Kedy je najlepšie si pichať injekcie pred IVF?

altea
29. apr 2007

Ahojte,vie mi niekto poradiť- kedy si mám pichať injekcie /je určený nejaký najvhodnejší čas ???/,dnes som dostala menzes a mám si pichať Decapeptyl a od zajtra Puregon.
Je jedno či si ich pichnem ráno,naobed,alebo večer ?Mám si ich pichať naraz,alebo s časovým odstupom ??

Ďakujem za rady

denka28
6. jún 2007

palculienka, ja som si decapeptyl davala pichat do ramena, a ked som zacala aj s puregonom, tak som si to uz davala do bruska, lebo fakt je to blizsie k vajickam...
misi velmi sa bojim ze z tych 23 co zostane na koniec... hypestimulak sa u teba kedy objavil? a ako?

altea
autor
6. jún 2007

ellin-
ja som v šiestom týždni tehotenstva,na kontrolu mám ísť zas 18.júna (8.tt.)-ale to sa mi zdá,že bude posledná,pretože doktor mi povedal,že ma odošle už potom do prenatálnej poradne a na ďaľšie sono-kontroly môžem chodiť do Heliosu-len ak chcem.
to časté robenie sona určite nevadí
(ja som robila kolegyni sono keď bola tehotná každý druhý deň-čo sme sa nevedeli vynadívať na mimi a neprotestovalo,všetko bolo v poriadku 😵 😵 )

altea
autor
6. jún 2007

lius-
prečo myslíš na mimomaternicové tehotenstvo ? je pravda,že pri tomto type vzostup hCG nenastáva,alebo sa opoždˇuje,ale to by si asi už mala bolesti,a ešte iné príznaky..nie ? a to nespomínaš.
treba dúfať,veriť lius,že to bude dobré.
myslím na teba,držím palčeky..

veva55
7. jún 2007

Denka, podla mna pocet velky vajicok neznamena hned hyperstimulak. Ja som mala len 8 vajicok a tiez som ho dostala.

Misi, uz je to lepsie, krce su ovela slabsie, dokonca v urcite chvile zistim, ze ma nic neboli. Len to brucho je este nafucane. Uz mi sice o polovicu splaslo, ale stale je take o dost vacsie.

veva55
7. jún 2007

a lius, myslim dnes na teba 🙂

palculienkkka
7. jún 2007

tak teraz som v obavách... jeden lekár povie tak a druhý onak. Neviem,či nezavolám lekárke a spýtam sa jej na to, či si to nemôžem pichať do brucha ( decapeptyl. 😨 a co je to ten hyperstimulák ? ☹

altea
autor
7. jún 2007

lius ,drž sa a daj vedieť ako si dopadla,myslíme na Teba 😵

veva55
7. jún 2007

Palculienka, rozdiel je podla mna len v tom, ze ked si to pichas sama, urcite ti to pojde lachsie/ jednoduchsie pichat do brucha ako do ramena.

Hyperstimulak je beznym rizikom pri stimulacii hormonmi, cize ked ides na UO.
Ide o abnormalne zvacsenie vajecnikov a brucho mas naliate tekutinou. Prejavuje sa to silnymi krcami a narastom brusnej dutiny. Ja som mala tyzden priserne krce (teraz je to uz lepsie, krce su ovela slabsie), no a brucho som mala nafuknute ako v druhej polovici tehotenstva. Doteraz mi nesplaslo, ale snad sa to este napravi 🙂 A aj keby nie, budem sa vyhovarat, ze "ved som tehotna" 😀

ikuska
7. jún 2007

Ahojte babulky.
Po dvoch ubolenych dnoch sa Vam ozyvam, v pondelok som bola na IVF a na druhy som dostala zimnicu a bolesti, ze som nevedela ako lezat nieto sediet a na treti den sa mi zase vyhodili cervene flaky po tele, vcera som bola nutena ist az na pohotovost, kde mi povedali ze to moze byt zo vselicoho a pichli mi dithiathen, zevraj ten moze tehotna. Dnes uz bolesti presli, len tie flaky este mierne su.
Veva a ty ako sa citis?

scarlet
7. jún 2007

Ahojte kočky, tak som dnes bola 7.den stimulacie na kontrole a mam len 2 dominantne vajicka (uf...) a to sme si mysleli 2 dni spat (5. den stimulacie), ze ma stretne hyperstimulak, kedze som ich tam mala vela + bolesti.
Ma niektora z vas taku skusenost, ze 7. den mala vela malych vajicok, ale len 2 dominantne a potom dorastli aj dalsie? Na OPU idem v pondelok, t.j. 4 dni 😅.
Všetkým držím palčeky!
V utorok som sa zoznamila u lekara s jednou pani, ktora nemoze mat deticky uz dlhe roky, ma uz 40 a idu skusit poslednu sancu, tak jej drzme vsetky palceky!

denka28
7. jún 2007

babenky, som velmi nestasna, dnes som bola na odbery a na UZV kde mi vravela doktorka ze na oboch stranach mam od 10-15 folikulov, ale od utornajsej kontorly, mi nejak nerastli ☹ , lekarka mi vravela, aby som sa nebala lebo ze su pacientky u ktorych folikuli pomalsie rastu a ze potom naraz nejak dorastaju... je to fakt tak, alebo mi to len povedala na ukludnenie.
ked som tam rano bola, boli tam dve babaneky, podla mna isli na odber vajicok, lebo sa tak lucili od svojich parikov, a videla som ako sa im tisnu slzy do oci... no ledva som vydrzala aby som sa nerozplakala. dnes mam tam zlyyyy den ☹

veva55
7. jún 2007

Ahoj ikuska, uz som sa bala, ked si sa niekolko dni neozvala. To si musela mat alergiu na nejaky liek. Nevolala si do centra?
Ozaj, a kolko vajicok sa podarilo oplodnit? Som zvedava, tak napis.
Ja sa uz citim lepsie, hyperstimulak sa kazdym dnom zlepsuje, len to brucho sa nejak nechce vratit do normalu. Uz mi sice trochu odpuchlo,, ale stale mam probllem zapnut nohavice 🙂
Babatkam v brusku sa snad paci, na UZV idem az 25. juna, dovtedy aj zblaznim.

altea
autor
7. jún 2007

scarlet-neviem aké veľké sú tie dva dominantné folikuly,ale ak je toto 7.deň stimulácie a do odberu zostávajú ešte 4 dni,vyzerá to asi tak,že tieto 2 domin.folikuly budú už v tom čase prezreté,a dozrejú do toho času asi tie mnešie folikuly.

altea
autor
7. jún 2007

denka,
keď sú teraz tie folikuly /neviem ktorý deň stimulácie si Ty/ malé,nezvýšili ti dávku hormónov ?-aby stihli dozrieť na ten 11-13.deň ? 😒

misi76
7. jún 2007

Denka neboj, mne tiež folíky nerástli, dlho dlho nič a potom húp a bolo ich 23. Takže nervičky drž na uzde, všetko dobre dopadne. A mne napríklad dávky i napriek pomalému rastu folíkov postupne znižovali. Neboj vedia čo robia. Držím palčeky.

palculienkkka
7. jún 2007

nie som v tom ešte zbehnutá...keď sa začnú pichať injekcie - od tej doby sa tomu hovorí stimulácia ? aby som v tom mala jasno 😅

lia
7. jún 2007

ahojte,

teraz som prisla od lekarky a nepovedla mi nic take,co by ma mohlo potesit.
dostala som uz papier,na ktorom je vsetko napisane,keby sa mi zhorsil stav a mam ho nosit stale so sebou,keby islo o vnutorne krvacanie,hned mam ist do ruzinova...
este na utz nic nebolo vidiet,zda sa jej,ze nejde o mimomaternicove tehotenstvo,ale skor maternicove,ale zle vyvijajuce 😔 .ale este to nemoze potvrdit podla tych hodnot to tak vyzera.

palculienkkka
7. jún 2007

lia - to ma mrzí... 😨 uvidíš, všetko bude o.k.

zulka29
7. jún 2007

Liuska 😖 to mi je ľúto že toto všetko prežívaš. Bodaj by sa to všetko obrátilo a bolo z toho krásne mimi....
Ja vás len čítam a zisťujem čo ma čaká. Zatiaľ čakám na schválenie žiadosti na IVF. Prosím poradte, v ktorý deň cyklu sa začína ničo pichať/brať? Záleží od protokolu? Buď sa začína okolo 20DC alebo 3 DC? Prosím ako to je?

palculienkkka
7. jún 2007

liuska ...ahoj.... najprv budeš brať lieky - hneď po menz. a potom si začneš pichať injekcie 25deň po menz.(ja si picham decapeptyl) ďalej uvidím čo bude. kam chodíš ?

lia
7. jún 2007

to si asi pisala zulke,ze??

denka28
7. jún 2007

jaaaaj misinka, len nech to bude aj u mna tak, okolo 2 hod, budem volat, velmi sa bojim. veva dnes je 8 den stimulacie.

zulka29
7. jún 2007

Palculienka, chodím do GF a ty? Čítam že v poslednej dobe samé zlé skúsenosti s prístupom lekárov ☹
Teraz som 4 DC a ešte nemám schválenú žiadosť, takže tranfer bude najskôr až v auguste...to je ďaleko...

palculienkkka
7. jún 2007

lia ...áno zulke
😉

scarlet
7. jún 2007

Altea, ďakujem za príspevok. Ja mám dnes 7.deň stimulácie tie 2 folikuly veľké 14 mm a 12 mm... Snáď ešte aspoň 2 z tých malinkých dorastú (malinkých je asi 12), OPU mám až v pondelok. Môžu vôbec do pondelka ešte dorásť?

Pre všetky dievčatá s PCO:
Vypracovala som konečne v téme "Tehotné s PCO" celkovú štatistiku našej úspešnosti-neúspešnosti. Tak sa tam mrknite, či to netreba upraviť, alebo prípadne niekoho pridať 😉.

palculienkkka
7. jún 2007

zulka29 ... aj ja chodím do GF... mne sa nezdá,že by zle pristupovali... také schválenie žiadosti poisťovňou trvá mesiac ( ak máš všeobecnú zdrav.p. ) ... mne akurát končil menzes a tak som im zavolala ráno,či to náhodou nemám schválené...poobede mi už volali,aby som sa zajtra dostavila..no ja som to stihla... inak všetko to tak dlho trvalo - až ma to prestávalo baviť ... no teraz už len čakám a pichám si injekcie... to je niečo - čo žena musí všetko podstúpiť

zulka29
7. jún 2007

Ja mám Dôveru, tam to trvá aj menej, babám schválili aj do týždňa, tak čakám...
A ku komu chodíš v GF?

veva55
7. jún 2007

Lius, to ma mrzi, naozaj 😔 . A dala vam vobec doktorka nejake sance? Ides zajtra na tu krv?
Denka, 8. den stimulacie je este priskoro robit zavery, ja som stimulovala 11 dni a viem, ze niektore dievcata aj dlhsie. Dovtedy mozu folikuly podrast.

libeth
7. jún 2007

liuska - je mi luto, skus verit, budem ti drzat palce, aby sa to zacalo zlepsovat. 😔

zulka - takze cakame spolu na schvalenie a mas predpisanu aj antikoncepciu? Ja mam Femodem. Az do augusta je fakt daleko, ono to vsak utecie velmi rychlo, hlavne ked sa dostaneme do toho kolotoca stimuacie.

palculienkkka
7. jún 2007

zulka29 ... Dr.Stenová ... a ty ?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre