Kedy je najlepšie si pichať injekcie pred IVF?

altea
29. apr 2007

Ahojte,vie mi niekto poradiť- kedy si mám pichať injekcie /je určený nejaký najvhodnejší čas ???/,dnes som dostala menzes a mám si pichať Decapeptyl a od zajtra Puregon.
Je jedno či si ich pichnem ráno,naobed,alebo večer ?Mám si ich pichať naraz,alebo s časovým odstupom ??

Ďakujem za rady

pappo
25. máj 2007

to mas pravdu veva ale asi ide o to aby odsledovali ci hcg rastie, si myslim. ved uvidim 10 den po ET je vlastne 14 dni po oplodneni. drzim palce aby to vyslo

altea
autor
25. máj 2007

vevi ja mám kontrolu 29.,na jednej strane chcem,aby to už bolo za mnou 🙂 ,na druhej radšej by som ten termín tlačila pred sebou.. 😒

andrejka:
ďakujem za podporu,ty si taký môj ukľudňujúci anjelik 🙂 🙂
dúfam,že tie symptómy sú naozaj z toho,že tam dole sa niečo deje 🙂

veva55
25. máj 2007

Pappo, ja viem, ale aj tak by som isla radsej len raz.

Altea, ja idem na krv az 1.juna ☹

lalupa
25. máj 2007

altea, ahoj, netestujes dopredu?

altea
autor
25. máj 2007

lalupa,vieš čo ,akosi strácam odvahu. ☹
preberám to zo všetkých strán,TT mám pred sebou na poličke na WC,takže ho mám vlastne stále na očiach a veľmi ma dráždi. 😠
Ale akosi sa bojím výsledku.Čo ak je negatívny? 😒 ,takto mám možnosť sa ešte 3 dni trápiť" a dúfať,ako plakať ☹ .Ja viem,asi to nemá logiku,ale už z toho ,aj z toho tepla začínam byť šiši.
a čo ty,zajtra testuješ?
máš nejaké príznaky ?

lalupa
25. máj 2007

altea, pisem ip

lalupa
25. máj 2007

citas alebo si zmizla? 😀

lia
26. máj 2007

dakujem velmi pekne vsetkym a prajem,aby ste sa tohto krasneho zazitku dockali co najskor 😉
vevi,hcg som mala 38

pappo
26. máj 2007

liuska mam otazku citam si aj v inych temach tvoje prispevky ale nenasla som este aky si mala vlastne problem ze si musela ist na ivf? ja dnes cakam kolko oocytov sa mi oplodnilo mam PCO ale manzel je ok. v pondelok idem na ET, diky za odpoved a este raz gratulujem. ked to tak ratam tak si bola na krv 14 dni po OPU vsak?

lia
26. máj 2007

na teste som bola na 10 den po ET.v pondelok idem este raz.
dakujem pappo 😵 🙂
nemali sme ziadny vazny problem,ja som mala len nejaky hormon v hlave zvyseny,uz neviem ako sa vola a tymi hormonmi mi ho davali umelo dole,mozno prave kvoli tomu by som normalnou cestou neotehotnela 😖

helka1
26. máj 2007

lia asi si mala zvyseny prolaktin 😉

pappo
26. máj 2007

lius dik za odpoved tak sa drz a opatruj sa.

pappo
26. máj 2007

baby myslite si ze ked pri IVf vkladaju dve embrijka tak vacsina bab caka potom dvojicky? toby sme mali pomaly cele slovensko same dvojicky. strasne vela chodi teraz do centra skoro akzdy den tam vidim ze cakaju na OPU alebo ET je to sila kolko nas je a to nechodia vsetky na net.

altea
autor
26. máj 2007

máš pravdu pappo,je nás čoraz viac,podľa posledný preferencií každé 5-6 manželstvo začína byť neplodné a potrebuje pomoc centra.Namiesto toho,aby naša vláda predĺžila počet cyklov na IVF z 3 na 4-5 ako je to v susedných štátoch,rozmýšľa ešte zredukovať na 2.A to pôrodnosť rapídne klesá....
Ale je to asi tým sýty hladnému neverí ... ☹ 😒

helka1
26. máj 2007

No a to si myslim, ze neplodnost bude coraz vacsi problem ☹

pappo nemyslim, ze ked sa vkladaju 2 embryjka tak automaticky cakaju baby dvojicky, mne napr. vkladali az 3 embryja, ale to bolo po 1 x co som si dala zaviest tolko, kedze som uz mala par neuspesnych pokusov za sebou 😒 a teraz cakam dvojicky 😵

pappo
26. máj 2007

heli citala som o tebe takze viem super uz si daleko ako to znasat fungujes v pohode alebo je to narocne cakat dvojicky?
tak mame 6 oplodnenychhhhhhhhhhh huraaaaa uz sa tesim na pondelok o 9:30 idem na ET. velmi sa tesim 🙂 uvidime ako sa budem citit dufam ze poho niekde som citala ze trva 2 az 3 po transfere a embryjko by sa malo zavrtat, je to tak?

zulka29
26. máj 2007

Pappo 😉 paradicka, drzim palce!

lalupa
26. máj 2007

pappo, super, aj my sme tak mali 😉

helka1
26. máj 2007

pappo,nie je narocne cakat dvojicky, ale kazde tehotenstvo je individualne 😉 , niekto znasa zle tehotenstvo s 1 dietatkom, ja keby som tie male nevidela na utz, tak by som ani neverila, ze ich cakam 😀
6 -tka je pekne cislo, to mozno bude aj na mrazacikov, ved uvidite ako sa budu vyvijat 😉. Embryjka by sa mali zachycovat okolo 4 dna od ET...

pappo
26. máj 2007

predstavte si ze na ET idem presne na druhe vyrocie nasej svadby sranda ze? tak snad to bude darcek k vyrociu, pevne dufam.
heli tak to je super ze to znasas dobre, tak nech ti to odsypa v pohode.

pappo
26. máj 2007

lalupa a kolo ti vkladali aj mate mrazacikov?

pappo
26. máj 2007

lalupa citam ze si bola 16.5 na trasfere a ides na krv az 29 preco tak neskoro nechodi sa 10 dni po?

helka1
26. máj 2007

Vdaka 😉 pappo a tebe skore // na testiku 🙂

lalupa
26. máj 2007

pappo, ahoj, my sme mali predlzenu klutivaciu, chodim do gyncare v ke, tam to robia preto, lebo ak mas oplodnenych 6 vajicok, je tazke predpokladat a predpovedat, ktore su tie naj, preto sa 5 dni caka...my sme sa samozrejme rozhodli pre dve, jeden snehuliacik bol isty a ostatne neboli v ten den moc citatelne, tak pockali, teraz ale netusim, dozviem sa to ,ked pojdeme na krv. Ale dala som suhlas s mrazenim, robia to len s vynimocne kvalitnymi. Inac aj my sme mali same symbolicke datumy 😵
V nasom centre sa nechodi na 10, ale na 14.den, ma to svoju logiku, nemusi to byt ovplyvnene pregnylom, co ja samo o sebe hCG, nemusis chodit dva krat a stresovat sa, navyse to cislo by malo byt smerodajne, takze asi tak... 😎

altea
autor
26. máj 2007

pappo:doba dokedy by sa embryo malo úplne vnoriť do epitelu maternice je do konca druhého týždňa vývoja od oplodnenia/dňa odberu/.
Ak máš predĺženú kultiváciu musíš si to odčítať.Ja som deň odberu napr.11.mája ,teda deň úplného vnorenia embrya by mal byť 25.mája.
Súvisí to s tvorbou trofoblastu,synciciotrofoblastu a ostaných zložiek - častí embrya...ale to je dosť zložité...

lia
26. máj 2007

heli nie,prolaktin to nebol,to by mi dala nejake tabletky,nie?? 😅

lauritka
27. máj 2007

kocky znama bola u Hermanna a ma dve krasne dvojmesacne dvojicky 😝 chytili sa obidve..dve dcerky ma 😅

aaandrejka
27. máj 2007

lauritka, to je super sprava, aj vcera sisulik v inom fore pisala, ze "hermanovi" sda narodili dalsie dvojicky, tusim parik 🙂 ty si sa nakoniec pre ktore centrum rozhodla?

lauritka
27. máj 2007

andrejka pojdem do SPLNU..este cakam na vysledky,,v stredu mame spg..tak som velmi zvedava 🙂

lalupa
27. máj 2007

baby, na hCG sa ide nalacno alebo nie? 😨

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre