007

ahojte,
chcem sa s vami poradit, mozno si na mna pamatate, uz 2x som potratila a teraz ideme na dalsie ivf, zacali mi pichat injekcie
asi od februara som zacala pit caj alchemilku a teraz neviem, ci ho mam pit dalej alebo ho mam vysadit. ci mi to nemoze nejako uskodit.
ak viete, poradte.

helka1
17. máj 2007

ika, alchemilka by sa mala pit len do ovu, podla toho co som citala, ma vplyvat na rast sliznice, po ovu uz nie 😉

altea, pokial mali zvysne embryjka 10 buniek, tak to nemohli byt v stadiu blastocysty, v tom stadiu maju uz buniek vyse 100 a je to stadium, kedy sa uz zacinaju "vylievat" zo svojho obalu a uchycovat sa v maternici. Tak neviem, preco ti ich nezmrazili. Ale treba verit, ze tie, co ti transferovali sa pekne uchytia.
Co sa tyka toho lezenia je na tebe, urcite to netreba prehanat, netreba dvihat nic tazke a setrit sa 😉 .
S tymi teh. testami este pockaj, neponahlaj sa, lebo pokial ti pri tranferi pichli pregnyl prip. choragon, moze ti vyjst falosne pozitivny test a neskor mozes byt sklamana...

ika_ba
17. máj 2007

dakujem helka, zatial pijem jeden caj denne, ked mi povedia, ze pojdem na odber, asi prestanem
pekny vecer

lalupa
17. máj 2007

ahoj altea, mame podobny osud, aj ja som bola na transfere vcera, mame dve, trochu som spinila cely den, ale nehamovala som sa, nevyslo, mala som kopu roboty, a tiez mam pocit, ze ide na mna menzes.
ja mam ale mierny hyperstimulak, brucho asi o 10 cm vacsie, s bolestami...
ta predlzena kultivacia- to je 5 dnove, lebo odber a oplodnenie sa rata ako den 0.
a tehu test-helka ma pravdu, je to prilis skoro, falosne pozitivny alebo negativny, treba pockat na krv alebo tu pisali baby, ze po tom 10. dni.
drzim palce 😉

veva55
18. máj 2007

Ahojte,
ikuska, ja byvam v BA, preto nemam problem skocit kedykolkvek do GF do lekarne. Okrem toho, vacsina dievcat predo mnou stimulovala 9-11 dni, tak som si to vyratala, ze ak by som nestimulovala dlhsie ako 11 dni, tak mi ten 1 Puregon staci. No a vidis, vyslo mi to presne.
Lia, s tym receptom neviem co urobim, ale asi si ich necham pre pripad, ze by prvy pokus nevysiel. Kedze tych vajicok nemame prilis vela, asi nebudeme mat co zmrazit, takze pri dalsom IVF budem musiet opat stimulovat. Na tom recepte je tusim pisane, ze plati do septembra, tak si ho asi necham (zatial)

No a na tie kontroly sa chodi casto az ku koncu. Prva kontrola bola, ked som dostala ms, to bol tusim 2DC, od 4DC som pichala Puregon a od 7DC Puregon + Menopur. 10DC bola dalsia kontrola, to bol pondelok a potom som bola este v stredu a vo stvrtok (vcera). No a v nedelu idem na odber.

veva55
18. máj 2007

Ozaj babulky, chcela som sa spytat, kam sa picha ten Pregnyl. Idem dnes vecer na pohotovost, viem, ze doktor by mal vediet co s tym, ale co ak nahodou nie?
A kolko jednotiek Pregnylu vam pichli? Mne doktor povedal, ze 10 tisic. Nie je to nejak vela? Jedna kocka pisala, ze jej pichli 3 tisic, co je dost velky rozdiel.
A niektora ste tu spominala, ze pri Pregnyle treba vela pit, je to pravda?

aaandrejka
18. máj 2007

altea, po transfere nelez, funguj normalne, len nerob fyzicky namahave veci... a neboj sa, mna tiez ta cesta po transfere vytriasla, embryjka zas nemozu byt uplne mlandrave, musia nieco vydrzat, no nie? 🙂

co sa tyka tych bolesti - ja som sice nespinila vobec (ale to je individualne, vela zien spini), ale zato pocit, ze mam dostat menzes, som mala cely cas.... dokonca, ked som sla napr. na nakup alebo proste mimo domu, tak som si parkrat pri ceste domov aj poplakala, lebo som mala pocit, ze som ho uz aj dostala.... je to hrozne psycho, to mi verte... najma tie posledne dni pred odberom kontrolneho hcg... ja som to nevydrzala a po 10 dnoch od transferu (resp. 14 dnoch od OPU) som si kupila tehotenstky test (skor nema vyznam, lebo hcg je zvysene od nevyprchaneho pregnylu) a ukazal mi take slabulililinke dve ciarky, az som si myslela, ze si ich namyslam... a to sa chytili obe embryjka..

co sa tyka tych testov, odporucam tie s vyssou citlivostou: RapiPreg alebo RapiClear (stoja cca 120sk)

milacikova
18. máj 2007

Veva, pregnyl 1ampulka je 5000IU takze ti pichnu 2ampulky t.j. 10000IU, je to v poriadku 😉

milacikova
18. máj 2007

aaa zabudla som ze mne pichali aj 5000 aj 10000, zalezi od car

lia
18. máj 2007

mne pichli 5000 iu 😉

andrejka,u mna to uz vrcholi,neviem ako prezijem vikend,to je pre mna najhorsie,ale dufam,ze to vydrzim az do stredy 😖 .
bojim sa robit test,ze sa mi ukazu // a nakoniec pravda bude ina. 😔

veva55
18. máj 2007

A neviete od coho zavisi, kolko pregnylu sa picha? Od CAR to urcite nezavisi, ja chodim tam kam Lia a ona mala polovicnu davku.
A picha sa to do zadku?

Lia, ty uz v stredu testujes? Ved si bola na transfere minuly vikend, nie?

milacikova
18. máj 2007

Veva, picha sa do zadku do svalu, a co sa tyka vysky urcenia davky pregnylu, pri 1ivf som mala 10000ku potom som zmenila car a tam mi dali 5000ku, pytala som sa ci to staci ked predtym som mala viac, dr. sa ma spytal kolko kg vazim a nato hned sa vyjadril ze na moju hmotnost(63kg) ano, alebo napr. ked som sa liecila len ambulantne(nie v car) tam mi bezne pichali len 10000

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre