Kedy je najlepšie si pichať injekcie pred IVF?

altea
29. apr 2007

Ahojte,vie mi niekto poradiť- kedy si mám pichať injekcie /je určený nejaký najvhodnejší čas ???/,dnes som dostala menzes a mám si pichať Decapeptyl a od zajtra Puregon.
Je jedno či si ich pichnem ráno,naobed,alebo večer ?Mám si ich pichať naraz,alebo s časovým odstupom ??

Ďakujem za rady

altea
autor
9. jún 2007

aha,chápem.Aj tak držím palčeky.
My ideme tiež 18.júna-ale na kontrolu akcie srdiečka. 😅 😅 Tak dúfam,že všetko bude v poriadku.

lalupa
9. jún 2007

ika, aj sme si kedysi pisali, no nevadi 😀 😀
ja som mala 11.5 odber, 16.6 po PK transfer, 29.5 vysoke hCG, mame dve embryjka, tak dufam, ze sa ma pevne drzia 😵
tie cici , to je dobre, aj ked sa viem vzit do tvojich pocitov, lebo aj ja som zazivala muky cakania, uz som to vzdavala, robila hystericke sceny, utekala na zachod a skratovo som si urobila testik 25.5, ked som bola sama doma, ze sa mozem aspon v klude vyplakat a bola tam prvy raz v zivote druha // 😵 😵 😵 takze drzim palce, ver a vydrz!
altea-no jasne, PN skoro od zaciatku, ak neratam dovolenku po odbere po transfer, cici mam neskutocne, ale robia mi problemy, lebo neviem spat na boku, inac ok, som spava, leniva, mavam amoky hladu, nastastie nepriberam 🙂

altea
autor
9. jún 2007

lalupa-jej to som rada,že nielen mňa chytil červík lenivosti 😀 ,cici ,spavosť,únava nápodobne,okrem toho nechuť a maximálny kľud.V živote som taka kľudná nebola,všetko mi je jedno 😀 😵 🙂 😅 ...schudla som 3 kg (ale jem - teda nútim sa do jedla) 🙄

lalupa
9. jún 2007

fuha,tak to je sranda, mne kazdy hovori o nevolnostiach, ja namiesto toho az vrieskam vkuse od hladu 😀 , ani ti nepoviem, co vsetko som dnes spraskala 😀 a zase som hladna, ale aj idem zobrat lieky...
ja som uz aj knihy zacala citat, aby mi to rychlejsie zacalo ubiehat...😉 , ale inac nerobim skoro nic...okrem chodenia na zachod 😀 😀 😀

efiku
9. jún 2007

siska držím palčeky aj oj mal problém skúšali sme nejaké tabletky profertil hradili sme si ich v plnej výške 4tisíc a účinok bol minimálny tak sme s teda rozhodli pre IVF ani ja už nechcem čakať aj vek ma tlačí.A ku komu chodíte ja dr.Stenovej je celkom fajn možno sa tam aj stretneme papenky držkam palce.už ste nabehli na stimuláciu?

altea
autor
9. jún 2007

do mňa dnes večer natrieskali praženicu so zeleninou 😒 ,no ale že by som sa po nej cítila dobre ,nemôžem povedať. 😖 😖
jedlo už nechcem vidieť 😎 😎
aj ja asi začnem čítať-ale niečo odborné,čaká ma atestácia ☹ .,pravdupovediac veľmi sa mi do toho nechce 😔 ,no ale potom už asi nebudem mať čas,vyzerá to tak,nie ?

ika_ba
9. jún 2007

ahojte,
ja som bola uz 2x tehu a vzdy sme o to dosli, ked som bola prvy raz, tak som bola v pohode, druhy krat to uz bolo horsie, byvalo mi zle cely den, na jedlo som nemala ani myslienky, ale snazila som sa do seba nieco malo dostat, vedela som, ze hladovanie by nebolo moc dobre
teraz si hovorim, ze snad do tretice vsetko dobre
lalupa, prepac, ja mam kratku pamat, je nas tu dost a som leniva, nechcelo sa mi prehladavat stranky, co si pisala

lalupa
9. jún 2007

no presne som mala pocit, ze je najvhodnejsia doba na ucenie sa cohokolvek, ja som sa chcela pustit do spanielciny, ale premohla ma lenivost, klasika
inac citim, ze mi uz trochu klesa IQ 😀
prepac, odbehla som si po anglicka slaninu, no sila, asi to budu chlapiska 😀

altea
autor
9. jún 2007

ika_ba : mala si nejaké prejavy,príznaky potratu? Alebo-vedela si,že niečo nie je v poriadku?

altea
autor
9. jún 2007

lalupa: v pondelok by som si chcela ísť dať urobiť do nemocnice hCG-len tak pre kontrolu-či je všetko v poriadku.Avšak ani za svet neviem nájsť tú stránku,ktorú si sem dala /myslím,že TY,však?/ ,že aká by mala byť hodnota dní po ET ( 5 dňová predĺžená kultivácia)...
Idem sa asi ochladiť do sprchy, to je sila... 😨 😨
A leto máme ešte len pred sebou dievčatá ... 😒 😒

ika_ba
9. jún 2007

ahoj altea
prvy krat som spinila, tak som dostala prikaz lezat doma, ale nepomohlo to, a druhy raz sa zdalo vsetko v poriadku, len mi uz nebolo tak zle a neboleli ma prsia a pri kontrole sa zistilo, ze mimi nenarastlo, takze tak
teraz sa bojim, ze aj ked budeme tehu, ako to cele dopadne

lalupa
9. jún 2007

anglicka slaninu, no chapes, ide to so mnou dole vodou 😀

altea
autor
9. jún 2007

lalupa: zabudla som dopísať - aká má byť hodnota hCG 26 dní po ET...to bude tým teplom,prepáč 😖 😖

lalupa
9. jún 2007

kukuc do temy "hodnoty hCG v roznych casovych obdobiach"
sila, aj ja som poprosila o kontrolne hCG, lebo cakat tri tyzdne, to je dlho 😒 , idem v pondelok, ale iba ku mojej gyndoske

lalupa
9. jún 2007

ste prec?

altea
autor
10. jún 2007

ahojte kočky,ďakujem lalupa idem to pozrieť,dnes budem mimo-idem von,vrátim sa až večer.,potom sa ozvem ,papa.

sana82
10. jún 2007

ahojte

sana82
10. jún 2007

Ahojte snažilky, máte niekto skúsenosť s Ginfivom a IVF, sme na začiatku po ročnom skúšaní a čakám na "mrchu" aby som začala so stimuláciou.dakujem

lalupa
10. jún 2007

sana, vitaj, neviem, ci tu dnes niekto bude, kto ti poradi s GF, ale zajtrajsok to isti 😉 zatial pozri do temy "skusenosti s gynfiv" v snazilkach
s IVF pomozeme aj my ostatne

majuska81
10. jún 2007

Ahojte, môžem jednu sprostú otázku?? Ja ešte nemám skúsenosti, ale bola by som zvedavá, či sa v takýchto centrách pri IVF dávajú úplatky. Sú takí lekári, ktorí to "oceňujú"? Lebo táto procedúra aj tak stojí pekné prachy....

cicuska
10. jún 2007

maji asi nie.Ved je to sukromne centrum a aj tak si za mnohe veci platis zo svojho vrecka.Ja osobne ak by som bola s dr. spokojna tak len snad nejaku cokoladu ako podakovanie za starostlivost.

lalupa
10. jún 2007

aj ja si myslim, ze skor nie...iba ak by ste doma vyrabali to najlepsie vinko na slovensku... 😀 (to bol len zart)

efiku
10. jún 2007

Ahoj sana aj ja som začiatočník mi sme už začali a chodím k dr. stenovej je fajnod 7.6 zoo stimulaciou pred IVF mali by sme to mať okolo 14.7 za sebou dufam že to bude všetko ok .Držím Ti palčeky aby ti do dobre dopadlo pa

ikuska
10. jún 2007

Ahojte babulky.
Mali sme 4 embryjka, dve sme si dali zmrazit a dve nam vlozili.
V pondelok som bola na transfere a od vcera slabo krvacam. Behunova mi pri transfere vravela, ze to neznamena ze nie som tehotna.
Co mam robit, inac prve tri dni som mala bolesti a potom sa mi vyhodili kozne vyrazky. A bola som nutena ista 2x na pohotovost a dostala som injekcie - dithiaden, a v piatok som bola u koznej. Teraz uz bolesti pominuli.

sana82
10. jún 2007

majuska81: úplatky sa určite v žiadnom prípade nedávaju, je to trestné ako pre dávajúceho tak aj pre preberajúceho. Sú to súkromné centrá a poisťovňa ako aj my im dávame nemalé peniaze. Myslím že sa starajú dobre - aspoň z počutia. Ver mi som zdravotná sestra a teraz ked sú média plné korupcie lekárov..., sa môžeš dostať len do problémov..

sana82
10. jún 2007

efiku: ďakujem tiež Ti velmi držím palce. Som z toho celého dosť zmätená, vôbec som nečakala že budeme mať problém. Proste sme začali a hneď som otehu a na další mesiac som o to aj prišla. A teraz to už riešim takto. 😔

efiku
10. jún 2007

sana82: Dakujem mi sme po asi 1,5roku išli to riešiť vôbec som nemyslela že tento problém sa bude týkať aj nás ale hold je to tu máme ho aj mi.Môžeš mi poradiť kde by som mohla chodiť na tie injekcie čo sa týka stimulácie.Na pohotovosti by nemal byť asi problém že?som v petržalke ,musím to ráno o 9hod dík pá

vivi77
10. jún 2007

Ahojte holky. Som tu nova, a uz dlho si citam vase prispevky, no a dnes som sa konecne odhodlala tiez nieco napisat. My sme v prvom cykle IVF - 5.den tak mi manzelik picha decacepthyl. prave som si pozrela to video k puregonu a zdalo sa mi to drasickejsie, kedze ta ihla isla kolmo. ake mate s puregonom skusenosti? Tie co uz cyklus mate za sebou, boli ste po ET na PN alebo ste isli rovno do prace?

dakujem a drzim vsetkym spolusnazilkam palceky!!!!

efiku
10. jún 2007

Ahoj vivi aj ja začínam v den ked som dostala mrchu mi dala hormon.antikonc.femoden a na 21 den si mam začať pichať decaceptyl kázala mi to zdravotn.sestrou a potom mam mať nejaké injekcie pichané perom ale bolo to vela info naraz tak si musím pozrieť protokol

lalupa
10. jún 2007

vivi, ja som si pichala gonal, ale je to skoro rovnake ako puregon, je tam tenulilinka ihla, bude to fajn, neboj 😉 budes sa na to tesit 😎
po ET sa doporucuje aspon dva dni byt v klude, ak mas ofisovy typ zamestnania, tak kludne pracuj, ja mam v robote stresy,hektiku a vela cestovania, tak som ostala doma doteraz...
mnohi - podobne ako ja...to za to stoji, lebo ked sa nieco stane, budes si to vycitat...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre