Kedy je najlepšie si pichať injekcie pred IVF?

altea
29. apr 2007

Ahojte,vie mi niekto poradiť- kedy si mám pichať injekcie /je určený nejaký najvhodnejší čas ???/,dnes som dostala menzes a mám si pichať Decapeptyl a od zajtra Puregon.
Je jedno či si ich pichnem ráno,naobed,alebo večer ?Mám si ich pichať naraz,alebo s časovým odstupom ??

Ďakujem za rady

efiku
10. jún 2007

lalupa:chcem sa spýtať ja som na začiatku stimulácie injekc.zvládnem aj ja alebo by som to mala u zdravotnej sestry?

vivi77
10. jún 2007

Ahoj efiku. k teme protokol - aj nam sa to zdalo ako jedna velka spanielska dedina. Nastastie som dala na radu a na prevzatie protokolu som zobrala aj manzelika, tak sme na nasavanie informacii boli dvaja 🙂 vrele odporucam. Po 350. precitani sa nam to uz zda uplne jednoduche 😎 Teraz sa len modlim, aby som dostala v cas ms, aby som mohla zacat s puregonom. Na zaciatku temy som videla, ze aj ine holky mali s meskajucou ms problem... mam totiz pco a kramose su preto jedna velka nahodna udalost 😢 K tvojmu pichaniu. tiez som si myslela, ze budem musiet chodit za sestrou, ale ked je to len pod kozu, tak skus porozmyslat ci nemas niekoho na blizku, kto by sa no podujal...kam chodis do CAR? ja do Gyn-Fiv

efiku
10. jún 2007

vivi:ja chodím do gynfivu dr.stenovej je celkom ok dúfam že nam to vijde chceli sme aj čakať ale manželik mal zlý sperm.tak sama povedala že zbytočne lebo aj po liekoch ktoré bral minimálna zmena skoro žiadna.A to pichanie tak viem že mam aj niečo si pichať perom asi puregon ale to si musím ešte čítať ten protokol 🙂

vivi77
10. jún 2007

lalupa: dakujem za odpoved. tiez si myslim, ze pri takychto dolezitych veciach je rozumnejsie ostat par dni doma, len som nevedela, ci je to bezne. robim sice v office, ale stresov je aj tak vela. s tou injekciou som len chcela vediet, ci je to velmi rozdielne, ked sa to picha kolmo do brucha a nie tak sikmo pod kozu ako pri decapepthyle...

libeth
10. jún 2007

efiku - ja mam tiez Femodem predpisany, ale este nemam protokol vystaveny, volali mi ze mam schvalenu ziadost, ale prist mam az 25.6 a to uz budem mat par dni dalsi menzes, takze potom budem musiet zasa cakat. ☹ To je skoda, lebo uz som mohla zacat. Inak, dnes som v polovici blistra a zacala som slabo spinit. Nechapem.

efiku
10. jún 2007

libeth:no ja mam z toho všetkého také zmiešané pocity bola som si pre protokol spolu s manželikom 6.6 a na druhý den som dostala mršku tak som začala tym femodenom no ale musím si ísť vybrať ešte tie injekcie dúfam že nieje problém ich zohnať a to pichanie asi budem cez víkend absolvovať pohotovosť no a cez týždeň skúsim asi u obvod.to mam kúsok od roboty tak nejak to zvládneme musíme a tym perom pichanie ani neviem ktore sa dávaju musím si dať povinné čítanie protokolu 🙂

lalupa
10. jún 2007

efi, zvladnes to sama, pokial nie si typ,ktory vyslovene odpadava pri pohlade na ihly...
vivi, ja som si pichala do bruska nie moc kolmo, nariasila som si tuk, a pichala asi v 45 stupnovom uhle plus minus...myslim, ze tiez sa to aplikuje podkozne, lebo v tuku je najvacsia premena hormonov (velmi laicky povedane)
baby,puregon alebo gonal zvladnete same a budete sa na to moc tesit 😉

efiku
10. jún 2007

lalupa:to neodpadavam to v pohode zatím,už sa teším aby nam to vyšlo

lalupa
10. jún 2007

budem na vas mysliet, nech sa k nam pridate a zvysite tohtorocne statistiky! 😵

efiku
10. jún 2007

Dakujeme a teškáme sa 😀

lalupa
10. jún 2007

priebezne informujte, dobre? ja som tu denne, ak nieco... 😉

efiku
10. jún 2007

ok dojdeme po radu dík

vivi77
10. jún 2007

efiku: aj ja inak chodim k dr.stenovej. je tak trochu ako aprilove pocasie, raz prijemna a raz nie. Mne inak u obvodaka injekcie pichat odmietli a na zahradnicku kazde rano sa mi velmi nechce, tak to riesime takto.
lalupa: dakujem, uvidime, urcite dam vediet ako sa pichanie puregonu lubilo. Ale aj tak to asi necham na manzelika, ten to uz celkom zvlada.... lalupa, dufam ze statistiky coskoro zvysime, velmi si to prajem 😵

efiku
10. jún 2007

vivi:raz bola taka nepríjemna ale inak zatial do pohody no dúfam že jej to vydrží ja mam obvodaka do pohody síce je súkromník ale ked niečo potrebujem nemam problém tak dúfam že aj teraz to bude pohoda no a cez víkend jedine tu pohotovosť lebo neviem či by som si to sama pichala a tým perom to nejak prežijem to si mam sama

majuska81
10. jún 2007

Ahojte baby, u nás celé popoludnie hrozne blýskalo, tak som musela vypnúť poč. 😒 Tie úplatky som spomenula iba preto, lebo moja kamarátka má s tým veľmi zlé skúsenosti. Ona chodila do Martina, a doktor jej stále ťahal zákrok, a rovno povedal že preto, lebo jej stav nie je ešte dosť postabilizované. Ináč poisťovňou to mama schválené.Potom dala 5000 Sk, a o týždeň jej to spravili. Mne sa to tiež hnusí, ale človek čo všetko neurobí len preto, aby mala istotu, že tá práca bude vykonaná na 100 %?? Som naivka??? 😕

vivi77
10. jún 2007

efiku: s tym obvodakom drzim palce, aj ta moja aj so sestrickou su inak velmi fajn, ale v tejto veci ma velmi prekvapili, zaujali dost radikalny postoj, ze injekcie ktore sami nepredpisali pichat nebudu a ze nevedia odhadnut reakciu pacietnky 😢 mne sa inak podla toho prispevku (http://www.puregonpen.com/international/login.asp) zda, ze ak si budes schopna pichnut pero, tak aj ten decapepthyl, ktory je pod kozu, by nemal byt vacsi problem

ika_ba
10. jún 2007

ahoj majuska,
sokovala si ma s tymi uplatkami, ja som nad tym ani nerozmyslala, lebo si myslim, ze zaplatili sme dost. a ako sa tu uz aj pisalo, je to trestne.
zatial som sa nestretla so ziadnym lekarom, ktory by odo mna pytal peniaze a myslim, ze dost z nich by sa aj urazilo.

susanne12
11. jún 2007

lalupa ďakujem, práve som si prečítala tvoj odkaz - cez víkend som nebola pri nete 😝
Máš pravdu teraz je najdôležitejšie aby som bola v pohode. Čo sa týka PK tiež to nechám na doktora ako sa vyjadrí.... Neviem ale cítim tam nejakú tu dôveru, že vedia čo robia.
Možno nakoniec nám ani PK nedoporučia, veď uvidím.
Babenky prajem Vám všetký pekný deň a celý týždeň. 😵

palculienkkka
11. jún 2007

ahojte... dnes mám 4 deň stimulácie... 🙂 oddnes si pichám 😀 fostimol... cez víkend mám prísť ...neviete čo bude ďalej ? 🙂

susanne12
11. jún 2007

palculienka, ty si picháš 4deň fostimon? Mne to vychádza až po menzese. A to predtým 16Dc budem začínať proverou a 23DC Decappeptylom....potom 30-32DC menzes a až potom Fostimon.

palculienkkka
11. jún 2007

fostimon sa pichá od 4.dňa cyklu do 12 dňa cyklu - to čítam v protokole... od 5.6. si pichám Decapeptyl - ten si mám dávať i naďalej.... cez vikend mam prist ..no ale neviem preco... provera - to je čo ?

palculienkkka
11. jún 2007

susanne12... v protokole čo máš na písané pri FOSTIMONE ?

susanne12
11. jún 2007

No palculienka, ja to mám napísané tak ako som uviedla hore. Len možno je rozdiel v protokoloch ja navštevujem centrum v MT Helios a tam je IVF SYDNEY PROTOKOL, kde začínam 16DC Proverou 2x1 /tabletky/ až do 25DC, 23DC Decappeptyl 1x1 /injekcie/ ten pichám až do konca, 30-32DC dostanem menzes to idem do centra na krv+sono a následne mi oni povedia kedy začnem pichať už aj Fostimon - ten potom pichám zároveň s Decappeptylom cca 14 dní potom posledný deň pichnem Pregnyl na spustenie ovulácie a následne odber vajíčok.

Keď budem pichať Fostimon tak budem chodiť na krv+sono každý 2-hý,3-tí deň a vždy si budem musieť volať poobede na výsledky podľa ktorých mi oni buď zvýšia alebo znížia dávku na pichnutie.

Takto nejako by to malo prebiehať. A kde chodíš ty a aký máš protokol?

pappo
11. jún 2007

ahojte baby tak nejdem vas dalej natahovat a hned pisem. Vysledky som si mala zavolat o 13 ale pred chvilkou mi volala moja doktorka a ozanmila mi ze som tehotna. baby ja som taka stastna.
14den po ET mam hcg 1091 Dr. povedala ze je to vysoke, tak hadam dobre.
O 2 tyzdne UTZ a budeme pozerat bodku alebo bodky.
zatial mi nemusite gratulovat az po UTZ istota je istota.

dakujem vam za palceky a ze ste na mna tak mysleli, ste zlate a ta energia urcite pomohla. dakujem za podporu. a vsetkym cakatelkam zelam vytuzene // aj ked ja si spravim test az vecer aby som mala aj ja // kedze som bola iba na krv.

ika_ba
11. jún 2007

ahoj pappo,
gratulujem a zavidim
ja si myslim, ze nam to nevyslo, neviem preco, ale mam taky pocit, vcera som si uz aj poplakala, na krv idem az o tyzden
a ktora dr bola taka poctivam ze ti sama volala?

pappo
11. jún 2007

neboj ikus musis verit. predstav si taka bola vytesena ze mi to hned zavola aj mi povedal aze mam vrat dalej lieky a ze sa vuidime na UTZ o 2 tyzdne a mam volat keby daco no milena dufam ze to takto pojde aj dalej.

palculienkkka
11. jún 2007

pappo gratulujem ti z celého srdca , teším sa s tebou 🙂

veva55
11. jún 2007

jeee pappo, to je supis! Uz ta cakam v teme Februarovky 😅
To mas este vacsie HCG nez ja. Ja som mala na 14 den nieco vyse 700 a sestricka vravela, ze je to dost vysoke, ze by to mohli byt aj dvojicky 🙂
Tak uvidim, ja idem na prvy UZV az 3 tyzdne po tom druhom TT, cize az 25. juna, dovtedy aj zblaznim.

pappo
11. jún 2007

palculinkka dakujem,
ak je niekto zbvedavy a je po ET ,teraz uz viem ze tie pocity co som mala boli naozaj tehulkovske. prsia ma bolia len tak trosku, a ani sa velmi nezvacsili. brusko to ma pobolievalo stale take ako na MS ale menej krcovite skor take pichanie. drzim vam baby palce a uvidite ze sa k tomu dopracujete a budete tehulky.
chodila som na akupunkturu na podpuru maternice a budem chodit aj teraz, citim sa potom viac v pohode.

palculienkkka
11. jún 2007

už chcem ísť aj ja na ultrazvuk ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre