Kedy je najlepšie si pichať injekcie pred IVF?

altea
29. apr 2007

Ahojte,vie mi niekto poradiť- kedy si mám pichať injekcie /je určený nejaký najvhodnejší čas ???/,dnes som dostala menzes a mám si pichať Decapeptyl a od zajtra Puregon.
Je jedno či si ich pichnem ráno,naobed,alebo večer ?Mám si ich pichať naraz,alebo s časovým odstupom ??

Ďakujem za rady

veva55
18. máj 2007

Takze myslis, ze to zavisi od vahy?
Lia, ak to neni tajomstvo, tak kolko vazis?

lia
18. máj 2007

na transfere som bola v pondelok a v stredu uz idem testovat 🤐

veva55
18. máj 2007

To vazne chces uz testovat? Nechces pockat aspon do piatku? 😕

petkaerdal
18. máj 2007

ahojte dievcata,chcem sa vas spytat,stalo sa niektorej z vas,ze vam museli stimulaciu stopnut??? Ja som 7 den stimulacie a dnes mi dr.povedala,ze to musime stopnut a odlozit o mesiac,ze mam predpoklady na hyperstimulak...moje vajecniky nereaguju asi tak,ako by mali...sice pracuju,ale vajicka nedozrievaju,nerastu,len sa mi ich tvori viac a viac...

lia
18. máj 2007

ved mam prist do gynfivu na test v stredu

ikuska
18. máj 2007

Lia tak sa drzkaj v stredu a veva asi nevie, ze sa chodi na 10.den a 14.den na UZV, teda tak mi to povedala doktorka v gynfive.

veva55
18. máj 2007

No to som fakt nevedela. Poznam niekolko bab, co boli na IUI a na krv isli az o 14 dni. Tak som myslela, ze je jedno akou metodou otehotnies, embryo sa uhniezduje rovnako dlho, nie?

altea
autor
18. máj 2007

helka:
Helka naozaj mi embryologička povedala,že embryá sú už v štádiu blastocysty-oni totiž ani skôr embryo nevkladajú,ani nemrazia pokiaľ nie je v št.blastocysty.
tak neviem ... 😒

ika-ba:
v knihe o čajoch je písané,že alchemilka je doporučovaná u žien,ktoré opakovane potrácali,alebo majú slabú maternicu.Je doporučené ju piť ako pred oplodnením,tak po ňom,aj v posledných dňoch tehotenstva pre ľahší pôrod.Je to čiste "ženská bylinka" na posilnenie maternice...
Ja som tretí deň po transfere a pijem ju 2x denne. 🙂

lalupa:
asi na teba nejde menzes ,ale tie bolesti súvisia s hyperstimulačným syndróm.
Ale ak ho máš,potom prečo ti robili transfer ? 😨 😨
Tá predĺžená kultivácia :odber v piatok ráno a transfer v stredu poobede,a 2 embryá pokračovali v kultivácii do štvrtku.

veva55
18. máj 2007

Ja alchemilku tiez pijem, ale len 1x denne.
A budem pokracovat aj po transfere.

altea
autor
18. máj 2007

aaandrejka:

Ďakujem za podporu,veľmi si ma ukľudnila s tým pobolievaním.Dúfam,že to nebude nič vážne.
takže keď som mala transfer v stredu ,nasledujúcu nedeľu by som si tehu test aj mohla urobiť ,či nie ? 😒

altea
autor
18. máj 2007

aaandrejka:

chcem sa ťa ešte opýtať,kedy Ti začali nejaké-neurčité? tehotenstké príznaky ?
Je to asi skoro - 3 dni po transfere niečo očakávať,však ? 😖 😨

avaka
18. máj 2007

Ahojte, nase embryjka sa prestali delit,takze nemrazime. ☹

cicuska
18. máj 2007

avaka ale ved si pisala ze mas 5, uz si napamatam boli Ti uz aj nejake vlozene?

avaka
18. máj 2007

Ano mali sme 5,dve nam vlozili a na ostatne sme sa mali spytat dnes.No bojim sa aj o tie vlozene,lebo boli skoro vsetky len 2 bunkove

cicuska
18. máj 2007

no treba verit mozno ked boli take same tak im bolo zle ale tie u mamicky sa maju lepsie tak urcite rastu v pohode 😉

avaka
18. máj 2007

Stale dufam,este ma mozu milo prekvapit

ika_ba
18. máj 2007

ahoj altea
dakuejm za radu, tak budem ju pit aj nadalej, bala som sa, ci si nejako neublizim, a ako citam je to priam pre mna stvorene, lebo som uz 2x potratila, snad to bude, do tretice vsetko dobre

cicuska
18. máj 2007

avaka ktory si den po transfere? ty si tusim rovnako ako Lia? Citis sa ako?

avaka
18. máj 2007

Ano,som presne ako Lia.V pondelok bol transfer.Obcas sa mi kruti hlava,ale tento nez.ucinok som vcera nasla na krabicke utrogestanu..

cicuska
18. máj 2007

avak a ty si bola pred tym aj na IUI alebo si sla priamo na IVF?

avaka
18. máj 2007

Na IUI som bola 5x.

mixka
18. máj 2007

ahojte snazilky, chcem sa vas spytat, neviete ako to je, ked som mala cysty ??? mozem pomyslat na ivf a pichanie hormonov ??? nevytvoria sa mi cysty znovu ???

avaka
18. máj 2007

Pred stimulaciou Ti urobia UZV,ci nemas cystu.Ak mavs cysty,neviem aky je postup(mozno antikonc.pred stimulaciou?)

mixka
18. máj 2007

avaka, mala som cysty pred 3 rokmi 3 a jedna mi praskla, tak som isla prednostne na sal, ako urgentny pripad...
a teraz sa zamyslam, ci ist do toho alebo nie... nemyslim si, ze teraz nejaku mam, ale bojim sa, ze to riziko tam je, ze mi okrem vajicok narastu aj cysty ☹

avaka
18. máj 2007

No asi casto su niektore folikuly-cysty,ale neviem to urcite) 😒

mixka
18. máj 2007

hej, take cosi som aj ja pocula, ze folikuly su vlastne male praskajuce cysticky

lia
18. máj 2007

ahojte,
Eviku co sa stalo mojko??

aaandrejka
18. máj 2007

altea, ja som tehotenske priznaky velmi nemala, okrem naliatych prs, jedine, co som citila inak ako za normalnych okolnosti, boli prakticky neustale predmenstruacne bolesti...nie nejake brutalne, ale take, ze som uz potom normalne chytila taku haluz, ze uz krvacam...

lia, nie je na test este priskoro? ono, testovat by sa nemalo skor ako 15 dni od podania pregnylu, on totiz obsahuje hcg, takze ak by si testovala skor, vysledok nemusi byt vobec smerodajny

inac, baby, ndes mi jedna baba, co jej to vyslo na 6.krat, hovorila, ze vraj pokial mate mierny hyperstimulak, je vacsia sanca na uchytenie embryjok, ze su o tom nejake studie 🙂

libeth
18. máj 2007

ahojte babulky, som tu ale aj sa ucim aj spim. Lebo to vcerajsie behanie nebolo z toho vina 😀 ale mam crevnu chripku. Vecer som mala 39 C, ale je to uz lepsie.

a su to folikularne cysty, teda folikul nepraskol a zvacsuje sa, niekedy na to staci aj agolutin, vyvolavacka, inokedy odidu pri mrche. Ja som ich mala tiez,ale teraz mam daku hnusnu, co nie a nie odist. Normalne si koleduje o laparku. 😠

lia
18. máj 2007

andrejka,tak mi kazali v centre,prvy test na desiaty den a u druhy na 14den od transferu

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre