Kedy je najlepšie si pichať injekcie pred IVF?

altea
29. apr 2007

Ahojte,vie mi niekto poradiť- kedy si mám pichať injekcie /je určený nejaký najvhodnejší čas ???/,dnes som dostala menzes a mám si pichať Decapeptyl a od zajtra Puregon.
Je jedno či si ich pichnem ráno,naobed,alebo večer ?Mám si ich pichať naraz,alebo s časovým odstupom ??

Ďakujem za rady

avaka
21. máj 2007

Ahojte,Veva,super.Takze zajtra transfer?Drzime palce.Altea,do akeho centra chodis?

lia
21. máj 2007

po akom case po ivf ste zacali soferovat??

veva55
21. máj 2007

Altea, tak som si ta asi pomylila. Kto bol potom na transferi embryi s Liou?

Aklus, niekedy sa stava, ze obidvaja partneri su ok a predsa s nedari otehotniet. Neboj, nie si sama, myslim, ze je to aj Liin pripad, skus sa jej spytat.
Co sa tyka tych embryi, mozete si dat vlozit 1 alebo 2 embrya, pricom rozhodnutie je na vas. Teda aspon tak je to v mojom CAR-e. Ja som si dala vlozit 2, vtedy je o nieco vyssia sanca, ze sa to podari.

Avaka, chodim do Gyn-fiv

altea
autor
21. máj 2007

aklus:
neviem presne ako odpovedať na Tvoju otázku ,máš na mysli idiopatickú sterilitu=sterilitu z neznámych príčin? 😒
Ja osobne som sa nestretla s takýmto párom,neviem ako dlho sa pokúšate o splodenie dieťatka,aký je tvoj vek,ale pokiaľ viem,tak gynekológovia tomu nechávajú voľný priebeh... 😕
Pri transfere sa prenášajú 1 alebo 2 embryá -počet závisí od kvality embryí, predchádzajúcej liečby, požiadavky páru.
V CARE vám navrhli umelé oplodnenie ?

avaka:
chodím do MT-HELIOS

lia
21. máj 2007

ava bola so mnou vevi 😉 .
u nas mal prvy krat zly spermiogram,tak preto nam odporucili hned ivf,vypisal sme ziadost na poistovnu a urobili kontrolny spermiogram a ten bol super,takze uz sme sa nejako zviezli 🙂

altea
autor
21. máj 2007

veva:
na transferi s liou ,bola myslím ,ak si dobre pamätám 😒 avaka.

avaka
21. máj 2007

Aklus,my sme tiez nemali zavazny problem,okrem zvyseneho prolaktinu(ten je upraveny liekmi)

misi76
21. máj 2007

Ahojte kočky, tak sa po dlhšej dobe hlásim. Po odbere vajíčok mi vyskočil hyperstimulák III. stupňa, tak som si užila svoje. Dali mi 2x infúziu a tá ma postavila na nohy. Potom som len oddychovala trošku na horách a dnes už zarezávam. Čítam Vevi, že už aj ty to máš za sebou a zajtra máš transfer. No vidíš a bála si sa, že máš PCO. Držím palčeky na zajtra.

Liuška - tehulka ako sa cítiš, v stredu testuješ. Neboj HCG bude vysoké, verím tomu.

Ostatným stimulkám prajem veľa šťastia. A pri OHSS prosím veľa veľa pite, lebo ja som to podcenila.

lia
21. máj 2007

misi,v stredu testujem a citim sa dobre,tak neviem co to znamena.avi,ty sa citis nejak zvlastne,okrem bolavych prs,potenia a unavy,vela jem,nic ,ale dufam,ze budem mat take lahke tehotenstvo 😉 .

lia
21. máj 2007

o tom soferovani neviete nic?? 😨

veva55
21. máj 2007

Aklus, tak ako pise altea, vo vasom pripde ide asi o idiopaticku neplodnost.

Misi a uz je vsetko v poriadku? Ozaj a to sa kedy prejavi ten hyperstimulak, tesne po odbere vajicok, alebo sa moze prejavit aj po transfere?
Ja mam zatial to brucho stale take citlive, este mam trochu krce, ale myslim, ze to je normalne.

Lia, ten transfer embryi nie je bolestivy? A co ten cipok do zadku, nevyteka po jeho zvedeni? Teda ja neviem, cipok som mala v zadku tusim len raz v zivote, a po zavedeni sa mi stale zdalo, ze potrebujem ist "na VELKU" 😀

veva55
21. máj 2007

Lia, ja soferovat urcite budem, mam sice skoro 2 tyzdne dovolenku, ale planujem chodit aj po obchodoch a autobusom sa nemienim trepat.

avaka
21. máj 2007

O soferovani neviem 😒 ,len by som sa bala,ze do mna nejaky tlk drcne.Inac,ja mam pocit,ze ma prestavaju prsia bolet 😨 A vecer ma bolelo brucho,tak neviem.Ale aj som vselico pojedla.. 😨

lia
21. máj 2007

mna brucho neboli,len prsia a mam ich horuce 😕 .
veva,brucho som mala po odbere takych 5 dni citlive,to je z vajecnikov.transfer vobec neboli 😉

lia
21. máj 2007

ale to je asi z toho utrogestanu??

veva55
21. máj 2007

A co ten cipok?

lia
21. máj 2007

ja som z toho musela ist na velku 😀

veva55
21. máj 2007

To vazne, alebo si robis zo mna srandu 😕

A co ak ma to chyti prave pri transfere? 😕

lia
21. máj 2007

mna to chytili az v gynfive,isla som tam a aj som sa tam umyla,co som mala robit??

aklus
21. máj 2007

Veva, Avaka, Altea
děkuju za vysvětlení. My se snažíme třetím rokem, jednou se podařilo otěhotnět, ale o mimi jsem v 11 tt přišla. Od té doby uplynul rok a půl a zatím se nezadařilo. Manžel má spermio OK, já brala půl roku clomhexal na ovu, pak pregnyl a utrogestan. Zítra jdu na vyšetření průchodnosti a ve čtvrtek máme "poradu" s panem doktorem. Před týdnem nám řekl variantu kdy průchodnost bude OK, pak záleží na nás, zda hned UO nebo chceme zkoušet IUI anebo při neprůchodnosti hned UO. Tak uvidím zítra.

pappo
21. máj 2007

ahojte rada by som Vam poprosila o radu, najprv sa ospravedlnujem ze som vam vpadla do temy. mam otazku vy ste uz urcite skusenejsie ako ja. mam PCO a brala som Fostimon na stimulaciu pred 2 IUI, ale kedze vajecniky zareagovali pekne a mam vela folikov budu mi robit odber v iscare. len neviem ako je to dalej ide o IVF soft? bude to stat 18 000 lebo poistovna to vraj nepreplaca mam ist pod narkozu tak neviem ako to bude prebiehat mozete mi to objasnit teda ak viete.
dakujem

veva55
21. máj 2007

Lia, no to sa "tesim", dufam, ze ma to chyti akurat ked budem na koze 😖

Papo, nejak som ta nepochopila. Ty ides na IVF? A uz si po stimulacii alebo pred nou?

Inac normalne to prebieha tak, ze najprv si cca mesiac pichas injekcie (ja som mala 3 druhy injkcii), pocas toho si pravidelne kontrolovana ultrazvukom a ked uz su pekne folikuly, ides na odber vajicok, co je v celkovej anestezii. Prides rano a na obed si uz doma. V ten den je aj odber spermii. A asi o 2-3 dni pride samotny transfer embryi.
Za tie injekcie sa doplaca cca 15-17 tisic a potom sa plati napr. za zmrazenie embryi cca 3 tisic, my okrem toho platime 8 tisic za ICSI, ktoru poistovna vobec nepreplaca. A este sme platili povinny poplatok za doplnkove sluzby 3 tisic, ale neviem, ci sa to plati aj v inych CAR.

avaka
21. máj 2007

Pappo,pravdepodobne ides na IVF soft,kedze sa Ti pri miernej stimulacii urobilo viac folikulov.IUi by Ti asi neurobili,lebo by mohlo dojst k viac pocetnemu tehotenstvu.Na jednej strane mas asi vyhodu,pretoze si usetrila na liekoch,na druhej strane nevyhoda,kedze poistovna soft nepreplaca.Ale ak mas dost folikulov,tak je myslim sanca ako pri normalnom IVF.Drzim palce.

lalupa
21. máj 2007

caute kocky, tak ja sa vidim v kazdej z vas, s alteou cakam rovnako do 29.5 na krv
lius- ja som sa vobec nesetrila a soferujem skoro kazdy den, niekedy sa dobre zlaknem, ked treba nahle brzdit alebo niekto vleti do cesty 😖
tiez ma riadne bolia navrete cici, brusko opadlo, hoci som mala hyperstimulak 1.st, ale som riadne naladova a emotivna a nenazrata 😀
odo dnes som PN 😎
vevi, zajtra sa drzkaj 😉

lia
21. máj 2007

aj ked ta to chyti,to vydrzis,cele to trvalo 20 minut.
dakujem lalupa,konecne odpoved 🙂 ,zajtra idem asi na zlate piesky😀
lalupa a ty si uz mala transfer??

veva55
21. máj 2007

20 minut? To mam vydrzat zatinat prdel 20 minut? 😕
Tak ja dufam, ze ma to chyti este doma 😀 A naco ten cipok vobec je, ked hovoris, ze zakrok je bezbolestny?

altea
autor
21. máj 2007

vevi zajtra budem na teba myslieť 😉 ,kedy ideš?
nezabudni sa opýtať koľkobunkové embryá ti vkladajú. 🙂
keď budeš po,ozvi sa ,netrpezlivo čakáme 😕 😕 🙂

lalupa
21. máj 2007

lius, transfer som mala 16.5
zajtra sa chran pred slniekom, ja som dnes skoro odpadla a este som ani nemala co pit, ja blba! 😠

lia
21. máj 2007

ahoj lalup,z tyvh hormonov zacinam mat aj sklerozu 😅 .ale vacsinou si zapamatam tvar podla nicku a ty ziadnu nemas.ja som bola aj vcera,nic mi nebolo dnes,ale uz ani tak nesvietilo,isli sme neskoro.zajtra nejdem,zmenil sa mi program.

lia
21. máj 2007

tusim znecitlivie okolie vevi

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre