Kedy je najlepšie si pichať injekcie pred IVF?

altea
29. apr 2007

Ahojte,vie mi niekto poradiť- kedy si mám pichať injekcie /je určený nejaký najvhodnejší čas ???/,dnes som dostala menzes a mám si pichať Decapeptyl a od zajtra Puregon.
Je jedno či si ich pichnem ráno,naobed,alebo večer ?Mám si ich pichať naraz,alebo s časovým odstupom ??

Ďakujem za rady

veva55
1. jún 2007

Ahojte bambulky, tak za chvilu idem na krv a na ten UZV. Boze celu noc som nespala, nad ranom sa moje krce zmenili na predmenstruacne, boli fakt presne take ako ked cakam kramy, tak som si myslela, ze rano dorazia. Zatial nic, krce uz nie su predmenstruacne ale take ako predtym, je to trosku lepsie ako vcera, aj brucho mi o kusok splaslo, ale stale su silne. Som zvedava, co mi na tom UZV uvidi.
V noci, kedze som nemohla spat, stale mi hlavou chodili rozlicne scenare, vzdy to samozrejme zacinalo telefonatom do CAR, kde mi povedali vysledky krvi. Ked nebudem tehu, co asi nebudem, dufam, ze sa im tam nerozrevem do telefonu. To by bola hamba, co? 😀

aaandrejka
1. jún 2007

veva, neboj nic, hlavne hlavu hore! drzim prsty a nech ti oznamia, ze SI ! 🙂

veva55
1. jún 2007

diky andy 🙂

mixka
1. jún 2007

vevi, drzim palce a symblicky tfuj tfuj 😉

veva55
1. jún 2007

Mixi 😀
Prave odchadzam

lia
1. jún 2007

veviii,drzkaj sa,drzim ti palcekyyyyy 🙂 🙂

lia
1. jún 2007

noaco vevi,ja som revala,to sa nedalo udrzat 😅 😉

ika_ba
1. jún 2007

ahojte,
ja som asi blba, ale ja placem uz teraz. dnes mi maju volat, ci sa nerozdelilo este nejake dalsie vajicko, a ak nie, ci to jedine preslo genetikou. Velmi sa bojim, ze to bude negativne.

lia
1. jún 2007

ikus,skus sa niecim zamestnat,verim ti,su to strasne nervy,ale skus sa nenervovat.skus si spravit nejaky pekny dnik,mysli nan a uvidis,ze sa to podari 😉 .drzim ti moc palcekyyy a myslim na teba 😉
kedy ti maju volat??
ved vajko sa delilo,tak neboj ,bude sa aj nadalej 🙂

ika_ba
1. jún 2007

dakujem,
snazim sa zabavit, hoci som doma, budem musiet pracovat, z domu sa prihlasim do prace, uz som tam aj bola od 5, ale teraz musim cakat, kym nieco nedobehne
mne budu volat najskor tak o pol deviatej, mozno tak okolo desiatej

lia
1. jún 2007

ja musim cakat az pondelka poobedia,co je strasne daleko 😔

ika_ba
1. jún 2007

lia, to ti verim
ake velke stresy musime prezivat, to nik nevie. a pokial o tom nehovoris, tak ta este pokladaju za karieristku, ktora nechce deti.

niagdalena
1. jún 2007

Ahojte babenky,
ešte ma nepoznáte, ale ja už vaše diskusie sledujem dlhšie a dnes mám hroznú chuť kričať: PREČO prave ja? Otehotnieť sa snažive už 3 rok a z toho 5 mesiacov chodím do Helisu. Aj dnes som tam bola a zase nič- nedozrel my ziaden folikul a to som po Clostilbegyte. Už si pripadám ako šibnutá, nerobím nič len očumujem kočíky a veľké brušká mojích kamošiek.A mam pocit že všetci sú tehotný len ja nie.... Pomoooc!Ako to zvládate mám pocit že ste neskutočne statočné?!

lalupa
1. jún 2007

nia, ahoj, vitaj a neboj, vsetko bude ok, len to chce cas...
5 mesiacov nemusi byt strasne dlha doba, ale to netusim tvoje problemy a podrobnosti
kazda z nas si presla kus cesty, vzajomne sa podporujeme a to nas drzi nad vodou...
asi nas spaja to, ze pre babatko sme ochotne podstupit vselico mozne 😵
helios ma velmi dobre meno, tak drzim palce!
mas anovulacne cykly?

denka28
1. jún 2007

niagdalena, asi to zvladam tak ako ty. mi to skusame uz 5-6 rok? ani neviem. 2roky sa na mna ani nepozreli, lebo zevraj 2roky skusania je v norme...pff potom dalsie mesiace trvalo ked ma pozorovali ci mam vlastne ovulaciu, pravdaze vysvitlo ze nie.... tak som zacala uzivat clomhexal a astroferm, potom pregnyl aby mi praskli vajicka... nehovoriac o tom, ze ked som na ulici stretla tehotnu zenu, tak som sa musela otocit, nevladala som pozriet na malinke babatka... a tak... minuly rok som sa dostala do ruzinova, kde mi najprv LPK chceli prefuknut vajcovody, co sa nepodarilo, lebo mam v brusku nieco zrastene, tak sa somnou bavila v nemocnici jedna doktorka, akoby som bola len kus masa, v novembri som isla zasa naspat vtedy mi robili prefukovanie obycajne, ludia moji.... bola som spotena ako mys... ale nastastie ta doktorka co ma tak vrucne vitala v juni, sa somnou ani nestretla... takze po prefukovani mi zistili ze su nastasie prechodne... a teraz od tohto roku sme v gyn-five a teraz som pri stimulacii. a velmi sa bojim... z nervami som uz davno v haji... placem nad vsetkym... je to hrozne, ale verim ze sa to raz konecne obrati...

niagdalena
1. jún 2007

lalupa
ano,vyzerá to tak že môjmu ľavému vaječníku sa vôbec nechce a môj pravý vaječník produkuje foikuli len každý druhý mesiac.takže ovulujem každý druhý mesiac. V apríli som bola na prvej inseminácii a nič. dosť ma to zobralo. Najhoršie asi bolo to že nemám odvahu ani silu o tom s nikým rozprávať....bude to zneť asi blbo ale som rada že Vás mám 🙂

altea
autor
1. jún 2007

ahoj nia,aj ja chodím do Heliosu 5 mesiacov o som im vďačná za tie // čiarky,ktoré sa mi ukázali na TT.
O mimi sme sa snažili 6 rokov,najskôr môj gynekológ,alternatívna medicína,ISCARE-tam so mnou nemali záujem niečo robiť a nakoniec som to zobrala do vlastných rúk,v MT som si vybavila LSK a potom som sa len "presunula" do Heliosu.Neviem,niečo mi nahováralo,že tam to vyjde.A aj vyšlo.Nebudem Ti hovoriť,koľko krát som bola už na dne,tie pocity,nálady ktoré opisuješ veľmi dobre poznám.Aj teraz keď som sa dozvedela tú radostnú správu si uvedomujem,že ešte nemáme vyhraté,ale pevne verím,dúfam,že to dopadne dobre a raz všetky budeme držať v náručí tie ružové uzlíčky.
Viera predsa robí zázraky,nie ?

lius:
-------
,písala som už ,že v Heliose robia nie obyčajný ,ale špecifický beta-HCG /jeho norma je tuším 0,1-0,5/ ,no a ja som mala až 2,0 😕 😅 ,čo považovali za dosť vysokú hodnotu-čo by svedčilo pre dvojičky,ale na sone videli zatiaľ len jednu bublinku,takže v pondelok ideme hľadať tú druhú.
Neviem,ty keď ideš do centra - nekomunikuješ s lekárom?,Mne sa ani raz nestalo,že by som hovorila len so sestrou,zakaždým som mala sono vyšetrenie + odber krvi a potom pohovor s lekárom.

altea
autor
1. jún 2007

ika_ba:no ako ,ako dopadli vajíčka ? už vieš niečo nové?

pappo
1. jún 2007

baby som 4 den po et ked neratam den transferu a boli ma brusko tak ma picha akoby som mala MS, mate skusenost?

ika_ba
1. jún 2007

ahoj altea
tak som najprv volala ja im, a vraj musim pockat, lebo zrovna idu robit vysetrenia a ze nakoniec boli 2 embryjka vhodne na genetiku a nakoniec presli obidve, takze zajtra idem na transfer a asi mi daju obidve
teraz si na oslavu davam studentsku pecat, ale neviem preco ju citim paprikou

natana
1. jún 2007

ahojte snažilky,
mám pre vás radostnu novinu. Veva55 je s tehotná (hodnota HCG v krvi 98) a všetky vás pozdravuje, ale je teraz na infúzií, ona vám potom napíše

zulka29
1. jún 2007

Baby, tento mesiac majú ževraj výborné štatistiky v centrách, tak aj tu to je vidno. Pappo, tešíš??? Máš veľké šance 😀

libeth
1. jún 2007

Baby, myslite ze sa da nejako pri menzese zistit, ci mi cysta odisla alebo nie? Len tak sama, lebo na ultr. neviem kedy asi az v july. Napadlo ma, ze ak sme nemohli mat styk, lebo to bolelo, tak mozno keby to nebolelo, tak by to mohol byt aj znak ze odisla nie?

denka28
1. jún 2007

natana dakujeme za informacie, koncene o nej nieco vieme. ika ba drziiiiimmmme palceky

libeth
1. jún 2007

ikaba kedy ides na transfer?

susanne12
1. jún 2007

😵 😵 😵 VEVA gratulujeme, asi všetky, že dievčatá 😉
natana, ale prečo na infúzkach?? No hlavne ale že výsledok je pozitívny !!!

libeth
1. jún 2007

ikaba - budem ti zajtra drzat silno palceky.

Neviete mi poradit s tou cystou?

ikuska
1. jún 2007

Ika BA, ja idem zajtra na odber vajicok, takze sa tam mozno stretneme a budem ti drzat palceky.
Veva srdecne gratulujeme. 🙂

veva55
1. jún 2007

Ahooooooj bambulky!!!!! 😅 😅 😅
Som taka stastna, len dufam, ze nebudu ziadne komplikacie.

Susanne, z tych hormonov mam hyperstimulak stredneho stupna, tak si ma tam rano nechali a az teraz ma pustili. Dali mi infuzku a zajtra rano mam prist na este jednu. Dufam, ze potom tie bolesti uz pomalicky budu ustupovat.

certica
1. jún 2007

ahoj veva, moc gratulujem 😎 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre