Kedy je najlepšie si pichať injekcie pred IVF?

altea
29. apr 2007

Ahojte,vie mi niekto poradiť- kedy si mám pichať injekcie /je určený nejaký najvhodnejší čas ???/,dnes som dostala menzes a mám si pichať Decapeptyl a od zajtra Puregon.
Je jedno či si ich pichnem ráno,naobed,alebo večer ?Mám si ich pichať naraz,alebo s časovým odstupom ??

Ďakujem za rady

ikuska
3. jún 2007

Ahojte babulky.
Takze zajtra o 10.30 idem na transfer a z 8 vajicok mame 4 embryjka.

libeth
3. jún 2007

ikuska - to je super, zajtra ti budem drzkat palce. 😵

majuska81
3. jún 2007

Ahojte babuľky, ja som tu celkom nová. Ako to tu čítam, zdá sa mi, že samé odborníčky na tému. Ja som Maja, mám 26, manžel 35. Snažíme sa 1 a 1/2 roka-no márne. Ja som v pohode, no on má asterozoospermiu (alebo niečo také).Dostali sme sa do ISCARE, tam nám Doc. Valký rovno povedal po vyš. že ideme na ICSI. Zatiaľ čakáme na poisťovňu,a boli sme u genetičky.No začínam byť vystrašená, lebo zdá sa mi, že ste všetky už veľa vytrpeli. Podržte ma, a keď viete, tak aj pomôžte dobrými radami. Masenka, strašne Ti držím palce, vieš, že čo Ťa nezničí, to Ťa posilní. Pusinka Vám všetkým.Maja

veva55
4. jún 2007

Ahojte kocky, este raz vsetkym dakujem za vase gratulacie. Viete si predstavit, aka som stastna, ale na druhej strane sa strasne bojim, ze sa babatku/babatkam nieco stane, ze sa prestanu vyvijat...alebo nieco podobne. Je hrozne, ze clovek aj ked je uz tehotny, nema na dusi klud a len sa modli, aby vsetko dopadlo ok.
V sobotu som bola este na infuziach, stretla som tam ikusku, bola na odbere, super kocka, konecne niekoho poznam aj osobne 🙂
Takze ikuska, aj tebe budem drzat palceky, nech sa to podari.

Liuska, ty dnes ides na ten dalsi test, ze? Budem na teba mysliet, velmiiiiii! Daj potom vediet.

Majuska, vitaj! Mas pravdu, aj ja si uz niekedy pripadam ako odbornicka na neplodnost a UO 😀 , ale to budes aj ty za chvilu, ked sa budes zapajat do debaty 😉

misi76
4. jún 2007

Vevuška moc GRATULUJEMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Neboj tie infúzky pomôžu, mňa postavili na nohy. Ja som stále zatiaľ čakateľka na zmrznutých chrústikov. Verím, že sa k vám pridám, len sa rozrastajte snažilky na maminky.

veva55
4. jún 2007

ahoj misi, do kedy budes este cakat?
Inac tie infuzky mi moc nepomohli, stale mam krce a obrovske brucho, uz mam pocit, ze mi nikdy neodpuchne. Aj ty si mala take nafucane brucho ako balon? A kolko ti trvalo, kym to preslo? Dakujem.
Inac, ja mam OHSS len 2.-ho stupna, neviem si ani predstavit co za bolesti si musela mat, ked ty si mala OHSS 3-ho stupna.

misi76
4. jún 2007

Možno tebe to bude trvať dlhšie, pretože máš v sebe miminko/ká, tak to bude ustupovať asi pomalšie. Mne to prešlo za 8 dní po punkcii. Mne hneď z krvi videli, že OHSS príde, tak preto nevkladali. U teba to asi nebolo jednoznačné, tak ti vložili embrijká. Ja som mala brucho ako v 8. mesiaci. Ale Vevi mysli pozitívne, opatruj sa, teraz si zodpovedná za viac životov ako len za svoj, tak dávaj na seba pozor, poslúchaj doktorov a hyperstimulák bude fuč. Kedy ideš na ďalšiu krv, či dnes si už bola?

veva55
4. jún 2007

Ano Misi, aj doki mi povedal, ze kedze som tehotna, OHSS sa bude zhorsovat. A vraj to bude trvat 2-3 tyzdne.
Na krv idem zajtra, som zvedava ale na druhej strane sa aj bojim, ze hladina HCG nebude stupat tak ako by mala.
Tebe to brucho potom uplne splaslo? Lebo ja uz som z toho na nervy, chodim do roboty a tam musim byt slusne oblecena. Lenze ziadne nohavice nezapnem. Resp zapnem, ale trpim jak svina, vsetko ma tlaci. V kancli si sice rozopnem aspon gombik, ale aj tak to tlaci. Niet divu, ved sa mi obvod pasa zdvojnasobil 😠
A kedy ides na transfer? A kolkko embryi mate zmrazenych? Budem na teba mysliet?

hanaj
4. jún 2007

Veva55, uzasne, ze sa to podarilo, velmi gratulujem a nadalej drzim silno palce, nech to dotiahnes do zdarneho konca 🙂 Taketo pozitivne spravicky nas, cakatelky, neskutocne povzbudia a dodaju sil bojovat, aj ked to nie je lahke. Mrzi ma ale ten hyperstimulak, no verim, ze coskoro prejde 😉 Uz si napamatam 😅 cim si stimulovala?
Ja mam napisany Merional 3x75IU denne, ale pripada mi to strasne vela a tiez sa obavam hyperstimulaku. Na IUI som stimulovala denne len 75IU a mala som uz 8DC 8 folikov vacsich ako 10mm ( z toho 3 boli nad 17mm). tak mam obavy, ako to budem zvladat 😖

Masenka, mrzi ma, ako to dopadlo, no verim, ze ak sa pustite do dalsieho IVF, vsetko uz bude ok. drzim velmi palce, viem, co je to pris to babo ☹

Majuska - sme spolucakatelky, tiez cakame na vyjadrenie z poistovne. 😉

misi76
4. jún 2007

Vevi mne brucho potom splaslo ( len tá slaninka na ňom sa nevyparila, Hi-hi)a už to bolo super. Viem moja presne ako cítiš, to nafúknuté brucho bolí. Už nikdy by som to nechcela zažiť.
Ja som dnes 16DC, čakám na mrchu a 1 dňom mrchy papám Estrofem na rast sliznice a pri dostatočnej výške sliznice mi vložia embrijká. To bude asi až koncom júna začiatkom júla. Uvidím, len čas mi ide nejako pomaly. Už ste ma skoro všetky kočky popredbehovali a to som mala odber začiatkom mája a vy ste už tehotné. Hlavne ty Vevi a Liuška. Ale napriek tomu držím palčeky, aby ste to dotiahli do úspešného konca. Len sa opatrujte.

hanaj
4. jún 2007

Miska, tebe budu vklada embrya, ktore ti odobrali v maji? Koľko ich mas zmrazenych? A kvoli comu musis uzivat Estrofem? Predpisuje sa kazdej, co ide na IVF? alebo mas problem so sliznicou?
Prepac, vela otazok, viem, no zaujima ma v tomto smere vsetko 😅

misi76
4. jún 2007

Hanaj, mne robili odber 9.mája a nabehol mi hyperstimulák, tak ma a embrijká nechceli ohroziť, tam transfer nebol. Máme 8 mrazáčikov. Estrofem sa vždy predpisuje, keď ti idú pripraviť sliznicu na kryotransfer - transfer rozmrazených embrijok. Keď stimuluješ a ihneď po odbere je aj transfer, sliznica je už automaticky pripravená na príjem embrija, na to pomáha aj Utrogestan. Ale keď sa rozmrazujú embrijká, tak ju treba pripraviť. Ja mám aj problém, že je nízka, tak tieto tbl. mi pomôžu, aby narástla a embrijko sa mohlo pekne zahniezdiť. Dúfam, že to vyjde.

alakova
4. jún 2007

ahojte, nepisem sem vela, ale vela si citam vase pribehy a skusenosti. Mna v pondelok caka KET, aj ked mam z toho zly pocit,lebo mi estrofem na rast sliznice moc nezabera. Dnes je uz 17 den a moja sliznica mala dnes vysku iba 7 mm. Vo stvrtok idem na kontrolu a tam sa rozhodne. Som od operacie presne 3 mesiace,cakam na transfer a moja sliznica ma neposlucha. Smola. To nieje vsetko, este som velmi zvedava a bojim sa, aby mi po Pigd zo 6 embryi ostali aspon 2. Na ten transfer sa velmi bijim, ci sa aj po nom nemozu vyskytnut nejake koplikacie. Neviete mi poradit, ake komplikacie mozu byt po KETe?

veva55
4. jún 2007

Hanaj, ano, je to super, ze nam to vyslo, len teraz sa stale bojim, ci sa embryjka aj udrzia. Kazdu chvilu nejaka kocka napise, ze o babo prisla v prvom trimestri, takze niet divu, ze budem tie prve 3 mesiace ako na ihlach.

A som rada, ze vas uspesne pokusy IVF povzbudzuju, celkovo mesiac maj bol velmi uspesny, ved Lia, Lalupa aj Altea su tehu (teda ak si dobre pamatam).

hanaj
4. jún 2007

Miska, dakkujem za objasnenie. Budem drzat palce, nech to vyjde 🙂
Alakova, tiez som sa obavala, ze mojim problemom bude (okrem ineho) aj vyska sliznice. Lebo na asi dvoch UZV, kedy som bola cca 22DC, bola len nieco vyse 8mm (presne 8,4), no lekar povedal,ze je to v pohode. Ked som stimulovala na IUI v januari, tak uz 8DC mala 9mm. Na povzbudenie - kamoska mala problem so sliznicou, brala nejake tabletky - Estrovone (?) prave na podporu rastu sliznice. Neupravovalo sa jej to nejako velmi, skor pomalicky a pozvolna, no stale sa ta sliznica lekarke nepozdavala. No a kamoska o mesiac rodi 😉 Takze aj toto sa da 😉 Budem drzat palce, nech pigd dobre dopadne a samotny KET tiez 🙂
Veva55, tiez budem vyplasena jak vtaca, no asi to patri k celemu tomu procesu, alebo co. A na ihlach budes aj po tych troch mesiacoch, aj pred porodom, aj po porode a vlastne cely dalsi zivot, kedy sa budes o svoje deti bat 😉 Ale to je udel mamiciek a vybrali sme si to. Bud v pohode a vsetko bude ok.,aka som mudra, jak radio, co? Ale ked ja budem na tvojom mieste... 😅

veva55
4. jún 2007

Lius, tak ako? Som strasne zvedava. Cely den na teba myslim, tak dufam, ze vsetko je ok. Ja idem na druhy TT zajtra a fakt sa bojim. Velmiiiii

scarlet
4. jún 2007

Dievčatá všetkým držím palčeky a VEVE veľmi gratulujem, už sme všetky čakali ako dopadne 😉.
Ja momenálne stimulujem MENOPUROM 150 na svoje 2.IVF, to ma čaká cca v pondelok, tak ma skúsenosti niektorých z vás veľmi povzbudzujú (napr. Vevinka) 😀. A tým čo sa nedarí želám, aby ich čo najskôr stretol bocian 🙂.

denka28
4. jún 2007

zienky, moje, nechcem vyzerat ako uplny debko 🙂, ale povedzte mi co je to hyperstimulak? veva chuda to ma aktualne teraz ako vidim, len tomu moc nerozumiem, vidim veva zajtra ides na odber, aj ja...

cicuska
4. jún 2007

hanaj - nilen majuska ale aj ja som cakatelka na vyjadrenie poistovne.Ja cakam cca 2.tyzden a ty?

angi33
4. jún 2007

Caute.Ja som tu este nová,ale tesim sa ze som vás nasla.Bohuzial som po neuzpesnom ET ☹ .14 mája som mala transfer,ak máte otázky alebo by ste chcely poradit,ked viem pomozem.Ja som chodila do BA IS..RE.Ale najblisie to skusim inde,asi v F.CENT,lebo som o nich pocula iba dobré.

pappo
4. jún 2007

angi33 ahoj ja som bola na ET 28.5. tiez v iscare, preco chces zmenit centrum ? kolko krat si bola na IVF? nie si spokojna?
a preco vlastne musis ist na UO kde je prioblem? a este by ma zaujimalo ake si mala po et pocity? bolelo ta nieco? diky moc za odpoved.

angi33
4. jún 2007

ahoj pappo.na ivf som bola teraz prvy krát,a velmi som nebola spokojná,ale sestricky boly mylé.u nás je problém u manzela,má zly spermiogram.po ET ma trosku bolely vajecniky a prsia.ale den pred testami ma uz nic nebolelo,nic som necitila.11 den po trans.som mala hnedy vytok,na druhy den nic.a menzes som dostala len vcera,dnes ráno som skoro skapala,také som mala krce.

pappo
4. jún 2007

a ku komu chodis Dr.?

angi33
4. jún 2007

doc.Války.A ty?

pappo
4. jún 2007

Dr. Durechova ona sa specializuje na PCO, co je moj pripad.
U Valkyho som bola raz na UTZ velmi som sa bala ale ked zbadal ze viem o com je rec zacal byt velmi mily a velmi na mna zaposobil, predsa je to len odbornik a nioeco uz za sebou ma ale najhorsie je ze je taky na pohlad nesympaticky ale zdanie klame. tak dufam ze v tom druhom centre ti pomozu a budes coskoro tehulka.

lilinka76
4. jún 2007

Ahoj Pappo, ako sa máš? Už sa nevieš dočkať, však. Ako sa cítiš??? To som zvedavá, ako dopadneš. Všimla si si aj ty, že teraz o tej neplodnosti nejak veľa rozprávajú v televízii???

pappo
4. jún 2007

lili cau,
hej je mesiac plodnosti tak preto. no testu sa neviem dockat to je pravda est emusim tyzden vydrzat ale to utecie len aby bol pozitivny, verim tomu a dufam. citim sa uplne normalne vobec nic mi nie je tak o priznakoch nemozem hovorit nic, zatial 🙂

http://www.neplodnost.cz/web/verejnost/forum/re...
tu je studia o uspesnosti IVF ked pacientky lezali a ked nelezali po zakroku v centre alebo v nemocnici aj celu noc.

angi33
4. jún 2007

Dakujem pappo 🙂 .A aj ja ti uprimne a velmy drzim palce.

lalupa
4. jún 2007

lius, altea, ste ok? ozvite sa, prip.do IP 😅

veva55
4. jún 2007

Lius ozvi sa uz konecne, uz sa zacinam bat.

Scarlet, ked uz hovoris o tom bocianovi, mne doniesla kamoska taky privesok bociana, priniesla mi ho pred tym prvym tehotenskym testom, tak som ho zavesila na klucku okna, no a vidis, tusim mi priniesol stastie 🙂

Denka, hyperstimulacny syndrom sa moze dostavit po hormonalnej stimulacii, proste orgnizmus asi nezvladne tolko hormonov. Prejavuje sa to prisernymi krcami v bruchu a narastom brusnej dutiny (v dosledku zvacsenia objemu vajecnikov a tiez v dosledku tekutiny, ktora sa zadrziava v bruchu). V mojom pripade to vraj bude trvat 2-3 tyzdne kym to prejde, lebo som tehotna. So zvysujucim HCG sa to totiz zhorsuje. Keby UO nebolo uspesne (keby som nebola tehotna), vtedy to vraj trva tak cca tyzden +-

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre