Kedy je najlepšie si pichať injekcie pred IVF?

altea
29. apr 2007

Ahojte,vie mi niekto poradiť- kedy si mám pichať injekcie /je určený nejaký najvhodnejší čas ???/,dnes som dostala menzes a mám si pichať Decapeptyl a od zajtra Puregon.
Je jedno či si ich pichnem ráno,naobed,alebo večer ?Mám si ich pichať naraz,alebo s časovým odstupom ??

Ďakujem za rady

veva55
20. máj 2007

dakujem kocky velmi pekne.
Lius, vsetko bolo ok, najhorsie bolo zavadzaie kanyly, podarilo sa to asi na 5-ty x, takze ma boli cela ruka. Mam trochu aj krce, ale v pohode.

Ozaj aj vam dali taku tbl + cipok do zadku, ktore zobrat pred transferom? Neviete na co to je? Boze, nejaka som stale mimo 😀

lia
20. máj 2007

co bolo najhorsie??

proti bolesti a diazepan ta bude uspavat,ja rano som bola macherka,ze jak je super bez vsetkych hormonov,citila som sa super a ked som zjedla diazepan,zrazu som onemela a chcelo sa mi spat 😀

jul
20. máj 2007

ahoj liuššššš,tak ako sa maš????

lia
20. máj 2007

dobre julišššš,ahooooojjjj 😵

jul
20. máj 2007

akom sa citis???

lia
20. máj 2007

juliššš,normalne,vsetky priznaky co mam,mam z utrogestanu 😖 .ip 😉

veva55
20. máj 2007

Avaka, myslis, ze 8 vajicok je pekna urodicka? 😕
Ja som bola smutna, ze tak malo. Ale kedze mame IVF s ICSI, snad sa ich podari oplodnit vsetky.

Idem si este raz pozriet tie papiere, ale myslim, ze tam nemam pisane, kedy si mam volat kvoli tym vajickam. Je tam akurat napisane, ze kontrola brazdenia/delenia je za 48 hodin.

Lius, Avaka, vy uz v stredu budete vediet vysledok? Ak ano, budem na vas mysliet - velmiiiii 🙂

jul
20. máj 2007

Liušš,ja mam zase sennu nadchu 😠 😠 😠 😠

lia
20. máj 2007

ano vevi,akurat sa uz druhy den rozhodujeme 😀 ,ale ja uz asi dlahsie nevydrzim a tak nam kazali,len neviem ci mam ratat aj transfer alebo nie,ale ved to je uz jedno jeden den hore,dole,nie??uz tam musi nieco byt a potom pojdem zase v pondelok.
dobra urodicka,ved si hovorila len o nejakych piatich,tak na to je to supiš 😉

jeja1505
20. máj 2007

cau lius a dalsie bambule,kedy mas test?

lia
20. máj 2007

v stredu jeji
sennu nadchu mas??odkedy??pocula som,ze to mozes dostat hocikedy 😠

jul
20. máj 2007

Liušš,ja to mam uz od zakladnej skoly,vzdy ma to chyti koncom maja a zaciatkom septembra 😖

lia
20. máj 2007

aj si teraz mozes nieco davat??

avaka
20. máj 2007

Veva,tiez som myslela,,ked si spominala,za jeden vajecnik nezareagoval,tak myslim,ze je to dobre.Lius,hovorili v centre stredu?Ja si nepamatam.Ale aby to bolo 10 dni museli by sme ratat aj den Et aj den krvi 😕

veva55
20. máj 2007

Hrozne vam zavidim, ze v stredu uz budete testovat, da sa vobec tych 10 dni vydrzat?
Dostvam njake krce, tak si idem zase lahnut. Tak zatial papa.

lia
20. máj 2007

velmi tazko vevi 😀
avi ,povedali nam,aj na papieroch je napisane,ze na test mame prist na 10.den

altea
autor
20. máj 2007

veva:
ja som mala odber v piatok ,a vtedy mi aj hneď povedali koľko vajíčok bolo jednotkových,koľko dvojkových a nakoniec géčkových = /1 vajko nezrelé/.V ten deň sa robilo aj ICSI. 🙂
No a na druhý deň ráno o 8.00 hod.,som mala volať,koľko z nich sa oplodnilo-teda u koľkých už začalo delenie. 🙂
držím palčeky,aby ich bolo čo najviac 😅

aaandrejka
20. máj 2007

altea, tie predmenstruacne bolesti som mavalka dost dlho, uz aj po potvrdeni tehotenstva... ono, kazda maternica reaguje inak, takze bud v pohode ;)

veva, 8 vajicok je nahodou fajn cislo, ak ich ma niektora zena ovela viac, nemusi to este znamenat, ze su aj dostatocnej kvality, takze mozes by so svojim vysledkom spokojna 🙂 nam z 8 vajicok ostali po 4 dnoch 2 na vlozenie a 2 na mrazenie..a volat si mas podla mna tiez az PO tej 11, aby mali vajka dostatok casu zoznamit sa so spremiami ;))

inak, pekne obrazky o vyvoji embrya v skumavke najdete tu:
http://www.gest.cz/ivf/vyv-rad-emb.php?pg=2

lia
21. máj 2007

ahojte,vevi ako sa citis??

veva55
21. máj 2007

Ahojte, takze prave som volala embryologicke, z tych 8 vajicok sa podarilo oplodnit 6, ale nic nehovorila o ich kvalite. Zajtra idem o 9.30 na transfer, myslite, ze mi povedia aj to, ako sa embryjka delia? Ved to je to podstatne,nie?
Ozaj a vy ste po transfere celych 10 dni len lezali? Alebo mozem chodievat aj na prechadzky? Prve 2 dni planujem byt viac-menej doma, ale potom by som uz aj rada vysla na vzduch. Podla mna, taka hodinova prechadzka nemoze uskodit, nie?

lia
21. máj 2007

veva,tak to mate super 🙂 .
ja neviem,uz chodim von,neda sa to vydrzat stale doma.ked sa to uchyti,tak sa to uchyti aj bez lezania,nie??

veva55
21. máj 2007

Ved aj ja si myslim, ze s tym "nicnerobenim" by sa to nemalo prehanat.

Lia, kolko trva ten transfer embryi? Tiez si musis doniest pyzamo, alebo prides normalne a len si vyzlecies nohavice?

lia
21. máj 2007

normalne,das si ten ich zupan a si v takej malej miestnosti,kde ti pridu zaviest embryjka.predtym pojdete na utz.
a zajtra ti povedia aj ako sa delia 😉

veva55
21. máj 2007

Aha, takze transfer nerobia v tej miestnosti kde odber vajicok? Myslela som, ze ano. Lebo vcera tam s nami bola aj jedna kocka, ktora bola na transfere. Normalne ju ulozili potom k nam do postele. Ale ona bola asi nejaka rizikova, lebo vravela, ze to je uz 6-te UO

mikulka
21. máj 2007

Ahoj holky, prosím, měly jstě některá minimální stimulaci, kolik jste pak měly vajíček? Díky moc.

altea
autor
21. máj 2007

veva,ja som po transfere vlastne ani neležala.170 km cesta domov autom ,poriadne ma vytriaslo,prišli sme podvečer,ešte som robila večeru podobne ako aaandrejka 🙂 ,no a večer som šla spať.To bolo všetko, A na druhý deň bežné domáce práce-utierala som prach,varilia,žehlila,poobede som už bola v meste...teraz som naďalej PN,pretože ísť do roboty ,to je nenormálny stres a ten mi myslím,že škodí viac ako kľudová robota doma....
To ležanie a premýšľanie,čo sa tam dolu robí by ma asi zabilo 😕 😔

vevi a mali ste ICSI,alebo klasickú metódu oplodnenia?
je fajn,že sa oplodnilo toľko vajíčok,teraz držať palčeky aby sa pekne delili 🙂 🙂
dnes by podľa všetkého mali dve prvojadrá + pólové telieska, a zajtra už min.3 bunky.takže držím palčeky 😅

veva55
21. máj 2007

Altea, to si ma potesila, lebo ja tiez nie som typ, co len tak vylihuje. A tiez by ma to lezanie asi ubijalo.
Ty si bola na transfere tusim v ten den co Lia, ze? Tak to vam budem v stredu drzat palceky. Vlastne cele pasticky 🙂

altea
autor
21. máj 2007

nie veva,ja som mala odber v piatok a následne predĺženú kultiváciu 120 hod.,a transfer až v stredu poobede.A na kontrolu idem až 29.mája.Vtedy potrebujem držať palčeky. 🙂

aaandrejka
21. máj 2007

veva, lezanim nic nedocielis! normalne funguj, len nedvihaj tazke veci a pod...kdeze lezat! nema to ziaden vyznam z hladiska uspesnosti, takze ostan kludne doma, ale rob nieco, vyuzi ca na upratovanie v skriniach a podobne ;))

aklus
21. máj 2007

Ahoj holky, můžu se vás zeptat, šla jste některá na UO s nezjištěnou diagnozou - jako, že vám ani partnerovi nenašli nic konkrétního a přesto se nedaří(lo)? A vkládají se vždy minimálně dvě embrijka, nebo se vkládá i jen jedno? Chodíme do CARu rok a půl a nezjistilo se nic závažného. Omluvte ty dotazy, ale nějak se snažím zorientovat 🙂, je to pro mě zatím nové. Díky

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre