Kedy je najlepšie si pichať injekcie pred IVF?

altea
29. apr 2007

Ahojte,vie mi niekto poradiť- kedy si mám pichať injekcie /je určený nejaký najvhodnejší čas ???/,dnes som dostala menzes a mám si pichať Decapeptyl a od zajtra Puregon.
Je jedno či si ich pichnem ráno,naobed,alebo večer ?Mám si ich pichať naraz,alebo s časovým odstupom ??

Ďakujem za rady

lalupa
8. jún 2007

suzi, plne ta chapem, ja som verila mojmu dokimu, plus som nasla prakticke pozitiva na PK (od bab a inych referencii), tak som sa rozhodla...
kazducky den cakania bol otrasny, aj som si priebezne volala, ci je vsetko ok...
oni ich potom davaju do specialnej kultivacie po 48 hod, usposobuju prostrediu, ake by bolo v maternici...
prave pri ICSI nedochadza k prirodzenej selekcii, preto sa moze stat, ze oplodnenie mohlo nastat vadnou, hoci krasnou na prvy pohlad spermiou, tak je zbytocne tipovat, ktore sa ujme a ktore nie...
mne doki povedal, ze embryjka, ktore by neprezili tych 5 dni, neprezili by s najvacsou pravdepodobnostou ani v maternici...
ak nieco, pytaj sa, teraz je rada na mne, aby som pomahala vam 😀
myslim, ze v cechach kladu velky doraz na PK
ale je teraz predcasne o tom hovorit, sustred sa, aby si mala co najviac kvalitnych vajicok, bola v pohode, ved o dva tyzdne tusim ides na vec, nie? 😉

efiku
8. jún 2007

AHOJTE BABULKY čaká ma celý proces som na začiatku a som zvedavá ako nám to dopadne od včera sme nabehli na proces IVF dostala som receptíky na injekcie ,tabletky tak sa teškáme len som chcela poradiť kam ste chodili na injekcie či na pohotovosť cez víkend mne to vychádza že o 9.oohod aby som dodržala 24hod rozpätie tak mi poradila lekárka Stenova.

ika_ba
8. jún 2007

ahojte,
mne odobrali 9 vajicok, a kedze nam mali robit aj predimplementacnu genetiku, tak tam je isci povinne a aj predlzena kultivacia
z 9 vajicok sa oplodnilo 7, ale vhodne sa delili iba 2, ktore boli na 3 den po odbere 8 bunkove, este 2 som mala 4 bunkove a zvysok 2 bunkove. geneticka mi povedala, ze ked sa embryjka nedelia, keby mi ich hned vlozili, bola by velka pravdepodnost, ze by sa ani u mna nedelili, takze by som nebola tehu. takto mi vlozili tie najlepsie. genetikou presli obidve, takze mi vlozili dve a teraz cakam, kym ubehnu 2 tyzdne a pojdem na krv. ja to mam este dlhsie, lebo na transfere som bola v sobotu, takze na test mam ist az dalsi pondelok.
inac trocha ma pobolievaju prsia, mam ich take naliate a zacina mi byt trocha blbo, ale ja som mavala take pocity aj pred mrchou, takze tazko posudit, co sa ku mne blizi.
veva, na tvojom mieste by som sa asi poradila v centra, ale asi by som si ich dala predsa len zmrazit. skus sa spytat, ze co s nimi, keby ste ich nepotrebovali, ci by sa nedali darovat niekomu inemu. darcovstvo funguje. oni maju viac skusenosti ako my.
prajem vsetkym pekny vikend.

efiku
8. jún 2007

ika a kde si to absolvovala a u ktorého doktora?v gynfive?

ika_ba
8. jún 2007

ahoj efiku,
sice obcas nieco napisem aj do gynfinu, ale ja chodim do iscare k dr, durechovej
velmi mila a prijemna pani

cicuska
8. jún 2007

altea - prednison budme brat ale len vo velmi nizkych davkach lebo mi na imunologii zistili mierne pozitivnu reakciu na trofoblast

lalupa - s tou spolocnou zdravotnou, no ja este chvilu pockam lebo ja by som chcela ist na IVF az niekedy zaciatkom jesene takze zatial ich nebudem az tak surit

denka28
8. jún 2007

babenky, v pondelok idem znova na UZV a na krv, velmi mi drzte palce, aby som mala uz folikuly zvacsene.... velmi sa bojim. ☹

altea
autor
8. jún 2007

cicuska-aj ja mám zistenú na imunológii pozitívnu reakciu na trofoblast... 😉 a v centre ma od toho odhovorili.A zdá sa,že urobili dobre 😉
Skoro každá druhá-tretia žena ako mi bolo povedané,má iVF pre endometriozu a žiadnej z nich nedoporučujú brať prednison.

lalupa
8. jún 2007

denka, inac ja som mala nejakych 10 na jednom a okolo 13 na druhom, ale oni su svinky v roznych vyvojovych stadiach a velkostiach, tak som nakoniec dobrych mala 10. Drzim palce, aby tych zrelych si mala dost 😅

cicuska
8. jún 2007

altea a aku si mala hodnotu ? Uz nepamatam do akeho centra chodis?

altea
autor
8. jún 2007

vevi,tak trošku si ma prekvapila s tými mrazáčikmi,určite súhlasím s misi.
Nezabudni,že dnes je dnes a na budúce už nemusí byť. 😒
Ja by som si mrazáčiky chránila ako oko v hlave,sú predsa TVOJE-kúsok z Teba a kúsok z Tvojho manžela.

cicuska
8. jún 2007

veva- ja tiez suhlasim ze bz si si ich mala nechat, ani by som ich nikomu nedarovala, radsej mat aj 4 deti a viac ako ziadne 😉

altea
autor
8. jún 2007

cicuska-hodnota-65%
chodím do Heliosu.
Tam sa na správy tohoto typu veľmi hnevajú (myslím konkrétne na to,ako nás imunologia v Prahe straší...)Ja som tam volala,deň pred transferom-pretože som nemala ešte výsledky a bolo mi povedané,že to bude aj tak zbytočný pokus,pretože s takýmto výsledkom sa to embryo určite neujme ☹ .Nemusím ti asi vysvetľovať,čo to vo mne vyvolalo a s akým strachom a plačom 😢 😢 som išla na transfer a čo nasledovalo ,kým som čakala do vyýsledkov,či som tehotná.
Už si aj vyčítam,že som v tej Prahe vôbec bola.
ešte stále mi to vŕta v hlave... 😒

altea
autor
8. jún 2007

cicuška a ty máš akú hodnotu ?

altea
autor
8. jún 2007

neviete niekto čo je s liou ??? 😨 😒
výsledky by už mali byť,nie ?

cicuska
8. jún 2007

altea ja som mala hodnotu na ten trofoblast 144% a max. horna hranica ja 120% take aj zaver bol ze je to len mierne pozitivna reakcia.Tiez zvazujem ci do seba pchat dalsie lieky navyse.Moja dr. mi ale povedala ze tie davky nie su az tak vysoke a kratkodobo to nemoze az tak poskodit

altea
autor
8. jún 2007

poškodiť plod nie,ale teba áno-/os hypotalamus-hypofýza-nadobličky/= porucha ďaľšej tvorby hormónov,myslím,že to nestojí za to.
A pokiaľ viem,čo je to krátkodobo ? - tých 14 týždňov,ktoré doporučujú ??? 😒 😒
tvoj hormonálny systém sa z toho bude spamätávať minimálne ďaľší polrok ☹ ☹

paula75
8. jún 2007

Ahojte snažilky a "čerstvé"tehuľky!
Už dlhšiu dobu sledujem Vašu diskusiu, no nemala som odvahu pridať sa.Až pozitívne správy "čerstvých"tehuliek posledných dní mi vliali odvahu dať sa do dalšieho boja a pridať sa k Vám!
Príbehy mnohých z Vás mi pripomínajú aj ten môj.Hlavne Altey a Denky28.My snažilkujeme už takmer 6 rokov.Prvý rok som nestresovala, nechávali sme to na náhodu...druhý rok po konzult. s gyn. a "ubezpečení"že je všetko OK(napriek tomu,že mi neodporučil urbiť hormonálny profil a ani manželovi spermiogram)mi odporučil len meranie bazálnej teploty.Takmer po roku meraniania som "mrchu"nedostala načas(dovtedy som mávala pravidelný 28 dňový cyklus),tak som bola v nádeji...tehu test bol negatívny.Lekár ma poslal na sono,aby sa potvrdilo ,alebo vyvrátilo mimomat.teh.Konečne som sa dostala "do rúk"lekárky,ktorá mi pomohla naštartovať riešenie problému.
Prešla som cez vyšetrenia hormonálnych profilov,sledovanie cyklov(folikulometrie),stimulácie clomhexalom,clostilbegytom...absolvovala IUI,bola som zaradená do IVF v ISCERe (podobne ako ALTEA mám zlé skúsenosti).
Momentálne opäť stimulujem clostylom...po možnom neúspechu,chcem určite vyskúšať IVF v Heliose.
Zbytočne som stratila prvé dva roky snažilkovania(keďže som mala anovulačné cykly).Takže,babenky,nevzdávajte sa a bojujte!A ja spolu s Vami!
Som rada,že som si mohla vyliať srdiečko.
PS:ALTEA a VEVKA-gratulujem a želám bezproblémové "tehulkovanie"

stanka9
8. jún 2007

paula:som rada,že máme niečo podobné-aj keď tak trochu smutné,ale neboj,Tvoj záver-bude presne taký ako môj 😅 😅 ,len sa nevzdávaj !!!
Aj ja som si vždy vravievala-ľahko sa vám píše,keď ste už tehotné...ale teraz to chápem.
Vydržať,nezúfať,trpezlivosť !!!
😅 😅

lalupa
8. jún 2007

ahoj stanka, napis viac 😉
my uz len poradime, pomozeme, povzbudime... 😀

siska78
9. jún 2007

Ahojte snažilky.Tak sme sa po ročnom snažení dali vyetriť v Ginfive aj my.A musíme isť na IFV aj my nakolko manžel nieje v poriadku a darmoby sme sa ďalej snažili. Tak som bola na vyš. a čakám na "mrchu" aby som mohla začať brať Clostilbegit. Zatial idem len na tú ľahšiu formu stimulácie.EFIKU tak už sme dve začiatočníčky. Úprimne mám z toho všetkého pekné haluze. Vždy som si myslela že to pôjde v poho a zrazu šup a máme problém. Najhoršie je že všetko okolo nás je gravidné a ja sa mám na to pozerať ☹ Tak zatial pa a držím všetkým obrovské palce..

lalupa
9. jún 2007

spriaznene duse kde ste? ako sa mate? ako vase bruska? 😅

ika_ba
9. jún 2007

ahoj lalupa,
vsetci sa asi vyvaluju pri vode, ze? my sa parime doma.

lalupa
9. jún 2007

ahoj ikus, no ja sa radsej setrim, slnko v tomto stave nemusim, za normalnych okolnosti sa prazim, teraz si hrozne prajem burku... 😀
som na PN, uz mi sibe, kedy testujes?

ika_ba
9. jún 2007

lalupa,
prepac, nepamatam si, ako si na tom ty
ja som bola na transfere minulu sobotu, som pesimista a neverim, ze nam to vyslo, na test asi pojdem az dalsi pondelok, ale citim sa tak cudne, bolia ma prsia a dost, ale tie ma zvykli boliet aj ped mrchou, len neviem posudit, ci aj teraz je to take, mozno si spravim test skor
ja na slnko moc nemozem, mne hned byva zle

lilinka76
9. jún 2007

Ahoj Ika, prečo si pesimista? Veď bolesť pŕs je možno dobrým znakom. Mysli pozitívne a teš sa zo slniečka.

ika_ba
9. jún 2007

jo, lilinka,
bolest prs je vacsinou dobre znamenie, ale mna prsia bolia aj pred mrchou, aj mi vtedy byva zle, asi som cudna, potom tazko mozem rozlisit, ci pride mrcha alebo som tehu
chcela som ist na balkon citat knihu, lebo je tam prijemne, chladnejsie, ale muz si isiel zapalit, tak ma odtial vyhodil

altea
autor
9. jún 2007

ahojte dušinky,som rada,že sa konečne niekto ozval. 😲
Ja som tiež PN od začiatku,a pravdupovediac,už z toho začínam byť šiši-ale stačilo mi zájsť na jeden deń do nemocnice a hneď som fujazdila domov s radosťou pokračovať v PN. 😎

lalupa aj ty PN-kuješ ? ,som rada,že nie som sama.ALe už keď je to také vytúžené,a konečne sa to podarilo,čo by človek preto neurobil,však áno ?!
ozaj ,prepáč, asi to bude tým slnkom- aj ty máš v brušku dve fazuľky ? 😅 😅 už neviem,čo a koho čítam.
keby aspoň trošku zapršalo 😔 ....už mi to slnko lezie krkom... ☹

ikaba-prečo toľký pesimizmus ? test až 18.júna ?? 😕 😕 ,nie je to neskoro ?
veď testovať by si mohla už v utorok,stredu...no táááák,hlavu hore,pozitívne myslenie a šup do toho.držím palčeky. 😉 😉

ika_ba
9. jún 2007

v iscare sa chodi na test az po 14 dnoch, pytala som sa na to teraz hlavne preto, lebo nam robili predimplementacnu genetiku a teda aj predlzenu kultivaciu

paula75
9. jún 2007

Stanka9!
Ďakujem za podporu!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre